Skocz do zawartości

RenderMan Art & Science Fair 2020


Xaia

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie się zapowiada, renderman w ostatnich latach bardziej się ucywilizował i zbliżył do prostego ludu 🙂 ciekawe co pokażą w wersji 24

"Women in RenderMan" no fajnie ale gdzie event " biedni i głodujący ale mimo to grubi ponad ludzką miarę not in RenderMan" to też bym może tam poszedł i popierdział jak mi ciężko w życiu, szczególnie wchodząc po schodach, jestem głęboko zofendowany 🙂 albo blm i mniejszości seksualne in RenderMan? pachnie mi to głęboko zakorzenionym rasizmem i czym tam się teraz ludzie teraz obrażają 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Destroyer said:

Fajnie się zapowiada, renderman w ostatnich latach bardziej się ucywilizował i zbliżył do prostego ludu 🙂 ciekawe co pokażą w wersji 24

"Women in RenderMan" no fajnie ale gdzie event " biedni i głodujący ale mimo to grubi ponad ludzką miarę not in RenderMan" to też bym może tam poszedł i popierdział jak mi ciężko w życiu, szczególnie wchodząc po schodach, jestem głęboko zofendowany 🙂 albo blm i mniejszości seksualne in RenderMan? pachnie mi to głęboko zakorzenionym rasizmem i czym tam się teraz ludzie teraz obrażają 🙂

Sporo kobiet robi swietne rzeczy i nie dlatego ze sa kobietami tylko, dlatego ze sa swietnymi fachowcami. Jakos teraz ludzie lubia sie zbijac w te swoje male grupki/plemiona z podzialami na rasy/plcie/upodobania seksualne itd itp. Samosegregacja. Dziwne to...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderman fajna sprawa, ale wgryzanie się w tę technologię...trzeba mieć w planie pracę u Disneya, żeby mieć czas to ogarniać 🙂 Używałem trochę w blenderze  najpierw 3Delight z wtyczką od Matta Ebba, później jako RM for Blender, ale czasochłonny temat bardzo, chociaż robienie rendermanowych shaderów i displacementów wciągające jest 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi dokładnie tak, z jednej strony feminazi krzyczą, że kobiety są równe mężczyzną a z drugiej strony jak już rzeczywiście coś osiągną to wskazują to jakby to była rzecz nie do pomyślenia, jakby były jakieś upośledzone ale mimo wszystko i im się udało 🙂 Ot choćby rodaczki Magdalena Dedala którą niektórzy mogą kojarzyć z tego forum z lepszych czasów albo Dorota Sikorksa z MPC m.in senior rigger przy księdze dżungli czyli bardzo technicznie wymagająca pozycja i masa innych. Ale Fakt, że ludzie się sami segregują w absurdalny sposób np dni bez białych na uniwersytetach albo na siłę wciskanie ludzi nie najlepszych do pozycji ale spełniających jakieś wydumane proporcje. Ale nie brnijmy w ten temat bo to śmierdzące bagno. 

alex3d no właśnei od jakiegoś czasu już nie jest taki nieprzystępny, już w zasadzie jak każdy inny renderer, dodali nawet GPU i całkiem szybki jest, kiedyś, dawno temu chyba przy raytracowaniu szybkością nie grzeszył i trzeba było się gimnastykować teraz też można ale już nie trzeba 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer to faktycznie bagno. Tylko musze dla porzadku dodac - bo z Magda mam przyjemnosc rozmawiac czesto na Twitterze - ze nie nalezy do tych co to przy kazdej mozliwej okazji przypominaja o swojej plci. Magda jest tak dograna, ze zyczylbym sobie miec wiecej kumpli jak ona 🙂 No i jest znakomita... rzezbiarka? Jest takie slowo?.. Ostatnio mnie rozwalilo jak czesto uzywa sculptrisa rzezbiac. Ja prawie wcale ale staram sie podpatrzyc ten workflow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Destroyer said:

no właśnei od jakiegoś czasu już nie jest taki nieprzystępny, już w zasadzie jak każdy inny renderer, dodali nawet GPU i całkiem szybki jest, kiedyś, dawno temu chyba przy raytracowaniu szybkością nie grzeszył i trzeba było się gimnastykować teraz też można ale już nie trzeba

Nie dodali GPU, ale będzie dodany XPU, gpu+cpu renderujący ten sam obrazek, który zastąpi RIS. Do końca roku ma się pojawić wersja publiczna, ale jeszcze nie gotowa do renderowania dużych scen. Z tego co widziałem i czytałem, sposób w jaki kompresują tekstury i wykorzystują vram jest przełomowy. Zobaczymy jak będzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Destroyer said:

No własnie o tym XPU myślałem, a swoją drogą w takim vrayu gpu+cpu nic nie daje poza zwiększonym zużyciem prądu 🙂

Taki GPU w Arnoldzie nic nie daje po za wkurwem, że nie działa 😉 Każdy robi to inaczej. Od kiedy Max Liani dołączył do zespołu, Renderman jest kompletnie innym silnikiem, a ich XPU jest napisany kompletnie od zera i nie jest to "dodatek" do silnika, tylko kompletnie nowy renderer :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie od jakiegoś czasu renderman zaczął wychodzić do ludzi i cały jego wizerunek stał się bardziej przyjazny nawet jak ktoś jest freelancerem na jednym komputerku. No i jeszcze wersja non commercial na której można się uczyć jest też świetną sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Ja używam Rendermana do moich prytwantych nie komercyjnych projektów. Jest trochę wolniejszy od Arnolda, ale zacznie potężniejszy i z każdym updatem szybszy. W wersji 24 spodziewam się znacznie lepszych czasów na volumach bo rozwijali system do Soul. I do tego niedługo XPU, które mam nadzieje będzie dostępne dla biednych :).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Xaia said:

Taki GPU w Arnoldzie nic nie daje po za wkurwem, że nie działa

Tak mi się przypomniało jak oglądałem jakąś pokazówkę tego GPU Arnolda kiedyś, i widzę, że nawet nawet, trochę jeszcze surowe ale ma potencjał a potem była informacja że ludek renderował nawet nie na tytanach tylko na dwóch kartach tesla 24gb vram każda i po 20tys zł to już takiego wrażenia nie robiło 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex Weide to specjalny typek, który lubi porównywać render speed z włączonym denoisem vs inny renderer bez denoisu więc nie koniecznie bym tutaj mu wierzył, szczególnie, że nie poprawali w tamtym czasie volumów :).

 

 

11 minutes ago, alex3d said:

@Xaia no zacheciłeś, chyba zrobię nowe podejście po 5 latach 🙂 Możesz wrzucić jakieś rendery przykładowe?

Takie coś renderuje, jeszcze wczesny wip. Taka klatka to około 15min (4k)

https://cdn.discordapp.com/attachments/673475114603642891/745041197265060001/unknown.png

Edytowane przez Xaia
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Xaia said:

Alex Weide to specjalny typek

No to może być i cała tajemnica tj deoise włączony 😛 Chyba on też porównywał linux vs windows i też różnice były kolosalne i trochę momentami czuć takie fajnbojstwo z jego strony ale jak zwykle najlepiej nie przyjmować wszystkiego jako ostateczność i sprawdzić samemu dla pewności bo koniec końców i tak każdy może powiedzieć że "u mnie działa"  🙂

 

btw fajny stworek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności