Skocz do zawartości

Nowa matura - co zdajecie??


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

dzisiejsza majca pogrzebała moje wszelkie złudzenia na studiowanie na dobrej uczelni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiam drogich maturzystów i chciałbym się zapytać, czy informatyka jako dodatkowy przedmiot jest trudny do zdania ? Co prawda mature mam za 3 lata, ale wolałbym wiedziec na co się nastawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panikują jak nie wiem co :D będze co ma być, zresztą Pionier niedługo cie wykupią i będziesz robił modele do panzer comandera 5 na silniku dooma 3 i zarabiał tone kasy - po co sie przejmujesz ;D żyć nie umierać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie histeryzujemy, tylko obiektywnie oceniamy stan naszej wiedzy, który równie obiektywnie zostanie oceniony już wkrótce :( lypton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Heh, najgorsze jest to, że majca była wrecz banalna, a ja ja potrafilem i tak polozyc na lopatkach :( Cóż.. co do historii to racja - nie widziałem również zbyt zywych reakcji (a byłem dzisiaj w szkole na fakulcach z fizy).. cóż... problem tylko w tym, że histę wszyscy skopali, a majcę duzo osób napisało bezbłędnie!! :/ No ale koniec użalania się nad sobą - spróbuj to odrobić na fizyce.. ale to chyba mało prawdopodobne..

Bobby - to zależy jakie uczelnie i na jaki kierunek... na oblegane kierunki są egzaminy, ale to już nei to, co kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowa do góry M@ti będzie dobrze ;) ja też czekam na wyniki i nic nie poradze..już za późno, btw na geografi to mnie zagieli - nie spodziewałem sie takich kosmosów :/

 

geografia juz miales?? ja mam dopiero 16. trudna byla? o czym miales mniej wiecej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogladalem "szklo kontaktowe" - taki program na tvn24 :), ktory prowadzi Grzegorz Miecugow. Na koniec programu razem z gosciem byla mowa o maturach i wiecie co:>?... oni nie rozwiazali tego pytania z imperium rzymskim i ubraniami :|. Grzegorz Miecugow miał z tym problem!... , będzie klęska.

 

wybrane pytania:

90667_0.jpg

90667_1.jpg

90667_2.jpg

90667_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geografia juz miales?? ja mam dopiero 16. trudna byla? o czym miales mniej wiecej ?
ja pisałem starą maturke :D btw jak znam życie to korzystaj z życia póki masz humor :D do 16 już nie daleko ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Piniek - nie łam się.. u Ciebie to przynajmniej nikt tego nie napisał :) Btw,. te matury to porażka.. ja chcę STARĄ MATURĘ!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Klicek - zadania na starej i nowej maturze w tym roku na majcy były podobne.. tylko, że na starej masz 5h na 3 zadania, a na nowej 5h na 20 zadań (łącznie z obu poziomów).. no to wyciągnij wnioski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek - zadania na starej i nowej maturze w tym roku na majcy były podobne.. tylko, że na starej masz 5h na 3 zadania, a na nowej 5h na 20 zadań (łącznie z obu poziomów).. no to wyciągnij wnioski..

 

z tym ze ja musialem sie uczyc na ustne z 4 lat, w tym nie wiedzialem z czego beda mnie pytac dlatego z polskiego mialem nie lada problem. Wy mieliscie ustne zdane za darmo, a przeciwaga byly wlasnie dodatkowe zadania na pisemnej

 

no to wyciagnij wnioski.

 

szczerze ? to wolal bym zdawac nowa mature przynajmniej nie musial bym sie ustnymi stresowac, a pisemnej to tylko "debil" nie zdaje ;)

 

a i nie wciskaj mi kitu z 20 zadaniami bo na dobre zaliczenie trzeba bylo rozwiazac ich 11czy 12, a ich poziom nie byl "straszny"

 

zreszta wszyscy juz tak maja ze strasznie sie podniecaja maturami podczas zdawania pozniej inaczej bedziesz do tego podchodzil :)

 

tyle ze na starej masz 5h na 3 zadania a kazde zadanie ma po 5 pytan :P

 

nie wiem ile mieli inni ja mialem 2 h bo po tym czasie mozna bylo dopiero wyjsc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

a i nie wciskaj mi kitu z 20 zadaniami bo na dobre zaliczenie trzeba bylo rozwiazac ich 11czy 12, a ich poziom nie byl "straszny"

 

Jak to na dobre zaliczenie?? :> :|

Nie można mówić o dobrym zaliczeniu, bo teraz jest to pojęcie względne - na studia dostają się Ci, którzy mają najwięcej punktów z matury, a reszta może czekać rok na następny rzut. Heh - widzisz jak sam piszesz o starej maturze - wystarczyły Ci 2 godziny na zrobienie tych zadań i mogłeś iść. Pisałem nową maturę z majcy na sali gimnastycznej i ręczę głową, że nikt nie skończył przed czasem, nie mówiąc już o wcześniejszym wychodzeniu. Poza tym to zupełnie inna sytuacja, gdy masz do wyboru 3 z 5 i wiesz, że te 3 zrobiłeś, a zupełnie inaczej, gdy masz 10 i musisz zrobić wszystkie.

Z całym szakuncem - wolałbym jednak starą.. Poza tym na starej masz po pisemnych pół miesiąca na nauczenie się na ustnego polaka i zdajesz tylko 2 przedmioty. Na nowej pisałem czw,pt,pon polski, angielski i majce i to wcale nie było ql.

Heh, może ię podniecam, ale jestem zły, bo sobie zagrodziłem drogę na dobre studia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Dokładnie elfie ;) Gdybym był wredny to zwaliłbym to na system, ale zdaję sobie sprawę z tego, ze w gruncie rzeczy ta matura będzie się sprawdzała.. tylko dlaczego rocznik raz doświadczony Czarnobylem został znowu doświadczony następnym kataklizmem?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Zadania domowe sa dla frajerów - na nowej maturze napewno się Wam nie przydadzą... Ważne, zeby się orientować w temacie i myśleć właściwie - to wszystko, co jest teraz potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

No i po fizie.. LOL - podstawowy pełen sukces, rozszerzony porażka... ale cieszę się, że już jeste PO... teraz tylko czekać na wyniki... brrrr... aż strach się bać

elf - masz absolutną rację, gdybym ja tylko wiedział, ze to o to chodzi, a nie doszukiwał się kruczków i jakichś wzorów z kosmosu na tym podstawowym z majcy!! Widzisz - teraz domyśliłem się, że na pdst z fizy będzie teoria, a na rozszerzonym zadania i poszło nawet - gdy znasz schemat rozwiązywanie takiej matury to czysta przyjemność :)

Jak to powiedział mój qzyn - zbyt duza wiedza też jest niebezpieczna - zwłaszcza jak dostaniesz coś banalnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własciwie miałem też założyć taki temat...bo byłem ciekawy co zdawaliście na maturze i co najlepiej zdawać gdy chce sie iść na grafike komputerową ( jak ja).

 

Do matury mam jeszcze 2 lata ale trzeba sie już oroientować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, trzeba naprawde sie postarać aby nie zdać matury (no, chyba że sie polskiego nie zdało). matma w ogole była bajecznie prosta (szczególnie poziom podstawowy). ogólnie jest ok, i wg mnie nowa matura jest o wiele lepsza od starej. ma tylko jedną wade - matma powinna być obowiązkowa! :)

PS> wybiera się ktos potem na budownictwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk3a hmm skoro matma byla prosta to czemu az tyle typa oblalo wlasnie matme u mnie w szkole matmy nie zdalo prawie 50%!! a inne przedmioty jak polski gegra histra itp. zdalo 85-100%!! chyba cos w tym jest

ja tam bym na grafe 3d poszedl ale we wrocku nie ma (tak slyszalem) jak ktos wie gdzie jest (najlepiej we wrocku) niehcda znac :)

no ale masz racje matura byla banalna jak ja nie uczac sie przez 3 lata na serio!! i nic kompletnie nie przygotowujac sie do maturki zdalem to juz sam glupiej chyba cos jest nie tak!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Zdałem maturę, ale co mi z tego, skoro przez tą głupią (niby prostą) majcę nie dostanę się na studia?

Btw. bałem się, ze nie zdam polaka, a tu z podstawy 89% - porażka systemu, jak dla mnie, bo nie miałem kompletnie pojęcia o czym piszę!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności