Skocz do zawartości

Nowa matura - co zdajecie??


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Uczyć... hmm.... uczyć... a tak - słyszałem to kiedyś... podobno to strasznie męczące jest.. ale nie wiem - nie próbowalem jeszcze ;)

A tak na serio... ja jestem przerażony swoją niewiedzą... :( I mówię jak najbardziej serio - jeszcze 2 lata nie pisałbym tak, ale czasy i ludzie niestety sie zmieniaja :( :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Jestem zdruzgotany... Do matury został mi dokładnie miesiąc i 14 dni... czyli jakieś 6 tygodni, czyli jakieś 42 dni, czyli 1008 godzin, czyli 3628800 sekund.... czy Wy wiecie jak to mało czasu??!!?? :o Aaaaaaaaaaaaa....

 

Btw. tak z ciekawości zapytam - tych, którzy już pisali - jechał ktoś maturę na amfie, speedzie, albo innych środkach wspomagających?? :> Pytam z ciekawości - w tej chwili jeszcze aż tak zdesperowany nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. tak z ciekawości zapytam - tych, którzy już pisali - jechał ktoś maturę na amfie, speedzie, albo innych środkach wspomagających?? :> Pytam z ciekawości - w tej chwili jeszcze aż tak zdesperowany nie jestem ;)

 

przeciez Wasza matura jest taka prosta:)

a tak serio to wspolczuje Wam wszystkim, ktorzy ida nowym systemem, co to bedzie na studiach :/ (moj wykladowca byl zalamany jak widzial nowy program nauczania z matmy - ale to chyba wszyscy wiedza :))

 

powodzenia na maturze!!!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje na medycynke... biolca, fiza, chemia - rozszerzone. Polski i ang standardowa wersja. Dramat. 3 letnie lo, materiał 4 letni, a 2,5 roku nauki...

 

I dlatego mamy takich lekarzy ;)

A tak na serio to byłem na AM na analityce med. Na I roku było około 70 osób. w większości z LO tylko ja i mój kumpel byliśmy po "chemiku" czyli Liceum Technicznym o profilu chemicznym. Za nami mieliśmy dwa lata laborek na poziomie akademickim. Reszta nie nawet wiedziała połowy rzeczy co my bo nie mieli tylu godzin chemii w tygodniu. Ogólnie to najlepiej jest iśc na studia związane z kierunkiem jakiego sie uczyło w ogólniaku. To po prostu ułatwia wiele rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

http://www.cogito.com.pl - podejrzewam, że tam może Ci ktoś pomóc.. poszukaj osób o podobnym temacie..

 

Thud - uwierz mi - 10000 razy bardziej wolałbym pisać starą maturę niż tą, którą będę pisał... Hmm... ta matura to porażka.. pomyśl - co wolisz, gdy jesteś rzeczywiście dobry z jakiegoś przedmiotu - rozwiązać kilkadziesiąt zadań o średnim poziomie trudności, czy 4 zadania trudne?? Ja wolałbym to 2gie.. zwłaszcza, że "cała sala pisze z nami" i jesli nie mozesz wpasc na pomysl to zawsze ktos moze Ci cos szepnac.. a tutaj?? Wyscig na czas z zadaniami.. lipa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Bedziemy pisać na sali, ale (przetestowane na próbnej) gdy chcesz rozwiązać wszystkie zadania, np. z majcy, to nie starczy Ci czasu, żeby podpowiedzieć komuś innemu... czas jest dobrany dość ekstremalnie i w grę raczej nie wchodzi opracowywanie swoich sposobow na rozwiazanie zadania - albo umiesz, albo nie i nie kombinujesz, bo nie wystarczy Ci czasu.. nie podoba mi sie taka forma, bo to jak sprawdzanie automatu :/ Wogóle sceptycznie jakoś jestem do tego nastawiony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zycze powodzenia na maturze, jak wy bedziecie sie stresowac przed ustnym to ja akurat bede grac sobie seta ma molo w Sopocie przed 1000-na publicznoscia, nie chwalac sie oczywiscie, no i oczywiscie wszystkich zapraszam, jakby ktos mial ochote przyjechac ;]

 

BTW: moze zamiast zakladac nowego tematu wiekszosc tych "juz po maturze" opisze swoje doswiadczenia, przezycia itd? Przynajmniej mlodzi nie bede sie tyle stresowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: moze zamiast zakladac nowego tematu wiekszosc tych "juz po maturze" opisze swoje doswiadczenia, przezycia itd? Przynajmniej mlodzi nie bede sie tyle stresowac :)

a wiec zaczne :D, ja zaszalalem na maturze, bo wybralem sobie dodatkowo fize; do dwoch dni przed matura bylo spox, ale jak sie zorientowalem ze mam jeszcze okolo 20 doswiadczen do przerobienia to sie dopiero zaczelo :/, jednak w ostatecznosci poszlo po mojej mysli bo dostalem proste pytania :);

polak - nie przejmowalem sie wogle, bo nie byl mi do niczego potrzebny (patrzac pod katem studiow na ktore sie wybralem), tak wiec podszedlem calkiem na luzie, nawet sie nie uczylem ani troche...

matma - zawsze ja lubilem i lubie nadal (jestem teraz na Matmie Stosowanej :D), wiec nie mialem problemow z matura i stresow tez nie, ogolnie bylo spoko

a Wam zycze powodzenia na maturze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi wszystkim!!

matura ustna tuz tuz:(

powiedzcie macie jakies stresy denerwujecie sie i poweidzcie czy sie do niej przygotowujecie!!!!!?? robicie juz temat z polaka

leee ja jeszcze nic nie mam :( ale mam zamiar do piatku(tego:D) zrobic napisac sobie to o czym bede gadal:D hehe u mnie w klasie to sie tak stresuja (jak ja;)).....

aha jak to nie tajemnica;) to napiszcie jaki macie temat z polaka??

ja mam-->"motyw "obcego" w literaturze roznych epok. opisz na wybranych przykladach"

jesli chodzi o angielski to najbardziej sie boje sytuacji:D bo opis obrazu bedzie latwy(chyba) taka moja rada jesli chodzi o obrazek napewno bedzie na obrazie czlowiek wiec ludka trza umiec;)

ale ciesze sie ze wkoncu szkole koncze......

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaje:

 

Informatyke(rozszerzony),WOS (rozszerzony), ang (rozszerzony), PL (podstawowy)...

 

maturke z ang mam 19.04 :P - ale się nie denerwuje... bo nie mam problemów z angielskim...

 

Jedyny mój problem do polski - 23.04 mam maturke a nie nawet konspektu (nie mówiąć już o całej wypowiedzi) - nie mam weny...? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczyna... :)

Powodzenia chłopaki (i dziewczęta :D)!!! Jak ktoś jutro nie ma co robić, to może trzymać za mnie kciuki koło 13.30! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam polaka o 8:50:D

temat "Jednostka wobec zbiorowosci"

 

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nie kceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

kto zda za mnie????????????????????????????????????????????????????????????????:P

 

rzycze szczescia(nie dziekowac):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full przerażenie - idę jutro "na żywca" - moja dziewczyna leży w szpitalu i jakoś nie było okazji do nauki... ech.. Powodzenia jeszcze raz reszcie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angielski - rozszerzony.... temat visuala: TRANSPLANTACJA ORGANÓW :/, temat wypowiedzi: czym kierują się młodzi w poszukiwaniu pracy... skończyło się niestety tylko na 14 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tez juz troche po maturze i juz sesji w tym roku ni ma,ale prace dyplomowa robie i tez jest zabawnie...

zycze wszystkim powodzenia i troszke wspolczuje tego calego zamieszania, ze to nowa matura i w ogole.

pozdrawiam trzymając kciuki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulieren!! :) Btw. nie ma ktoś jakiegoś znajomego, który na prezentację z polskiego wybrał temat o motywie piękna lub brzydoty?? :> Jest mi to baaaaaaardzo potrzebne :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffffffff.... i jush po - 14 z angola rozszerzonego (ach te piep.. ach te transplantacje ;) i 20 z polaka... Teraz stres przed pisemnymi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TI, gratki za 20 z pl... szkoda tylko ze z tego co wiem i slyszalem prawie kazda uczelnia ma wyniki matur ustnych w d... :| wiec nie robi im roznicy czy zdalismy na 20 ( :) ) czy na 10 czy 12.

 

wszystko sie rozbije o pisemne :/

 

gdzie na studia:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności