Skocz do zawartości

Zestaw PC: do 10 tys -modelowanie| rendering


drakul

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

planuję złożyć zestaw do modelowania i renderingu oraz czasami animacji.

w zestawie będą 2 karty graficzne gtx 1070 oraz na początek 32 Gb ram ( docelowo 64Gb, więcej raczej nie potrzebuje),

dysk SSD i HDD

rozważam 3 procki : ryzen 1700x, i7 7820x, TR 1900x.

i potrzebuje w tej kwestii pomocy z Waszej strony, jakie są Wasze sugestie ?

nie zamierzam robić OC, jeśli już to nieduże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niedawno zmienilem i7 2600k na Ryzen 1800x (mial byc 1700x ale znalazlem 1800x bardzo tanio). Roznica jest ogromna. Rozwazalem TR 1950X ale nie uzywam w domu komputera na tyle zeby usprawiedliwic taki wydatek.

Jesli chcesz postawic na platforme Threadripper to bierz 1900x i kedys kup cos lepszego bo znajac AMD to gniazdo bedzie wspierane jeszcze przez dluzszy czas, choc tak na prawde to jesli juz Threadripper to lepiej 1920x bo jesli chodzi o wydajnosc to 1900x to prawie to samo co Ryzen 1800x.

Nie wiem dlaczego w ogole rozwazasz i7 7820x ktory jest sporo drozszy od Ryzen'ow a jego przewaga nie jest tak wielka, szczegolnie jesli Ryzen'a lekko podkrecisz. Z tego co pamietam procesory z serii Skylake bardzo sie grzeja co moze ograniczyc podkrecanie.

 

Nic nie powiem na temat kart graficznych bo sie nie znam ale domyslam sie ze chcesz dwie do renderingu GPU. Osobiscie wzialbym jedna karte i TR 1950x a za jakis czas dokupil druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 rozważam dlatego, że dobrze (wg benchmarków i testów) sprawuje się w blenderze, główny soft w którym pracuje, i że intel ma ciągle wydajniejszy 1 wątek.

tak, 2 karty pod rendering gpu.

TR 1950x odpada bo budzet mocno przekrocze, 1920x ( wiem ze ciekawy procek cena/wydajnosc) tez budzet napina.

jak tak analizuje to (jak napisałes)lekko podkręcony ryzen to prawie to samo co 1900x( tylko mniej lini PCIe i zakres ramu).

i wychodzi ze wybor pozostaje miedzy ryzen a i7, i pytanie czy jest sens doplacac do lepszej wydajnosci jednowątkowej i czy ona zrobi dużą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten komputer ma na siebie zarabiac to bierz TR.

 

Zgadza sie ze jesli chodzi o wydajnosc jednowatkowa to i7 wypada lepiej ale te roznice nie sa wielke, przeklada sie to glownie na kilka klatek wiecej w grach ale nie wydaje mi sie zeby te roznice byly zauwazalne w codziennej pracy z softem 3D szczegolnie ze ze wszystkich softow 3D Blender jest najprawdopodobniej najbardziej zaawansowany jesli chodzi o wsparcie wielu watkow. Nie mam pojecia jak wydajnosc jednowatkowa przeklada sie na rendering GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszła w końcu pora na zakup sprzętu

poniżej przedstawiam zestaw i proszę o weryfikacje podzespołów

1.Obudowa Corsair Carbide 330R

2.Zasilacz FSP/Fortron Hydro G 750W

3.Płyta główna Asus PRIME X370-PRO / gigabyte aorus ax370 gaming k5 ( większy wybór pamięci przy 4 slotach zajętych i wspieranych)

4.Procesor AMD Ryzen 7 2700 4.1GHz 20MB

5.Pamięć G.Skill Flare X DDR4, 4x16GB, 2400MHz, Cl15 (F4-2400C15Q-64GFX)

6.Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 AERO ITX OC 8GB GDDR5 x2 ( jedną już mam)

7.Dysk SSD Corsair Force MP500 240GB M.2 PCIe NVMe/ samsung evo 960 250GB

8.Dysk Toshiba P300 2TB

system win 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co są na bieżąco, czy coś w tym zestawie warto teraz zaktualizować? (w tym samym zakresie cenowym)

Przepraszam za podpięcie, ale szkoda mnożyć wątki a dokładnie takie samo zastosowanie i budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy win 7 obsłuży procek. Myślę, że ten system to już trzeba odstawiać.

 

Mam na jednym kompie 7, na drugim 10. Powiem tak, głupie kafelki wywalasz, i 10 śmiga jak 7.

Jak masz normlany 23, 24 " monitor to nic ci nie przeszkadza.

 

Sam byłem negatywny dla 10 ale teraz, mając oba systemy, nie widzę sensu posiadania 7, jeśli stajesz przed wyborem - 7 czy 10.

Tym bardziej, że chyba procki nowe już nie bardzo działają z win 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko dziala, oczywiscie trzeba wiecej poswiecic czasu na postawienie kompa na win 7( sterowniki usb 3, m2).ja na win 10 nie siedze dlatego ze nie wiem czy cos sie nie spie....y przy nastepnej aktualizacji. a 7 sprawdzona i dziala stabilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności