Skocz do zawartości

Pojazd 3d:pociąg


rdo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jupii !! Cieszę się, że powstaje kolejna lokomotywa !! Uwielbiam wszystko co związane z koleją...a najbardziej modele 3D :D

Dobrze Ci idzie...model ładny, tylko, że w niektórych miejscach, źle przeskalowany...tzn:

1. Komin powinien być większy...

2. Kocioł z paleniskiem jest chyba za duży...

3. Te \"białe rury\" na kotle spsują wygląd...:(

4. Okna w kobinie są za duże...

 

Umieszczam rys. podobnego pociągu...zobacz sam \"na oczy\" co jest nie tak ( w skali)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

referek ci u mnie dostatek (2 opasłe książki i jedna chudsza oraz 3 modele PIKO) ale i za te dziękuję przyjmując je jako wróżbę udanej pracy:) niedługo kolejne renderki.

 

4 wspomniane błędy poprawię wcześniej lub później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiasz się na jednym typie modelu, czy robisz \"lokomotywowy mix\" ?? :D

 

Zapomnialem dodać, że wersja zielona jest ładniejsza...:)

 

Aha...i jeszcze jedno...to będzie sama lokomotywa, czy cały skład...? Będzie otoczenie ?? Jeśli tylko lokomotywa, to proponuję zmienić tenayt na \"obiekt/scena: lokomotywa\"

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest lokomotywowy mix.... dwa modele +3 rysunki+własna wyobraźnia... będę robił na zielono, bo widać więcej detali.. będzie cały skład... a przynajmniej kilka wagoników... i jak starczy mi inwencji to jeszcze otoczenie.. sądzę, że na moim GF4MX440 Blender (jako bardzo szybki program) uciągnie bez cieniowania nawet 2-3 miliony wielokątów.

 

jak mi starczy cierpliwości to będzie animacja pociągu wjeżdżającego na stację... albo przejerzdżającego przez jakiś most...

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników kolei... i żeby nam PKP nie upadło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyny będą bardziej stalowe, a pociąg dalej zielony, tylko mniej błyszczący.... niecierpliwie czekam na Blendera 2.33... podobno ma mieć sporo nowych funkcji... może któraś z tych \"nowinek\" pomoże w animacji albo modelowaniu otoczenia :)

 

od jakiejś pół godziny sie obrazek renderuje (renderer pochłania 95% procesora i koło 100 MB ramu - jak tak dalej pójdzie - to niedługo będę musiał więcej pamięci kupić albo wyłączaqć przeglądarkę internetową w trakcie renderingu:)

 

// zaraz będzie render składu w postaci lokomotywy, tendra i dwóch wagoników pasażerskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociagami najezdzilem sie jak malo kto, aletakich lokomotyw nie pamietam, wiec sie nie wypowiem. Natomiast tory powinny miec chyba belki grubsze zerowno w poziomie jak i w pionie, bo tak to jakby na dykcie byly tory polozone. Czyli belka to jakies 150 na 30 na 20 zm. No i mniejze odstepy. Z tym ze ta ich grubosc nie jest taka widoczna, bo so posypane bardzo grubym zwirem (wlasciwie kamieniami) i wystaja nad ten zwir tylko pare cm. Tory natomiast sa zbudowane z kawalkow dlugosci ok. 50 metrow i te kawalki poukladane sa jeden za drugim i poskrecane srubami do podloza zwlaszcza w miejscu stykow.

 

A tak w ogole to ma to byc stara kolejka dzisiaj, czy nowa dawniej bo to jest przede wszystkim decydujace jezeli chodzi o material i ewentualny \'brud\' (rdze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie jestem zdecydowany... ale raczej \"dość nowa dawniej\" czyli w czasach świetności kolei parowej.

 

co do budowy szyn: tymczasowo jedna szyna to 28 wielokątów.. i są one monolityczne, nieskończenie długiie. belki poprawiłem. dziękuję za uwagi.

 

bardzo mnie cieszy duża ilość krytyki (zarówo tej na \"tak\", jak i tej na \"nie\")

 

kolejny render // właśnie myślę, co wykombinować, aby uzyskać dobrze wyglądające reflektory

 

jak nic nie wymyślę, to zacznę modelować peron... na razie nie teksturuję, bo dowiedziałem się, że w Blenderze 2.33 (który niedługo wyjdzie) będzie dużo przyjaźniejszy użytkownikowi UVmapper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda... materiały nie są tam taką prostą sprawą... dlatego wielu użytkownikół uważa, że blender z założenia musi dawać \"sztuczne\" rendery... ale to się zmienia... z wersji na wersję możńazrobić coraz więcej i... co najważniejsze coraz łatwiej.... chociaż teraz też nie jest aż tak trudno... po prostu jest to środowisko kompletnie inne od innych

 

linux power?? to brzmi jak flowerpower :) linux dobry jest.... bo jest dobry i tani, bo jest dobry bo Polski (polska dystrybucja)

 

żadnego postępu w kolejce... za to dokonałem sporego postępu w... otoczeniu. jest już (a właściwie zaczyna pojawiać się) peron. czekajcie cierpliwie... zaraz render sie wyłoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no no podoba mi sie juz, tylko rob w jednym kolorze wipy bo malo co widac:(,a co do scenki moze zrob drugi peron za lokomotywa, bedziesz mial od razu z glowy tlo :) keep workin, moze popraw laweczke troche, tak bardziej je zaokragil (chodzi mi o uklad desek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ławeczki nie są zbyt duże? Takie mam wrażenie.

Modele są ok. Gorzej z materiałami, które mi osobiście się nie podobają. Chyba, że jeszcze nie zacząłeś ich robić.

Czekam na więcej. Ciekaw jestem ile uda ci się wycisnąć z blendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności