Skocz do zawartości

Scena 3D: CGmtl Teaser [Update - 8/19/13 Breakdown Video]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiedziałem czy do animacji wrzucić czy tu ale kilka obrazków jest więc chyba tu też może to być.

Dawno mnie tutaj nie było, trochę spędziłem czasu na naukę i powoli chcę wyjść ze stilli na rzecz animacji.

Czy to wychodzi czy nie oceńcie sami.

Niestety tylko 1280x720p bo jeszcze nie mam sprzętu żeby palić full-hd animki...

 

To taka zapowiedź przed Reelem - Teaser czy coś w tym stylu ;p

 

Klimat chciałem utrzymać coś w stylu cinematika do gierki więc nie chciałem uzyskać foto-realu , heh druga sprawa niekoniecznie chyba bym sobie poradził z jakby to miało być jak realistyczne nagranie :)

Btw. Już żygam troche patrzeniem na to dlatego już wrzucam żeby nie przekombinować ;p

Soft:

3dsmax - Vray - AfterEffects - i troche plugsów.

 

Tylko model auta nie został wykonany przezemnie.

Reszta ogarnięta samodzielnie.

 

Teaser :

1280x720p

Breakdown :

1280x720p

 

 

Hi-res:

 

drifthirescam2copy.jpg

 

drifthirescam3copy.jpg

 

 

cam4hires.jpg

 

 

 

 

 

Viewport:

 

drifthirescam2wire.jpg

 

 

wire2.jpg

 

 

wire4y.jpg

 

Smoke pass:

smokex.jpg

 

 

Zapraszam na FB - www.facebook.com/pages/Cgmtl/248906565247201

bo strona jeszcze w budowie...

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak się doczepie do tego na punkcie czego mam fioła czyli jak wygląda kruszenie czegoś:

 

[video=youtube;_8jkJJ-8ieo]

 

Jak widać w referce tylko małe kawałki z boku kruszą się w podobny sposób co voronoi reszta to powinny być większe i wolniej spadające clustry, a samochód powinien nieco odwrócić sie po uderzeniu, poza tym beton ma jedną swoją gęstość czyli i wagę więc powinien znacznie szybciej spadać, ale to tylko takie moje narzekanie, poza tym bardzo fajnie wygląda wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legomir - ale to nie doczepianie :) ja dopiero zaczynam się bawić z animacją , krytyka wskazana. Testowałem dosłownie wszystko w tej scence, nie mogło wyjść na tiptop , następna może będzie lepsza.

Co do betonu , chciałem zrobił "pył" w fume , ale już nie mogłem na to patrzyć już dym nie wyszedł tak jakbym chciał , a symulacji i smoke passów zrobiłem z 8 by uzyskać to co tutaj jest.Co do wolnego spadania tego betonu to stało się to tak że w rayFire bawiłem się time scale , a później dopiero wpadłem na pomysł żeby to wszystko Twixorem potraktować i wyszło że te odłamki są zwolnione przez rayfire i twixora daltego tak wolno spadają.

Posiedziałbym nad tym jeszcze ale już nie mogę na to patrzyć :) dużo się przy tej scence nauczyłem i cóż działam dalej.

 

Jak coś jeszcze kuleje to śmiało , wrzuciłem tutaj a dawno nic nie wrzucałem żeby właśnie ktoś coś powiedział/podpowiedział/skrytykował.

Grunt że się podoba mimo niedociągnięć - nie odrazu Rzym zbudowano.

 

Dzięki

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by się czepiać tego czy owego w fizyce cząstek betonu...

Ale to raczej powinno przypominać uderzenie od tyłu bardziej jak wybuch, niż kruszenie koparką.

Mi osobiście brakuje uszkodzeń pojazdu, który wyszedł bez szwanku po takim uderzeniu - nawet jeżeli budowniczy oszczędzili na cemencie i zrobili lichy mur.

Dodatkowo powinien mocno zmienić tor jazdy - a nie przejść przez to jak przez masło...

Na dzień dobry auto żegna się z lampą i zderzakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajnie to wygląda, szacunek ze porwales sie na animacje. Mnie zawsze cos strzela jak mam czekac na efekt a na farme do testow troche szkoda kasy... Ale co odrazu kole w oko to opona... nałożyles teksture napisow na opone w diffuse a nie reflect i wyglada to strasznie. Czarna plastikowa opona z bialymi napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Infected - z uszkodzeniami miałem aspiracje tak jak do tego żeby zostały ślady po oponach ale nie starczyło nerwów , pierwsza moja styczność z fume z rayfire z rigiem z animacją ... zbyt dużo do ogarnięcia jak na pierwszy raz , jeszcze dużo testów i teścików i nauki , ale byle do przodu , dzięki za koment.

 

maciek.m - dzięki :) zapamiętam o oponach na kolejny raz

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by się czepiać tego czy owego w fizyce cząstek betonu...

Ale to raczej powinno przypominać uderzenie od tyłu bardziej jak wybuch, niż kruszenie koparką.

 

Bardziej mi chodziło o to, że beton kruszy się dużymi kawałkami, np. przy wyburzaniu komina kawałki od wybuchu są małe, voronoiowe, ale te odlatujące potem to duże clustry.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Można by się czepiać tego czy owego w fizyce cząstek betonu...

Ale to raczej powinno przypominać uderzenie od tyłu bardziej jak wybuch, niż kruszenie koparką.

 

Bardziej mi chodziło o to, że beton kruszy się dużymi kawałkami, np. przy wyburzaniu komina kawałki od wybuchu są małe, voronoiowe, ale te odlatujące potem to duże clustry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09121986 żeby nie było Ci przykro też dam komentarz:)

Olać nierealistyczną rozwałke betonu. Włożyłeś kawał roboty w teaser a ludzie czepiają sie tylko jednego. Wg mnie ten beton nie jest aż taki zły Na siłe przyczepie się do animacji samochodu po uderzeniu - powinno mu bardiej tył zarzucić a teraz to wygląda jakby wjechał w drewnianą skrzynke. Anyway, jest dobrze. Cheers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wypas. Wcześnie już chyba to gdzieś zamieszczałeś bo widziałem.

Według zasługujesz na front mimo małych niedociągnięć, na pewno bardziej niż "Wajdowski wychodzony" front pewnego CG grandpa...

Krótkie i ładne o to w tym chodzi ma cieszyć oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmass - heh nie no kiedys jak rzucalem prace to komentowali ludzie , a teraz juz sam nie wiem czy wyszlo tak zle ze nikt nie ma nic do powiedzienia :) ... z rigiem i animacja ray fire zaczynam dopiero , nie spodziewałem się fanfarów :D dopiero teraz widze że uciekam z arch bo mnie to niekoniecznie jara , a w takich animkach jeszcze niezliczone godziny nauki :) już nie moge na to patrzyc i potrzebowałem obiektywnej krytyki zeby dzialajac dalej nie popelniac tych samych błędów. Hehe przy uderzeniu lekko się odchyla ale leciutko , jak bardziej go odrzucało to naprawde wyglądało jeszcze gorzej :)

 

Sebazx64 - Dziękować ! wrzucałem chyba do testowych jakis czas temu jedną kaltkę.

Hehe dawno mnie nie było nie ogarnąłem kto to CG grandpa xD

Coś ty nie jarają mnie fronty ale dzięki , kiedyś się zdarzyło dostać , ale bardziej mi chodziło o to żeby ktoś coś podpowiedział , albo typowo co sie podoba a co nie. Kiedyś było inaczej na tym forum... i dlatego sporadycznie juz pisze ... szkoda bo bardzo lubiłem tu przesiadywać.

 

Tak czy tak , właśnie składam reela ze wszystkim arch , auta etc. zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzięki za komenatrze.

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko fizyka auta jednak leży :D po 1 sciro o ile wiem napęd na przód więc Taki lot to raczej z ręcznym. Druga sprawa moment uderzenia. powinno go bardziej odbić i de facto koleś powinien zrobić przekładkę i zaciągnąć ręczny i lecieć dalej w drugą strone. U ciebie koleś dalej leci tak jak leciał Co lepiej kąt wychylenia robi się jeszcze większy a ręcznego nie widziałem, a gazu nie dodał bo auto przednio napędowe więc magiczna siła go prowadzi możliwe jest że ostro skręcił w lewo przez co tył od masy poleciał znów dalej ale nie wygląda to na filmie żeby tak zrobił po za tym po takim przywaleniu nie ma szans na dalszy drift tylko przez szarpnięcie kierownicą w lewo. Albo opór gazu na tylne koła albo ręczny inaczej nie widzę. tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kramon jak to dobrze że to tylko animacja a nie prawdziwy świat. Niedługo będzie trzeba modelować emocje kierowcy (panika i szok po uderzeniu :) ) aby wszyscy byli zadowoleni

09121986 - stosuj szablon do komentarzy - duża liczba komentarzy = słabe, mała liczba komentarzy = dobre, ogromna liczba komentarzy = zajefajne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super :) każda animacja się chwali, chciałbym dysponować takimi mocami obliczeniowymi aby swobodnie uczyć się i testować animacje/symulacje. Czekam na pełną wersje !! Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bardzo fajne :)

 

beton betonem nie będę się wymądrzał ale mi dwie rzeczy nie pasują najbardziej.. Po pierwsze zdecydowanie za mała zmiana toru po spotkaniu z klocem. Autko ledwie odrobinę drgnęło a powinno naprawdę zauważalnie odskoczyć. A po drugie to zwolnienie. Ono jest bardzo fajne ale przez to że się powtarza we wszystkich ujęciach kamery to wszystko trochę traci dynamikę. Puściłbym przynajmniej raz przejazd w normalnym tempie bez slowmotion. Pierwszy czy ostatni wszystko jedno. Cały ruch byłby o wiele czytelniejszy a całość naprałaby kopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za komentrze, dziękuję również za front i dzięki SereCk za model :)

 

Wszystkie uwagi mam zapamiętane - niebawem po wydaniu reela będę zasiadać do bardziej złożonej animacji , story board już zrobiony i czeka od roku , cieszę się że ten w sumie test wszystkiego się spodobał , wiem nad czym dłużej przysiąść i naprawić braki.

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne to 3d, dynamiczne :) Jeszcze rok temu wszystkim by szczęki opadły.

Dobra robota, życzę cierpliwości.

A z feedbacku to mi się materiał asfaltu tak se podoba- żadnych refleksji.

A co do mocy obliczeniowej to nie widzę tu jakiegoś ogromnej ilości obliczeń, może się mylę. Ile liczyłeś klatkę? +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no ja troche przysnąłem w zeszłym roku i są plecy , kto nie idzie do przodu ten sie cofa.

od 8 min do 20 na klatkę , nie licząc symulacji i smoke passu.

 

Z tym że na początku nastawiałem się nie tylko na ten filmik ale na cały reel z całym moim stuffem który będzie trwał około 2 min. A że animek dużo planowałem nie ryzykowałem z full HD żeby jeszcze w tym roku wydać reel 2013 a nie w przyszłym , Exteriory z sporą ilością roślinności strasznie żarły czas.Dużo dodatkowych passów wyrenderowałem żeby potestować postprodukcję , dirt pass na dużym subd wydłuża nie wiem szczerze mówiąc jak z resztą passów.

 

Reel będzie w 1280x720 ale następny projekt już robię w FullHD i muszę wkońcu spróbować stereoskopii.

 

Następnym razem będzie hangar więc zrobię asfalt/beton mokry i być może z kałużami , jak tylko ogarnę ;p

 

Dzięki pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

lubie takie rzeczy, są motywujące... ilekroć oglądam, jak ktoś pracuje, mam ochotę udowodnić, że też dam radę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności