Skocz do zawartości

Wiedźmin - film aktorski - pierwsze informacje


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Więcej wiary, Panowie. Wiara góry przenosi. Sporo dobrych ludzi siedzi nad tym, żeby się udało. Będzie jeszcze dużo zwrotów akcji, przecieki publiczne to jest czubek góry lodowej, więc też nie ma co się specjalnie napinać. A niezłego Smoka pokażemy za 3 tygodnie, chociaż pewnie zupełnie innego niż*się wszyscy spodziewają :-D :-D

 

Wawelskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Reanimator Producent, to w końcu stanowisko przede wszystkim odpowiedzialne za pozyskiwanie pieniędzy. Jak jest producent, to raczej można założyć, że i pieniądze się pojawią.

 

Idac Twoim tokiem rozumowania wystarczy do Polski sciagnac inzynierow tworzacych bazy na ksiezycu, zeby zalozyc, ze w koncu na ksiezycu pojawi sie polska baza;)

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jeszcze dużo zwrotów akcji, przecieki publiczne to jest czubek góry lodowej

 

A niezłego Smoka pokażemy za 3 tygodnie, chociaż pewnie zupełnie innego niż*się wszyscy spodziewają :-D :-D

 

No i jest pierwszy przeciek po tym jak ktoś wykradł prywatne zdjęcia z telefonu Quentina. Z tego co wiem to fotka w nowym biurze razem z leadem od mołszon grafiks. Niby nic takiego, ale jak się dobrze przypatrzycie to widać co takiego jest na ekranie...

 

selfiequentin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walmord - uśmiecham się tajemniczo jak Mona Lisa :-D

 

A przy okazji popuścmy wodze fantazji - tr3buch zainspirował.

To kogo widzicie w roli?

Jeśli mogę zaproponować nie na Geralta ale na jakąś inną rolę to np:

Luke Goss - świetnie zagrał w Hellboy 2 księcia Nuadę.Wg mnie skradł film dla siebie ;) czy Kevin J. O'Connor - np Igora w VanHelsing czy Vincent D'Onofrio

 

Wydaje mi się że warto zwrócić uwagę na aktorów spoza mainstreamu. Wydają się być bardziej przekonujący w swych rolach niż gwiazdy kina A. Bardziej im zależy, dzięki czemu tworzą takie świetne kreacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest pierwszy przeciek po tym jak ktoś wykradł prywatne zdjęcia z telefonu Quentina. Z tego co wiem to fotka w nowym biurze razem z leadem od mołszon grafiks. Niby nic takiego, ale jak się dobrze przypatrzycie to widać co takiego jest na ekranie...

 

selfiequentin.jpg

 

Nie wiem czy to zart czy nie, ale ten gosc po lewej to jeden z pierwszych hakerow na swiecie. dzialal w latach 80tych z tego co pamietam, i z tych czasow jest zdjecie (marny fotomontaz btw).

 

Jak dla mnie, bardzo by pasowal Viggo Mortensen. Z paru powodow. 1 - Dobry aktor. 2 - Juz kojarzony z rolami fantasy. 3 - wyglad.

viggo_mortensen_43034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny news. Zapowiada się niezła przygoda dla wszystkich zaangażowanych w projekt :) Powodzenia!

 

I gdy wymieniamy reżyserów, którzy zaczynali w reklamie a dopiero potem robili filmy... to najlepszym przykładem będzie David Fincher. Tak wiem, że pierwszy film Finchera to była pewnego rodzaju porażka (czytaj: niedocenione arcydzieło) ale mimo wszystko dalej jest to lepszy przykład niż Snyder :P

 

A wiek reżysera też nie ma znaczenia. Ridley Scott też zaczynał późno. Także wszystko jeszcze przed nami panowie i panie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze juz wszyscy sie wypowiedzieli. A Ty Nezumi doceniaj to ze kazdy wciaz moze sie wypowiadac wg wlasnej opinii ktora niekoniecznie musi byc zgodna z Twoja... Tak czy inaczej zycze powodzenia chociaz jestem przekonany ze bedzie to 60-70 minutowy crap patrzac chociazby na Ambition gdzie palcem nie kiwneli by wykorzystac dobrze aktorow. Kinematograf to samo - niewykorzystany potencjal.

 

Wybuchy, wybuchy, kurz, pekajace skaly, drewniane dialogi to wlasnie on Tomasz Baginski. Sknoci wam tego wiedzmina. Na szczescie nie jestem fanem ksiazek wiec mi to ryba. Jest przynajmniej z 30 rez w Polsce doswiadczonych ktorzy zrobiliby to lepiej, ktorzy wiedza przynajmniej jak kadrowac i jakiego obiektywu uzyc hyhyhy

 

Taaaaa i ma byc jeszcze po angielsku. Rezyserowanie aktorow do pierwszego pelnometrazowego filmu w obcym jezyku... Bedzie sukcessssss murowany! MOAR EMOTIONS ME LIKE TO SEE ON YOUR FACE... CUT... PERFECT!

edwood0683.JPG

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze juz wszyscy sie wypowiedzieli. A Ty Nezumi doceniaj to ze kazdy wciaz moze sie wypowiadac wg wlasnej opinii ktora niekoniecznie musi byc zgodna z Twoja... Tak czy inaczej zycze powodzenia chociaz jestem przekonany ze bedzie to 60-70 minutowy crap patrzac chociazby na Ambition gdzie palcem nie kiwneli by wykorzystac dobrze aktorow. Kinematograf to samo - niewykorzystany potencjal.

 

Wybuchy, wybuchy, kurz, pekajace skaly, drewniane dialogi to wlasnie on Tomasz Baginski. Sknoci wam tego wiedzmina. Na szczescie nie jestem fanem ksiazek wiec mi to ryba. Jest przynajmniej z 30 rez w Polsce doswiadczonych ktorzy zrobiliby to lepiej, ktorzy wiedza przynajmniej jak kadrowac i jakiego obiektywu uzyc hyhyhy

 

Taaaaa i ma byc jeszcze po angielsku. Rezyserowanie aktorow do pierwszego pelnometrazowego filmu w obcym jezyku... Bedzie sukcessssss murowany! MOAR EMOTIONS ME LIKE TO SEE ON YOUR FACE... CUT... PERFECT!

 

Trzymaj

 

97d48d5c8811.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co proponowac piecdziesieciolatkow, ktorzy po 8 latach czyli dwoch filmach beda musieli byc zmienieni. Na pewno nie bedziecie tak slabi w castingu jak producenci hitmana wiec wszystko mi jedno, byle bylo w klimacie o jakim pisze norden. A Bagins jak dostanie budzet to tez dostanie siedmiu asystentow i cos na pewno wyruch... Znaczy sie wydlubia na miare mainstreamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy reżyser pisze dialogi ??

Polski Wiedźmin był gównem bo powierzono scenariusz amatorowi ! . A to właśnie scenariusz jest kluczem do sukcesu filmu.

Reżyserem był też kompletny amator, więc tutaj Tomek ma przewagę nawet ze swoim niewielkim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Dodatkowym gwoździem do trumny był montaż filmu z fragmentów serialu, a wystarczyło napisać osobną historyjkę.

Nawet od początku bo Sapkowski ma i tak głęboko w życi co się robi z jego bohaterem , byle się kasa zgadzała.

Budżet pewnie będzie stosunkowo niewielki a więc i na aktorów z pierwszej ligi nie ma co liczyć.

Ale to nawet lepiej, taki film ma szansę na siebie zarobić a więc i na kontynuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i właśnie dlatego nie chciał się zgodzić na grę po sukcesie ekranizacji...

Możesz podać wiarygodne źródło tych "rewelacji" ?

Ja słyszałem tylko że nie zamierzał on grać w grę bo gry komputerowe go nie interesują, natomiast pokazano mu ją i się podobała, szczególnie wstęp autorstwa Bagińskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac Twoim tokiem rozumowania wystarczy do Polski sciagnac inzynierow tworzacych bazy na ksiezycu, zeby zalozyc, ze w koncu na ksiezycu pojawi sie polska baza;)

Nie zgadzam się. Porównanie bardziej adekwatne do sytuacji, to mieć inżynierów tworzących bazy na księżycu i ściągnąć do Polski firmę która ogarnie marketing i znajdzie sponsorów, ale oczywiście masz prawo mieć swoje zdanie. Dla mnie w obecnej sytuacji pewnikiem jest, że pieniądze na Wieśka się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Nezumi doceniaj to ze kazdy wciaz moze sie wypowiadac wg wlasnej opinii ktora niekoniecznie musi byc zgodna z Twoja...

Jak opowiadasz bzdury to nie jest to "opinia" tylko nieprawda po prostu :D

 

Co do Geralta - nie musza dac 50 latka - byle nie zrobili "Teenage Witcher". Musze sobie te opowiadania przypomniec bo czytalem lata temu i juz nie pamietam wieku Geralta w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opowiadasz bzdury to nie jest to "opinia" tylko nieprawda po prostu :D

 

Co do Geralta - nie musza dac 50 latka - byle nie zrobili "Teenage Witcher". Musze sobie te opowiadania przypomniec bo czytalem lata temu i juz nie pamietam wieku Geralta w nich.

 

Ty chyba w rodzinie jakis UBekow, SBkow miales ze tak latwo potrafisz wskazac nieprawde. Takich jak ty Nezumi mozna lopata caly dzien lac po glowie a nie dotrze nic do kapuscianej glowy.

 

Co do filmu by post byl na temat. Chcialbym by w Polsce krecono dobre filmy. Jest jednak o wiele wiecej rzeczy w tej Polsce do naprawienia niz posiadanie dobrego rezysera ekipa pomysl na film. Beda w stanie zrobic ten film na poziomie jak sie postaraja, ale na pewno nie bedzie to w PI w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu by post byl na temat. Chcialbym by w Polsce krecono dobre filmy. Jest jednak o wiele wiecej rzeczy w tej Polsce do naprawienia niz posiadanie dobrego rezysera ekipa pomysl na film.

 

Zabrzmiało sensownie, jednak żeby nie poprzestać na narzekactwie powiedz lepiej, jak to wszystko ponaprawiać, bo to że nie jest idealnie to chyba każdy wie. Trochę schizofreniczne jest narzekanie na sytuację w Polsce przy jednoczesnym pozostawaniu na Zachodzie i dokładaniu cegiełek do obcych sukcesów. Absolutnie nie mam Ci tego za złe, jednak może warto zachować powściągliwość przy krytyce ludzi, którzy wybrali życie w Polsce i starają się wykrzesać ile się da z lokalnych możliwości. Masz jakieś dobre pomysły? Próbujesz któreś z nich wcielić w życie? Czy będziesz tak cały czas krążył po świecie z poczuciem krzywdy, że w polskim bagienku nic się nie udaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady - Jako Yennefer widziałbym Cate Blanchett. Tylko ona okiełznałaby tę rolę. A Geralt... z castingu, proszę. Żaden ze znanych aktorów nie ma tej twarzy, a może przy okazji jakiś mało znany aktor dostanie podobną szansę jak Harrison Ford przy Nowej Nadziei? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Was zmartwić bo głównej roli polak nie zagra. Trochę więcej info:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/baginski-w-hollywoodzkiej-superprodukcji,185022.html

 

Budżet trochę martwi biorąc pod uwagę kostiumy, lokacje i scenografię takiego filmu, nie wspominając o gaży i tej części, która w niewyjaśnionych okolicznościach przepadnie... Posta to już chyba z dobroci serca chłopaki będą trzaskać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, jak mówili w Superprodukcji " mundury już się szyją" :)

Krajobrazy są darmo, koszt produkcji u nas będzie na pewno niższy, a mają kręcić jeszcze dalej na wschód czyli w ogóle za pół darmo.

No i nikt nie dałby więcej początkującemu reżyserowi na film który nawet jak się sprzeda to szału w księgowości raczej nie zrobi...

A jak już pisałem wcześniej, mały budżet może się zwrócić i nawet przynieść zysk, 100 baniek na pewno skończyłoby się klęską i pogrzebaniem Wieśka na kolejną dekadę albo i na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że nikt z Polski nie chciał wyłożyć tych 20-30mln $ i szukali partnera od 4 lat. Jak rozumiem partner amerykański zapewne głównie z powodu dystrybucji i "mentorstwa" - chcą by film był międzynarodowy, a z amerykańskim partenerem będzie o to łatwiej. Ogólnie jak usłyszałem, że budżet 20-30mln to jakoś od razu bardziej spokojny zrobiłem się o tą produkcję. Myślę, że tragedii nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem fajnie byłoby zobaczyć w głównej roli Jamie Foxx'a (skoro o Samuelu L. Jacksonie raczej można zapomnieć przez budżet filmu i może trochę wiek aktora). Chyba sprawdziłby się grając silną postać bez przesadnego nadęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać wiarygodne źródło tych "rewelacji" ?

Ja słyszałem tylko że nie zamierzał on grać w grę bo gry komputerowe go nie interesują, natomiast pokazano mu ją i się podobała, szczególnie wstęp autorstwa Bagińskiego...

 

Gdzieś kiedyś przeczytałem, nie znajdę i żadnej pewności nie mam, że to prawda.

Ale tak na logikę to raczej pokazano mu grę po tym jak się zgodził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności