Jump to content

Krótka animacja samochodu

Lelum
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zacząłem dłubać sobie taką scenkę po pracy ostatnio. Docelowo ma być to krótka paro sekundowa animacja przejazdu samochodu. Użyłem do tego 3ds max'a, Vray'a, Photoshop do textur i lekka post pro After Effect. Potem pewnie jeszcze użyje RealFlowa i FumeFx'a.

samochodzachod02resize.png

samochodzachod01resize.png

Edited by Lelum

Bardzo fajny pomysł, jednak ostrożnie z postprodukcją bo już na próbnych ujęciach dominuje brązowozielona kolorystyka, przez co nie widać jaki kolor ma karoseria, zgaduję że też zielony. A tak z innej beczki, mam w planach popełnić podobną animację i ciekawi mnie jaką metodą rigujesz auto, tzn. zdajesz się na maxa, czy pluginem jakimś? Te drzewka to trójwymiarowe czy przerenderowane wcześniej? Chmurki to hdrka, partykle, wtyczka?Tyle geometrii naraz musiałoby się liczyć i liczyć...

Kierowcę wepchnij, auto rozmyte a i tak widać że pusty fotel. Urozmaiciłbym też pole, dziwne rzeczy się tam dzieją. Kolorystyka taka zostaje? Ładne drzewka. Ale flarę to chyba z Gothica z 2001 roku wyciągnąłeś? :D

Uhh, to była gra.

Ostatnio miałem mało czasu więc długo nic nie wrzucałem. Dopieściłem otoczenie do ujęć,ustawiłem wstępnie 3 kamery no i zbiłem render do 10 minut:). W pierwszym ujęciu samochód będzie rozbryzgiwał kałużę kawałek przed kadrem, pewnie je jeszcze troszeczkę przedłużę. Samochodu jeszcze nie zrigowałem i nie wstawiłem kierowcy. To zrobię na sam koniec wraz z postprodukcją normalną.

2t5x.png

eei.png

t1nf.png

Link do prevki:

http://imageshack.us/g/20/830kyrqtdyedtlshdvswek.mp4/

Wrzucam finalny test z fumem i realflowem. Czas ustawić kadry do animacji i tutaj chciałem poprosić was o pomoc z fajnymi referencjami. Zna ktoś jakieś dobre kadry z filmów z jednym samochodem? Chciałem zrobić około 3-4 ujęć po 3 sekundy. Z góry dzięki za pomoc:)

e6qs.png

Tak, ale nie wychodzi tak dobrze, a to ostre krawędzie wyskakują na jakimś objekcie, a to na 3 planie nie ma odpowiedniego blura itd. Najgorzej to działa jak masz obiekty które zwalniają obracją się i lecą w różnych kierunkach.