Jump to content
  • 0

Próba otworzenia sceny zawiesza Maxa


Pin10

Question

Witam wszystkich

 

Od dwóch dni mam problem, który spędza mi sen z powiek. Po zamknięciu sceny nie mogę jej później otworzyć, ponieważ Max się zawiesza.

Scena o której piszę składa się z symulacji FumeFx i particle flow z podłączonym FumeBirth i FumeFollow. Całość docelowo przeznaczona do renderingu w Krakatoa. I tu pojawia się kłopot. Po wyłączeniu Maxa (64 bit, wersja 2012), a następnie przy próbie otworzenia tejże sceny Max nie odpowiada. Zupełnie tego nie rozumiem, gdyż sama praca nad sceną, także wstępne renderingi, nie sprawiają wielkich kłopotów. Jednak już otworzenie jej wydaje się być ponad możliwości Maxa.

 

Liczba cząsteczek w FumeBirth była ustawiona chyba na 400.000. W viewporcie procent pokazywanych cząsteczek to oczywiście 1 :)

 

Konfiguracja:

 

Intel Core i7-4930K

Corsair DDR3 4x8192MB 1866MHz CL9

Palit GeForce GTX 780 Super Jetstream

 

Pozdrawiam,

Marcin

Link to post
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

próbowałem, próbowałem i... i nic. Zupełnie tego nie rozumiem. Max zachowuje się tak jakby miał za mało zasobów do otworzenia sceny, ale przecież to nie może być to. Zastanawiam się czy czasem program sam w sobie się nie zwalił:/

Link to post
Share on other sites
  • 0

Od siebie dodam, że problem najczęściej występuje gdy scena obrośnie nam w "śmieci" i zamyka się zbyt wolno - wtedy ubicie procesu 3dsmaxa faktycznie może uszkodzić plik. Warto raz na jakiś czas w projekcie zrobić porządek - u mnie zwykle starcza usunięcie note tracks. Do wklejenia pod F11:

trackViewNodes[#Max_MotionClip_Manager].track = copy trackViewNodes[#Max_MotionClip_Manager].track;gc()

 

i oczywiście trzeba wykonać [enter] ;)

Link to post
Share on other sites
  • 0

Podejrzewam, ze z Twoja sceną stało się jak napisał @deshu. Miałem tak kilka razy. Jak max otwiera się bez problemu na nowa scene, tzn. ze w scenie, która chcesz otworzyć cos jest nie tak. Dojdziesz do tego według metody @Traitora. I najlepiej to zapisuj co kilka minut swoją prace w maxie, bo to strasznie delikatne dziecko.

Link to post
Share on other sites
  • 0

Temat idealny do hejtu na maxa. hah ale tak bardziej serio teraz.

 

Nie da rady napisać jakiegoś skryptu który by nie pozwalał zamknąć programu zanim zapis nie zostanie w 100% zrobiony? W ogóle dlaczego coś takiego jest dozwolone Oo

Link to post
Share on other sites
  • 0

@Nomark tak normalnie to max nie pozwoli Ci zamknąć siebie, jeśli nie skończy pracy. Z tego co się dowiedziałem, to problem zaczyna się z pluginami. Ja mysle, ze tutaj zawiodła kombinacja FumeFx i Krakatoa. Cos pewnie zostało ustawione nie tak jak powinno i z tego problem.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy