Skocz do zawartości

Gotowy zestaw?


rulonis

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję z ZBrush, Cinema4D i Photoshop. Niestety, nie interesuję się komputerami od strony informatycznej, dlaczego modernizacja sprzętu jest dla mnie zawsze wyzwaniem. Mam więc pytanie, czy jeśli zamówię gotowy zestaw z firmy Komputronik wg ich narzędzia konfiguracji na stronie, to czy nie popełnię jakiegoś drastycznego błędu, czy też nie przepłacę jakoś tragicznie? Załączam to co wybrałem z naklejoną ceną i wyjaśniam, co można dodać. Oczywiście chciałbym podkreślić, że zależy mi też, żeby to był prosty zakup, bo nie mam wiedzy do wyszukiwania podzespołów czy czegoś poleasingowego. Mój budżet, tak jak widać w załączniku, max 7tys.

Podzespoły, które można dać mocniejsze, to: zasilacz 850W 80plus - 300 zł. dodatkowo, karta graf. Quadro K4200 4GB 2xDP 1xDVI ale to już 2230 więcej.

Jeszcze tylko jestem ciekaw czy to błąd, czy jakaś inna przyczyna, że płyta "zaawansowana" jest tańsza niż "podstawowa"? (też załącznik).

Jeśli ktoś się zdecyduje na pomoc, to od razu - BARDZO DZIĘKUJĘ. Rulonis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za tą cenę to już można niezły sprzęt kupić. Miniaturka nie chce się powiększyć i nie widać co tam ci dali. Proponuje ci się udać na forum związanym z komputerami to na pewno coś ci polecą. W ten sposób nie radzę składać komputera bo można się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki! Pod wpływem Waszych komentarzy, zacząłem bardziej myśleć o stacji roboczej poleasingowej DELL:

DELL T5500 Workstation 2xSix Core Xeon X5650 - 2 procesory (12 rdzeni x 2,66 GHz)/ 32 GB RAM DDR3 ECC / 1TB HDD NOWY 64MB CACHE (GW 24 MSC)/ DVD/ Nvidia Quadro 4000 2GB 256bit/Windows 7 Professional PL 64BIT. Niestety, chyba znów jest tutaj karta Quadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze procki nie maja wszystkiich instrukcji. Moga byc wolniejsze w nowszych aplikachacjach. Teraz tak naprawde szybkosc procesorwo ograniczaja dyski tu M2 nie wsadzisz. Przykladowo. Skladaj zestaw na 2011-vs i olej quadro.

 

Przykladowo:

http://www.morele.net/inventory/info/Nrzzot/

 

Czemu Windows Home bo 10 Home obsluguje do 128GB ramu w przeciwienstwie do 7 home ktora ma maxa na poziomie 16GB. MSI PLUS zbiera dobre recenzje. Tak zasilacz Ci wystarczy do tej ilosci dyskow i 1 karty graficznej.

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/whats-the-maximum-ram-support-for-windows-10-home/b1078908-1932-4c12-b5fd-bdcd58984333?auth=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz zerknac inny sklep. X-kom przykadlwo jest w Warszawie i mozesz odebrac osobisccie. Moze takze zlozą nie wiem ile charguja za tol Moze 100zł.

881g4qC.png

 

Zamawiasz przez neta odbierasz w Reducie. Mozesz dolozyc 100-200 do MSI Gaming 7 lub Asusa:

http://www.x-kom.pl/g-5/c/2248-plyty-glowne-socket-2011-3.html

 

Ja przy takiej kasie nie kupilbym uzywanego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Opcja osobistego odbioru w Warszawie bardzo mi odpowiada.

Artzgodka, co miałbyś na myśli "grafika przyszłościowo", mógłbyś podać jakiś konkretny przykład do tego zestawu

 

Nie konieczne jest pakowanie się w Titany.

Chodzi o to byś kupił kartę z możliwą jak największą ilością RAM, pamięć na kartach nie sumuje się.

Mam kolegę, który jedzie na 2 x GTX 970 - http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/?gclid=CK6mpq7DvcoCFYXNcgodQzcOWA&gclsrc=aw.ds

 

renderuje w Cycles/Octane i chwali sobie

 

dwie takie karty dają podobną moc co np. 2x Xeons E5... V2 a jest o wiele taniej, na początek kupujesz 1 kartę a jak się nieco dorobisz drugą

 

tak w zasilacz najlepiej od razu zainwestować ja do 2 x Xeons mam 1000W Be Quiet

 

tylko musisz się zastanowić czego oczekujesz, jeśli GPU to można zaoszczędzić na CPU

 

do tego zestawu który proponuje Sebazx6r jeśli do łożysz mocniejszy zasilacz to będziesz miał zapas na kolejną kartę np. za rok a na 2 x GPU będzie już fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście wielcy.

Czy któryś zasilacz 1000W, czy trochę mniej i czy zmieniać płytę główną wg sugestiiSebazx6r (która lepiej?). Jestem już zdecydowany złożyć zamówienie w poniedziałek, ale jednocześnie nie chciałbym przekraczać tych 7tyś. budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa Cinema4D to nie renderuje na GPU wcale, bo wbudowany silnik tego nie wspiera, za to wspiera nowe instrukcje x86 (AVX/AVX2) poprzez Embree - używane przez fizyczny silnik C4D. Jedyne do czego GPU jest takiej osobie potrzebne to viewport 3D w OGL. Akurat z C4D świetnie sprawdzają się karty AMD, a za cenę GTX970 4GB (faktycznie 3.5GB, znany bug...) można kupić R9 390 z 8GB. Taka ilość pamięci starczy nawet do pracy z dużymi teksturami i kilku programach na raz, raczej na długo...

 

Zdecydowanie podstawka 2011v3 i 6 rdzeniowy i7-5820K na początek, w przypadku Cinema4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez GTX... z tym zasilaczem to bym nie szalał. Dobra 650-700W powinna pociagnac 2 GTX. Jak nie bedziesz łądował dużo dyskow i triple SLI to nie powinno byc problemu. Został bym przy podobnej konfiguracji i nie szalał. 800 w zwyz modularne 80+ to juz duzy koszt.

1000W do bardziej pod platformy multi CPU multi GPU a wtedy tez skrzynia przydalaby sie wieksza dla lepszego chlodzenia i klika dyskow w raidach.

Dopoki bedziesz pracowal na i7 to i tak wiec niz 64GB nie wlazysz ramu bo one max tyle obsluguja. Tylko 5690x obsluguje wiecej. Plyta powinna Ci starczyc.

Mysle ze ten konfig co Ci podalem jest ok.

To co ogranicza rednering GPU to RAM.

 

W tym zestawieniu z x-kom nie ma chlodzenia.

http://www.x-kom.pl/p/247156-chlodzenie-do-procesora-raijintek-tisis.html

 

http://www.x-kom.pl/p/208662-chlodzenie-do-procesora-be-quiet-dark-rock-3.html

 

Chcesz sadzac wiecej GPU to moim zdaniem tzreba wieksza obudowe BIG twoer do lepzszego przeplywu powietrza. Budzet jest ograniczony nie wiem czy bralbym takie komponenty na wyrost jak zasilacz. Bralbym jedynie dobre klasy 650-700 nawet w sumie 550W starczy do tej konfiguracji. Ta 650 to juz jest z zapasem.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka moja propozycja za 6792 zł. Bardzo szybki SSD na M.2, jeden z lepszych HDD 2TB. Wysoko sprawny zasilacz Antec o dużych możliwościach dla dalszej rozbudowy. Lepsza płyta. Procesor do OC >4.3Ghz w tym konfigu. Karta grafiki optymalna. W zupełności wystarczy do Cinema4D i reszty w/w softów. Ok. 1250-1300 pkt. w Cinebench R15, nie powinno być problemu (prawie tyle co 8 rdzeniowy i7-5960X(4900zł sam proc) bez OC).

 

http://zapodaj.net/40be398e4418f.jpg.html

Sklep morele.

 

ps. aaa, zapomniałem DVD :), +50 zł jakiś LG.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, postanowiłem włączyć się w wątek z prośbą i pytaniem o pc z 2 kartami grafiki.

Bezowocnie poszukuję zestawu pc do pracy głównie przy Zbrush, Mudbox, 3dmax i c4d modelowanie jak i rendering, ale również renderowanie filmów w Afrer Effects i Premier. Pisałem już post z pytaniem o pomoc w kwocie do 8500 niestety mój budżet spadł do 7500.

 

Chciałbym w niedalekiej przyszłości dodać 2 kartę graficzną i podciągnąć do 64 gb ramu.

Pytanie czy na dwie gtx970 z i7 5830 to dobry pomysł?

 

Proszę o wszelkie rady i propozycję.

Poniżej to co udało mi się złożyć

Pozdr

75186647163105337285.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz podjąć decyzję na jakim silniku renderujesz.

Jeżeli wybrany przez Ciebie silnik wspiera rendering GPU warto go rozważyć.

Trzeba pamiętać że na dzień dzisiejszy każdy z nich ma jakieś ograniczenia w stosunku do klasycznego silnika i stacja pod nie budowana nie jest tak uniwersalna jak stacja na CPU.

Octane jest b. dobrym rozwiązaniem dla Maxa i C4D.

Koszt standalone plus dwa pluginy( Max + C4D) to koszt 650 EU ale warto. Trzeba jednakże mieć na uwadze że jest to stacja raczej specjalizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się aby zainwestować w Vray a obecnie pracuje na mentalu.

Głownie renderuje wizualizacje (sceny i produkt) i krótkie animacje pod wideo czyli dużo postprodukcji w aferze i adobe premiere.

 

Dlatego nie wiem czy i7 5830 wystarczy i ta gtx970

Wiadomo żeby mieć wszystko trzeba mieć więcej niż 7500 ale wiadomo.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że rendering GPU jest w sumie tańszy, bo o wiele taniej wepchnąć 2,3 lub nawet 4 mocne GPU, niż tyle samo CPU, o wiele taniej też wychodzi pojedyncze GPU oferujące wydajność odpowiadającego mu CPU. Jak ktoś pogodzi się z obecnymi (nikt nie mówi, że tak będzie zawsze, postęp jest, powolny, ale jest...) ograniczeniami silników GPU i nauczy się z tym "żyć", to ma "moc na przyszłość" urywającą jaja za relatywnie niewielką kasę:). Kolejna zaleta, następne generacje GPU na pewno będą pasować w gniazdo PCIx, także wymiana GPU nie wiąże się od razu z wymianą niemal całości komputera, a dzisiaj nawet taniutkie płyty za ok. 300 zł wspierają 2x karty PCIx... Wydajność tutaj dokładnie się podwaja, potraja itd. dla takich samych modeli GPU (kart).

 

Dam taki prosty przykład znajomego amatora, który zakupił używaną GTX560Ti 1GB za 300zł. W silniku cycles wydajnością niemal dorównuje i7-5960X za 5000 zł. Jak wstawi taką drugą za 300 zł to wydajność będzie już porównywalna do Xeon E5-2690v2 (10rdzeni/20wątków) za ponad 10 000 zł. Rachunek jest prosty :cool:. GTX560Ti to już praktycznie elektrozłom. 1GB to może być dla wielu mało, ale są GPU z 4GB/6GB/8GB, co jest ilością dzisiaj zadowalająca nawet wybrednych, o ile uzna za konieczne, to tylko wymieni samą kartę graficzną na nowszą generacje i GO!.

 

Który silnik GPU wybrać najlepiej. To zależy. Octane to raczej numer uno, ale są inne i warto potestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem został już dawno rozwiązany, a rozwiązanie weszło także od wersji OpenCL 2.0 i wyżej... pełna adaptacja wymaga odpowiednich jednostek, których dla przykładu, układy NVIDIA jeszcze nie posiadają, choć AMD posiadają od lat.

 

Pod tym kątem tj. VRAM, najlepszym wyborem są karty AMD np: R9 390 8GB GDDR5 za >1500 zł lub R9 390X 8GB GDDR5 za >1800 zł. Dla porównania GTX970 za >1500zł ma 4GB, choć jak wiadomo z powodu wad konstrukcyjnych realnie tylko 3.5GB. Dla porównania karty NVIDIA oferujące 8GB GDDR5 zaczynają się od 4500 zł. Najbliższy jest GTX980Ti 6GB GDDR5 od >3000zł.

 

Odnośnie kart 4GB GDDR5, to najtańszą sensowną jest GTX750Ti za 650 zł, a z lepszych 4GB do 1000 zł to wart rozważenia jest GTX960 (teraz są ciekawe obniżki na ten model 4GB), R9 380 i R9 380X.

 

Przy czym GTX750Ti 4GB to jest w zasadzie propozycja dla osób, które mają naprawdę ogromne tekstury w viewport (albo używają prog. ala Substance Painter).... lub renderują na GPU większe sceny mając jakiś słabszy procek np: Celeron, Pentium, i3, słabsze i5, FX-4, FX-6. W dalszym przypadku minimum to GTX960 4GB, także do SLI z 4GB.

 

PS. przy czym Octane na dziś działa tylko na kartach NVIDIA, ale od wersji 3.x będzie wspierał OpenCL i karty AMD (GCN), ale są inne silniki renderujące np: Luxrender, Cycles, Indigo... kolejne w kolejce (szczególnie RT np: bardzo ciekawie zapowiada się CoronaRT..), to tak teraz na pierwszy rzut. Silniki wykorzystujące nie tylko GPGPU..., ale także jednostki TMU/ROP też wychodzą poza alfa eksperymenty. Głównym hamulcowym była zawsze pamięć GPU, ale obecnie przy kartach 4/8GB, zapowiadanych 16GB dla tego segmentu cen, to już problem rozwiązuje sam po(d)stęp :). Intel też planuje za jakiś czas zrezygnować z gniazd... będzie się kupowało płyty główne z CPU, tak jak obecnie karty graficzne z GPU (tj. wsio wlutowane).

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materalia jak zawsze coś gdzieś ci się obiło o uszy tylko nie na temat nie wprowadzaj ludzi w błąd Corona na gpu nie jest nawet w planach, sam twórca Corony na forum wypowiadał się dosyć dokładnie na ten temat :) A opcja Corona RT świetnie się ma( Corona Interactive) jest od pierwszej wersji komercyjnej :) i działa świetnie i wyłącznie na CPU a tera mamy juz ver 1.3 i niedługo ma się pojawić 1.4 :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze nie czytasz ze zrozumieniem. Nie jest to tak, że coś obiło się o uszy, bo informacja nt. jest na ich stronie.

 

https://corona-renderer.com/blog/render-legion-and-amd-announce-cooperation/

 

CoronaRT to taka nazwa powiedzmy robocza. Informacja pochodzi z pierwszej połowy roku 2015, może zmieniły się plany i całkowicie wykluczono wersje GPU, a przynajmniej wykluczono w najbliższym czasie. Tak czy owak. FireRender w jakimś stopniu jest zgodny z Corona i występuje tutaj jakaś forma współpracy. Nie jest wykluczone, że kiedyś tam w przyszłości dostanie nazwę CoronaRT.

 

Mnie oczywiście Corona zupełnie nie interesuje, nigdy nie używałem, ale FireRender (dla GPU) może kiedyś bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze nie czytasz ze zrozumieniem. Nie jest to tak, że coś obiło się o uszy, bo informacja nt. jest na ich stronie.

 

https://corona-renderer.com/blog/render-legion-and-amd-announce-cooperation/

 

CoronaRT to taka nazwa powiedzmy robocza. Informacja pochodzi z pierwszej połowy roku 2015, może zmieniły się plany i całkowicie wykluczono wersje GPU, a przynajmniej wykluczono w najbliższym czasie. Tak czy owak. FireRender w jakimś stopniu jest zgodny z Corona i występuje tutaj jakaś forma współpracy. Nie jest wykluczone, że kiedyś tam w przyszłości dostanie nazwę CoronaRT.

 

Mnie oczywiście Corona zupełnie nie interesuje, nigdy nie używałem, ale FireRender (dla GPU) może kiedyś bardziej :)

W przeciwieństwie do ciebie świetnie rozumiem jakie debilizmy nam wypisujesz dwa perfekcyjnie władam angielskim :) natomiast ty chyba nie specjalnie skoro wyciągasz tak daleko idące wnioski jak projekt Corona RT i współpracy z firerender polecam dobry słownik lub tłumacza a nie wciskanie ludziom ciemnoty dosyć jasno jest sformułowane że twórcy Corony zamierzaj się przyglądać rozwojowi renderingu na GPU jak także wyrażony jest ich sceptycyzm do takiej formy renderingu i może coś kiedyś z tego wyniknie i niekoniecznie w połączeniu z sama Corona a innym pobocznym projektem :) we współpracy z AMD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem co pisaliście i inne dywagacje techniczne i "wiem że nic nie wiem". Tak czy inaczej renderować na gpu całego miasta nie będę jak narazie, a myślę, że [przy i7 5830 i gtx 970 (ostatecznie wybiorę i tak 970 mimo "słynnej wady", trochę się naczytałem i po roku dokupię jedną czy też 2 kto to wie ;) ]

Tylko fundamentalne pytanie czy ta karta Asusa będzie 100% kompatybilna z tą płyta od Msi???

Mam ostatnią, egoistyczną prośbę o zerknięcie co do tej specyfikacji bo zamierzam złożyć zamówienie:

 

Zasilacz: Corsair RM750X 80Plus Gold - 750W

HDD: WD 1TB IntelliPower 64MB RED

SSD: Toshiba 128GB 2,5'' SATA SSD Q300 Pro 7mm

RAM: Corsair 32GB 2133MHz Vengeance LPX CL13 (4x8192)

Płyta: MSI X99A GAMING 7 (X99 4xPCI-E DDR4 USB 3.1)

GPU: ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC

Obudowa: Be Quiet Silent Base 800 czarno-pomarańczowa

Chłodzenie CPU: Be Quiet Dark Rock Pro 3

CPU: Intel i7-5820K 3.30GHz 15MB BOX

OS: Microsoft Windows 10 PRO PL 64bit OEM DVD

Napęd: LG GH24NSD1 SATA czarny OEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zwykłego HDD kupiłbym hybrydę sshd http://www.x-kom.pl/p/156638-dysk-twardy-sata-iii-seagate-1tb-7200obr-64mb-sshd.html. Co do pytania o kompatybilność to zasadniczo powinno być kompatybilne ale czy nie trafi ci się któryś produkt mniej zgrany z drugim tego nie można wykluczyć( nie znaczy to że nie będą one działały ze sobą ale wydajności mogą być odrobinę niższe) takiego problemu zasadniczo nie powinieneś mieć dając komponenty tej samej firmy ja np zdecydowałbym się na tego asusa http://www.x-kom.pl/p/243821-plyta-glowna-socket-2011-3-asus-x99-a-usb-31-x99-4xpci-e-ddr4.html . Zastanowiłbym się nad innym zasilaczem niż corsair dosyć częste piszczenie cewek. Polecam coś od be quiet

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza zastanawiam się nad Chieftec 750tką A-90 jeszcze, ktoś miał z nim styczność? O hybrydzie nie myślałem, w sumie ciekawe rozwiązanie a co do płyty to chyba bardzeiej pójdę w stronę tego asusa. dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw choć dokonałbym małych zmian:

 

Trzeba zmienić:

- Dysk SDD na ~250 GB. Za Minimalna dopłatą masz BX100 250 GB (329 zł w X-com).

Tu nawet nie chodzi że Ci zabraknie miejsca na 120-tce, tylko że taki dysk zużywa sie z każdym zapisem i trzeba mieć wystarczająca ilość wolnego miejsca żeby dysk nam posłużył na dłuższy okres czasu. Zużycie dla tej klasy dysków można policzyć w ten sposób:

Przy okresie życia 3 lat, można średnio dziennie zapisać około 1/3 - 1/4 jego WOLNEJ pojemności. Od wolnej pojemności należy także odliczyć kilkanaście % jego pojemności, bo taki dysk nie można zapełnić "pod korek" bo drastycznie spadnie jego wydajność.

Dla dysku 120 GB, można liczyć że na "dzien dobry" nie będziesz miał więcej niż 50 GB wolnego miejsca. Więc średni dzienny zapis to około 15 GB. Dla kogoś kto tylko gra, czy pracuje na Office to i tak astronomiczna liczba, ale w pracy grafika 3D wygląda to trochę inaczej. Sam autosave (robiony np. co 5 min) może mieć 100-300 MB jak pracujemy nad czymś większym. Teraz policz że takich autosavów masz dziennie ponad 100 :). Do tego dochodzą normalne operacje na dysku.

Oczywiście przy 32 GB Ram Hibernacja odpada zupełnie , chyba że na HDD.

 

Można zmienić:

- Obudowa

Ładna jest - nie ukrywam, tylko ona nie ma prawie wcale wentylacji. Minimalna krateczka na froncie, mikro wloty u góry. Generalnie ciepłe powietrze będzie w niej stało. Do tego zastosowanie dwóch 140mm wentylatorów na froncie w połączeniu z małym obszarem siateczki, spowoduje że wciągane tam powietrze będzie wyraźnie szumieć.

Lepiej poszukaj coś ze sporym obszarem siatki na froncie i u góry.

 

- Chłodzenie CPU

Chyba przerost formy nad treścią, szczególnie w powyższej obudowie. Najpierw pomyśl o dobrej cyrkulacji powietrza a potem o coolerze. Myśle że taki SPC Fortis 3, da Ci minimalnie wyższe temp. a zaoszczedzisz prawie 200 zł

 

Nie ruszałbym:

- Zasilacz

Generalnie zasilacz to urządzenie elektryczne i ma prawo wydawać z siebie jakieś odgłosy. Ważne żeby nie były one słyszalne z naszego miejsca pracy. To że jakiemuś Corsairowi niskiej serii ćwierkaly cewki to bym sie nie przejmował. O BeQuiet też są opinie, że najkulturalniej pracuje ta najniższa seria L8, a wyższe ćwierkają już słyszalnie.

Co do rzeczonego RM 750x - to zasilacz o klase lepszy od BQ:

- ma tryb półpasywny (ja nawet nie wiem czy on włączy wentylator przy niekręconym 5820k i GTX 970),

- japońskie kondensatory o znacznie wyższej żywotności,

- dłuższą gwarancje.

Z tej klasy zasilaczy jest jeszcze EVGA G2. Nie ruszałbym Chiftecow, Anteców, BQ itp. Nie mówię że są złe ale to już półka niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za uświadomienie sprawy z tym ssd. Faktycznie 250 minimum.

A przy tej konfiguracji obudowy i chłodzenia?

 

http://www.x-kom.pl/p/243258-chlodzenie-do-procesora-thermalright-hr-02-macho-rev-b.html

http://www.x-kom.pl/p/188011-obudowa-atx-btx-corsair-carbide-series-200r-czarna.html

 

Co do tej bequiet to wypada całkiem całkiem i ma możliwość wstawienia dwóch wentylatorów na górze, co prawda są faktycznie nadmiernie obudowane.

http://hexus.net/tech/reviews/chassis/76993-quiet-silent-base-800/?page=4

 

http://www.x-kom.pl/p/247079-obudowa-micro-atx-btx-corsair-obsidian-series-450d.html może zamiast tej bequiet

Edytowane przez weiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/177175-obudowa-atx-btx-silentiumpc-gladius-x60-pure-black.html ja akurat mam dwie takie i jetem zadowolony praktycznie wszystkie kable a na ścianie tylnej bo jest bardzo dużo miejsca, dobra wentylacja, regulacja szybkości pracy wiatraków obudowy, czytnik kart i stacja dokująca do hdd. A co do chłodzenia to jedno z lepszych w tym przedziale cenowym natomiast pytanie raczej jest takie czy będziesz podkręcał 5820 k bo ten procesor zasadniczo pazur dopiero pokazuje po podkręceniu go powyżej 4 ghz i tu już warto mięć coś mocniejszego . Z SPC Fortis 3 miałem krótką styczność na procku 5960x i nie bardzo sobie radziło z tym procesorem a także jednak było mocno słyszalne. Teraz mam noctua nh-d14 SE 2011 i jest świetne ale niestety aktualna cena jest zabójcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SPC Fortis 3 raczej się nie zdecyduje ale BeQuiet dark rock 3 z pojedynczym wentylatorem będzie optymalny nawet po podkręceniu - mam nadzieje? ;) A co do obudowy za bardzo mnie kusi ta bequiet, przede wszystkim, każdy kto miał styczność chwali jej imienną ciszę bd wentylację. Chyba muszę się przekonać na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pomyśleć o chłodzeniu wodnym skoro nastawiasz się na spore OC np: ja g3258 wykręciłem na takim corsair hydro do 5.3Ghz, całkiem stabilnie.

 

Z zasilaczy obok dobrych EVGA zerknąłbym jeszcze na XFX. Chifteca teraz nie polecam, kiedyś były dobre, dawne czasy.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej bequiet to wypada całkiem całkiem

http://hexus.net/tech/reviews/chassis/76993-quiet-silent-base-800/?page=4

 

A co do obudowy za bardzo mnie kusi ta bequiet, przede wszystkim, każdy kto miał styczność chwali jej imienną ciszę bd wentylację. Chyba muszę się przekonać na własną rękę.

 

Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak sprawdzić to na sobie :)

 

Jeśli chodzi o test tej obudowy to można wyciągnąć wniosek, że miare dobrze radzi sobie z podkręconym procesorem 77W.

Niestety uruchomienie dwóch kart o TDP 200W spowodowało że w środku temp. była już o ponad 10 stopni wyższa niż w innych obudowach. Jak sobie sprawdzisz obudowy z czołówki tego testu to zobaczysz że wszystkie mają dobrą cyrkulacje powietrza (duże obszary z siatką na froncie i u góry), a na końcu są te z minimalną ilością otworów wentylacyjnych.

 

Test głośności pracy przy dwóch niezbyt cichych kartach i coolerze CPU który wchodzi na obroty 2200RPM raczej Cie nie dotyczy. Bo to jest test wygłuszenia tego co w środku. A skoro chcesz kupić półpasywny zasilacz i półpasywną grafikę to zakładam że najgłośniejszym elementem może być przeciskające się przez szpary powietrze do środka obudowy :)

 

PS. Temperatura CPU w Idle na poziomie 19,6 stopnia, sugeruje że facet miał w pomieszczeniu około 14 stopni C. Jak widzę takie "byki" w procedurze to podchodzę dość nieufnie do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę obudowy. Zamówiłem ostatecznie taki zestaw z obudową 450D Corsair, wolę mieć pewność że przepływ powietrza jest w najlepszym porządku.

Dzięki za wszystkie rady!

 

Chłodzenie CPU: Be quiet! Wentylator CPU Dark Rock PRO 3 BK019 -

Obudowa: Corsair 450D

Zasilacz: Corsair RM Series 750i W Modular 80Plus GOLD

Dysk SSD: SSD Q300 PRO 256GB SATA3 2,5' 550/520MB/s MLC

Napęd CD-DVD: LiteOn DVDRW 24xSATA gen. bk iHAS124-14

System: OEM Windows Pro 10 PL x64 DVD FQC-08918

Płyta główna: X99-A/USB 3.1 LGA2011-v3 X99 8DDR4 RAID/USB3/GLAN ATX

Dysk HDD: WD Red WD10EFRX 1TB 64MB SATAIII IntelliPower

RAM: Corsair DDR4 Vengeance LPX 32GB /2133 (4*8GB) CL13-15-15-28

Karta graficzna: Asus GeForce CUDA GTX970OC STRIX 4GB DDR5 PCI-E 256BIT 2DVI/HDMI/DP BOX

Procesor: Intel CPU INTEL Core i7-5820K 3.3GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności