Skocz do zawartości

Krótka animacja samochodu


Lelum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Zacząłem dłubać sobie taką scenkę po pracy ostatnio. Docelowo ma być to krótka paro sekundowa animacja przejazdu samochodu. Użyłem do tego 3ds max'a, Vray'a, Photoshop do textur i lekka post pro After Effect. Potem pewnie jeszcze użyje RealFlowa i FumeFx'a.

samochodzachod02resize.png

 

samochodzachod01resize.png

Edytowane przez Lelum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny pomysł, jednak ostrożnie z postprodukcją bo już na próbnych ujęciach dominuje brązowozielona kolorystyka, przez co nie widać jaki kolor ma karoseria, zgaduję że też zielony. A tak z innej beczki, mam w planach popełnić podobną animację i ciekawi mnie jaką metodą rigujesz auto, tzn. zdajesz się na maxa, czy pluginem jakimś? Te drzewka to trójwymiarowe czy przerenderowane wcześniej? Chmurki to hdrka, partykle, wtyczka?Tyle geometrii naraz musiałoby się liczyć i liczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem mało czasu więc długo nic nie wrzucałem. Dopieściłem otoczenie do ujęć,ustawiłem wstępnie 3 kamery no i zbiłem render do 10 minut:). W pierwszym ujęciu samochód będzie rozbryzgiwał kałużę kawałek przed kadrem, pewnie je jeszcze troszeczkę przedłużę. Samochodu jeszcze nie zrigowałem i nie wstawiłem kierowcy. To zrobię na sam koniec wraz z postprodukcją normalną.

2t5x.png

 

eei.png

 

t1nf.png

 

Link do prevki:

http://imageshack.us/g/20/830kyrqtdyedtlshdvswek.mp4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam finalny test z fumem i realflowem. Czas ustawić kadry do animacji i tutaj chciałem poprosić was o pomoc z fajnymi referencjami. Zna ktoś jakieś dobre kadry z filmów z jednym samochodem? Chciałem zrobić około 3-4 ujęć po 3 sekundy. Z góry dzięki za pomoc:)

 

e6qs.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie wychodzi tak dobrze, a to ostre krawędzie wyskakują na jakimś objekcie, a to na 3 planie nie ma odpowiedniego blura itd. Najgorzej to działa jak masz obiekty które zwalniają obracją się i lecą w różnych kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności