Skocz do zawartości

HitFilm 2 Express - za darmo do 4 lutego


adek

Rekomendowane odpowiedzi

HitFilm to program przeznaczony do do nieliniowej edycji wideo i tworzenia animacji oraz efektów specjalnych. Można powiedzieć, że jest to alternatywa dla Adobe After Effects oraz Adobe Premiere. Trwa właśnie promocja dzięki której możecie ten program pobrać za darmo.

 

Pełna treść: HitFilm 2 Express - za darmo do 4 lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba, że ktoś coś innego doczyta.

Za free dostajemy wersję Express, a nie wersję standard masz rację - promocja dostępna do 4 grudnia, ale również do tego dnia jest 100 dolarów zniżki na wersję Ultiomate czyli pełną jeśli ktoś ma ochotę .

W sumie jest kilka dni na sprawdzenie wersji Express i ewentualnie upgrade do Ultimate dla bardziej wymagających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 30 min zabawy stwierdzam, co następuje :)

Do montażu może i się nada ale compo to raczej tylko takie szczelanki jak na jutubie. Brak 32bpc, exr nie łyka, nawet ultimate. Za to dużo gotowych efektów(muzzle flashy szczególnie), particle i flary z lat 80-tych. Taka zabaweczka bardziej niż narzędzie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się z moją małą recenzją po kilku chwilach zabawy

na plus:

- dość stabilnie działa

- nie widzę większych problemów z popularnymi kodekami

- ładny motion blur

- obrzydliwie intuicyjny (mam wrażenie że windows movie maker połączył się z afx i premierem na raz). Większość skrótów działa jak afx/premiere, większość funkcji jest i działa w tym samym miejscu

- nie zaobserwowałem problemów z kratkowaniem/wydajnością ergo jest poprawna optymalizacja i używanie zasobów (gpu też chyba się bawi)

- dedyk na 64-bit, wersja na mac

- prawdziwa niespodzianka na plus to tracker. Działa na prawdę spoko. Nie testowałem "do upadłego" ale na tym samym materiale mam wrażenie że działał szybciej i dokładniej niż ten z afx :3

 

Na minus, tutaj mógłbym się rozpędzić ale wymienię tylko te rażące rzeczy:

- zestaw do kluczowania leży i kwiczy

- może ja mam tylko z tym problem ale snapping jest bardzo nieprzewidywalny (i nie wiem jak to wyłączyć)

- encoding do h264 jest subiektywnie wolny (nie robiłem żadnych testów ale zbyt szybko nie działa na pewno)

- większość ikon w GUI jest (sorry) ale z dupy

- efekty "partiklowe" w stylu muzzleflash albo (hahaha) splash ze krwi... a zresztą sami sprawdźcie :D

 

Ambiwalentnie:

- nie testowałem modułu do animacji, nie wiem jak działają tutaj klatki kluczowe i jak (czy w ogóle jest) easing etc.

- wrócę do GUI - faktycznie nie każdemu może się podobać , jest dość specyficzny

- pluginy?

- społeczność tego programu to dla mnie zagadka, a jak wiemy ma to spore znacznie

 

Ogólnie mam bardzo pozytywne wrażenie i jestem pewien, że dla osób zaczynających przygodę z edycją to będzie spoko sprawa. A że za darmo to chyba nie ma się co zastanawiać :-)

 

[edit]

Czaki nie martw się! Większość bankomatów też jedzie na 32bit a jakoś działają ;-)

Edytowane przez Plastique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek3d: Robiłeś coś na tym sofcie? Coś możesz o nim napisać?

 

kiedyś na youtube znalazłem cos takiego

i szukałem jakiegoś taniego softu żeby uzyskac taki efekt. Trafiłem na Hitfilm 2 był w promocji 90$ wiec kupiłem.

Jak dla mnie to ten soft w zupelnosci wystarcza do składania filmikow z wycieczek czy uzyskania efektu 3d ze zdjęć 2d tak jak linka podalem wyżej( tyle ze zdjęcia przygotowuje w ps potem exportuje do hitfilm 2 )

Ogolnie z programu jestem zadowolony ; latwy w obsłudze , stabilny, obsluguje wiekszosc najpopularniejszych kodeków.

Dla mniej wymagających uzytkownikow ( tak jak dla mnie) w zupelnosci wystarcza, a dodatkowo teraz można go dostać za darmo !

 

podaje linka

jakby ktoś chciał zrobić efekt 3d ze zdjęcia 2d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa to jest

na dzien dobry wymaga instalowania zewnetrznie quicktime (vegas sobie bz tego radzi) i free wersja nie lyka dzwieku z plikow mojej kamery (dts) wiec niestety ale lipa jak dla mnie...oczywiscie jak za free to dla wielu moze byc, ale raczej lepiej wydac jakies grosze na pinnacla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności