Zawartość dodana przez SWRSC
-
Testy materiałów [podziel sie swoimi materiałami]
A może ktoś ma zbiorek materiałów do Mentala?
-
wyłączanie cienia pojedyńczemu obiektowi w mentalu
Musi działać, sprawdz scene, może cień rzuca inny obiekt. Nie ma takiej mozliwoscie zeby nie działało...
-
Ilosc fotonów a Final Gathering
Dzięki bardzo, naprawde cenne informacjie!!! Mam jeszcze jedno pytanie: Dla FG max samples masz na mysli 10% wielkosci radiusa fotonów GI? Chciałbym jeszce jakos nauczyć sie kożystać z narzędzia Diagnostic FG w celu zaoszczędzenia czasu, nie wiem co oznaczają zielone i czerwone kropki, zauważam zmiany kiedy zminiam max/min FG, ale nie potrafię jeszcze interpretować tych zmian :(
-
Ilosc fotonów a Final Gathering
Mam takie pytanie: w scenach interior jak najlepiej ustawiac ilosc fotonów GI w finalnym renderze? powiedzmy około 1mln i Samplowanie FG na około 500, czy mniej fotonów, a większe samplowanie FG. Co da lepsze efekty, i jaką rolę odgrywa wielkośc fotonów? Przy jakich ustawieniach FG min i max przeliczanie samplowania odbywa sie najszybciej? Wyczytalem, ze wartość min powinna wynosić 1/10 max, ale przeliczanie trwa strasznie długo... Macie jakies sugestie wynikające ze swoich doświadczeń?
-
Dacay? a z czym to się je?
Tyle to wiem, już mowilem, że czytalem tam (Chodzi o zakładkę GI) ale nie za bardzo moge zakumać jak to się ma do praktyki. Może jakis link, albo cuś... Widzialem, w scenach jak ludziska używają wartości 1,6, standardowo jest ustawiona na 2,0. Do czego służy ta wartość??
-
Dacay? a z czym to się je?
Za co odpowiedzialna jest wartość DECAY w Mentalu? Jakos nie moge zkumać z manuala :(
-
Trasowanie na jpg na wektor
Nie wiem, facet chce tylko bym przerobil na wektory...
-
Trasowanie na jpg na wektor
Gosciu chce, przerabiac jpg (jakies artystyczne rysunki, niektore bardzo szczegolowe) na wektor, w celu drukowania ich na koszulkach. Ile za tekie cos wziac chajsu?
-
Trasowanie na jpg na wektor
Jaki jest najlepszy program do szybkiego przekonwertowania grafiki rastrowej na wektorową?
-
[scena 3D] BRW
Zapraszam do wersji finalnej w dziale finished works :) http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=15348
-
[scena 3D] BRW
zapomnialem dodać, ze jest to praca wykonana z okladki katalogu z meblami "Black Red White" chcialem poprostu sprawdzić czy uda mi się uzyskać podobny obrazek. Nie moj pomysł, na te symetrie :)
-
[scena 3d] BRW
Ach, tak zapomnialem dodac, że jest to pracka wykonana z katologu z meblami "Black Red White" poprostu chcialem sobie wykonac taki obrazeczek, zeby zobaczyć jak bardzo uda mi sie uzyskać podobny obraz. Także co do symetrii to prosze nie jechać...
-
[scena 3d] BRW
To juz finalna wersja i pierdziele, nie mam zamiaru nic juz dodawac :) Jutro matura i nawet nie piszcie, zebym cos dodal bo jeszcze mnie skusi :) i po egzaminie! Pojde z oczami na zapalki...
-
[scena 3D] BRW
Pozostalo jeszcze dodac jakies ksiazki na polki, zmienie chyba troszeczke krzesla bo wygladaja nienaturalnie. Jakies dodatkowe pomysly?
-
Pojazd 3d: troche teori na przykładzie Bugatti Veyron'a
Co do tych czarnych kubików renderze, to kiedy robilem wizualki zdarzalo mi się takie zauważać kiedy urzywalem materiałów z maxowskiej biblioteki RAYTRACE. Zmienilem te materialy i tym sposobem pozbylem sie czarnych plam.
-
Photometric Lights
Czy ktoś może w jakiś dogodny sposób wyjaśnić zasade działania tych światel, tzn. opisać na czym polegają, jakie mają zastosowanie oraz jak je stosować? Z góry dziękuje za pomoc.
-
jak wykonac takie cienie??
AreaShadows - im większa powierzchnia swiatla, tym większe rozmycie. W Mentalu są to mr_AreaSpot i mr_AreaOmni, warto też wspomnieć, że w parametrach tego światla, w rolecie Area wartości U i V najlepiej ustawiać na okolo 8 - wtedy cień nie będzie tak ziarnisty jak przy standardowych ustawieniach 5. W helpie maxa 6 i 7 masz bardzo dużo informacji na temat tych cieni. Pozdrawiam
-
PYTANIE DLA pro GRAFIKOW!
A co Unreal Engine, to warto też wspomnieć, że wykozystuje on 64bitowy kolor - to tak apropos tych ladnych poblasków na obiektach :) Pozdrawiam
-
scena 3D: przedpokoik
tak,w zaslonietej czesci jest okno,jednak nie rozumiem Cie Pinki co do tych ustawien;)lampka daje cien,ale jest on tak rozmyty,ze go nie widzicie(bo niby skad ma dawac jak jest oswietlona jedynie niebem)!!!listwy poprawie jednak pozostane przy plastiku.To krzeslo mojej babci i dlatego takie brzydkie;p
-
scena 3D: przedpokoik
jeszcze musze dodac kilka pierdułek, ale interesują mnie komentarze na temat poprawy oswietlenia :)
-
Problem z cieniami - brud
a jak najlepiej ustawiac min i max radius w FG? Od czego te ustawienia zaleza, bo nie chce ustawiac juz tak w ciemno :(
-
ziarnistość cieni w MentalRay
O jakie samplowanie calej sceny Ci chodzi? dla GI czy FG?
-
SCENA 3D: sypialnia
Bo to jest pościel samoprasująca się :) a co do sufitu to - poddasze, zazwyczaj niskie :) przyznam, ze jak zaczynalem projekt to nie pomyslalem o proporcjach, robilem wszystko "na oko"...
-
Scena 3D: :: Wizualizacja - Wnętrze01 ::
Jeśli można zapytać, to ile klient placi za taki projekt? :)
-
światło do pokoju
Co to jest za światło "Photometric?"