Skocz do zawartości

prośba o wycenę - pilne!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do wymodelowania (tylko z zewnątrz, z detalami i dachami, na podstawie zdjęć archiwalnych) i oteksturowania ok 150 budynków - są to przeważnie dość proste drewniane domy. Nie wiem jaką kwotę zaproponować?? Poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zbyt malo wykrzyknikow, by okreslic prawidlowa kwote;) Przeanalizuj ile czasu byc wykonywala jeden taki domek. Przelicz to x150, podziel przez 24 dni, a wyjdzie Ci ilosc miesiecy. Stawke miesieczna swojej pracy chyba znasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewniane ≠ proste weź to pod uwagę. Bez większej ilości danych trudno doradzić lepiej niż zrobił to Traitor. Pokaż jak możesz chociaż jedno zdjęcie jak te domy wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 000 / 150 = 66zł za domek ;) ?

 

przy jakosci o jakiej kazdy z nas myśli - fak no.
Ja myślę o takiej...http://www.turbosquid.com/3d-models/3d-wooden-house-model/338016 :P żeby nie było to wcale nie mój domek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, chyba przy takim detalu - czyli bez detali - da rade. Jeden domek wyglada na max 10 minut jak juz masz przygotowane materialy i UVki. Dodaj tylko poprawki czyli 50% czasu, rendery, zabawe z odtwarzaniem ze zdjęć - ogółem z 30-40min na taki ultra prosty domek zejdzie co najmniej. Ale to przy dobrym workflow. Upewnij sie, ze chodzi o taki detal pierwszymi 2-3 domkami (oteksturowanymi) i mozesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 wydaje sie mala liczba przy takim detalu - dopoki nie zacznie sie tego robic... ja ostatnio mialem masowke w 2d, jakos 60 rodzajow sera zrobic na plakat. Myslalem ze pykne w jeden dzien to, w koncu co tam mozna cudowac z kawalkiem sera nie? Tylko te kalkulacje nie biora pod uwage ze nie jestes maszyna, ze sie meczysz, ze w miare roboty zaczyna cie to wszystko nuzyc. Gwarantuje ci ze po 60 domkach, mimo ze juz latwiej wszystko idzie i powtarzasz niemal te same czynnosci bedziesz miala odruchy wymiotne patrzac na to ile jeszcze ci zostalo. Takie masowy to droga przez meke. Jasne, ze da sie zrobic tylko nie licz ze "na domek zejdzie ci tyle a tyle" bo to wszystko zalezy rowniez od stopnia zmeczenia materialu (czyli Ciebie ;) i spadajacego dobrego samopoczucia. Wszystko zalezy tez od osoby - moze sa tacy co lubia powtarzac ta sama czynnosc pierdylion razy ale osobiscie szlag mnie trafia przy takim dlubaniu.

Wez to wszystko pod uwage, zobacz sobie jaki masz deadline tak zebys miala troche oddechu tez i zobacz czy ci sie te 10k oplaci. Niestety ciezko mi powiedziec bo nie znam plac obecnych na Zielonej Wyspie. Dobrze jest dogadac szczegoly - moze nawet walnac jeden taki najprostszy domek raz dwa, zeby byla jasnosc co do koncowego efektu i oczekiwan klienta. Bo jak potem uslyszysz ze przeciez "oczywiste powinno byc jak wazne i niezbedne sa kute zawiasy drzwi w domku" albo ze ktos chce smignac zblizenie i bedzie sie dziwil jak to wszystko slabo wyglada... Zeby sie nie okazalo ze tak jak mowi Traitor wejdziesz na mine i te dziesiec tysi ktore tak ladnie i okraglo wygladaja okaza sie grbo za mala kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oplacalnosci to sie nie wypowiem, stawki sa dla kazdego inne.

 

Jedyne co poradze to to: przy tak masowej robocie koniecznie ustal place co X modeli. Co 25, co 50? To juz zalezy, ale jak zrobisz 250 modeli i od klienta uslyszysz "no tak, to teraz trzeba poprawic 150 drzwi zanim zaplacimy" to bedziesz powaznie rozwazac wyskoczenie przez okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 k jest oki jeśli to mają być boxy z unwrapem, dwa uzależniałbym to od tego jakie materiały ci dostarczą czy nie będziesz musiał całkowicie sama w photoshopie tworzyć tekstur od podstaw. Porozmawiaj z klientem i zwróć uwagę czy jest konkretny bo jak nie to będziesz się z tym wozić do usranej śmierci. Traitor ma racje tak na pierwszy rzut oka to jakaś "mina" w stylu " Panie zrób mi pan wycenę 30 ujęć obiektu i czas realizacji " tylko już na starcie nie wie do czego mu to potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności