Skocz do zawartości

Krita 2.9 beta - animacja i Instant Preview


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Twórcy programu Krita wypuścili nową wersję beta tego programu oznaczoną numerem 2.9. Najważniejsze nowości to możliwość animacji, Instant Preview oraz znajdziecie tutaj również pierwsze funkcje, które pojawiły się w programie za sprawą kampanii Kickstarter.

 

Pełna treść: Krita 2.9 beta - animacja i Instant Preview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak tak dalej pójdzie to adobe straci klienta;)

I dobrze, Adobe powinno tracić klientów bardzo szybko to może w końcu zaczęłoby robić coś z sensem bo animacja postaci w photoshopie (mixamo) to chyba trochę odbiega od głównych założeń tego programu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spróbowałem Krity.

Otwiera EXR ale jeszcze nie wiem z czym to się je :)

Mam wrażenie, że Krita pierze kolory jak chcę krzywymi sobie poprawić render.

Może jakiś specjalista się wypowie co zrobic by wszelkie zmiany krzywych i poziomów dawały rezultat podobny do PSa?

Dodanie aberracji chromatycznych nie stanowiło problemu, w Krita to łatwizna, bo dużo w Kricie jest ciekawych udogodnień jeśli chodzi o pracę z warstwami i ich mieszaniem. Z pędzlami też jest bardzo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre brush engine'y zostawiają inny ślad jak jest włączony ten instatn preview przy malowaniu, niż potem finalnie jak przemieli. Ale nawet jak by tak zostało to i tak nie przeszkadza bardzo. Animacji jeszcze nie próbowalem, bo się za bardzo nie znam na takiej poklatkowej animacji, ale wygląda dość praktycznie. Świetnie się zapowiada to wydanie. Jak dla mnie, to się świetnie wywiązali z tego kickstartera.

 

No i już mam widokówkę z Kiki wysłaną z Moskwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności