Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie wrzucic, ale moze sie komus przyda 🙂 bez vpna

 

Adobe Creative Cloud za 125 Euro na rok - 607,41 zl przez strone turecka xD

wchodzimy tu: 

https://www.adobe.com/international/selector/?mv=affiliate&mv2=red

wybieramy TURCJE 

potem wklejamy ten link w przegladarke:

https://www.adobe.com/tr/creativecloud/plans.html?plan=individual&filter=all&mv=affiliate&mv2=red

 

I mamy creative clouda na rok tutaj:

image.thumb.png.99ef03417df5a551dd295387ea4c0f46.png

 

lista programow:

image.png.13db9688303f2505c44fc0764bafe0f3.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, KLICEK said:

nie wiem gdzie wrzucic, ale moze sie komus przyda 🙂 bez vpna

 

Adobe Creative Cloud za 125 Euro na rok - 607,41 zl przez strone turecka xD

wchodzimy tu: 

https://www.adobe.com/international/selector/?mv=affiliate&mv2=red

wybieramy TURCJE 

potem wklejamy ten link w przegladarke:

https://www.adobe.com/tr/creativecloud/plans.html?plan=individual&filter=all&mv=affiliate&mv2=red

 

I mamy creative clouda na rok tutaj:

image.thumb.png.99ef03417df5a551dd295387ea4c0f46.png

 

lista programow:

image.png.13db9688303f2505c44fc0764bafe0f3.png

 

 

Panie a to nie jest tak, że jak kupujesz z turcji czy argentyny to łamiesz postanowienia licencji czyli równie dobrze możesz  i piracić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Destroyer napisał:

Panie a to nie jest tak, że jak kupujesz z turcji czy argentyny to łamiesz postanowienia licencji czyli równie dobrze możesz  i piracić? 

a dobre pytanie, nie wiem 🙂 

1 godzinę temu, triget napisał:

Co do tureckiej wersji to muszę Was ostrzec. Dostaje się bana po 2-3 miesiącach 😛 Już  przerabiałem ten wątek 😄 (wtedy przez vpn, nie wiem jak teraz).

teraz widzialem ze chopy pisali ze wszystko smiga 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/26/2022 at 11:34 AM, Destroyer said:

Urender w mayi, tak powinien wyglądać zwykłe viewport, ale te tuby światła screen space to tak średnio dają radę w ruchu 

 

Wychodzi na to zę nie ma i nie będzie bo Urender kończy działalność 

http://www.cgchannel.com/2022/10/u-render-shuts-down/

----

Z bardziej pozytywnych rzeczy to Volkswagen dołączył do fundacji bldenra ze €120,000/rok

blender_dev_fund_vw.png

https://www.blender.org/press/volkswagen-group-signs-up-as-corporate-patron/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Mortom said:

Ciekawe co na to @Nezumi 😄 

Amazon wydal na Rings of Power chore pieniadze, blisko pol miliarda jakos a serial i tak jest do dupy. Refleksja natury ogolnej 😉

$1.2M z Epica wciagneli na "software quality", te 120k eurodolarow rocznie to starczy najwyzej na waciki dla Pablo i jakies tam "poprawione wypelnianie w grease pencil" czy cos...

  • Like 1
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nezumi napisał:

Amazon wydal na Rings of Power chore pieniadze, blisko pol miliarda jakos a serial i tak jest do dupy. Refleksja natury ogolnej 😉

$1.2M z Epica wciagneli na "software quality", te 120k eurodolarow rocznie to starczy najwyzej na waciki dla Pablo i jakies tam "poprawione wypelnianie w grease pencil" czy cos...

Jest jakis nowy Pablito? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano Zbrush Summit

2022
ZBrush Summit
The Ultimate ZBrush Experience
Streaming Live Nov 13th-16th.

 

Line-up nader ciekawy

2022 ZBrush Summit

 

Fun fact. Jakieś 3 miechy temu Maxon zaproponował użytkownikom perpetual subskrypcję za rok za 50% ceny. 

Dotąd nic nowego nie dali, za miesiac summit.  To już będzie 3,5 miecha - może 4?

 

Zabawnie będzie jak z tej 50% subskrypcji rocznej minie 6 miesięcy bez nowej wersji XD  

Jedno z lepszych Januszowych posunięć ever ! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma planów upgradowania dla obecnych klientó? po 8 latach od zakupu muszę zapłacić 240zł za affinity photo? złodziejstwo 😛 Swoją drogą kupiłem photo za jakieś 120 i potem designera choć użyłem go z 5 razy ale niech mają a teraz chyba tylko na photo się skuszę skoro nawet na promocji jest dwa razy droższy, ale ta inflacja szaleje 🙂 

Compound Masks wyglądają bardzo fajnie, Live Mesh Warp, hure live mask tez spoko choć tak trochę malło tych nowości na głównej 🙂 poczytam dokumentację, sicąne demo albo oglądne filmik i zdecyduje czy mi potrzebny upgrade czy poczekam na black friday za rok i *50% 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Destroyer napisał:

Nie ma planów upgradowania dla obecnych klientó?

image.jpeg.56473635a0842b10aebfeab4c3f1475c.jpeg

Trochę to pokrętnie wyjaśnione 😉 

 

Ja chyba poczekam. Mało co używam i żadnych skomplikowanych rzeczy nie robię. Chociaż jak zwykle korci mieć najnowszy sofcik. 

 

 

  • Like 1
  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy firmą produkującą oprogramowanie na wszystkie platformy i nawet ipady ale stronę postawiliśmy na szablonie wordpressa z envato a tam nie było opcji upgradowania licencji, chcielibyśmy ale mamy związane ręce, nikt nie wie jakby to mozna było zrobić to nie robimy, jesteśmy ograniczeni przez technologie naszych czasów 😄

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Sprzedaja swoje apki w roznych miejscach a nie tylko na stronce swojej. Rozne sklepy maja swoje zasady i nie zawsze jest mozliwe dodanie upgradu dla bylych uzytkownikow. Jakby dodali ze bylaby znizka tylko u nich na stronce to by byl shit show, bo czemu nie gdzie indziej. Wiec dali ze wszyscy maja znizke ale widze ze powod do narzekan i tak sie znajdzie 😄  "A czemu ja nie mam specjalnej znizki dla mnie na moje nazwisko z certyfikatem ze mialem poprzednia wersje i customowa ikonka "Affinity Veteran" na forum?! Odchodze do Adobe!" 🤣

Bylem w closed beta i byl maly dramat na poczatku bo w ogole nie bylo knife toola o ktorego pytali wszyscy, nie bylo tez vector wrapa... Bylby biedny update gdyby nie MY 😄  I tak beda ludzie plakusiac ze bez tracingu bitmap to sie nie da pracowac w ogole. Albo ze nie ma AI narzedzi a Illustrator ma wiec... Zawsze cos sie znajdzie. Osobiscie kupie na bank update - nie wiem jak dlugo potrwa promocja ale raz na kilka lat moge sie szarpnac na te $120 za trzy apki, ktorych uzywam codziennie 😄 Zaplace i mam z glowy na kilka lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bez znaczenia gdzie kupiłeś bo ja mam jedną licencję kupioną na ich stornie a drugą na czymś innym, jedną za dolary inną za złotówki a i tak obie licencje są przypisane do ich konta wiec co za problem dać zniżki czy jakiś plan upgradowania tylko tam skoro i tak trzeba mieć u nich konto żeby się zalogować do ich softu? Nie rozumiem problemu z tymi innymi sprzedawcami, jakie to ma znaczenie w tym przypadku bo ja nie widzę braku możliwości technicznych 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, jamnique said:

Żeby tak jeszcze zrobili Affinity Video ... Afterkowi przydała by się jakaś choćby minimalna konkurencja.

No niestety AE to już cały wielgachny ekosystem z setkami skryptów, tempaltówm tutoriali i narzędzi a nie sam program. Bardzo marnie widzę jakąś realną konkurencję na tym polu.

Davinci coś tam idzie w tym kierunku le kładzie nacisk na inne rzeczy ale też już jest coraz więcej tempaltów i narzędzi do niego na jakimś videhivie czy innych stronach. Choć nadal wiele mu brakuej żeby się wygodnie i precyzyjnie w nim animowało jakieś motion designy. 
Cavalry jeszcze coś tam majaczy na horyzonice ale póki co też nie widzę żeby mogli się stać jakąś realną konkurencją i zamiennikiem za mojego życia 🙂 

AE to stara opasła kobyła z błędami ale nie ma alternatywy a ostatnio dodali tracking masks co jest rewolucją i do tego multiframe rendering co jako tako działa i trochę przyspiesza rendering więc coś tam do przodu idzie 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Destroyer said:

No niestety AE to już cały wielgachny ekosystem z setkami skryptów, tempaltówm tutoriali i narzędzi a nie sam program. Bardzo marnie widzę jakąś realną konkurencję na tym polu.

Davinci coś tam idzie w tym kierunku le kładzie nacisk na inne rzeczy ale też już jest coraz więcej tempaltów i narzędzi do niego na jakimś videhivie czy innych stronach. Choć nadal wiele mu brakuej żeby się wygodnie i precyzyjnie w nim animowało jakieś motion designy. 
Cavalry jeszcze coś tam majaczy na horyzonice ale póki co też nie widzę żeby mogli się stać jakąś realną konkurencją i zamiennikiem za mojego życia 🙂 

AE to stara opasła kobyła z błędami ale nie ma alternatywy a ostatnio dodali tracking masks co jest rewolucją i do tego multiframe rendering co jako tako działa i trochę przyspiesza rendering więc coś tam do przodu idzie 🙂 

No są te matte, niby zawsze można było to robić dzięki efektowi napisanemu przez naszego rodaka, Jerzego Drozdę JR, ale fajnie że po 10 latach wbudowali w system 😛 Jeszcze tylko 15 lat czekania i zrobią foldery w timelinie. Teraz ma być jeszcze jakieś natywne 3d i spółka. Wszystko spoko tylko ciągle od 20 lat te same błędy jak to u Adobe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Destroyer said:

Nie rozumiem problemu z tymi innymi sprzedawcami,

A ja nie rozumiem problemu ze specjalna znizka skoro wszyscy maja znizke 😕😉

Co sie tyczy AE - mam proste prace wymagajace edycji wideo i przy tych prostych, by nie powiedziec prostackich robotach AE wypieprzal sie na plecy co chwile. Nie wiem, moze mialem pecha czy cos. Davinci smiga jak sie patrzy, nawet sie nie zajaknie. Za malo robie zeby ocenic doglebnie AE bo moja praca na nim to bylo zwykle "mam nadzieje ze Andrew Kramer ma to w jakims tutorialu...!". Ale zawsze to bylo jakies ociezale i zbugowane zmaganie sie z materia 😞 Pod tym wzgledem Davinci to zupelnie inna bajka, pracuje na nim z przyjemnoscia.

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zawsze jest jakiś problem 😛 A z reguły rozbija się o zielone 😛 
Choć ta zniżka na 40% for ALL jest spoko i pewnie kupie sobie "update" na Photo 🙂 Raz a będzie na kolejne lata. A nie jak z abonametozą w Adobie 😄 

Co za czasy... cieszę się że mogę zapłacić za soft raz 😄 10 lat temu palnął bym się łapą w baniak, a dzisiaj śmieje się ja głupi do sera... WTF happend? 😛 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma ipada to w tej cenie sa tez wersje tabletowe dolaczone. Ja nie mam a na 7 letnim Kindlu nie pojda 🤭 Ale lubie ich soft. Wlasnie zaczynam przekonywac klienta ze to niesamowita okazja i mega by mi pomogla ta nowa wersja w dokonczeniu roboty dla niego... 🤡

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi jeśli masz jakiś montaż + wstawienie napisów, prostej animacji itd to nie pchaj się w AE bo davinci poradzi sobie jak rakieta a AE bez porównania wolniejszy w takich sprawach.

Affinit ma jeszcze fajny nowy panel z warstwami i można wielokrotnie dodawać efekty warstw. Ale np zapamiętywanie jakich brushu sięużyło na danej warstwie to chyba taki ficzer o który nikt nie prosił nikt nie potrzebował bo ciężko mi sobie wyobrazić zastosowanie poza ciekawostką i użycie ze dwa razy 🙂 Co prawda nie jestem painterem ale może czasem się przyda gdy ma się setki brushy i chce się domalować cośw konkretnym stylu ale nadal chyba niszowa opcja. 

Albo box color picker " to change saturation without changing luminosity and vice versa" HSV sliders from beginning of times - "am I joke to you?" 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Nezumi said:

A ja nie rozumiem problemu ze specjalna znizka skoro wszyscy maja znizke 😕

Bo jak wszyscy mają to nie jest specjalna 😛 To tak jak w sklepach takich jak  Bytom czy Wólczanka, tam są wieczne promocje a kto kupuje za cenę regularną to musiał mieć pecha, ona jest tylko po to żeby było z czego robić mega wyprzedaże i promocje 🙂 Tutaj z tą zniżka wygląda mi to podobnie i ta specjalna zniżka pewnie będzie regularną zniżką co jakiś czas tak jak było w poprzedniej wersji kiedy co chwila można było kupić jeden z ich softów za ok 120. 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michalo napisał:

A ta darmowa wersja Davinci ma jakiś sens? 

 

ja do szybkiego skladania rzeczy i konwertowania widoe uzywam shotcuta 🙂 ui OKROPNE, ale dziala i dziala szybko i jest za darmo a to jest uczciwa cena 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, michalo said:

A ta darmowa wersja Davinci ma jakiś sens? 

 

Jak najbardziej! Mało jest dodatkowych opcji za pieniądze ale też licencje kupujesz raz w życiu i masz na zawsze wszystkie wersje do końca świata 🙂 

https://www.coremicro.com/blog/blackmagic-design-davinci-resolve-vs-davinci-resolve-studio-features-comparison

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, michalo napisał(a):

A ta darmowa wersja Davinci ma jakiś sens? 

 

Ja używam darmowej. Parę efektów jest zarezerwowane tylko dla wersji płatnej - ale do składania wideo do kupy daje rady. No i śmiga szybciutko. W zakładce Fusion można dość sporo skomponować. No i jeszcze jest bardzo dobry plugin Reactor - gdzie za free masz wiele skryptów do wypróbowania. I przyznam niektóre są świetne 🙂 
W sumie ściągnij i looknij sobie. Kiedyś używałem Hitfilm express sle jak zakumkałem jak to wszystko śmiga w Davinci to odpuściłem HFE 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, KLICEK said:

a jak wypada w porownaniu do shotcuta? moze ktos uzywal i wie?

https://shotcut.org/

jak bledner w porównaniu do houdiniegpo 😛

Davinic używają do produkcji filmowych z hollywood, shortcuta pewnie nawet stażyści tam nie używają 🙂

 

wizualna reprezentacja różnic 🙂

XUQ9NMc.jpg

jv8Aov4.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortomedycja wideo w Blenderze jest jak jedzenie ludzkiego miesa - jak juz na prawde nie masz ABSOLUTNIE NIC innego do zjedzenia i grozi ci smierc to ewentualnie... Bedziesz czul sie paskudnie, sam proces bedzie makabryczny i bedzie ci sie chcialo wymiotowac ale... no, da sie... 😜

@michalo darmowka nie ma rzeczy ktorych i tak nie potrzebujesz 😄 Mega sensowna wersja.

@KLICEK po wstydliwym epizodzie z Blenderem odkrylem Shotcuta i dluzszy czas w nim skladalem video. Na moje marniackie potrzeby wydawal mi sie ok a po Blenderze to byla wygoda 🤣 Po jakims czasie sprobowalem Davinci i juz nie bylo powrotu. Jest mega wygodny, wszystko smiga. Shotcut przy nim jest ociezaly no i... no nie wiem, na prawde nie ma porownania. Jedyne co - nie daj sie zwiesc czasem uruchamiania Davinci. Klikasz i nic sie nie dzieje... Myslisz sobie "to sie uruchamia czy nie? Nie dziala? chcesz juz kliknac drugi raz a tu splash screen sie pojawia... i trwa jeszcze troche 😄 Przynajmniej ja tak mam. Ale jak sie uruchomi to jest rakieta. Na Shotcuta psioczyl nie bede bo mam sentyment ale... no nie. Zupelnie inna klasa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi A panie edycja wideo w blenderze to totalna padaka! A fuj fuj! To lepiej zaaplikować sobie łyżkę miału węglowego niż babrać się w nim z edytowaniem. Chodziło mi że przygotowane wyrenderowane klatki importuje do Davinchi - animacje 3D, proste 2D itd. Nikomu nie życzę edycji w Blenderze! A to że się da to tyle dobrego na ten temat można napisać 😄 

P.S.
Traumy pozostają w nas do końca życia mój drogi i nikomu nie życzę jedzenia ludziny 😄 Nie wiem brachu co Cię podkusiło do edycji w Blenderze, ale musiały to być mroczne powody z głębi najmroczniejszych czeluści powodów do działania jakie sobie mogę wyobrazić 😄 
Na traumę dobrze działają 2 lakarstwa
1) Inna głębsza trauma - wybierz sibe jakąś AND GO!
2) DUŻA ilość alko z grubą wartstą pshyotropów 😄 
Żadna z powyższych nie jest dobrym rozwiązaniem i nie zapomni przed zastosowaniem skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą 😄 lub psychologiem 😄 
BĄ APETIT! 😉 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Nezumi said:

darmowka nie ma rzeczy ktorych i tak nie potrzebujesz

Temporal noise removal jest tylko w pł♦atnej i działa bardzo dobrze można rendery trochę wyratować zamiast starusieńkiego neat video 🙂 Ale fakt większość tych płatnych ficzerów jest trochę niszowa albo tylko dla konkretnej grupy jak dźwiękowcy czy kto tam jeszcze 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom noise revoval i niektóre efekty oparte na otical flow są warte grzechu zakupu, no może jeszcze generowanie deph mapy prosto z video (no ale ja tam swoje deph mapy sam generuje, to mi nie trzeba) - na szczęście aż tak drogo nie jest, więc jak by co to można iść odsprzedać nereczkę albo niepotrzebne płuco i programik jest twój 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Affinity nowego - cos im do glowek strzelilo i teraz to nie sa normalne programy tylko windowsowe apki... W zwiazku z czym polaczenia z innym softem (w moim przypadku w przegladarce obrazkow mialem "otworz w Photo") nie dzialaja... Kurna, po co kombinuja niepotrzebnie?! Bylo dobrze to za pieknie bylo i musieli cos wymyslic nowoczesnego... Pieprzone windows apps sa rownie fajne jak Games for Windows Live. Nie ma dostepu do plikow softu, nie dziala polaczenie z innymi softami... Ech...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba każdy program można ustawić jako domyślny? 

Ja mam domyślnie infranview do szybkiego przeglądania  a z niego można 3 apki (albo i więcej ) do eedycji pod shift + [numer] ustawić. 

 

Z newsów, nadchodzi Marvelos Designer 12. Już są poszlaki, już jakieś banerki. 

12 to ostatnia wersja do której można zrobić perpetual update. 

https://www.marvelousdesigner.com/discover/news/view/118

 

Ja chyba dam znowu jemu szansę bo to ostania chwila na  65% zniżki. Fajnie było ale się skończyło.

Niby nie używane od lat ale.. może będzie mi lepiej działało bo w sumie projektowanie takich ciuch ó też było fajne i pokrewne do tego co robiłem kiedyś w 2d. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności