Skocz do zawartości

Floating Window


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki i dziewuchy.

 

Mam stanowisko dwu monitorowe i główny ekran mam full HD a drugi taki dziadowski mały o niższej rozdzielczości przez co nie mogę okna blendera ładnie rozciągnąć na oba bo na małym mi zjada kawałek tego co widać. W związku z tym pytanie: Czy da się w Blenderze odpiąć jakiś panel np uv edytor i mieć go w latającym okienku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja zrobiłbym to tak, choć pewnie można inaczej, może lepiej ;P

File->User Preferences

Otworzy Ci się okienko z ustawieniami. U dołu (po lewo od save user settings) można zmieć to co ma wyświetlać to okienko. Ustaw sobie uv image editor i przeciągnij gdzie Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :D Hackujesz blendera :)

 

A jak by ktoś wiedział coś więcej w na temat tej kwestii to zapraszamy do dyskusji :)

 

- - - Połączono posty - - -

 

Masz te ukośne strzałki w górnym-prawym lub dolnym-lewym rogu każdego okna. Trzymasz shift i przeciągasz je, wtedy ci się pojawi nowe okno.

 

Bajera. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeden mały bonus na który natknąłem się ostatnio w pracy. Blender uznaje za główny edytor ten który ma największą powierzchnie. Dlatego jak odpalisz render to zazwyczaj view3d jest podmieniane na uv/image. Jeśli wysyłasz komuś potem taki plik to dobrze jest wyłączyć te odpięte okno bo jeśli gość nie ma drugiego monitora to prawdopodobnie uruchomi mu się jedno okienko blendera z największym edytorem czyli pewnie edytorem UV/image. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności