Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. SWRSC odpowiedział -RoX- → na temat → Work in progress (WIP)
    taka scena tu juz na scanline będzie dobrze oświetlona: skylight + light tracer, material filizanki RayTrace i w envirnoment mapa HDRI i będzie dobrze...
  2. SWRSC odpowiedział -RoX- → na temat → Work in progress (WIP)
    wątek chyba powinien być w dziale WIP...
  3. SWRSC odpowiedział Kluś → na temat → V-Ray
    zagadzam sie z mintrillem - pobaw sie material editorem, dodaj jakis reflect na materiały
  4. A mi sie podoba 4 render, gdyby jeszcze poprawic na nim tylne swiatlo, to wyszlo by wismienicie! Podziwiam ludzi, ktorzy wracają do starych projektów by je odnowić - niektórym by się nie chciało... a tutaj prosze bardzo, chłopak pokazał swoj progresik :)
  5. a jeśli chodzi o kolor samego światła to proponuje palete kolorów z wartościami tempertur (oczywiście dla oświetlenia outdoor - 5500k) będziesz miał pewnośc, że wyjdzie fizycznie poprawnie (oczywiście do tego Mental :) co nie znaczy, że ładnie hehehe
  6. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Architektura
    jak na rzie to jedno zlecenie (chyba na próbe), do poniedziałku rano. Heh, zrobie to sam :)
  7. SWRSC dodał temat → w Architektura
    Witam, mam problem z wyceną projektu: Modelowanie dwóch domków z pliku .dwg, bez textur, oświetlenia - same modele. Bez wnętrza, tylko medel zewnętrznej częśći budynku, oraz skromne otoczenie (jakis plotek, dojscie do posesji) 1. domek jednorodzinny, 1 pietro (parter+pietro) 2. domek jednorodzinny, 1 pietro (parter+pietro) troszke skomplikowany (powiedzialbym willa :) Wiem, że temat wyceny projektow był już poruszany nie raz... Jak wycenić ten projekt? Stawka "ile/h", czy za cały projekt? Rzuccie jakieś przybliżone ceny jak ktoś już takie coś robił. Pozdrawiam
  8. SWRSC odpowiedział TrojkaT → na temat → V-Ray
    a sproboj wyrenderowac inne ujecie, mozliwe, ze kamera lapie sciane...
  9. ladny modeling, ale jakoś nie mge na niczym oka zawiesić, ale mi to nie przeszkadza bo wizki można dzielić na dwie grupy: te zwykle, czyli wizka "zrobie sobie wizke" oraz te artystyczne, gdzie przemyślimy wszystkie elementy i gdzie ma leżeć widelec :) Mimo wszystko podoba mi się, postarał bym się jeszcze o ładniejsze światełka nad garnkami, jekies dobre IESy :) Pozdrwiam
  10. SWRSC odpowiedział odpowiedź w temacie → Galeria 3D (Finished Works 3D)
    wiesz, dla dobrego efektu (final gathering) czasem warto poswiecic kilka godzinek wiecej na rendering :) masz kompa w miare więc wyciskaj z niego siodme poty!!! Pozdrawiam
  11. Jedna uwaga: jeśli o zmierzchu, lub zaciemnionym mijscu (mówię o tle, dokładnie widać to po drzewie ktore jest calkiem w cieniu/w ciemnym miejscu) światło wpada do pomieszczenia to jest ono dosyć słabe. W momęcie kiedy zapalimy kilka świateł w pomieszczeniu, energia tego światła (sztucznego) jest silniejsza od tego co wpada przez okno i wszystko przejmuje kolory od halogenów. Obserwowałem już dużo zjawisk ze światłem sztucznym i wydaje mi sie że scena jest poprawna, tym bardziej, ze kolor swiatłe brałem z palety temperatury koloru, gdzie kolor swiatła był podpisany jako Sky overcast indoor (3200k) jest to model dla oświtlenia poprawnie fizycznego (szkoda, ze to vRay, bo na Mentalku by bylo jeszcze dokładniej). IMHO wiele rzeczy, ktore widzimy na codzień umyka nam w podświadomości, ale jak zobaczymy to na grafice 3D (fotoreal) i wiemy, ze to jest grafika staramy się szukać błędów poprawności fizycznej. Kiedy na prawdziwym zdjęciu zobaczymy coś dziwnego to i tak wiemy, ze "tak musi być" bo przecież to zdjęcie i nie zastanawiamy się nawet dlaczego powstał dany efekt (no czasem się zastanawiamy jak to zrobić w maxie :). Pozdrawiam
  12. Cos ostatnio chyba moda na kuchnie na tym forum ;) Pozdrawiam
  13. SWRSC odpowiedział odpowiedź w temacie → Rendering / Lighting / Shading
    dokładnie 4maxwell, dokładnie :)
  14. Pracka byla w dziale VIP, poprawilem kilka rzeczy, cos dodalem i powstalo to:
  15. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Work in progress (WIP)
    oki, zebralem do kupy wasze uwagi, wlasnie renderuje finala, jak juz wszystko bedzie gotowe to zamieszcze :), dziękuje za wsparcie. Pozdrawiam
  16. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Work in progress (WIP)
    Troszyn, mala wioska kolo Mieszkowic i Dębna Lubuskiego, woj. Zachodniopomorskie :) a co? blisko Ciebie?
  17. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Work in progress (WIP)
    heh, zobacze ten plugin :) Junior: mam taka chinska czcionke i wpisalem sobie na scianie "SWRSC" ;), to nie jest chinskie biuro, jakby bylo dodal bym troche orientalnych pierdulek :) w finalu dodam jeszcze lezaca gazete, fotokomorke w rogu i maly obrazek na scian. MOze macie jeszcze jakies propozycje?
  18. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Work in progress (WIP)
    Irr + light map., znacie jaksi dobry sposob na wstawianie tych fajnych roslinek?
  19. Witam, cos mi do tej sceny jeszcez brakuje, moze macie jakies pomysły?
  20. SWRSC odpowiedział kordi → na temat → V-Ray
    Heh, moze ustawic format w zakladce Common w menu rendering, np na VictaVision czy jaios tak, i zawsze uzywaj Camera correction modifer to wtedy wyrowna Ci boki do pionu
  21. Pomyslalem, ze skoro wysylalem zabezpieczona prace dla nich to troche glupi zamieszczac czysta na forum... To moze byc wkręt :)
  22. Ja też... ciekawe ilu jeszcze bralo w tym udzial...
  23. Witam, praca byla niedawno w dziale WIP, dodalem troszke ludzi :) Pozdrawiam
  24. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Work in progress (WIP)
    Heh, xeav, tutaj zamiescilem troszke mniejszy render, normalnie jest 1024x768 wiem, ze to tez nie duzo, ale te 17 godzin... Ucze sie dopiero vRaya i jakos nie moge zoptymalizowac sceny (materiałów), zeby renderowalo sie szybciej... w ogole nie potrafie jeszcze tworzyc dobrych vRayowych materiałów... :( no ale w koncu dopiero sie ucze :) az mi czasem tęskno do Mentala :) Pozdro
  25. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Work in progress (WIP)
    Projekt moj, a co do tych swiatel to te lekkie rozmycia jasnych powierzchni uzyskalem wlasnie w PS... czysty render wygladal malo kontrastowo :(

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.