Skocz do zawartości

Amd fx 8350


kingwins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem AMD FX 8350 od bardzo niedawna. Razem z nowym komputerem mam nowo zainstalowanego windowsa 8 i 3dsmax 2013. Niestety zaliczyłem kilka crashy w czasie renderingu no i kilka razy wypluwał się maxscript z jakimiś problemami.

 

Za dużo zmieniłem naraz i teraz nie wiem czy to może być wina procesora AMD, windowsa 8 czy nowego 3d maxa :(

 

Jakieś sugestie?

 

(wczesniej robiłem na mobilnym i5 intela, na 3dmax 2010 i crashe były dość rzadko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja mam cnps 10x performa, świetny ale do założenia go musisz mieć jeszcze 1 osobę, nie da się tego samemu zamontować uwierz mi a kosztuje trochę ponad 100 zł

 

w idle temp 32 w stresie ... test poczekaj 52 stopnie i jak na razie bez zmian, porównaj ze swoimi a mam ustawionego na 4.33 Ghz do 54 doszło

Edytowane przez mandragora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie maksymalna dopuszczalna temperatura tego proca to 62 stopnie. oczywiście nie oznacza to, że po jej przekroczeniu komp od razu wybuchnie czy wypuści tumany dymu. ale na dłuższą metę przekraczanie tej temperatury nie jest wskazane. wymień chłodzenie załóż jakąś dobrą pastę termo. ja mam mugena 2 i arctic silver 5. proc na 1.5V - 4.5GHz nie przekracza 55 stopni. (od razu ostrzegam że mugen 1 i mugen 3 są mniej wydajne a mugen 2 jest trudno dostępny, a jak się da kupić w sklepie to zwykle za jakieś chore pieniądze.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Scythe Mine 2 - bardzo duża wydajność (linki do 3 testów w pierwszym post'ie http://www.overclock.net/t/1041127/scythe-mugen-2-vs-mugen-3-vs-mine-2, ale ciężko go teraz dostać. Poza tym jak zobaczyłem obecną cenę, to mi trochę szczęka opadła. W listopadzie dałem za niego dokładnie 104 zł (specjalnie sprawdziłem, bo nie mogełem uwierzyć), teraz kosztuje około 230 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego: https://www.cooling.pl/antec-kuhler-h2o-620-liquid-cpu-cooler,produkt,553795.html?from_category=28_58

 

Sam właśnie stałem się posiadaczem FX 8350 (dosłownie kilka godzin temu) oraz nowej płyty. Na dniach robię przeszczep bebechów. Ze starego procesora mam zamiar przejąć Scythe Ninja 2 - jak się sprawdzi to sobie daruję ale kusi mnie to chłodzenie wodne - głównie z powodu przestrzeni w budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o ciszę szczególnie, tym bardziej, że najwięcej hałasu robi karta grafiki. Raczej o puste miejsce po kominie radiatora - lepsza wentylacja całej budy. Ale jak się ninja będzie dobrze sprawował to pewnie zostawię sobie kasę na coś potrzebniejszego.

 

PS: Takie BSOD pod obciążeniem zdarzają się też, jeżeli nie wyrabia sekcja zasilania na płycie. Szczególnie przy OC procesorów AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w pomieszczeniu było u mnie chłodniej niż zwykle, a przy trudniejszym renderze procek zagrzał się do 67 stopni, nie jest podkręcany. Ewidentnie za ciepło mu jest a zwłaszcza jak mam odpalonego równlegle photoshopa i kilka innych aplikacji...

 

Pytanko, jaki zysk jest z podkręcenia procka do 4,5ghz? albo do 4,33ghz? (w sekundach renderingu podane ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juri - Amd Overdrive pokazuje jeszcze dziwniej, miga na zmianę 25-44 w idlu

 

własnie o tym pisałem ze AOD pokazuje poprawnie temperatury dopiero powyżej 40º. w idlu poprawnie nie pokazuje chyba nic. ale jesli sie nad tym zastanowić to w sumie temp w idlu nie ma większego znaczenia. ;)

 

mi w idlu pokazuje ponizej temperatury otoczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo widzę że spece od fx8350 nie trawie od pradziejów procków od intelela chce dokupić nowego kompa mam na ten cel koło 4,5k w firmie gdzie robię stale zakupy polecili mi taki zestaw

Procek fx 8350 4GHz z chłodzeniem wodnym

płyta asus m5a97 evo r2

Pamięć Corsair 2x8GB 1600MHz DDR3 non-ECC DIMM CL11

Dysk SSd -adata ssd sp900 128 gb

Dysk Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB

Karta graficzna- asus HD7850-DC2-2GD5

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E (BN182)

ogólnie to ma chodzić na nim autocad archicad max i ps, cana z 16gb ramu zamknęła sie na 3,8k za 4,2k będzie z 32GB ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4,2k brałbym i7 3770k ze względu na mocniejszy pojedyńczy wątek (autocad / archicad / gry / starsze aplikacje ). W chłodzenie wodne bym nie inwestował chyba, że cenisz sobie ciszę albo chcesz mocno podkręcać. Dobre chłodzenie powietrzne z reguły jest i ciche i wydajne np. Scythe Mugen rev3b albo coś od Noctua.

Dlaczego nie trawisz procków intela ?

 

W cenie do 3,2k fx 8350 jest bardzo rozsądnym wyborem. Natomiast ceny powyżej tej kwoty pozwalają na platforme z intelem który w renderowaniu jest mniej więcej taki sam, ale w reszcie zastosowań jest szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4,2k brałbym i7 3770k ze względu na mocniejszy pojedyńczy wątek (autocad / archicad / gry / starsze aplikacje ).

 

W cenie do 3,2k fx 8350 jest bardzo rozsądnym wyborem. Natomiast ceny powyżej tej kwoty pozwalają na platforme z intelem który w renderowaniu jest mniej więcej taki sam, ale w reszcie zastosowań jest szybszy.

 

Pojedynczy wątek w FX8350 jest rzeczywiście słabszy od tego, w I-7. Natomiast wystarczająco silny by radzić sobie bez kłopotów z grami czy starszymi aplikacjami. On jest słabszy, ale nie słaby. Trochę gorzej jest z symulacjami itp, bo są jednowątkowe. Nie wiem natomiast, jak to się odbija na pracy w Auto czy Archicadzie.

 

Sam mam FXa i od lat już używam procesorów AMD, ale mimo wszystko nie jestem przekonany, czy mając do dyspozycji większą gotówkę ni eskusiłbym sie na I7. Pewnie nie, bo zakup FX8350 był skalkulowany dokładnie pod moje potrzeby, ale generalnie nie mam awersji do Inteli (poza cenami :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam teraz składam drugi zestaw na fx 8320, tylko przy większych kwotach intel jest lepszy wyborem jeśli w grę nie wchodzi tylko renderowanie. Niestety mrys pojedyńczy wątek fx jest dużo słabszy od intelowskiego http://hothardware.com/articleimages/Item1923/cine.png. Co właśnie wychodzi w grach czy symulacjach. W cinebench jest to różnica 54% na korzyść intela a to całkiem sporo.

Jest słabszy i moim zdaniem dość słaby jak na dzisiejsze standardy ( Phenom II x6 1090T miał 1.03 a to architektura z ostatnich 2 lat ). Czy sobie radzi z grami czy starszymi aplikacjami ? A no radzi, jak mamy dobrą karte graficzną to i tak fps będzie na tyle duży aby gra była płynna, tylko jak się porówna ilość fps amd vs intel wychodzą spore różnice.

Reasumując FX radzi sobie niemal jak dużo droższy i7 3770k tam gdzie wykorzystywane są wszystkie zasoby procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać nie będę ewidentne jest mi potrzebny wołek roboczy, co do intele to moja przygoda z ich produktami skończyła się na pentium 233 od tamtego czasu mam stale AMD i jakos nie miałem z nimi kłopotów równocześnie w firmie mamy intela i albo my jesteśmy feralni albo ich produkty nie lobią się z nami. To firma od kompów zaproponował wodne chłodzenie właśnie stale nad nim się bardziej zastanawiam niż nad samym wyborem procka, co do aplikacji jednowątkowych to nie sadze bym bardzo odczuł różnice pomiędzy AMD a I7 w trakcie projektowania niestety portfel już tą różnicę odczuje

NW zauważ że te różnice wychodza na testach pod gry jak się przejrzy testy robione pod wielowątkowość to jednak amd nie jest taki słabym produktem szczególnie że tak ogólnie budowa modułowa procka AMD jest ukierunkowana na soft wielowątkowy, firma troszkę wybiegła w przód niestety :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dobre chłodzenie powietrzne, dostaniesz takie za ok 200zł a dobre chłodzenie wodne to wydatek rzędu 500zł i więcej ponieważ wszystkie tańsze konstrukcje ani nie są super ciche ani wydajne i przysparzają więcej problemów niż wygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek wydajnosci AMD w stosunku do Intela idealnie przeklada sie na wydane pieniadze. Za AMD zaplacisz mniej, ale wydajnosc bedzie o tylez to % nizsza w stosunku do Intela.

 

Tak jak kolega wyzej, polecam chlodzenia powietrzne gdyz sa ciche, wydajne, i bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor: Generalizujesz troszkę :) jak już mówiłem i7 3770k (1260zł) fx 8350 (750zł) jest tak samo wydajny w renderowaniu (mental ray) i nawet ciut szybszy w vray. To są testy w praktyce, cinebench niestety jak każdy benchmark nie zawsze dokładnie odzwierciedla zastosowania praktyczne. Także na polu renderingu to dostajemy tą samą wydajność za 510zł mniej.

Oczywiście OC intela da lepsze efekty niż fx ale wciąż będzie to czynić fx bardziej opłacalnym zakupem jeśli mowa o konkretnych zastosowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gral.pl/---+Noctua+NH-D14_583.html z droższych (bezwzględna cisza i wydajność , świetnej jakości wentylatory )

http://www.gral.pl/Scythe+Mugen+3+Rev+B_563.html z tańszych (dobry stosunek cena/wydajność)

http://www.gral.pl/Scythe+Ninja+3+Rev+B+SCNJ-3100_418.html

 

http://www.gral.pl/SilentiumPC+Fortis_165.html tania alternatywa dla Mugena, świetny stosunek cena/wydajność , średniej jakości wentylator .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NV dzięki piękne piwo się koledze należy :) zadzwoniłem do firmy i powiedzieli mi że to co oferowali wodne by było w cenie koło 650 także w takim razie można sobie pozwolić na wypasione powietrzne. :) Do innych podzespołów nie macie zastrzeżeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast radeona wziąłbym jakiś odpowiednik geforca ze względu na większą gamme oprogramowania które wspiera obliczenia na ich kartach ( cycles,octan , vray, photoshop, AE i wiele innych ) bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, a skoro nie grasz to nie ma większego znaczenia czy amd czy nvidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzi NV - zdecydowanie bierz jakiegoś GFXa Nvidii a nie Radeona. Natomiast co do chłodzenie, to niemal równie ważne jak wentylator jest wybranie właściwej, przewiewnej obudowy. Znam przypadki obudów, w których najlepsze Noctuy nie dawały rady.

 

Niestety mrys pojedyńczy wątek fx jest dużo słabszy od intelowskiego http://hothardware.com/articleimages/Item1923/cine.png.

 

No właśnie pisałem że jest słabszy. Tyle, że w większości zastosowań tego się jakoś szczególnie nie odczuwa. Problemem są symulacje itd, ale jeżeli ktoś tego nie robi albo robi w małych ilościach, to też nie boli.

 

Swoją drogą Crysis 3 ciekawie wykorzystuje FXa. W etapach "przyrodniczych" AMD potrafi być szybszy od I7 3770. Podobno to skutek zaprzęgnięcia do obliczeń fizyki "trawy" jednostek zmiennoprzecinkowych, których FX ma fizycznie osiem ( i cztery stałoprzecinkowe).

Edytowane przez mrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Crysis 3 ciekawie wykorzystuje FXa. W etapach "przyrodniczych" AMD potrafi być szybszy od I7 3770. Podobno to skutek zaprzęgnięcia do obliczeń fizyki "trawy" jednostek zmiennoprzecinkowych, których FX ma fizycznie osiem ( i cztery stałoprzecinkowe).

 

a mnie to sie zawsze wydazwało ze w module jest jedna jednostka zmiennoprzecinkowa i 2 stało przecinkowe, bo modul to 2 rdzenie z wykastrowanymi jednostkami zmiennoprzecinkowymi, dzieki czemu pojedynczy watek w FX'ie kuleje. Teraz w module jest jedna jednostka zmiennoprzecinkowa ktora jest w stanie przetwarzac 2 instrukcje w trybie 128bit albo jedna w 256bit.

 

Dopiero w steamrollerze beda dwie jednostki zmiennoprzecinkowe w module.

 

Dlatego tez wprowadzono pojecie modułu i zachowano jednoczesnie oznaczenie ze ten procesor jest 8 rdzeniowy, bo teoretycznie rdzen to samodzielna jednostka obliczen stałoprzecinkowych.

 

Taka kastracja byla nieprzypadkowa, dzieki tem uzaoszczedzono miejsca bo priorytetem byla praca wielowatkowa, wiec wykastrowano poszczegolne rdzenie, tak by zachowac ich funkcjonalnosc i responsywnosc i teraz w kazdym module masz 2 rdzenie ktore musza na wzajem dzielic sie jednym ukladem kolejkujacym instrukcje.

 

Crysis3 to akurat kiepski przyklad, bo sam robilem na nim testy i okazuje sie ze nie jest to prawda ze na AMD FX dziala o wiele lepiej - na necie krazyly takie pogloski bo na cala gre znaleziono jedna misje gdzie w poczatkowej fazie udalo sie uzyskac minimalnie lepszy wynik niz na intelu.

Mimo to cryengine3 moze pochwalic sie dobra i poprawna obsluga architektury AMD.

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenie posłuchałem się całkowicie ( szczególnie ze mi się pofarciło i chłodzenie dostałem za free) was mam teraz inne pytanie kompa wczoraj odebrałem wszytko chodzi cacy tylko winda zeżarła na plik wymiany 32gb z ssd i najchętniej jak wszedłem w ustawienia to by zjadła całą powierzchnie dostępną na tym dysku powiedzcie na ile ustawić plik wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak po prawdzie nigdy z niej nie korzystałem, jeszcze raz dzięki za podpowiedź okazało się że w w tuneup utilities z którego korzystam można hibernacje wyłączyć miał na nią przeznaczone 24gb

up

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Troszkę poczytałem o pliku wymiany i zastanawiam się czy warto aby on był w ogóle włączony z kilku artykułów wynikało że można spokojnie przy dużej ilości ramu go wyłączyć z innych że lepiej jak tam jakiś istnieje w naszym kompie

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam tu co piszecie i w takim razie niech mi ktoś powie czym mierzyć temperaturę procka bo pomiędzy amd overdrive i core temp ( które wskazują praktycznie ta sam temperaturę) a dostarczonym z płyta AI Suite II mam rozbieżności przeszło 10 stopni w obciążeniu.

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, no to reasumując, fx8350, czy i5 z odblokowanym mnożnikiem?

 

Sam chce zmienić platformę, skłaniam się ku i5, bo mniej prądu żre, ale komp głównie do renderu będzie i tu jest sęk. Niech nikt i7 nie proponuje, bo po kosztach ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności