Skocz do zawartości

kubbek

Members
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kubbek

  1. Wirtualny spacer po biurze to projekt wykonany w technologii Shapespark, która umożliwia eksplorowanie stworzonej przestrzeni bezpośrednio ze strony internetowej, bez wtyczek. Demo można obejrzeć tutaj: http://nanibystudio.pl/portfolio_page/interaktywny-spacer-po-biurze/ Modo, Shapespark
  2. kubbek

    Niepokojący przeciek

    Zgadza sie, Brad odchodzi robić nowe rzeczy, ale chyba nie warto wpadać w panikę, tutaj link do wątku, w którym tłumaczy swoją decyzję i zarysowuje plany: http://community.thefoundry.co.uk/discussion/topic.aspx?f=3&t=124511 Pozdr Kuba
  3. Przez M nie da się nadać materiału static meshom, bo nie ma dostępu do poszczególnych poligonów, ale jak klikniesz na obiekt prawym klawiszem myszy, to możesz mu nadać item mask i w ten sposób nadać obiektowi materiał
  4. Obrazki pokazujące projekt domu jednorodzinnego w Kobylanach koło Krakowa autorstwa studia architektonicznego Kucia-Tyczyński. Powstały w Modo, renderowane w V-Rayu dla Modo.
  5. Jutro (25.08) spotykamy się w Modowym towarzystwie o 19 w Novej na Kazimierzu. Będzie okazja żeby się poznać w rzeczywistości analogowej. Do zobaczenia Kuba Zychowicz
  6. Zgadzam się. Do tego poczytać forum na unrealengine.com, ściągnąć z marketplace'u przykładowe sceny, w których można pogrzebać i sporo się dowiedzieć. Póki co z tych, którzy interesują się tematem nikt jeszcze chyba nie miał czasu/ochoty, żeby przygotować jakieś dogłębne tutoriale.
  7. Jak najbardziej polecam - sprzęt działa bezawaryjnie, firmowo podkręcony. Do tego pozytywne doświadczenia jeśli chodzi o obsługę klienta wydziwiającego ;)
  8. Szukamy współpracownika do wsparcia naszego zespołu przy większych projektach. Kim jesteśmy? Małym, ale dynamicznie rozwijającym się studiem, które tworzy niebanalne wizualizacje 3D. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.nanibystudio.pl Czy chcesz z nami pracować? Chętnie porozmawiamy z Tobą o tym, jeżeli: Jesteś z Krakowa i możemy spotkać się osobiście. Swobodnie poruszasz się w świecie 3D i pracujesz w programie Modo. Photoshop jako narzędzie postprodukcji nie jest Ci obcy i masz umiejętność spojrzenia na projekt nie tylko pod kątem technologicznym, ale także estetycznym. Nie spełniasz któregoś z tych kryteriów, ale uważasz, że masz nam coś do zaproponowania? W jednym i drugim wypadku chętnie dowiemy się, co. Co możemy Ci zaproponować? Pracę przy ciekawych, wymagających estetycznie realizacjach, a także nowatorskim projekcie dotyczącym interaktywnych wizualizacji. Przyjazną i ludzką atmosferę – nawet, jeżeli czasem terminy gonią. Na początek pracę na umowę o dzieło przy wybranych projektach, a z czasem rozwój zawodowy w ramach naszej firmy (przymierzamy się do zatrudnienia kogoś na stałe). Jeżeli wyobrażasz sobie siebie w NaNiby Studio, napisz do nas na [email protected]. Czekamy na Twoje CV i portfolio.
  9. kubbek

    MODO na drugim komputerze

    Z tego co wiem to licencja pozwala Ci zainstalować modo na dowolnym komputerze, na którym masz ochotę popracować. Nie ma tu żadnych ograniczeń, poza tym, że tylko jednej kopii wolno Ci używać w danym momencie.
  10. Progresywny silnik w Modo też ma taką opcję.
  11. Żadnych kosmicznych technologii -parę dodatkowych warstw w photoshopie - dwie czarno-białe wersje finalnego obrazka z różnym rozmyciem mieszane w trybie screen i z niedużym kryciem + parę warstw ręcznego malowania z delikatnym kolorem z mieszaniem soft light.
  12. Szum nie tyle z niskich ustawień konkretnych sampli tylko z renderowania progresywnego w brute force, które nie miało wystarczająco dużo czasu żeby wyczyścić obraz na gładko. Szczęśliwie taki szum ma dość organiczny charakter i dobrze wygląda. Czasem się go dodaje w postprodukcji, żeby trochę przełamać komputerową gładkość. Co do światła to było trochę zmiękczane w postprodukcji, ale sporo tej miękkości udało się uzyskać wyjściowo przez oświetlenie hdr i roślinki 3d za oknami.
  13. KTO NaNiby Studio wykonuje wizualizacje 3D wnętrz, architektury i produktu. Jesteśmy młodą, ale dynamicznie rozwijającą się firmą z Krakowa. Więcej informacji można znaleźć: http://www.nanibystudio.pl KOGO Szukamy na początek współpracownika na umowę o dzieło do pracy zdalnej od czasu do czasu przy większych projektach. W przyszłości planujemy zatrudnienie na stałe kogoś do wsparcia naszego zespołu. Wymagania: - swobodne poruszanie się w świecie 3D - wyczucie estetyczne i umiejętność sprawnej samodzielnej postprodukcji - umiejętność pracy pod presją czasową i terminowość - chęć uczenia się - dodatkową zaletą będzie znajomość programu Modo Jeżeli jesteś zainteresowany, wyślij CV i portfolio na adres [email protected]
  14. Prace, które dzisiaj publikuję powstały na początku czerwca. Miałem przyjemność przygotować wizualizacje dla pracowni Schleifer & Milczanowski Architekci prezentujące tymczasowy pawilon projektowany na konkurs. Od otrzymania materiałów od klienta do oddania gotowych obrazków cztery doby. Wiem, że zostało sporo niedoróbek, ale pokazuję prace w takiej formie, w jakiej trafiły do klienta - mimo wszystko konkurs udało się wygrać. Co sądzicie? Liczę na krytyczne uwagi.
  15. Pierwszy test modo 801 i pierwsze moje wnętrze renderowane w modo. W najowszej wersji pojawiło się pare zmian w silniku renderującym, które sprawiły, że praca z wnętrzami w modo nabrała sensu. Z chęcią przyjmę uwagi, zwłaszcza krytyczne! Kuba
  16. Bardzo klimatyczne i kurz wyszedł bardzo pozytywnie. Trochę tylko ginie sam koncept - mało światła i duże rozmycie powodują, że trzeba obejrzeć clayowe rendery, żeby się połapać o co chodzi i dostrzec smaczki koncepcji.
  17. Dzięki za radę, faktycznie wyszły plastikowe odbicia. Widać zresztą różnicę, bo kule nad recepcją nie miały dodatkowych świateł i dzięki temu odbijają się dużo naturalniej.
  18. To prawda, że cegła wyszła marnie. Diffuse+bump, ale powinien być też displacement, żeby to wiarygodnie wyglądało.
  19. Jakiś czas temu miałem okazję zrobić wizualizacje restauracji i lobby hotelowego dla studia Ideograf. Efekty zamieszczam poniżej licząc na konstruktywną krytykę. Projekt robiony w Rhino i renderowany w V-Rayu dla Rhino. Część elementów modelowana w modo. Modele krzeseł i foteli ściągnięte ze stron producentów i trochę dopracowane. Reszta modelowana na potrzeby projektu.
  20. Modo rozwija się naprawdę prężnie i V-Ray dla modo jest już w drodze. Na chaosowym forum informacja na ten temat pojawiła się już jakiś czas temu, a ostatnio Vlado zapowiedział, że coś konkretnego pojawi się jeszcze w tym roku. To jest też mój wymarzony zestaw i wbrew pozorom jest spora szansa, że w wymiernym czasie będzie dostępny :)
  21. Trochę kwestia gustu i potrzeb. Jeśli będziesz używał Forest Packa, multiscatter, czy podobnych narzędzi do siania trawy i zautomatyzowanego rozmieszczania roślin/kamieni itp., to potrzebny będzie max, bo w rhino jak na razie nie ma takiej możliwości. Jeśli otoczenie będziesz komponować w większej mierze w photoshopie, różnicy w jakości pracy raczej nie odczujesz. Raczej nie warto się wówczas męczyć z transferem danych między programami, bo ten może być momentami kłopotliwy.
  22. Faktycznie V-Ray dla Rhino nie ma wszystkich opcji dostępnych w wersji dla 3dsmax. Początkowo wtyczka dla Rhino była rozwijana przez osobną firmę (ASGVIS), na licencji i w związku z tym była na stałe przynajmniej o jedną wersję do tyłu. Jakiś czas temu została odkupiona przez Chaosgroup i nadgania straty. Cały czas jednak ma pewne braki - z mojego punktu widzenia największym jest brak Blend Material - materiału pozwalającego łączyć na jednym obiekcie i mieszać ze sobą kilka osobnych shaderów. Nie ma też materiału fastSSS. Zdaje się, że obie są w planie w najbliższym wydaniu. System renderingu jest dokładnie ten sam, więc w jakości różnicy nie ma. Osobną kwestią jest poziom integracji z programem 3d. W przypadku Maxa wykorzystane jest chyba 100% możliwości i v-ray funkcjonuje jako pełnoprawna część całego systemu. W przypadku Rhino działa to jako wyraźnie oddzielna wtyczka. Wersja dla maxa daje trochę większe możliwości, a czasem sporo wygodniejszą pracę. Rhino jest za to nieporównywalnie lżejszym środowiskiem, więc często po prostu gładziej się pracuje. Inna rzecz, że programy te nie za bardzo można porównywać, bo to z gruntu inna filozofia pracy.
  23. Praca rozpoczęta z myślą o konkursie organizowanym przez CG Record. Dopiero ostatnio znalazłem czas, żeby ją skończyć. Modele i rendering w modo 701, postprodukcja w Photoshopie.
  24. Dzięki, w sumie racja co do tych cieni. Tak czy inaczej zamierzam jeszcze ruszyć ten ostatni kadr. Może coś wyląduje na stole, albo na krześle. Przy okazji docisnę też światło :)
  25. Cześć, wrzucam najnowszą pracę robioną do portfolio. Nie moje są szklanki (flyingarchitecture) i kwiatki (przerobiony model z designconnected). Modelowane w Rhino i Modo, render w V-Ray for Rhino.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności