Skocz do zawartości

Teczka 2D: tymko - T.Chliszcz


tymko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiem szczerze ;) przynajmniej się postaram . . .

 

jako Autoportret wygląda nieźle, ale ...

1. Nie napisałeś w czym jest to zrobione . . .

2. Kiedyś z tego co pamiętam była i jest nadal chyba jest technika zwana ballpaint ;), mazianie długopisami różnokolorowymi . . . jeśli o to Tobie chodziło, masz zdrowie i za to Cię szanuję :).

3. Jest to pewne novum na tym forum i z czystej ciekawości chcę zapytać o to czy robiłeś to w PS'ie, czy też od podstaw nakładałeś na jakąś materię plamy a póżniej to kreskowałeś ??

4. Bez urazy ale wydaje mi się jakbyś własne zdjęcie "dusił" po wierchu krechami. . . Z refki, czy też z oka :|.

chociaż kreska nie jest zła, pomijam krzyżyki ;)

Jeśli się mylę Straszam . . .

Ale koment w tym momencie byłby uzasadniony . ..

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach... ty jesteś tym gościem od samochodów ;P

w sumie zamiast nowatorskiej techniki, wolałbym zobaczyć Twoje 'typowe' szkice czy coś...

 

jeżeli nie po zdjęciu, to naprawdę dobre, z daleka nawet nie widać że bryła zanika.

(jak po fotce to zwykłe dłubanie niestety, mam nadzieje ze sie mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za komentarze!

Co do tej pracy:

Jest to praca wykonana w Photoshop no i pewnie jak się już domyślacie jako podkład na dolnej warstwie wstawiłem zdjęcie. Wolę jednak rysować z natury. Ta praca nie miała jednak na celu pokazać ani nowej techniki ani jakiegoś wielkiego artystycznego wyrazu. Od tak sobie próbowałem porysować na tablecie. I umieściłem swoje próby tu na forum. Osobiście o wiele bardziej wole tradycyjne techniki jak rysunek na kartce papieru czy malarstwo np. olejne na płótnie. Ponieważ lubię poznawać różne techniki postanowiłem poeksperymentować za pomocą komputera.

Myślę że po to właśnie jest to forum by pokazywać swoje prace i wymieniać się spostrzeżeniami. Jeśli jesteście ciekawi moich prac zapraszam do odwiedzania moich postów. Na pewno coś jeszcze pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Avenger no to wrzucam olejki.

 

na początek martwa naturka: tu z oka.

6e9ecdc162e887e3m.jpg

 

okno: tu niestety też ze zdjęcia, no bo jak malować w jadącym pociągu.

4bf1599105db3e6am.jpg

 

zdjęcia obrazów zrobiłem tak na szybko.

 

Dodam jeszcze rusunek jest to jedna z 12 części pracy dyplomowej.

Jest niestety słabej jakości fotka.

Format pracy to 60x220cm rysunek węglem na papierze.

0b17395d6c9e0c9em.jpg

 

 

jade jutro na plener, jak coś fajnego powstanie to wrzuce.

Pozdrowiena i przyjemnego oglądania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! No bardzo fajnie sobie poczynasz :) Aż zatęskniłem za olejkami... u la la.. kiedy to ja ostatnio malowałem... :) Poważnie mnie ochota naszła. A to znaczy, że pracki całkiem fajnie się prezentują :) Niestety będąc szczerym, muszę przyznać, że po pierwszym spojrzeniu na autoportret od razu widać, że to z podkładu. Nie wiem czy to plus czy minus... natomias jeśli chcesz eksperymentować z pędzlami itp, to polecam Qucik Clone w Painterze. Poczytaj sobie na jakiejś stronce jeśli chcesz. Myślę, że może to Ciebie zainteresować.

Pod tym adresem znajdziesz tutorial opisujący tą technikę:

http://www.corel.com/painterix/training/tutorial_quickclone.html

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kris_R! - na pewno się przyda.

Co do tego czy to ze zdjęcia czy nie to akurat mi to wszystko jedno. Choć jak pisałem wcześniej wolę pracować z oka. Swoim uczniom mówię że jak nie poznają natury z oka to fotka im w tym rysowaniu nie pomoże. Jest wielu artystów cenionych w kraju i za granicą, którzy korzystają ze zdjęć. I nikt ich nie ocenia za to czy korzystają ze zdjęcia i czy wiernie go przenieśli na płótno czy papier, co innego tak naprawdę jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no nie moge. Ta lyzka to jakis fotomontaz albo co.

Patrze i patrze no i za nic nie wyglada mi to na painting, chyba juz slabo widze, ale powiem ze nie odroznilbym tego od zdjecia, dalej nie potrafie :)

 

Genialne swiatlo, odbicia, detale - totalna masakra i calkowity nokaut.

 

Jedna z najbardziej fotorealistycznych prac, jaka widzialem na tym forum, w sumie innych takich nie pamietam :P

Moze sie za bardzo ekscytuje, ale nie moge wyjsc z podziwu.

 

Wielki szacun.

 

Halo, halo, niech ktos uderzy w twarz, zebym sie obudzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu cos wymodziłem- kontynuacja tematu autoportret. Tym razem troche odszedłem od kredek i poszedłem w głaskanie, ale może troche te kredkowe za bardzi sierść przypominają. Dziś nie miałem przemiany w wilkołaka i daje takie:

ab28a680a1a9bae7.jpg

108b833149b16bd6.jpg

Dzięki za momentarze!

Pozdrawiam!

PS. Czekam na tytuły do martwej natury. (To taka zabawa w skojarzenia)

 

Photoshop+tablet+lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technika - nic nowego. Lusterko w łapę i zamiatamy na tablecie. Najpierw ogół czyli proporcje, szerokie plamy budujące formę, potem coraz bardziej szczegółowo. Nie używałem żadnych innych narzędzi tylko Brush Tool, czasem Smudge Tool oraz Dodge tool i Burn tool. Ten rozbielony to Brightness/Contrast. Najpierw zerkam w lusterko potem na monitor i rysuje. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze hindus nie wiem co napisać. Nie musisz mi wierzyć. Ale po co miałbym kłamać?

 

to w oku też narysowałem.

 

link do troszkę większego - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/28d149c81a2d980a.html

 

no i nie wiem czy tak by wyglądała fotka - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e3e8ac17e476333f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łyżkę też robiłem bez fotek.

 

Ostatnio byłem na plenerze. Namalowałem taki obraz- dyptyk:

ddcb9ade0c88c08bm.jpg

 

nie chodziło mi o wierne odwzorowanie okna, skupiłem się na złapaniu nastroju, światła dnia i nocy.

 

Na namalowanie tego obrazu miałem zaledwie 3 dni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podciagniesz gamme lub podjedziesz levelami widac tekstury i artefakty w okolicach oka, ktorych nie widac na pozostalych czesciach twarzy. zmiany koloru sa za duze jak na zwykle malowanie.

swoja droga jechanie z fotami nie przeszkadza mi to za bardzo, wolalbym widziec natomiast wiecej pracy kolorem na tych portretach. ne podoba mi sie oswietlenie . pozwolilem sobie na parominutowy overpaint. (zal.)

 

edit: malunki wychodza ci znacznie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz Cpt.Obvious, ciesze się że to właśnie ty coś napisałeś, ostatnio nawet oglądałem twoje prace i byłem zauroczony. Zobaczę może jeszcze coś poprawie. Nie wiem o co ci chodzi z tymi teksturami i tym jechaniem z fotami jak pisałem wyżej nie używałem tekstur ani fot. Co do koloru to się zgodzę że troszkę coś z nim przekombinowałem. Oświetlenie było takie od żarówki więc takie było w rzeczywistości.

 

Napisz mi jak możesz te ustawienia leveli bo próbuję uzyskać te artefakty i mi coś nie idzie.

 

 

Dorzucę jeszcze wrsję walorową.

052591ac18fa7f82m.jpg

 

Zrobiłem tutka krok po kroku, tylko wziąłem sobie za obiekt kieliszek. Jak chcecie to wrzucę, ale pod warunkiem że nie będziecie mi już wmawiać że używałem fotki czy teksturki. Jeszcze nawet nie wiem jak to się robi he he, musze poznać tą technikę może mi się przyda kiedyś.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img81.imageshack.us/my.php?image=lvlmp2.jpg

 

ctrl + L i srodkowa strzaleczka w lewo dla rozjasnienia. (efekt jak zalinowany). zrob sobie zoom na orginalna pracke lub ta co dales tutaj.

moge sie mylic bo albo pewne elementy sa fotkami albo cudowales bevelami i inszymi dziadami. ale jak juz mowilem to najmniej mi przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście! ja tu czekam i czekam,

myślałem że będzie więcej komentarzy,

Nie lubicie wódki? Szczerze to ja jej nie cierpię na samą myśl wypicia takiego kielonka mnie skręca. Ale inne trunki to lubię (piwko jest super i winko też )

Tak naprawdę to w kieliszku była woda (dużo tu młodzieży więc nie chciałbym demoralizować )

Napiszcie swoje uwagi, cokolwiek bym wiedział czy chcecie moje prace oglądać czy nie. Za niedługo wracam do innego wątku na vipie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak marudzisz to napiszę, choć nie lubię teg orobić ;)

Mi się prace nie podobają (nie wszystkie), ze względu na to, iż mam inny gust, a o tym się nie powinno rozmawiać. Warsztat robi wrażenie, choć szklanka z wodą ma zwaloną perspektywę i to się rzuca w oczy (przynajmniej mi). Misiek ma rację z texturami, trochę takie plastikowe, sztuczne to.

A odnośnie gustu...ja lubię prace, które nie są realistycznym odzwierciedleniem rzeczywistości. Warsztat można wyćwiczyć i ciachać takie fotografie (oczwiście też wkładając w to mase pracy). Na ludziach, szczególnie laikach, ogromne wrażenie robią prace wiernie oddające rzeczywistość. Nie wymagają wysiłku by je zrozumieć czy zinterpretować. Ja chętnie zobaczyłbym jakies Twoje prace...inne ha ha. Chociaż powiem, że taka łyżka ma chcarakter i jest to ciekawy pomyślunek.

No i na koniec odpowiem, że i tak chcę oglądać Twoje prace haha. HAIL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram grim666- dla mnie rowniez licza sie prace ktore oddaja wizje autora, przedstawiaja cos czego na codzien spotkac nie mozna- stad moja ulubowanie do wszelakich stworow, conceptow postaci i wszelakich innych cudow. Fakt ze fotorealistyczne obrazki podobaja sie kazdemu, mi natomiast nie bardzo- no bo po co rysowac cos co juz jest? lepiej zdjecie trzepnac,podobny efekt a mniej zachodu. Twoje prace sa natomiast na maxa fotorealistyczne- ryj myslalem ze w jakims 3dmaxie zrobiony;p Respect zatem za warsztat, technike-naprawde swietnie. Szklanka jest troche gorsza, swiatlo spoko, same zas szklo nie jest szklem-raczej wymuzianym plastikiem. Ale juz np. cien szklanki, odbicie swiatla na stole powalaja:] Grim wspomnial o perspektywie- faktycznie elipsa na dole szklanki powinna byc bardziej" kolo podobna"niz ta wyzej,nad nia. Ale tak czy siak prace sa naprawde swietne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności