Skocz do zawartości

Rozpu w kulturze i sztuce


Rozpu

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wyszło. Trochę wkurzający kolor tła, jak dla mie.Ale to drobiazg. Najbardziej podoba mi się nos i teren oczu. Te róże są bardzo dobre. Większe powierzchnie, jak czoło troche płasko wyszły. Mam takie odczucie. Ale lepiej niech napiszą ci co wiedzą wicej.

Tak czy inaczej uważam ,że twoje prace są coraz lepsze. Fajna ekspresja twarzy siostry:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

140001144153727ab14378a.jpg

troche musialem splaszczyc w pionie, bo okazalo sie, ze refka byla rozciagnieta na monitorze...arararara. no i dorobilem wlosy troche, tlo jeszcze nieruszone

 

1400013731537283a3e6271.jpg

1400013796537283e4c741d.jpg

1400013944537284788b927.jpg

Edytowane przez Rozpu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14000789425373825e14832.png

taka mała zabawa w bycie Wojtkiem Fusem c: chcialem po prostu zrozumiec, jak on robi takie kolurki :)

 

(zmagam sie z tabletem, ktory mi zmienia kolory. jak malowalem siostre, to mi dodawal ekran rozu, potem poprzestawialem suwaki i teraz tego rozu mi pokazal za malo, i ta zabawa fusem mi wyszla za rozowa. ratunku, jesli ktos mial podobny problem..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadłbym, że to ta sama osoba, którą malowałeś wcześniej. Wiadomo, na zdjęciu różnie można wyjść.

Moim zdaniem radzisz sobie coraz lepiej. Mogłeś tylko nieco bardziej wydobyć bryłę oczu, nosa itd. Skóra ,oczy i usta wyglądają jakby były z takiego samego materiału. Ta brew wygląda jakby nie była z włosów. Chyba pierw narysowałeś kształt ciemnym a na to pojechałeś jasnym pędzlem. Fajne są te odcienie niebieskiego na włosach.

Tak czy inaczej czekam na kolejne prace:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano Liri ma taką mimikę, ze nawet na zdjeciach nie idzie poznac, ze to ta sama osoba xd jeszcze jak mine glupią zrobi, albo fryzure zmieni to josz wogle. spróbuje dodac spekulary w oczach i odbicia na ustach, zeby zmniejszyc plasteline. brew narysowalem sobie tak najpierw po to, zeby tylko wiedziec gdzie jest, a potem sie przyjrzalem, ze jednak mi sie taki efekt podoba i zostawilem. oczy faktycznie powinnienem poprawic u_U danke szyn za komenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kilka szybkich szkicy i jedna wygłaskana (i tak nie skonczona, bo wandale i recydywisci z zajec malarskich zmienili uklad pod mą nieobecnosc ;_;) martwa + maly szybki autoportrecik

1400699278537cf98ef1921.jpg

1400699293537cf99db865b.jpg

1400699308537cf9ac085e8.jpg

1400699357537cf9dda2e6e.jpg1400699727537cfb4fed1e8.jpg

 

a tu taka zabawa pedzlami (wczoraj sciagnalem paczke kuciary i jonasa dero i kombinuje co z tym mozna zrobic xd)

1400704025537d0c1985b4c.png

Edytowane przez Rozpu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cichy0199

Szkice są w porządku, a z tych cyfrowych to fajnie by było zobaczyć wykończone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, cóż Ty masz w tej głowie. :P

 

Ta martwa natura z trąbą z poprzednich postów mega! Zupełnie inny poziom, więcej poproszę. Co do maziaju przed snem, hmmm, trochę choas i sieczka, jeżeli chodzi o kolorystykę i luźnie, nieokreślone pociągnięcia pędzlem. Ale za to kompozycyjnie interesująco. Choć ja np. bym przestawił tę środkową skałę jeszcze dalej w głąb, dalej niż ta po lewej i troszkę przesunął w prawo.

 

Tyle ode mnie, czekam na więcej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ,że te malunki są dosyć mało czytelne moim zdaniem. Ten ostatni z rycerzem i potworem ma najwiekszy potencjał. Chociąż ja bym zrobił bardziej dynamiczną kompozycje dla tej ilustracji.

Poza tym, weź sobie zmruż oczy i spójrz na niego. Jest mało czytelny. Walor jest tutaj zły. Tak sądze.

Zrób sobie na razie rysunki w ps w czerni i bieli albo kopię jakiegoś mistrza(na przykład mnie:D, heh żart) , wszystko w ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy taki niechlujny, nie wiadomo co czym ma być. Trzeci zdecydowanie najlepszy wg mnie (chociaż brakuje mi tam światłocienia poza samym wycinaniem kształtów... niby na tej środkowej maszynie się pojawił, ale niezbyt zdecydowany i bez konkretnego pomysłu).

 

Mezozoiczny kurczak jest śmieszny. Myślę, że największym jego problemem w B&W jest przeczernienie zacienionych obszarów. I do tego znów brak jakiegoś podstawowego światłocienia w enviro za nim i pod nim (poza tymi prześwietleniami na skałach... tylko chyba to też nie do końca konsekwentne, bo oświetla obie strony jednakowo? Słońce jest zza tych skał? Raczej byłoby je widać tylko na tej lewej, a zza tej prawej jakaś łuna. Nie wiem, co miałeś na myśli, więc rzucam tylko, co mi się tak na pierwszy rzut oka nie zgadza).

A w kolorze te smugi światła na trawie... Fe ;p i tam na skałach też fe, bo nie zbudowałeś dobrze reszty, a wsadziłeś taki efekcik :C

Fajnie że wziąłeś na warsztat wcześniejsze uwagi i ruszyłeś z twardym pędzlem. Ja od siebie dorzucę, że może jak okrągły nie taki, to spróbuj kwadratowy. Albo trójkątny. Niby nie różdżka czyni czarodzieja, ale warto sobie poeksperymentować. Tyle ode mnie, wracam do kącika nierobów

 

Jeszcze co do ręki - tylko jedna? Malizną czuć! Wrzucaj więcej w innych pozycjach! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki cho.co, masz racje. glupie robie błędy xd nie skupilem sie w ogole na tym "co" wlasciwie rysuje, tylko chcialem namazac COS całą skalą walorową, po prostu, zeby sie "opatrzec" w tym jak to powinno wygladac xd zeby uniknąc tych błedów teraz robie po prostu studia Rembrantdka c:

10498636_274396659411657_3060105671210164331_o.jpg

 

10519764_274471856070804_1147815792691399040_o.jpg

 

a i to by bylo na tyle jak chodzi o satyrow Rubensa, bo coz xd stracilem juz cierpliwosc do nich, no niestety.

Ale sporo zauwazylem przy robieniu ich błędów ktorych będe mógł uniknąć, robiąc kolejne studia c:

10482568_274479032736753_6535615815008087077_n.jpg

 

10348862_274675899383733_3838525267988814411_o.jpg

Stalem sie mainstreamowy i dolaczylem do grupy Virtual Plein Air xd

Edytowane przez Rozpu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem taki slaby w malowaniu ze prawie sie poplakalem i pobilem pięścią swe ciało. Moze to wynika z tego, ze namalowalem jakies 15 obrazow maks w swoim zyciu xddd

enyłej odkrylem ze na strychu mam bardzo fajne ksiazki o malarstwie jeszcze z czasow studiow mego taty z ladnej jakosci duzymi reprodukcjami i probuje sobie robic jakies male master studiesy xd glownie oczu i nosow na ten moment. oprocz tego jedna martwa:

10455440_275189565999033_4103291647523582011_n.jpg

10308200_275189509332372_6119698957482222011_n.jpg

10437360_275189505999039_7015515876494090136_n.jpg

10386749_275189475999042_5239956890385410940_n.jpg

10457899_275189465999043_4413176155695056868_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjne ostatnie są bardzo spoko :) a rozrys anatomiczny ręki GE-NIA-LNY naprawdę bardzo spoko :) nie wiem co tymi b&w ćwiczyłeś, ale stylizuj kształty bo teraz za bardzo dziubiesz, zmniejsz sobie obrazek do wielkości ok 7cm na ekranie i dużym pędzlem machaj, wycinaj:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie o to chodzi, po prostu jest dobrze oddane :)

dlatego właśnie wiecej z refek rysuj, tylko nie kopiuj, analizuj, to wiele do myślenia daje, np. jak rysujesz portret ze zdjęcia to obracaj głowę np o 15 stopni, bo zostajesz postawiony wtedy przed zupełnie nowymi problemami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1PTyP1.jpg[/img]

 

Ten po lewej to oryginal. Po prawej ten z góry. Oba rozmyłem żeby było widać o co chodzi. Pamiętaj,że nie jestem wymiataczem i czytaj to na własna odpowiedzialność;p.

Moim zdaniem za mało ciemnych partii jest w twoim rysunku. Ta świeca musiała by byc cholerni mocna żeby oświetlać tak obiekty wokół.

A nawet jakby oświetlała to by musiała być jeszcze większa różnica walory na rękach itd.

Poza tym np. walor na górnej części lewej dłoni tej staruszki i na klacie piersiowej jest zbyt podobny. To światło po prawej części obrazka na ubraniu, nie wiem skąd jest.A jeśli jest to powinno też być na górnej części przedramienia, a tam jest niemal całkowita czerń.

Wygląda trochę tak, jakbyś nie analizował światła na obrazku. Dawaj dalej Rozpu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie! Bomba pomysl z tym rozmyciem, nie znalem tego. Faktycznie przesadzilem przy rozjasnianiu u_U tak jak mowielm, to jest na pewno do poprawienia, bo jednak odbijanie lustrzane nie da nigdy tego samego co odejscie po prostu na caly dzien od pracy i przyjrzenie sie raz jeszcze xd staralem sie analizowac swiatlo, naprawde, po prsotu troche mi to nie wyszlo jeszcze. probowalem duzy nacisk w tej pracy polozyc na kolejnosc, w jakiej sie za wszystko biore. nakladalem po prostu coraz jaśniejsze warstwy i gdy uznalem, ze cos juz jest wystarczajaco rozjasnione, to nie nakladalem na to juz kolejnej. mysle, ze to dobra metoda, tylko wymaga pewnej praktyki, tak wiec to tylko kwestia pracy ;d dzieki za komenta jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba masz racje, ale zeby to uzyskac musialbym zamazac cale tlo i przyciemnic calosc o pare stopni i ararauwbgabgfaw to jest dla mnie zbyt wiele :D a poza tym, ja sobie popodglądalem u roznych takich to nie zawsze na calosci pracy wykorzystywali taką maksymalną skalę.. http://www.artchive.com/artchive/l/leonardo/leonardo_closed_eyes.jpg

 

a moze po prostu źle na to patrze.. xdxdd enyłej, bede na walor robil jeszcze mase studiow i cwiczen, dzieki za komcie wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpu weź sobie pobierz kolor tam obok nosa na włosach jest najciemniejszy punkt i tam jest 100proc czer, wiec jest cala skala.

Nie mowie,że jest zawsze. Ale weź sobie popatrz w ten sposob i przeanalizuj jak intensywna jest czern w najciemniejszych punktach obrazow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności