Skocz do zawartości

Scena 3D: Green Arena


alchinus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

alchinus orientuj sie -lacha z ciebie ciagna.A mysle sobie ze Ty chyba hcpiter jakis z kompleksami jestes.Jaki masz interes w szydzerczym komentowaniu-podbudowujesz sie?Cwaniaczek widze

wode zmien-sprobuj odpuscic teksture wody na difuse-ewentualnie daj na bump,zwieksz refract na maksa i tyle(mozesz jeszcze noise pokombinowac dla lepszego efektu)pozdro

DALEJ MAPOWANIE LEZY_TRAWA!!!

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: do czego to jest stadion?

Bo kurde może wykonanie amatorskie, ale podoba mi się pomysł. Ja kiedyś zrobiłem 2 stadiony, ale bardzo do siebie podobne (też amatorka)

http://images.upload2world.com/get-11-2007-upload2world_com_sgoqgu.jpg

http://images.upload2world.com/get-11-2007-upload2world_com_rso.jpg

 

Jeśli chodzi o pracę: trawa rzuca się w oczy. Jeśli koniecznie chcesz zrobić ją jedynie z teksturki, upewnij się, że nie będzie wyglądać jak kafelki. zmień te ławeczki na krzesełka, albo zrób je od nowa - żeby wyglądały jak ławeczki. Na "rogach" ewidentnie widać Twoje lenistwo - brak czegokolwiek do siedzenia (widzę tylko 40 miejsc na środku).

A woda mi się podoba, tylko zmniejsz opacity i daj jakieś odbicie (reflection).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba hcpiter jakis z kompleksami jestes.Jaki masz interes w szydzerczym komentowaniu-podbudowujesz sie?Cwaniaczek widze

yhy ziomek wyluzuj bo cos widze poirytowales sie, ogolnie to moja sprawa co pisze i jak komentuje, wielki obronca sie znalazl lol ! A poza tym szkoda gadac. Jak masz problem to zglos to moderatorowi, a i licz sie ze slowami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter jak masz jakieś uwagi do pracy to je napisz i nie stresój sie.

 

Sebastian Ozga świetne prace ten pierwszy to chyba stadion korony. A to jest stadion piłkarski jeszcze musze nad nim troche popracować. W najbliższym czasie popoprawiam co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tą woda mi sie podoba efekt bo oświetlenie takie ponure to chyba jest noc a w nocy woda może tak wyglądać. Problem jest tylko w skali tejże wody.

Tak jak pytał Sebastian Ozga do czego to jest stadion? bo szerokość płyty to niecałe trzy razy szerokość bramki a długość jakaś nieproporcjonalnie za duża. Na trybunach strasznie mało miejsca i jakby tak liczyć szerokość murawy na podstawie wymiarów krzesła to by wyszło że ma ona niecałe 10m. Tak więc proporcje niestety leżą.

Co do trawy to wygląda jakbyś nałożył na nią texturę która swoimi wymiarami jest raczej zbliżona do kwadratu i dopasowując się do powierzchni obiektu rozciągnęła się ona i po zwiększeniu tilingu wyszły takie podłużne pasiaste powtarzające sie kawałki. Ustaw tiling proporcjonalnie do wymiarów boiska czyli dla jednej współrzędnej więcej niż dla drugiej tak jak długość boiska jest większa od szerokości. No chyba że miało tak być.

W czym renderujesz? Jak w mentalu to możesz się pokusić o displacement do zrobienia trawy jest gdzieś tutorial o tym na forum. Będzie się o niebo lepiej prezentować szczególnie na bocznych renderach tak jak np ten pierwszy render wejścia do stadionu.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hc piter ciekawe czy tam taki madry byles?NO ja sie nie unosze tylko zastnawiam jakie zle doznanania z dziecinstwa musialy sprawily ze jarasz sie tym ze zjechadziesz kogos kto wlaczyl maksa moze 2 razy a chce sie uczyc i czeka na rady.Uwazam na slowa bo pewno straszny kozak z Ciebie-przepraszazm Pana i juz sie uciszam WYBACZYSZ:P

Takis we wszystkim dobry jest?Mnie tez zatyka ale co ??takie sa poczatki-nie trzeba zaraz sciagac do dna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z rad jeszcze do autora postu?zacznij moze od czegos prostszego a konkretniej polecilbym jakies tutoriale-zrob pare rzeczy tak jak w tutku i postep bedzie napewno.Oprocz tego wydaje mi sie ze jezeli sie do czegos bierzesz to rob to 2,3,4 tygodnie(niekoniecznie 2,3,4 godziny )ale staraj sie dopracowac bo zgadzam sie ze chyba w duzym stopniu lenistwo zadecydowalo jaki jest efekt finalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Oskara za efekty specjalne polki co nie dostaniesz ;) spróbuj po włączać cienie i zacznij sie interesować GI (global Ilumination). Sugeruje do nauki Menal Ray'a. Na forum jest sporo porad do tego typu rendera.

 

A co do Stadionu (tego pierwszego) to chyba stadion do futbolu amerykańskiego... wnioskuję z długości i szerokości boiska :)

 

Czeka cię długa i żmudna przeprawa przez "doliny" Globl Ilumination, "góry" materiałów i "spiętrzone wody" tekstur :) Ale nie poddawaj sie każdy z nas przez to przechodził. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hc piter ciekawe czy tam taki madry byles?NO ja sie nie unosze tylko zastnawiam jakie zle doznanania z dziecinstwa musialy sprawily ze jarasz sie tym ze zjechadziesz kogos kto wlaczyl maksa moze 2 razy a chce sie uczyc i czeka na rady.Uwazam na slowa bo pewno straszny kozak z Ciebie-przepraszazm Pana i juz sie uciszam WYBACZYSZ:P

Takis we wszystkim dobry jest?Mnie tez zatyka ale co ??takie sa poczatki-nie trzeba zaraz sciagac do dna

 

za bardzo sie czepiasz i obrazanie kogos kogo sie nie zna jest nie na miejscu

Piter napisal komentarz a ty rozdmuchales to jakby to bylo cos strasznego sam piszesz o kulturze pisanej a sam zachowujesz sie jak malolat i obrazasz osobe ktorej nie znasz :)

kazdy ma prawo pisac co chce jezeli to nie obraza drugiej osoby ty chciales "bronic" sam nie wiem kogo i za co za pomoca obraziliwych tresci...

tyle odemnie ;)

 

jesli chodzi o prace to hehehe coz ja moge powiedziec ? :D

Junior--> no nie ladnie tak przeciwko bratu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, co do kłótni to głosu nie zabieram - nie to miejsce raczej.

 

A jeśli o samą pracę chodzi, to także mnie za pierwszym razem zatkało. I to podwójnie, bo na początku też pojawiła się totalna powściągliwość w krytyce. Od siebie dodam, że przed Tobą alchinus sporo pracy - polecam, tak jak przedmówcy, zacząć od czegoś łatwiejszego i generalnie porobić trochę tutoriali, bo nie okłamujmy się - praca słabiutka. Ale każdy od czegoś zaczynać - jeszcze nie urodził się taki co by od razu umiał 3DS'a itp. Ważne by ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, a na prawdę można zajść bardzo wysoko;] Trzymam kciuki i życzę powodzenia:] Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności