Jump to content
adek

Wiedźmin - film aktorski - pierwsze informacje

Recommended Posts

az przejrzałem budżety filmów z 2014/2015 i faktycznie tzw "hity" to koszt 150mil

tanszy chappie 49mil (super film)

wiezien labiryntu 34mil (gniot)

taki mad max ktory dzieje sie na pustyni, czyli w sumie wydaje sie ze moze byc taniej kosztowal 150mil

film o przygodach czlowieka mrowki Ant-man 130mil $ wtf?

a na wiedzmina ktory jest raczej lepiej rozpoznawalna marka niz antman? 20-30mil?

Jeszcze tak przy okazji Chris Pine moglby tez byc do roli wieslawa. ;)

Ant-man to koszt ekipy i postprodukcji głównie, kręcony w USA a tam stawki pracowników są wysokie.

Dodaj do tego fakt że połowy kosztów blockbusterów nie widać na ekranie bo idzie w marketing i różne poboczne pierdoły.

W takim Avengers z budżetu bodaj 220 milionów pierwsze 50 baniek zainkasował Downey Jr. za swoją rolę.

Mom zdaniem 20-30mln to przyzwoity budżet. Znowu aż tyle FX w tym Wiedźminie nie będzie potrzebnych imo, a aktorów za kilkadziesiąt milionów nie trzeba by zrobić dobry film. Mnie cieszy, że to 20-30mln, bo to oznacza, że film będzie musiał się obronić własną jakością, a nie marketingiem jak to w wielu superprodukcjach.

Szału nie ma z tym budżetem. Ale jakby poszukać to na pewno znalazłoby się kilka filmów z bardzo fajnymi efektami, które miały podobny budżet.

Szkoda że się nie zapytali w Dzień Dobry TVN czy film będzie Rated R czy PG-13? Co z nich za dziennikarze? ;)

Nie lękajcie się o budżet.

Nie lękajcie się o rating.

Jest milion rzeczy, które mogą pójść źle, ale to zupełnie normalne jak już*się coś robi. :-D

salut

t.

Szkoda że się nie zapytali w Dzień Dobry TVN czy film będzie Rated R czy PG-13? Co z nich za dziennikarze? ;)

Sam sobie odpowiedziałeś, tacy z D...TVN ;)

Nie lękajcie się...

Nie lękam się, w końcu to nie ja płacę ;)

Ale odwagi, bo jakbyś tego nie spieprzył to i tak musi być lepsze niż ten rzyg Brodzkiego i Szczerbica ;)

Moja propozycja do obsady. Dan Stevens. http://www.filmweb.pl/person/Dan+Stevens-191851

Ciekawy młody aktor, jak na razie drugiego planu. Ale ma coś w oczach :) Jakby go jeszcze ucharakteryzować... W Halloween obejrzałem film The Guest (2014) gdzie zagrał główna rolę. Potrafi się chłop wczuć w intensywne postaci. No i jak się złowrogo na kogoś popatrzył, to było wiadomo,ze ta osoba długo nie pożyje :P W ogóle to polecam ten film, bardzo niedoceniony.

Eeeej Baggins ukradł dżołk o Karolaku... tzn. żaden dżołk - ja tak na poważnie :P A Deląga, to skąd wytrzasnąłeś Tomku? ;)

Mam nadzieję, że znajdzie się tam jakaś mała rola dla Paździocha. Taki ukłon w stronę polskiego widza :D

Idzie sobie jakiś BradleyCooper w siwych włosach, kraina piękna, landscape'y od najlepszych polskich wirtuzoerów intuosa, jakiś smok czy gryf gdzieś tam na wypasie przeleci, a tu nagle, za winkla, na trzecim planie - Paździoch przerzuca łajno.

Zgon murowany!

Mam nadzieję, że znajdzie się tam jakaś mała rola dla Paździocha. Taki ukłon w stronę polskiego widza :D

Idzie sobie jakiś BradleyCooper w siwych włosach, kraina piękna, landscape'y od najlepszych polskich wirtuzoerów intuosa, jakiś smok czy gryf gdzieś tam na wypasie przeleci, a tu nagle, za winkla, na trzecim planie - Paździoch przerzuca łajno.

Zgon murowany!

Wiesiek wchodzi do miasteczka a tam karczma z napisem mocny full :D

"mocny Full" też dobre. Ale z tym Paździochem to takie nawiązanie do polskiego filmu "Wiedźmin", tam w jednej scenie własnie pojawia się na chwilę Paździoch (bodajże żąda blejtu za przejazd). Znajomy był na tym w kinie i mówił, że tym momencie na sali wszyscy w śmiech.

Offtopic:

@STRZYG: hmm.. było wyżej nawet tutaj w komentarzach i link do YT. To nie Paździoch a "Stępień" z 13-go Posterunku. Równie barwna postać.

Widzę że trzeba forumowiczom odświeżyć ten nieśmiertelny hit.

[video=youtube;vp-n2iajgII]

gdzie leży Polska jednak. Bo z europą wschodnią ma niewiele wspólnego.

taaak, nie ma to jak dobry mit kit, przecież Polska to wielkie europejskie państwo zachodnie, a kultura dusza słowiańska to samo zło narzucone Polsce przez zacofaną dzicz ze wschodu - szczególnie onych ruskich, bo Ukraińcy już podobnie "zmądrzeli" co Polacy etc., przecież Polacy to byli zawsze tacy sami Europejczycy jak Niemcy, Francuzi, Angole czy Włosi itd., a kto wątpi w to ten jakiś obcy szpion, co od ponad dekady polskie rządy udowadniają wszystkim wszem i wobec robiąc laskę każdej zachodniej łachmycie na milion sposobów, przy tym kodując wszystkim w szarej macierzy przez zawsze posłuszne "wolne" (od prawdy) mass media z głównego potoku (ścieku) jak "wspaniały" jest zachód; synonim samego dobra, krynica czystej samej prawdy i tylko prawdy, mądrości, najwyższej kultury i cywilizacji od wieków niosącej "demokrację i wolność", a wspaniałe osiągnięcia tej krucjaty można przecież podziwiać, szczególnie na kontynencie afrykańskim i obu ameryk hehe:)

Włączanie do tematu filmu Wiedźmin takich odniesień średnio mi pasuje, więc wracając do tematu. Nie zmienia to faktu, że stolicą albo najlepszą fabryką światowego kina jest Hoolywood, mający przez kilkanaście dekad najlepsze warunki do spełnienia swojego rozwoju, szczególnie przy produkcjach podobnych do Wiedźmina widać przepaść między Hoolywood, a resztą. Polska jest chyba ostatnim miejscem do którego ktokolwiek cokolwiek chciałby ciągnąć. ps. polskie piekiełko i bagienko zniechęci chyba każdego napaleńca.

Jak już przyjezdni kręcą film w Polsce to albo wojna, albo obozy zagłady, albo jakaś przesadnie mroczna czarna historia vide oskarowa "Ida", po której chce się tylko rzygać, dlatego należy chociaż życzyć twórcom Wiedźmina sukcesu, bo może to odmienią, ale marnie to widzę, bo tu najczęściej chodzi najmniej o pokazanie sztuki, a zwykły zarobeczek po najmniejszej linii oporu. Podziwiam to co osiągnięto w mikroskopijnej Nowej Zelandii, ale nie liczcie na to w Polsce hehe:). Być może, pożyjemy zobaczymy.

Edited by materalia

taaak, nie ma to jak dobry mit kit, przecież Polska to wielkie europejskie państwo zachodnie, a kultura dusza słowiańska to samo zło narzucone Polsce przez zacofaną dzicz ze wschodu - szczególnie onych ruskich, bo Ukraińcy już podobnie "zmądrzeli" co Polacy etc., przecież Polacy to byli zawsze tacy sami Europejczycy jak Niemcy, Francuzi, Angole czy Włosi itd., a kto wątpi w to ten jakiś obcy szpion, co od ponad dekady polskie rządy udowadniają wszystkim wszem i wobec robiąc laskę każdej zachodniej łachmycie na milion sposobów, przy tym kodując wszystkim w szarej macierzy przez zawsze posłuszne "wolne" (od prawdy) mass media z głównego potoku (ścieku) jak "wspaniały" jest zachód; synonim samego dobra, krynica czystej samej prawdy i tylko prawdy, mądrości, najwyższej kultury i cywilizacji od wieków niosącej "demokrację i wolność", a wspaniałe osiągnięcia tej krucjaty można przecież podziwiać, szczególnie na kontynencie afrykańskim i obu ameryk hehe:)

Włączanie do tematu filmu Wiedźmin takich odniesień średnio mi pasuje, więc wracając do tematu. Nie zmienia to faktu, że stolicą albo najlepszą fabryką światowego kina jest Hoolywood, mający przez kilkanaście dekad najlepsze warunki do spełnienia swojego rozwoju, szczególnie przy produkcjach podobnych do Wiedźmina widać przepaść między Hoolywood, a resztą. Polska jest chyba ostatnim miejscem do którego ktokolwiek cokolwiek chciałby ciągnąć. ps. polskie piekiełko i bagienko zniechęci chyba każdego napaleńca.

Jak już przyjezdni kręcą film w Polsce to albo wojna, albo obozy zagłady, albo jakaś przesadnie mroczna czarna historia vide oskarowa "Ida", po której chce się tylko rzygać, dlatego należy chociaż życzyć twórcom Wiedźmina sukcesu, bo może to odmienią, ale marnie to widzę, bo tu najczęściej chodzi najmniej o pokazanie sztuki, a zwykły zarobeczek po najmniejszej linii oporu. Podziwiam to co osiągnięto w mikroskopijnej Nowej Zelandii, ale nie liczcie na to w Polsce hehe:). Być może, pożyjemy zobaczymy.

Ahhh bo to USA to taki zajebisty kraj, proponuję wyjechać tam. Kupić sobie broń, udawać, że żyje się w demokratycznym kraju, gdzie wybiera się spośród 2 partii politycznych, największymi gwiazdami jest Justin Bieber i Miley Cyrus etc. Stolica kina ? Głupiego może i stolica, ale dobrych filmów w Hollywood to ze świeczką szukać.

Jedź do USA i sam się przekonaj jak tam świetnie jest. Wolę 10 razy bardziej mieszkać w PL.

USA to taki zajebisty kraj

he, nigdzie tak nie napisałem.

Stolica kina ? Głupiego może i stolica, ale dobrych filmów w Hollywood to ze świeczką szukać.

Nie ma sensu byś zawracał Wisłę widelcem :). Hoolywood to marka sama dla siebie o największym wkładzie w światową kinematografię i tylko nieuk może to podważać.

Jedź do USA i sam się przekonaj jak tam świetnie jest. Wolę 10 razy bardziej mieszkać w PL.

a ja niekoniecznie, ale jak lubisz to możesz kopać się z koniami w Polsce :)

dawno mnie tu nie było , ale sie dyskusja tutaj rozkręciła ..hmmm, może ja dla odmiany coś pozytywnego napiszę, wierzę w to że film będzie przynajmniej dobry a może nawet bardzo dobry, a dlaczego ...ano dlatego ze budżet jest nieduży i paradoksalnie to jest najlepsza nowina z tego newsa. Jesli ktoś nie zrozumiał to wyjaśniam, gdyby ekranizacją wiedzmina zainteresowała sie jakas duza wytwórnia amerykanska i chciała to zrobic po swojemu to oczywiscie daliby kase, duzo kasy na produkcje ale ludzie z Platige mieliby związane ręce (znam sporo takich przypadków gdzie hollywood bierze jakiegos obiecującego zagranicznego reżysera, np hiszpanskiego , daje mu kase , daje mu swoje "gwiazdy" a potem producenci wywierają taki wpływ na produkcje że rezyser nie ma nic do gadania i wychodzi typowe amerykańskie g***o dla tzw szerokiej publicznosci. Przy małym budzecie nie mozna postawic na efekciarstwo bo nie ma na to kasy (nie bedzie więc wyskakującego co chwila potwora do ubicia, nie bedzie wielkich scen batalistycznych, olbrzymich miast zrobionych w 3D ale mozna zrobic fajne kameralne klimatyczne sceny w rodzaju tej od której zaczyna sie film Valhalla Rising i mam nadzieje ze ten film bedzie miał taki mroczny troche i powazny klimat jak ta scena, mam też nadzieje ze sceny walk na miecze będą realistyczne i efektowne zarazem co mozna osiągnąć przez ciekawe ujęcia kamery i montaż (a nie takie jak w wiekszosci filmów "płaszcza i szpady" czy chociazby Gwiezdnych Wojnach gdzie aktorzy bardziej tańczą niz chcą kogoś naprawde zabić). Trzymam kciuki i przepraszam za ten chaotyczny trochę słowotok.

Ahhh bo to USA to taki zajebisty kraj, proponuję wyjechać tam. Kupić sobie broń, udawać, że żyje się w demokratycznym kraju, gdzie wybiera się spośród 2 partii politycznych, największymi gwiazdami jest Justin Bieber i Miley Cyrus etc. Stolica kina ? Głupiego może i stolica, ale dobrych filmów w Hollywood to ze świeczką szukać.

ototo! dokładnie mieszkałem miesiąc w LA i miesiąc w NY i mi stykło. USA jest owszem fajne. gdy masz kupe kase. albo chcesz coś budować majsterkować. czy lubisz auta. bo można tam doczepić do krzesła silnik i będzie legalne.

Mam to samo zdanie na temat budżetu co Azakiel. Będzie film, a nie pocztówka.

Jeszcze tylko żeby kategoria wiekowa nie była "PG 3" jak w przypadku Warcrafta i z nadzieją patrzę w przyszłość :)