Skocz do zawartości

Wacom Cintiq 27QHD - CES 2015


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nic nie napisali o specyfikacji. Przy takiej cenie mam nadzieje że to będą boardwelle albo mocne nowe haswelle. Poprzedni Companion miał tragiczną specyfikacje jak na sumę którą zawołali, oby tym razem było inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o specyfikację to w necie można już coś znaleźć:

 

-Value (64GB SSD, Intel Core i3-4005U processor, 1.7 GHz ): $1299.99 USD

 

-Standard (128GB SSD, Intel Core i5-4258U processor, 2.9 GHz): $1599.99 USD

 

-Premium (256GB SSD, Intel Core i7-4558U processor, 3.2 GHz): $1999.99 USD

 

-The Enhanced (512GB SSD, Intel Core i7-5557U, 3.1GHz): $2499.99 USD

 

-Enterprise (customizable, Intel Core i7 GHz vPro technology): $2699.99 USD

 

link do źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. A dałoby się mniej zminiaturyzowaną wersje ale z dobrym prockiem? Pierwsze 2 modele to wydajność tanich laptopów z 2010 roku... Potem jest lepiej ale nadal to nie zachwyca. Porównując do mojego starego laptopa mid-range to wychodzi że w zbrushu taki Premium udzwignie w miarę ok jakieś 4 miliony poly a na kolejnym subdivie będzie ~1fps.

Za te 9 tysięcy zł mogę sobie kupić lapka z podobnymi osiągami i mocnego desktopa do domu. ;)

 

Rozwój procesorów wyhamował przez ostatnie kilka lat strasznie. W zasadzie to dobiliśmy do ściany z wydajnością tranzystorów, teraz już tylko możemy pakować więcej tak samo wydajnych rdzeni w mniejszym procesie. W desktopach po 4 latach czekania dostaliśmy 50% więcej wydajności. W laptopach to idzie jeszcze wolniej przez konsumpcje prądu i parcie na miniaturyzacje żeby wszystko upchnać w smartfona.

Heh... Na konkurencje od AMD już przestałem liczyć. Teraz już tylko czekam na grafen. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze skupili się na dotykowym ekranie i wsparciu workflow, bo jakby patrzeć na tablet to lepiej Surface3 kupić. Poza tym po co Ci CPU jak pewnie za rok wszyscy przejdą na i3 + chmura?

 

*przez wszyscy mam na mysli rozwiązania konsumenckie jak np. ten wacom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak jedna ogromna zaleta tabletów wacoma - przyciski ExpressKey. Tak się składa że mam tablet na win8.1 innej marki i bez dodatkowych przyciskow uzywanie piorka jest srednio wygodne ponieważ co jakiś czas chcemy coś cofnąć, powiekszyć-zmniejszyć brusha itp. i trzeba kombinować z klawiaturą (w moim przypadku klawiatura jest dołączana do tabletu i nie funkcjonuje samoistnie, więc robi się lipa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta toshiba się prezentuje całkiem nieźle. Najnowszy Boardwell + racjonalna rozdzielczość. Najlepsze że da się tego docka podpiać w drugą stronę tak jak w transformerze, ekran dotykowy a pod nim klawiatura "w razie czego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, że firma się rozwija i wydaje nowe produkty.

A mnie interesuje kiedy Wacom wyda działające sterowniki Intuos na applowego Yosemite. Te z 7 stycznia nie są genialne. Pióro nie ma opóźnienia, ale jak się dłużej operuje pędzlem, czy gumką, tablet się "zamyśla". Nie działa klawiatura i trzeba go obudzić. Nie działają przez chwilę skróty i trzeba wybierać komendę w menu.

Każdy, kto ma skróty w "pamięci mięśniowej" wie co znaczy takie opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacom Cintiq 27QHD wygląda świetnie. Większa powierzchnia robocza, większa rozdzielczość, remote express key. To wszystko jest bardzo fajne ale interesuje mnie czy robią coś w kierunku poprawienia powierzchni po której się rysuje lub obniżeniem kosztów jej wymiany. Na ten moment wymiana antyrefleksowej powierzchni w Cintiq 24HD to jakieś 2100 euro. Używanie jakichkolwiek folii ochronnych (które notabene można znaleźć na eBay) jest według Wacom naruszeniem gwarancji urządzenia. Tłumaczą to, że takie praktyki doprowadzają do przegrzania się urządzenia. Dlaczego tak drogo? Wymieniany jest cały moduł wyświetlający gdyż antiglare coat jest przyklejony do wyświetlacza.

 

A teraz ciekawostka.

Widziałem w sieci strony na których zdesperowani użytkownicy odkleili zużyte antigalre coat ze swoich tabletów we własnym zakresie. Po wyczyszczeniu wyświetlacza odpowiednim solventem z kleju który był pod spodem, odkrywała im się zwyczajna szklana powierzchnia wyświetlacza. I teraz jednym wystarczyło rysowanie po szkle inni pokrywali je nowymi foliami ochronnymi o których już wspomniałem wcześniej (eBay).

 

Konkurencja jest potrzebna.

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności