Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł ten czas by z osoby przeglądającej stać się aktywnym uczestnikiem forum ;)

Na pierwszy ogień zakładam teczkę, do której będę wrzucał swoje szkice, rysunki koncepcyjne, realistyczne, zabawy z grafiką wektorową itd.

Zacznę od kilku wybranych rysunków

 

Autoportret

Ołówki mechaniczne: 0,3 , 0,5 , 0,7 , 1 mm.

Ołówki tradycyjne: 2h, 2b, 4b.

1-800.jpg

2-800.jpg3-800.jpg

 

4-800.jpg

5-800.jpg

6-500.jpg

 

Szybki szkic

Szkic-TeSz.jpg

 

Ołówki Mechaniczne: 0,3 mm, o,5 mm.

Ołówki tradycyjne: 2H, 2B.

 

Kot-justyny-800.jpg

 

Kot-3.jpg

 

Tutaj rysunek inspirowany zdjęciem Nerysoul (http://nerysoul.deviantart.com/)

Rysunek wykonany przy użyciu ołówków mechanicznych i tradycyjnych 0,3, 0,5 0,7 i 1 mm (2H, 2B, 4B). Papier Daler Rowney 250 g/m2.

WIP-wied%C5%BAmin.jpg

 

Secret-Tesz.jpg

 

Ghul2-Maly.jpg

 

Ołówki mechaniczne: 0,3mm, 0,5mm.

Ołówki tradycyjne: 2H, 2B, 4B

 

Oko-TeSz.jpg

 

Szkic czerwone rysiki

Red00.jpg

Edytowane przez TeSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

łohohohohooooo.... z grubej rury, gratuluje talentu :)

jeśli chodzi o prace to kotecek i ten szybki szkic wyglądają blado przy reszcie dopieszczonych rzeczy

czekam na więcej dobrego ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rallyman

 

Dzięki :)

Słuszna uwaga, jeśli chodzi o ten szybki szkic jest to rodzaj przystawki na rozgrzanie ołówków przed daniem głównym :) Lubię sobie coś na szybko skrobnąć przed wielogodzinnymi dłubaninami ;) A co do kota to poświęciłem mu około 3 godzin, czyli jakieś 3 razy mniej, niż przy choćby Autoportrecie - więc tak jak piszesz - to wychodzi na kartce ;)

 

Pozdrawiam

 

- - - Połączono posty - - -

 

Jarq

 

Dzięki :)

 

Co do rysików ja znalazłem je na allegro - bardzo tanie - kwestia kilku złotych.

 

Ten, który zamieściłem wykonałem rysikami Faber - Castela 0,5 mm. Są w różnych kolorach: niebieskie, zielone, czerwone itd. Całkiem fajnie siadają na papier o gramaturze 180 -250. Z wad natomiast - są łamliwe. Jak ktoś lubi mocniej przycisnąć ołówek - to zalecam rysowanie w okularach spawalniczych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rzeczy pokazujesz. Mam tylko jedno zastrzeżenie, widać różnicę miedzy rysunkami z fot a rysunkami z „wyobraźni”. Za duży rozstrzał pomiędzy jakością prac. Popatrz się na portret z pierwszego postu i na tą laskę z krukiem na piersiach z drugiego. Chyba że to był celowy zabieg artystyczny ;) Wrzuć więcej prac rysowanych z wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Akurat jeśli chodzi o "Białego Kruka" był rysowany na gruboziarnistym papierze - poniekąd stąd ten efekt. Z założenia miało być biało i surowo. Ale tak jak piszesz jest rozstrzał. Rysowanie ze zdjęć jest dużo prostsze i łatwiejsze w uzyskanie efektu realizmu niż kreskowanie z wyobraźni z wiadomych przyczyn ;) Dlatego obecnie właśnie skupiam się nad szlifowaniem realizmu z głowy, a po rysunki ze zdjęcia sięgam w momencie, gdy zlecenie tego wymaga ;) No i coraz częściej uciekam w świat wektorów i komiksu - dla zachowania równowagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skill robi wrażenie, bardzo podoba mi się to oko: http://www.tesz.pl/portfolio/jak-rysuje-oko/ Szkoda, że w portfolio masz przemieszane prace tradycyjne z tym syfem, jakim jest reklama (mam tu na myśli dziedzinę samą w sobie). ;) Szkoda takiego talentu, lepiej wyeksponować ołówkowe oddzielnie, ale to moje osobiste odczucie. :)

 

Masz dobre wyczucie waloru i rzeczywiście nie da się ukryć, pracki ze zdjęć dużo lepsze od tych z wyobraźni i nic dziwnego, refki są potrzebne. Czekam na więcej, prace naprawdę na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Co do prac z wyobraźni cały czas nad nimi ostro pracuję, aby zniwelować tą różnice ;)

A co do portfolio dzięki za radę, właśnie potrzebowałem głosu rozsądku, by poukładać to jakoś sensownie - teraz trzeba znaleźć trochę czasu na powrzucanie nowych prac ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz, w jaki sposób to robisz, z tymi wektorami ;dd jesli to nie jest zadna tajemnica xd ja po prostu na wektorach orientuje sie jak cos zrobic tylko w adobe ilustratorze, na kartce nie mialbym pojecia od czego zaczac ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego, w tym cieniowaniu ;)?

Rysunek zrobiony pod kątem uzyskania jego realistycznej formy - stąd wszelkie linie pomocnicze (oprócz końcowego obrysu) po szkicowaniu zostały wymazane.

Niedługo wrzucę pełny tutorial od prostego szkicu, po uformowanie finalnego kształtu, aż do cieniowania i stworzenie w pełni realistycznego obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz cierpliwosć do dłubania, umiesz roznicowac walor, ale jesli chodzi o pierwszy szkic i o to, jak w ogole sie do tego zabierasz, to nie tędy droga. ty sam powinienes poogladac troche poradnikow, a nie uczyc innych :P jak zaczynalem to tez rysowalem wszystko w ten sposób, ze NAJPIERW OOOOKOO wydziubać wszystko wycieniować, wloski, duperele i potem DRUUUUGIE OKOOOOOO daj spokoj, potem nawychodzi milion błedów(nie ma szans inaczej) no i.. przedewszystkim w ten sposob mozesz tylko przerysowywac. nawet jesli wycwiczysz to idealnie, to w ten sposob nie narysujesz nic dobrze z wyobraźni, bo do konca nie zdajesz sobie sprawę CO wlasciwie rysujesz i DLACZEGO tak. generalnie zdjecia traktuj jako baze np do budowy ciała, proporcji, dzialania roznych rzeczy, a tak to staraj sie rysowac z natury. zdjecia spłaszczają wszystko, ucinają cienie i ogolnie przekłamują i potem ci wychodzi takie cos http://www.tesz.pl/wp-content/uploads/2014/05/2-Miki.jpg domyslam sie, ze na zdjeciu tez tak bylo, ale to nie broni obrazka :/ hm mam nadzieje ze mi tu nie strzelisz focha i nie uznasz mnie za swego smiertelnego wroga xd nie jestem jakims mistrzem, zey ci mowic co masz robic, ale to jest metoda rysowania ktorą mozna tylko uwodzic serca niewiast na grupach fejsbukowych, ona cie nie zaprowadzi daleko w sztuce, stracisz przy niej duzo czasu, ktory moglbys fajnie wykorzystac i (biorąc pod uwage twoją cierpliwosc i podejrzewam, ze rowniez pracowitosc bo w tych przerysowankach i tak daleko zaszedles, wiec pewnie musiales nadziabac z JEDEN MILJON prac) wymiatac za jakis czas ;d na twoim miejscu wziąłbym się za oglądnięcie filmow Prokopenki na yt, poczytanie loomisa i hamptona, zrobisz ofc jak chcesz, nikt ci nie zabroni trzaskac tutkow dla ludzi na fb :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się trochę nie zrozumieliśmy ;)

 

1. Wrzuciłem obrazek ukazujący sposób, w jaki cieniuję by uzyskać realistyczny efekt - i na tym chciałem się skupić, ty natomiast nawiązałeś już do całości :)

2. Gdybym chciał pokazać jak oko powstaję od podstaw zapewne wrzucił bym ten obrazek (od razu zaznaczam, że nie jest oparty na żadnym zdjęciu):

 

1-eye.jpg

 

3. Kolejna sprawa: przygodę z rysowaniem rozpocząłem nie od rysowania ze zdjęć, a tworzenia komiksów i concpet artów - dopiero później rozszerzyłem swój warsztat o portretowanie. Pewnie dużo osób zada sobie pytanie po co mi to, czy po to by zdobywać serce niewiast na fb? Odpowiedź jest bardzo prosta - moi klienci pochodzą głównie z zagranicy - średnio portret/karykaturę sprzedaję za 100-250 Euro (w zależności od rozmiaru A5-A1). Tygodniowo wykonuję 3-4 takie portrety. Matematyk pozostawiam dociekliwszym. Dla niektórych może to być śmiesznie mało - dla mnie jest ok. Przychody z portretowania to 50 % moich zarobków- pozwalają na prowadzenie własnej firmy - dają możliwość utrzymywania się z tego co lubię (bazgrania po kartkach) - dzięki nim nie jestem uzależniony od jakiejś konkretnej firmy.

 

4. Z tym co napisałeś wyżej zgadzam się w 100% - tylko nie wiem, dlaczego z góry jest mi przypisywanie tylko rysowanie portretów i pozbawienie umiejętności rysowania. Druga połowa moich przychodów bierze się z projektowania tatuaży, identyfikacji wizualnej, wektorówka, projekty opakowań, przygotowywanie pod druk wielkoformatowy itd. Tutaj prace oparte nie są na zdjęciach, a na własnym koncepcie.

 

5. Spoko, nie łapię żadnego focha i nie biorę Cię za najgorszego wroga ;) Po prostu zmienię trochę politykę wrzucania prac [tutaj], na te, które nie bazują na zdjęciach ;)

 

6. Zdaję sobie sprawę, że do doskonałości w rysowaniu jeszcze trochę mi brakuję (a szczególnie jeśli chodzi o koncepty) - ale właśnie po to założyłem tutaj tą teczkę. Dzięki za komentarz + 10 do motywacji ;)

 

Ps Jeśli chodzi o dziewczynkę z bronią - rysunek nie jest ze zdjęcia ;) Tam tylko pistolet jest oparty o referencje z jakiejś filmowej sceny bodajże.

Edytowane przez TeSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam fajnie pooglądać takie realistyczne rysowanie dla odmiany, a też nie jest to łatwe takie zmaganie się z ołówkiem. Tematycznie wolałbym tylko zobaczyć pewnie tą dziewczynkę grymaszącą przy obiedzie, albo przy odrabianiu lekcji a nie tam z pistoletem łuuu, czy inne tematy jakims takim patetyzmem zalatują troche, chociaż jak przy tatułażach robisz na co dzień to się nie dziwie, bo tam takie rzeczy często pożądane są. Ciernie kruki i cierpienie :)

Skrzypce chyba najbardziej mi si podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czaszki strasznie wyszorowany temat z każdej strony, szczególnie w projektach pod tatuaże. Po ostatnim zleceniu na 20 sztuk czaszek w każdej postaci - mam nadzieję, że odpocznę od tego motywu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te szkice, profesjonalne i realistyczne. Oj dużo bym dał za taki skill. Chciałbym ci zadać kilka pytań, jeżeli można

1.Rysujesz z wyobraźni czy opierasz się na jakiś materiałach (np.zdjęciach)?

2.Jakiego ołówka używasz do linearnego rysunku (pierwszy szkic)? (ołówki mechaniczne, czy 2H, bo domyślam się że 2B nie wchodzi w rachubę)

3. Jak długo zajmuje ci dopieszczenie jednego dzieła?

Serdecznie dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ;)

 

Ad.1 Rysuję zarówno z wyobraźni jak i na podstawie zdjęć - w zależności od rodzaju zlecenia jakie przyjdzie mi realizować. Czasami też opieram się na zdjęciach jako częściowych pomocach np. gdy mam narysować rzecz, której nigdy wcześniej nie widziałem, lub gdy mam stworzyć postać w dziwnej pozycji - to szukam jakiś pomocnych stocków związanych z anatomią lub sam sobie robię zdjęcia - przybierając odpowiednią pozę . Ale jeśli ktoś poprosiłbym mnie o narysowanie twarzy ludzkie realistycznej ze zdjęcia i z wyobraźni w obu przypadkach nie byłoby problemu.

 

Ad.2 Do pierwszego szkicu (czyli tego opartego na figurze geometrycznej + linie pomocnicze) - używam 2H. Następnie wstępny szkic szczegółowy z zaznaczonymi cieniami - ołówek mechaniczny 0,3mm HB.

 

Ad.3 To zależy od rysunku- portrety, karykatury, rysunki oparte na zdjęciach ok 3-6 h. Rysunki z wyobraźni sam pomysł wraz ze szkicem zajmuje mi 3-6 h, potem tyle samo idzie na cieniowanie.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo dla rapera Oxon'a - rozrysowanie (tak wiem fot natrzaskanych aż nadto ;)) + wizualka

Założenia: komiksowa stylistyka, czapka + bandamka - umieszczenie liter 'O' i 'X', klimat Watch Dogsa

 

Ox4-767x1024.jpg

 

Ox5-767x1024.jpg

 

2-Ox-767x1024.jpg

 

3-Ox-767x1024.jpg

 

1-Ox-767x1024.jpg

 

Ox7-767x1024.jpg

 

Ox8-767x1024.jpg

 

Ox9-767x1024.jpg

 

Ox6-767x1024.jpg

 

Ox10-767x1024.jpg

 

Ox11-767x1024.jpg

 

Ox12-767x1024.jpg

 

Ox13-1024x768.jpg

 

Ox14-767x1024.jpg

 

1-869x1024.jpg

 

Logo-Oxon5-1024x682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim obrazku pierwsza wersja dzięcioła podoba mi się najbardziej (wystarczy tylko dodać buty). Jest najbardziej dzięciołowata. Pozostałe wersje (kroki?) odbierają świeżość i czytelność postaci. Wersja finalna jest już po prostu przebranym za dzięcioła art directorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności