Skocz do zawartości

Monitor IPS


rakson23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja właśnie także stoje przed wyborem monitora i generalnie mam do wyboru:

 

Dell 2209W i Dell U2311H albo 24" BenQ v2400w....

 

Z tym, że w przypadku Della U2311H jak ktoś będzie chętny to zwracajcie uwagę na rewizje, bo pierwsze skopane matryce miały....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w przypadku Della U2311H jak ktoś będzie chętny to zwracajcie uwagę na rewizje, bo pierwsze skopane matryce miały....

troopers dobrze gada. A0 nie brać. A1 już są ok. A ja kupiłem nówkę od della bezpośrednio i mam już a2. Na allegro zalegają a0 po okazyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troopers dobrze gada. A0 nie brać. A1 już są ok. A ja kupiłem nówkę od della bezpośrednio i mam już a2. Na allegro zalegają a0 po okazyjnych cenach.

A czy nie jest tak, że głównym mankamentem rewizji A0 był dithering, który się naprawiało wgrywając firmware A1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ja tam wolę nie eksperymentować. W końcu nówka kosztuje ze 200 zł więcej niż na allegro - chyba warto za 200zł kupić sobie święty spokój prawda?

Eksperymentować? W erze googla? Na sprzęcie zakupionym za własną krwawicę? Gdzie bym miał czelnośc namawiać :D

 

A co do różnicy w cenie to może rzeczywiście, zasugerowałem się postem z okazyjną ceną, a ceny nie sprawdziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak człowiek napisał 2000 Pln to po co te rady co do monitora za ok 1000. IPS to szerokie „pojęcie” i o ile każda matryca powinna pracować lepiej niż TN są jednak spore różnice. Widziałem w akcji P-IPS i wydają się jakościowo najlepsze, ale elektronika konkretnego monitora ma również duże znaczenie. ASUS zaoferował monitor na tej matrycy poniżej 2000 pln ale można poszukać czegoś innego. Trzeba porównać na żywo przy takiej kwocie do wydania.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2011/4/asus-pa246q---monitor-p-ips-nie-tylko-dla-profesjonalistow.aspx

 

http://www.youtube.com/watch?v=skDRQZs4aGQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argumenty?

 

Na monitorze 24" mniej mrużysz oczy czytając np tekst, niż na matrycy 22" o tej samej rozdzielczości. Mniej mrużysz oczy = mniejsza szansa na szpecące zmarszczki. Względy kosmetyczne.

 

I jak kupować monitor do grafiki, to 1920x1200 lub większy, a nie fulhade. Liczy się obszar roboczy (w pionie również), komfort pracy, a nie dopasowanie do aktualnych standardów wideło.

 

Nie ma tutaj żadnej filozofii, wydumanych argumentów. Więcej = lepiej, większy = lepszy. Nie ufaj kobietom, one kłamią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cide - idąc dalej tym tropem to powiem Ci ze swietnie sie pracuje na 30" macowym monitorze - wprawdzie kosztuje ponad 6k ale komfort pracy jest niewyobrazalny - masz przed sobą scianę LCD i musisz obracac głowę zeby zobaczyc co jest na drugim koncu monitora ;) ale chyba nie do tego zmierzamy - jezeli chodzi o monitor z matrycą IPS to wlasnie kupilem sobie Della U2311 za 950 zł i powiem Ci ze jestem bardzo zadowolony - jest tez model z rozdziałką 1920x1200 ale juz drozszy bo ok. 1800 zł i tez go mogę smiało polecic bo pracowałem na nim

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cide - idąc dalej tym tropem to powiem Ci ze swietnie sie pracuje na 30" macowym monitorze - wprawdzie kosztuje ponad 6k ale komfort pracy jest niewyobrazalny - masz przed sobą scianę LCD i musisz obracac głowę zeby zobaczyc co jest na drugim koncu monitora ;) ale chyba nie do tego zmierzamy - jezeli chodzi o monitor z matrycą IPS to wlasnie kupilem sobie Della U2311 za 950 zł i powiem Ci ze jestem bardzo zadowolony - jest tez model z rozdziałką 1920x1200 ale juz drozszy bo ok. 1800 zł i tez go mogę smiało polecic bo pracowałem na nim

 

Racja, na 30" macu pracuje się świetnie :) Mój błąd.

 

Nigdzie nie napisałem, że jak nie ma się kasy na 30", to lepiej zająć się szydełkowaniem ;) Przeszedłem w życiu przez wiele rozdzielczości, obecnie również pracuje na stanowiskach znacząco różniących się wyposażeniem i przestrzenią roboczą i żyję. Ale nie będę się okłamywał, że jak mam więcej do dyspozycji, to nie mam co zrobić z pustym miejscem na ekranie :)

 

Co lepsze to każdy wie, co kupimy to wie nasz budżet. Życie.

 

Co do samych matryc, to inna sprawa. Zdecydowanie matryca za grube tyś PLN od Eizo to overkill przykładowo dla modelera. Na upartego to najzwyklejsza TN może spokojnie zdać swój egzamin w tego typu pracy. Im bardziej musimy być dokładni w kolorze, tym lepszą matrycę kupujemy, przy okazji pamiętając, że wide gamut i wierne odwzorowanie kolorów to owszem, ale po kalibracji i w aplikacji color aware.

 

Generalnie w tym przypadku należy się zastanowić czego nam po prostu potrzeba, czy na czymś skorzystamy.

 

I bankierom. Oni kradną.

 

Doh! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nieco odkopać temat - nabyłem ostatnio Nec PA241W. Pytanie do posiadaczy S/H-IPSów - przejaskrawiona czerń to norma dla tego panelu (w sensie tylko pod kątem, bo patrząc na wprost z około 70 cm i z uniformity na 4 wszystko wygląda idealnie)? Co do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń (szczękoblat a jeszcze kalibracji nie było...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności