Skocz do zawartości

Pojazd 3D; DELAHAYE 94 concept car 2015 by Paul Breshke Czyżewski


Pabllos

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Przedstawiam Wam mój najnowszy projekt DELAHAYE 94 . Praca nad nim zajęła mi sporo czasu bo aż 1,5 roku czasu a w sumie to nawet dwa lata, bo pierwsze szkice były zrobione jak jeszcze Lamborghini było w przedbiegach :)

Na dole jest tekst który umieściłem na BEHANCE ale wklejam go tutaj jak byście chcieli trochę poczytać :)

Nie wrzucam tutaj wszystkich zdjęć bo jest ich sporo resztę znajdziecie na moim profilu FP link :

https://www.facebook.com/www.paulbreshke

 

Przedstawiam swój najnowszy koncept DELAHAYE 94 . Stworzenie tego auta zajęło mi około półtora roku czasu co jest dla mnie najdłuższym okresem pracy poświęconym na zrobienie projektu auta koncepcyjnego. Projekt wymagał bardzo dużo przemyśleń co pochłaniało najwięcej czasu, ale było to bardzo ważne aby stworzyć ikonę motoryzacji.

 

DELAHAYE jest francuską marką motoryzacyjną założoną przez Emile Delahaye który w 1894 zaprezentował swoje pierwsze auto na targach w Paryżu. Moim celem który sobie założyłem przy tworzeniu swojego auta było to aby stworzyć kompletnie nowy design karoserii, tak aby podkreślał atuty klasyków tej marki. Nie było to proste zadanie ponieważ aktualne modele tej marki często się od siebie mocno różniły, a w każdym wizerunku było coś pięknego co chciałem uchwycić w swoim aucie. Utrudnieniem było też to że marka DELAHAYE nie posiada młodszych modeli, więc nie miałem dobrego aktualnego punktu odniesienia do designu. Moje auto nie jest nową wersją jednego z modeli DELAHAYE ale skupiskiem najlepszych cech tych pięknych aut. Starałem się stworzyć auto bardzo eleganckie dla wymagającego klienta, dla którego liczy się wygoda i prezencja auta. Samochód ma odzwierciedlać osobowość właściciela. Samochód jest muskularny a jednocześnie bardzo elegancki co podkreśla jego smukła sylwetka. Nie zabrakło również owalnych reflektorów co nawiązuje do klasyków. Projekt wykonałem w czterech wersjach kolorystycznych które według mnie najlepiej podkreślają charakter auta.

 

 

Wnętrze z założenia miało mieć prosty i czytelny design ale nawiązujący do stylistyki klasyków. Zegary umieszczone są na środkowej konsoli tak jak we wnętrzach samochodów tej marki. Wyświetlacz dotykowy który wkomponowałem pomiędzy zegary musiał być tak zaprojektowany aby nie posiadał zbyt absorbującego designu i aby nie odwracał uwagi od pięknych zegarów. Całe wnętrze jest zainspirowane w większej mierze instrumentami muzycznymi takimi jak klarnet, saksofon, pianino itp. Zależało mi na połączeni drewna z chromem tak, aby podkreślić mechanikę urządzeń takich jak np. skrzynia biegów (największe pokrętło na dolnej konsoli). We wnętrzu jest również dużo weluru, co ma sprawić by właściciel czuł się w nim dobrze."

Pozdrawiam i do zobaczenia przy kolejnym projekcie :)

 

 

 

211_miniaturka.jpg

678_1.jpg

307_2.jpg

743_15.jpg

942_14.jpg

846_5.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

Niestety coś nie mogę dodać więcej zdjęć więc zapraszam też na BEHANCE :)

 

https://www.behance.net/Pabllos

Edytowane przez Pabllos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

będę oszczędny bo muszę spadać. całość - miazga. ale po co dzielisz karoserię za przednim światłem gdy nie widać innego podziału od przodu? front nie trzyma się kupy, imho brak jednego podziału między zderzakiem a maską. wiem, że to koncept ale przód auta wydaje się ubrany w kaleson i gryzie w oczy. a takim podziałem między elementami karoserii mógłbyś zbudować dodatkową dynamikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i oryginalny design, bardzo dobre proporcje i świetna prezentacja, front się należy jak nic!

 

Oj chłopie, coś mi intuicja podpowiada, że o Tobie w przyszłości będzie jeszcze bardzo głośno ;)

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejne Twoje koncepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dziękuję wszystkim za komentarze :) cieszę się że zainteresowałem Was swoim tematem.

Co do designu przodu hmm...

Testowałem wiele rozwiązań ale te oficjale które widzicie wyglądało najlepiej .

Co do podziałów karoserii...fakt może nie jest to dobre rozwiązanie techniczne ale ważne dla mnie było to aby utrzymać czystość formy , mogłem sobie na to pozwolić ponieważ nie jest to pojazd który będzie budowany jako model fizyczny :)

 

Dzięki jeszcze raz za komentarze i rady :)

 

Teraz robię kolejne projekty więc za jakiś czas znów coś zaprezentuję :)

 

Pozdrawiam i powodzenia życzę wszystkim !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności