Skocz do zawartości

Nielegalny kartel z udziałem Pixar, Dreamworks, Lucasfilm, Disney...


Monio

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne że nie było o tym newsa. Obecnie w stanach toczy się śledztwo w sprawie największego w historii ameryki nielegalnego kartelu mającego na celu sukcesywne obniżanie dochodów szeregowych pracowników tych firm. To dotyczy ponad miliona inżynierów, programistów i innych ludzi z branży IT. W tym również grafików i animatorów. Zamieszane są w to największe firmy technologiczne w tym studia animacji jak Pixar, Dreamworks, Lucasfilm, Disney. Więcej możecie przeczytać tutaj:

 

http://www.cartoonbrew.com/business/disney-and-dreamworks-pixar-lucasfilm-wage-fixing-cartel-101197.html

http://pando.com/tag/techtopus/

 

Petarda sprzed kilkunastu godzin. Ktoś złożył w sądzie podrobiony wniosek o odsunięcie od sprawy sędziny Lucy Koh. Chyba "Wizjonerzy" z doliny krzemowej chwytają się już wszystkiego.

 

http://pando.com/2014/07/08/nuts-fake-legal-document-filed-demanding-techtopus-judge-be-removed-due-to-obama-ties/

 

Smutne i straszne. Najbardziej mnie boli że my graficy na co dzień korzystamy z narzędzi zrobionych przez takie osoby jak Ed Catmull, który jak się okazuje jest oszustem i złodziejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No co ty Ed to spoko koleś, przy Toy Story 2, tylko trochę pocisnęli... aż jeden koleś niemal nie zabił swojego dziecka w samochodzie, przy 30st. upale...

No, ale już tak nie robią :)

Edytowane przez kengi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest chyba bardzo stara akcja. ten kartel ujawniono chyba 3 lata temu. I był dużo większy bo dochodziło porozumienie między Apple a Microsoftem, ale nie wiem czy nie wyłączono tego porozumienia do oddzielnego postępowania. Ale to było 3 lata temu i nie śledziłem sprawy tak dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne i straszne. Najbardziej mnie boli że my graficy na co dzień korzystamy z narzędzi zrobionych przez takie osoby jak Ed Catmull, który jak się okazuje jest oszustem i złodziejem.

 

Richard Feyman obrabiał sejfy w bazie wojskowej Los Alamos jednocześnie pracując na projektem Manhattan :)

Do pewnych rzeczy trzeba mieć umysł przywykły do łamania zasad. Niestety teraz pewnie robią to samo ale - co gorsza - już zgodnie z prawem.

 

Edit: zapomniałem przykład obecnego działania kartelowego - zgodnego z prawem: Time Warner & AOL

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności