Zawartość dodana przez EthicallyChallenged
-
AI i technologie przyszłości
Nie czekaj na VR, które już raz padło na ryj w latach 90, potem drugi raz w latach 2015-18, tylko zrób coś w prawdziwym życiu z dala od fotela i ekranu. To smakuje o wiele lepiej niż jakiekolwiek symulowane osiągnięcia na monitorze. mów za siebie, my tu tworzymy i pokazujemy co stworzyliśmy, narzekamy tylko z doskoku dla odprężenia :)
-
AI i technologie przyszłości
nie tylko, lol https://www.youtube.com/watch?v=h9dgeM_KuB8
-
AI i technologie przyszłości
Od XIX wieku nie wymyślono nic nowego, wszystkie znaczące wynalazki (silnik, samochód, samolot, pociąg, telefon, komputer) były wymyślone wtedy, a od tamtej pory dostają tylko usprawnienia typu miniaturyzacja, przenośność i zwiększenie wydajności, przy czym również enshittification (nie wiem, jak by to było po polsku, może ugównowienie?) na przykład obcinanie funkcjonalności i długowieczności, sprawniej doić klienta z kasy. Jesteś jednym z tych ludzi, co tworzą masowo, dzięki wsparciu LLMów, jednocześnie mówiąc, że to nie jest dobre :D Gdyby nie było maszyny do wysrywania wysrywów, to rozumiem, że byś nie tworzył? A gdyby była, ale tylko i wyłącznie dla Twojego użytku, to byś tworzył i cieszył się swoją "wyższością" nad tymi ludźmi, co tworzą masowo a nie powinni, a bez maszyny by nie tworzyli? to nie tak, po prostu masz kosmicznie zjebane proporcje zamieszczania tekstu w stosunku do zamieszczania prac graficznych, bo tu forum o grafice jest :P
-
Dzwiek w nagraniach z pracy nad scena 3D
fajnie by było mieć w UI suwak, który by regulował jak bardzo mu dopierdolić. a co do OP, to po dłuższym zastanowieniu i drzemce doszedłem do wniosku, że nawet, jakbym miał czyste audio, to pomyślałbym nad dodaniem sfx wentylatora GPU, ech pokoju, a nawet odgłosów budowy zza okna. Odsiałoby to spośród odbiorców pozerów niezdolnych do skupienia uwagi i branża by na tym zyskała na jakości!
- Dzwiek w nagraniach z pracy nad scena 3D
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Przypomniało mi to kuriozalną sytuację, gdzie w jakiejś mainstreamowej strzelance, nie pamiętam której ale może Battlefield czy coś, zwiększano reprezentację kobiet wśród postaci, aż ktoś z grających na jakimś youtubie czy tam tiktoku biegając po okopach zauważył, że głośniki wypełniają wrzaski szlachtowanych na lewo i prawo kobiet, które stanowiły ponad połowę NPC'ów i poczuł się nieswojo :D
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Mi się zdaje, że to tylko wierzchołek góry lodowej, nowoczesny Ubisoft by nie zdzierzył, gdyby nie "poulepszał" gdzie się da, także nie zdziwię się, gdyby był romans Edwarda z Czarnobrodym, z nimi nigdy nie wiadomo. A co do piracenia produktu to w tym przypadku sam się o to prosi, przeciez to pełna imersja - jesteś piratem i grasz piratem, nic tylko nalać sobie parszywego rumu do brudnego kubka, zaśpiewać szant i odpalić crack.exe.
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
że co...? Hahaha no nie... Sony obiera strategię kamikaze, róbmy odwrotnie od tego, czego chce rynek?
-
Teczka 2D Kalberos
Moim zdaniem jak najbardziej, zwłaszcza w tym korytarzu kolorowym, który przywodzi mi na myśl prace takich gości, jak na przykład Nathan Fawkes, jego kolorowe szkice do disneyowskich bajek.
-
E to tha C
Dziękuję @takashmen :) Zatem pokazuję kolejny: malun z soboty - kolejna metoda, w której zaczynaliśmy od rysunku liniowego, ale zamiast iść od ogółu do szczegółu, zaczynaliśmy na odwrót - najpierw był dokładny rysunek oka, koncentrowanie się tylko na oku przez jakiś czas, mierzenie proporcji i odległości na przykład pomiędzy źrenicą a kącikiem, itd itp. Po skończeniu rysunku oka przechodziliśmy do nosa, drugiego oka, i tak dalej, rozwijając rysunek radialnie od oka. Następnie to samo z kolorem aż minął czas. Metoda nazywa się window method - każdy element taki jak oko, nos, usta itp jest traktowany jako oddzielne "okno". Umieszczamy jedno "okno" (np oko), skupiamy się na nim, następnie drugie "okno" (nos) umieszczamy dbając, żeby było umiejscowione w odpowiedniej relacji do pierwszego "okna" i tak dalej. Moja pierwsza próba była skuchą, bo okazało się przy drugim oku, że mam tycią główkę która zajęłaby może 1/4 płótna, więc zacząłem od nowa.
- ostatnie sketche
-
Sebastian Szmyd
Powodzenia przy budowie strony! Jak robiłem swoją, pisząc ją w Vim'ie, to wspomagałem się tutorialem html na freecodecamp. Jest kilka takich podobnych kursów, na pewno znajdziesz coś przystępnego, prawdopodobnie już znalazłeś. Czekam na update'y dawaj znać jak idą prace :)
-
AI i technologie przyszłości
Szczegółowe rozpatrzenie zjawiska tworzenia strasznego wykresu dającego wrażenie wykładniczego postępu, czyli ejajbrosi umią w marketing:
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
No, ja się cieszę z tych ciekawych nietuzinkowych rozwiązań, ale tez bardzo mnie radują rozwiązania, które od dawien dawna powinny być w programie, ale ich nie było. Praca z tekstem to była droga przez mękę, teraz nareszcie będzie lżej :)
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
Hurraaa, bo narzędzie do tekstu najbardziej lagowało jeśli chodzi o UX spośród wszystkich uzywanych przeze mnie narzędzi. Zasysam AppImage i testuję :) Dzięki za news'a bo przegapiłem.
-
Model 3d
no i najważniejsze - na kiedy za ile jakiej jakości Pan chce
-
„Singularity” — nowy film Blender Studio
Mi się nawet podoba ta stylówa, ale scenariusz i dobór tematu pod stylówę (bo jak sądzę było tak, a nie odwrotnie?) już mniej. Poza tym uważam, że jak chce się robić malarskość, to należy podejść do tego z jajami i... namalować (vide: The Dam Keeper), a nie, żeby kąkuter zrobił, żeby wyglądało jakby było malowane, bo kurde, no, nie będzie wyglądało. every single time 😁
-
Sebastian Szmyd
Kasetowa okładka super, dzisiaj lata 90 na propsie, wczoraj byłem w kinie na Mortal Kombat II, nostalgiabaiting na pełnej, zarówno w filmie jak i w zwiastunach (Street Fighter, Resident Evil), także nie zdziwiłbym sie, gdyby nagle się zrobił szał na Walkman'y, tak jak na winyle dotychczas. Te tytuły piosenek to tak tylko dla wypełnienia przestrzenie, czy może faktycznie będa jakieś piosenki? A może to nazwy rozdziałów w Twojej opowieści?
- E to tha C
-
Blender zmienia zasady wokół darowizny Anthropic i zapowiada jaśniejszą politykę AI
jest jakiś wykres na temat ile nowych bugów w Firefoxie wnoisły te naprawy?
-
Blender zmienia zasady wokół darowizny Anthropic i zapowiada jaśniejszą politykę AI
Hehe no i to mi się podoba, jak sugardaddy daje siano, to się bierze, ale nie zabiera się go na imprezę z koleżankami. Postawę Blender Foundation pochwalam i winszuję, dziwi mnie natomiast postawa Anthropic'a który sie pcha tam, gdzie nikt ich nie lubi. Pewnie dla nich ta kasa to drobniaki i nie robi im różnicy. Skubać ich ile wlezie, niech się blendzior rozwija, jak pisał Kengi, piniondz nie śmierdzi jeśli nie idą za nim korumpujące wpływy.
-
AI i technologie przyszłości
Kurde posmutłem trochę, bo pomyslałem sobie, że gdy za tym stała jakaś ludzka robota, przez którą człowiek musiał przebrnąć, aby dowieźć swoją wizję (jakakolwiek by ona nie była), to jeszcze chciało mi się to oglądać, no bo skoro ktoś poświęcił tyle godzin, to ja mogę poświęcić te parę minut. A tutaj chłop się nagenerował, siedział i pociągał za dzwignię tej maszyny, potem powybierał co mu się podobało (albo i nie) i rzucił mi to w koryto, pośród innego slopu idącego w miliony terabajtów, to kurde... sorry @dziadek3D ale nie mam czasu, poklikałem po czerwonym pasku i płynę dalej w odmęty innego slopu, może obejrzę walkę Joe Biden vs Godzilla, albo niedźwiedzie tańczące z łosiami na ganku, albo jak typ uratował wilka z lodowej przerębli, albo jak koń jeździ na dżokeju. Dłużej mi zajęło napisanie tego posta, niż oglądanie :( Nie tędy droga do serca odbiorcy.
-
AI i technologie przyszłości
Ciekawa nawijka na temat AI CEOsów i czemu mówili tak dużo o tym, jak technologia którą budują zniszczy życia wielu ludzi, oraz dlaczego powoli przestają w ten sposób się wyrażać. Kanał i film autorstwa gościa, który napisał bardzo fajne książki na temat cyfrowego minimalizmu i zachłystywania się nowymi technologiami, oraz jak zapobiec i przezwyciężyć negatywne skutki tych technologii:
- Speedpaint 2026
-
AI i technologie przyszłości
Co za tupet... Nie dość, że czytają wszystkie nasze maile, śledzą gdzie jeździmy, chodzimy, co robimy, kupujemy i o czym rozmawiamy (nie, nie przez telefon), to teraz jeszcze się pchają na dyski. Kiedy ludzie powiedzą "dość"? (Pytanie retoryczne, znam odpowiedź :( )