Skocz do zawartości

Teczka 2D DPFantasy


DPFantasy

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko mam dziwne wrażenie że moje przedmioty na obrazkach lewitują nwm o co chodzi haha =)

 

Nie ma cienia na podłożu, albo jest ale bardzo słabo widoczny. No i możesz zapoznać się też z pojęciem Ambient Occlusion :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla mnie lepiej:) Tylko nadal niewiem z której strony światło idzie:/ I kokstrukcja mi tu niepasi, sproboj go narysować całkowicie linearnie i przeżroczyście w perspektywie na tym rysunku co zrobiłeś:) Bo kolory mi sie podobają, ale jakoś on tak wisi w powietrzu nieodziałowuje na stół i stół na jego

 

chrom~~drewno~~plastick :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie gra z kształtem kół, nie wiem też czy z perspektywą tego 'torsu' jest wszystko ok

 

Tutaj pokazuje ocb - elipsy kół się 'nie zgadzają' + Twoja bryła to bryła A, nie wiem czy tak miało być, ale jej dolna krawędź nie jest prawidłowo wykreślona ( jeżeli to miał być prosty graniastosłup), więc go wyprostowałem (B). Po wyprostowaniu nie 'złączyłby' się z kołami, więc złagodziłem trochę perspektywę, wg mnie taka bryła jak na overze wygląda prawidłowo. Oczywiście ekspertem nie jestem ale mam nadzieję, że coś pomogłem :)

 

+ ŁAP TUTAJ REFKI METALU ( http://plegarmour.tumblr.com/ ) UŻYWAJ ICH DUŻO I MĄDRZE :D

 

rk92rq.jpg

Edytowane przez Rain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie dziwi Cię, że tak mało odpowiedzi pojawia się w twojej teczce? Proponuję rzadziej coś wrzucać (i komentować na forum), ale żeby było widać jakieś postępy w pracy. Jak będzie widać że pracujesz nad sobą to pojawią się też jakieś sugestie. A te ostatnie parę postów to właściwie ciągle to samo. Już więcej pary wkładałeś w te ćwiczenia z fot.

 

A co do rysunku to spróbuj parę wariantów tej postaci narysować. Tak żeby ożyła. Ja w "kartonach" nie siedzę, ale często widzę jak animatorzy robią różne warianty tej samej postaci - gruba, chuda wysoka, napakowana, różne emocje itd. Może coś w ten deseń. I na koniec, żeby nie być gołosłownym ....

 

2czynwm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkas: WOW! No to żeś mnie zmiażdżył =) Po pierwsze: Masz kurczę 100% racji sam czułem że przesadzam więc fajnie że ktoś mnie ogarnął =D

Także już się stosuję do twoich rad :)

A co do kartonów to żeś wymiótł założe się że zajęło ci to 5minut a ja się męcze =)) sam nie za bardzo chciałbym w przyszłości rysować "kartonów" ale od czegoś trzeba zacząć także traktowałem to jako ćwiczenie :) no niewiem co powiedzieć dalej duża wdzięcznośc leci z mojej strony ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie ćwiczenie ;) nadawanie różnych emocji wybranej postaci ;) a wybrana bo konstrukcja wydawała mi się dosyć prosta

Kraina_lodu_szkic.jpg

A tutaj szkic tego co chciałem zrobić w PS ale poległem także został tylko szkic ;p

dawida_2.jpg

XubILY4.jpg

 

wydaje mi się że jakość jest nie najlepsza ale starałem się jak najlepiej przeskanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas nic nie wrzucałem ale komputer się zepsuł ;p więc wziąłem się za szkice jakieś wymyślanie postaci i takie tam ;)

Od zawsze rysuje jednym rodzajem ołówka także chyba trzeba się zaopatrzyć w coś lepszego napiszcie jak możecie jakie ołówki kupić i do czego służą ;D

A tym czasem bazgroły: CCI00026.jpg

CCI00025.jpg

Najpierw powstał ten ;)

fJJCmXJ.jpg

Później ten =D

1FxE8Pa.jpg

tmAuEXL.jpg

I trochę perspektywy :YxBaLR9.jpg

CxV98tV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego Conceptu rycerza na kartce zrobiłem tego jest jeszcze w fazie WIP ale pomyślałem że jak już będę starał się go wykańczać to rady się przydadzą ;)

To było pierwsze szybkie podejście Pierwszy_Koncept_Rycerza.jpg

A tutaj jak już troszkę nad nim posiedziałem

5_M_j_koncept_rycerza.jpg

Mam problem ze zrobieniem metalu marzy mi się jakiś ciemny brudny metal ale wychodzi chyba coś innego =P

Edytowane przez DPFantasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pana rycerza, no to refki refki refki, a jak nie wiesz np jak namalowac brudny metal, to poszukaj refek z brudnym metalem, przestudiuj, skopuij, zstaraj sie zrozumiec jak to dziala , dlaczego itp, a potem wróć do swojej pracy namaluj :D, a jak nie wyjdzie to powtórz cały proces az do skutku :P a co do widoczków to chyba wszystkiego po trochu.. :P ;P ale jak dla mnie najbardziej pomocne w kwestii envirów byly te tutki:

 

https://www.youtube.com/user/shaddy1100/videos

 

polecam obejrzec wszystkie i oczywiscie spróbowac metod tam pokazacych :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emenems Dzięki genialny tutorial z humorem a i DUŻO wiedzy jak masz więcej takich to dawaj :)

Więc od razu się rzuciłem i zacząłem swoich sił nie chciałem robić dokładnie tego co Shaddy pokazał więc wybrałem podobny krajoobraz mam nadzieje że coś z tego wyniosłem i będzie to widać w kolejnych pracach

Ska_a.jpg

 

Etap_ska_y.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Big Lebowskiego! Wiem z doświadczenia, że chciałoby się od razu jechać concepty jak Jameis Paick czy Anthony Jones po czym efekt pracy jest mizerny i tylko się człowiek zniechęca. Faktycznie najpierw wiedza i praktyka a zobaczysz, że efekty przyjdą szybciej niż myślisz. Ja osobiście robię tak, że robię kilka studiów np kobitek z książek, fotek a najlepiej na żywo jak tylko mogę. Następnie staram się stworzyć coś swojego i od razu widzę, że zwracam uwagę na pewne elementy których wcześniej nie zauważałem. Polecam ci taką metodę na początek (10 szkiców/ studiów na 1 prackę własną żeby jednak mieć z tego jakąś frajdę). Pamiętaj, że każdy coś takiego robi(tylko najczęściej tego nie widać w internecie) i nie ma drogi na skróty niestety. Pozdrawiam i wytrwałości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie robić conajmniej 2-3h dziennie takich póz także myślę że to jedna z ostatnich takich wrzut żeby nie spamować będę wrzucać póniej coś konkretniejszego:

rIHbGWE.jpg

fry9O58.jpg

Q9LmBxH.jpg

XdI3tzh.jpg

Z7EIDzq.jpg

pI8E5H9.jpg

abRjbeR.jpg

wFcmmkL.jpg

 

I ostatnio przeglądnąłem teczkę: http://max3d.pl/forum/threads/70191-Teczka-2D-Wojtek-Fus Bardzo inspirująca i motywująca teczka polecam zaglądnać o ile już dawno tego nie zrobiliście tylko ja taki noob i na końcu wszystko roobie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żem pojechał ;)) nie wydawało mi się to ważne raczej myślałem że łatwo jest sobie to w głowie dopowiedzieć skupiłem się na zaznaczeniu jakiejś pozy czytelnie i jak to robiłem tak mi się wydawało to już dalej nic nie robiłem tylko następną i warto pamiętać że starałem się to szybko robić minuta dwie jak zacznę coś do 5 wtedy pewnie wszystko będzie dopowiedziane ale chętnie Cię wysłucham jeżeli jest to ważne zacznę tak robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!!

 

Przejrzałem twoją teczkę od A do Z, żebyś nie popadł w depresje powiem tak, obecnie mam wrażenie że drepczesz w miejscu nie widać jak to niektórzy mówią progresu w twoich poczynaniach, a mówiąc bardziej trafnie postępu jakościowego twoje prace są kiepskie, wyglądają jakbyś się do nich nie przykładał, robił je niechlujnie, a przede wszystkim nie myślał; to jest niestety bardzo ważne w tworzeniu rysunku cyfrowego; ja też mam ten problem :). Na wstępie musisz zacząć od podstaw, tak jak dziecko uczy się mówić prostych słów, z czasem zaczyna budować zdania coraz bardziej złożone, tak samo jest z rysunkiem, uczysz się rysować podstawowych figur koła, cylindra, kwadratu, stożka (z uwzględnieniem kierunków światła wraz z cieniowaniem). Wszystko co cię otacza można przedstawić na kartce papieru za pomocą tych czterech prostych figur (oczywiście w grę wchodzi drobna modyfikacja). Potem zaczynasz rysować proste przedmioty (martwa natura np. jabłko, kiść winogron), tutaj zaczynasz uczyć się kolejnego elementu niezbędnego dla rysunku określania proporcji rzeczy, jaki powinien być właściwy rozmiar przedmiotów, aby wyglądały realnie, odzwierciedlały rzeczywistość. Kiedy te elementy zaczną przychodzić ci za łatwością, przychodzi czas na zagadnienia mega-skomplikowane kompozycja, perspektywa, anatomia ludzka zwierzęca, kolor, draperie itp.

Kompozycja to rozmieszczenie elementów na które składa się obrazek aby stanowiły harmonijną całość, współgrały.

Perspektywa umieszczenie obiektów w przestrzeni masz kilka rodzajów perspektyw. (musisz określić linie horyzontu i pkt zbiegu, aby właściwie narysować obiekt)

Anatomia ludzka i zwierzęca to temat rzeka, jeden zresztą z trudniejszych, mało kto w 100% zna tę wiedzę tajemną :-).

Kolor rzecz mi obca, podobno kolor to światło jak mawiali impresjoniści.

 

Wskazówki co zrobić aby wzmocnić swój własny skill (UMIEJĘTNOŚCI):

- RYSUJ JAK NAJWIĘCEJ

- DUŻO PROSTYCH RZECZY NA POCZĄTEK

- MYŚL! UŻYWAJ Z GÓRY UTARTYCH ZASAD, KTÓRE POWSZECHNIE OBOWIĄZUJĄ

- NIE TRAĆ NADZIEI (NAWET ZA NAJCZARNIEJSZYMI CHMURAMI JEST SŁOŃCE)

- NIE PODPALAJ SIĘ GRAFIKAMI KTÓRZY MAJĄ PROFESJONALNE PRACE MUSISZ WIEDZIEĆ ŻE ONI TEŻ POŚWIĘCILI WIELE CZASU ABY DOŚĆ TAM GDZIE SĄ, TY TEŻ MOŻESZ WSPIĄĆ SIĘ NA SZCZYT

- UŻYWAJ JEDNEGO TUTORIALA LUB KSIĄŻKI NA POCZĄTEK NIE STARAJ SIĘ PRZEŁADOWAĆ INFORMACJAMI

- ZAMIESZCZAJ PRACE NA FORUM ABY LUDZIE KTÓRZY POSIADAJĄ WIĘKSZE UMIEJĘTNOŚCI NIŻ TY OBECNIE MOGLI OCENIAĆ I WYTYKAĆ CI BŁĘDY , KONSTRUKTYWNA KRYTYKA POWINNA CI POMÓC (jak choćby biglebowsky)

 

Życzę Wszystkiego Najlepszego powodzenia WALCZ po prostu WALCZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady bardzo fajne, ale nie zgodzę się z tym, że nie ma progresu. Chociażby na gestowych postaciach linie zaczynają się bardzo przyjemnie układać. Tak samo landscape robiony techniką a'la Safadi wygląda całkiem przyjemnie.

 

Nie rozumiem trochę wybryków w stylu tego ostatniego krasnoluda - wygląda na dopiero co zaczętego. Powinieneś poświęcać na takie prace znacznie więcej czasu i starać się je bardziej wykończyć, a portrety składające się z kilkunastu pociągnięć zostawić na daleką przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DraxMustHurt: Dzięki ^^

ranholtzer: Progresu nie widać, bo go nie ma :/ Na kartkach dosyć dużo bazgram, na kompie nie mam takiej możliwości żeby na długo przysiąść. Progres pewnie się pojawi jak kiedyś uda mi się tablet załatwić, bo do tej pory (pewnie pojawią się hejty) mam tylko możliwośc myszką coś działać

ale i tak strasznie to lubię ciągnie mnie do tego więc będę próbował cały czas może zostanę misztrzem myszki :)

Walczę walczę co do tego nie mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności