Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. A może ktoś ma zbiorek materiałów do Mentala?
  2. Musi działać, sprawdz scene, może cień rzuca inny obiekt. Nie ma takiej mozliwoscie zeby nie działało...
  3. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → mental Ray
    Dzięki bardzo, naprawde cenne informacjie!!! Mam jeszcze jedno pytanie: Dla FG max samples masz na mysli 10% wielkosci radiusa fotonów GI? Chciałbym jeszce jakos nauczyć sie kożystać z narzędzia Diagnostic FG w celu zaoszczędzenia czasu, nie wiem co oznaczają zielone i czerwone kropki, zauważam zmiany kiedy zminiam max/min FG, ale nie potrafię jeszcze interpretować tych zmian :(
  4. Mam takie pytanie: w scenach interior jak najlepiej ustawiac ilosc fotonów GI w finalnym renderze? powiedzmy około 1mln i Samplowanie FG na około 500, czy mniej fotonów, a większe samplowanie FG. Co da lepsze efekty, i jaką rolę odgrywa wielkośc fotonów? Przy jakich ustawieniach FG min i max przeliczanie samplowania odbywa sie najszybciej? Wyczytalem, ze wartość min powinna wynosić 1/10 max, ale przeliczanie trwa strasznie długo... Macie jakies sugestie wynikające ze swoich doświadczeń?
  5. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → mental Ray
    Tyle to wiem, już mowilem, że czytalem tam (Chodzi o zakładkę GI) ale nie za bardzo moge zakumać jak to się ma do praktyki. Może jakis link, albo cuś... Widzialem, w scenach jak ludziska używają wartości 1,6, standardowo jest ustawiona na 2,0. Do czego służy ta wartość??
  6. Za co odpowiedzialna jest wartość DECAY w Mentalu? Jakos nie moge zkumać z manuala :(
  7. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Inne
    Nie wiem, facet chce tylko bym przerobil na wektory...
  8. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Inne
    Gosciu chce, przerabiac jpg (jakies artystyczne rysunki, niektore bardzo szczegolowe) na wektor, w celu drukowania ich na koszulkach. Ile za tekie cos wziac chajsu?
  9. Jaki jest najlepszy program do szybkiego przekonwertowania grafiki rastrowej na wektorową?
  10. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Work in progress (WIP)
    Zapraszam do wersji finalnej w dziale finished works :) http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=15348
  11. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Work in progress (WIP)
    zapomnialem dodać, ze jest to praca wykonana z okladki katalogu z meblami "Black Red White" chcialem poprostu sprawdzić czy uda mi się uzyskać podobny obrazek. Nie moj pomysł, na te symetrie :)
  12. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Galeria 3D (Finished Works 3D)
    Ach, tak zapomnialem dodac, że jest to pracka wykonana z katologu z meblami "Black Red White" poprostu chcialem sobie wykonac taki obrazeczek, zeby zobaczyć jak bardzo uda mi sie uzyskać podobny obraz. Także co do symetrii to prosze nie jechać...
  13. To juz finalna wersja i pierdziele, nie mam zamiaru nic juz dodawac :) Jutro matura i nawet nie piszcie, zebym cos dodal bo jeszcze mnie skusi :) i po egzaminie! Pojde z oczami na zapalki...
  14. Pozostalo jeszcze dodac jakies ksiazki na polki, zmienie chyba troszeczke krzesla bo wygladaja nienaturalnie. Jakies dodatkowe pomysly?
  15. Co do tych czarnych kubików renderze, to kiedy robilem wizualki zdarzalo mi się takie zauważać kiedy urzywalem materiałów z maxowskiej biblioteki RAYTRACE. Zmienilem te materialy i tym sposobem pozbylem sie czarnych plam.
  16. Czy ktoś może w jakiś dogodny sposób wyjaśnić zasade działania tych światel, tzn. opisać na czym polegają, jakie mają zastosowanie oraz jak je stosować? Z góry dziękuje za pomoc.
  17. SWRSC odpowiedział rafal111 → na temat → mental Ray
    AreaShadows - im większa powierzchnia swiatla, tym większe rozmycie. W Mentalu są to mr_AreaSpot i mr_AreaOmni, warto też wspomnieć, że w parametrach tego światla, w rolecie Area wartości U i V najlepiej ustawiać na okolo 8 - wtedy cień nie będzie tak ziarnisty jak przy standardowych ustawieniach 5. W helpie maxa 6 i 7 masz bardzo dużo informacji na temat tych cieni. Pozdrawiam
  18. A co Unreal Engine, to warto też wspomnieć, że wykozystuje on 64bitowy kolor - to tak apropos tych ladnych poblasków na obiektach :) Pozdrawiam
  19. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Work in progress (WIP)
    tak,w zaslonietej czesci jest okno,jednak nie rozumiem Cie Pinki co do tych ustawien;)lampka daje cien,ale jest on tak rozmyty,ze go nie widzicie(bo niby skad ma dawac jak jest oswietlona jedynie niebem)!!!listwy poprawie jednak pozostane przy plastiku.To krzeslo mojej babci i dlatego takie brzydkie;p
  20. jeszcze musze dodac kilka pierdułek, ale interesują mnie komentarze na temat poprawy oswietlenia :)
  21. SWRSC odpowiedział kuba333 → na temat → mental Ray
    a jak najlepiej ustawiac min i max radius w FG? Od czego te ustawienia zaleza, bo nie chce ustawiac juz tak w ciemno :(
  22. O jakie samplowanie calej sceny Ci chodzi? dla GI czy FG?
  23. Bo to jest pościel samoprasująca się :) a co do sufitu to - poddasze, zazwyczaj niskie :) przyznam, ze jak zaczynalem projekt to nie pomyslalem o proporcjach, robilem wszystko "na oko"...
  24. Jeśli można zapytać, to ile klient placi za taki projekt? :)
  25. Co to jest za światło "Photometric?"

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.