Skocz do zawartości

Problemy z tabletem wacom w win10.


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio używam go do nawigacji po windowsie i zauważyłem, że nie działa to tak jak należy.

Kliknięcia tipem przenikają przez klikany obiekt.. wyglada to tak, że jak pod klikaną ikonką jest coś co da radę kliknąć, to właśnie to się uaktywnia.

Oraz klikniecie i przytrzymanie tipem, następmnie ruszanie piórkiem nie zaznacza a działa jak scrolowanie.

 

Czy ktoś rozmie co napisałem? 😛

na załączonym filmie widać dokładnie jak zamiast opcji w menu przeklikuje mi na "Dodaj plik" w oknie pisania tego posta

i jak scrolluje.

Dzieje się tak wszędzie chyba.. Nie w aplikacjach ale w normalnych okienkach eksploratora, przeglądarce itp..

zerknijcie:

https://streamable.com/wu2iib


Wszystkei stery i updaty są aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, EthicallyChallenged said:

O_0 czemu?

Bo jak coś działa to się tego nie rusza bo może przestać 🙂 Z tego samego powodu nie updateje się programów w połowie projektu albo gdy nie ma nic istotnego w nowszej wersji, nie instaluje się nowej wersji zaraz po wydaniu i nie kupuje się nowej generacji sprzętu zaraz na premierę, tzn można jak masz za dużo czasu i za mało problemów 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, mam w pracy Intuosa 3, stery stare, bo nowych do niego już nie ma i lubi co jakiś czas zgłupieć, co ciekawe tylko głównie z photoshopem. Choć możliwe, że dzieje się to przy okazji jakiegoś updatu windy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KLICEK napisał:

nigdy nie updatuj sterownikow do wacoma mordo NIGDY 😄

Nooo parę razy musiałem szukać starych bo nowey nie działały 😉

I kiedyś nawet miałem zapisanego backupa działającch. ale to na poprzednim kompie było. 

Ze strachem instaluje nowe zawsze 😛

 

Mam świadomość tych spraw. Ciekawe jak inne tablety. Ja myślę, że to wina windozy i ich wbudowanych funkcji sterowania piórkiem, tabletu dotyku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, odkąd na moim huionie zainstalowałem sterownik, dzięki któremu tablet działa dobrze to nawet nie myślę o szukaniu nowszego 😄
Ale ale! Będąc zupełnie uczciwym- u mnie problemy pojawiały się głównie po updatcie systemu... Microsoft potrafi przysrać taką aktualizacją, że wszystko przestaje działać. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RaVirr napisał:

Microsoft potrafi przysrać taką aktualizacją, że wszystko przestaje działać. 

W środę walczyłem z tym, aby komputery w domowej sieci się widziały, bo jakoś nie chciały. W końcu doczytałem, że od wersji 1803 microsoft wyłączył funkcje za to odpowiedzialne i trzeba je ręcznie odpalić 😉 Podobno doszedł do wniosku, że takie widzenie się kompów jest mało bezpieczne 😉 Szkoda tylko, że jakoś nie ostrzegł i nagle ludzie odkryli, że im kompów nie widać w sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RaVirr napisał:

Potwierdzam, odkąd na moim huionie zainstalowałem sterownik, dzięki któremu tablet działa dobrze to nawet nie myślę o szukaniu nowszego 😄
Ale ale! Będąc zupełnie uczciwym- u mnie problemy pojawiały się głównie po updatcie systemu... Microsoft potrafi przysrać taką aktualizacją, że wszystko przestaje działać. 

Dlatego ja sobie dzisiaj opóźniłem aktualizacje o 7 dni, pamiętam jak to kurewstwo potrafiło namieszać w pracy, pozniej pol dnia w dupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeżyłem.

 

Przyznam, że od wielu lat robię updaty regularnie i nigdy nie miałem żadnego problemu. Słyszałem o nich bardzo dużo i gęsto ale sam nic takiego nie doświadczyłem a mam 10 już 1,5 roku.

Tak samo updaty softów, grafiki i wszystkiego. Nigdy nic złego się nie działo.. poza wacomem oczywiście 😉

 

Do oporu dusiłem windows 7 bo te informacje o 10. trochę mnie przerażały, ale w robocie wtedy śmigałem na 10 i tam też się nic nie działo więc to mnie zmotywowało do updatu (plus brak innej opcji bo 7 traciła wsparcie)

Może te problemy wynikają, że nie macie aktualnych sterów 😛

 

A te problemy moje z tabletem to musiało być po którejś aktualizacji, bo ogólnie rzadko używam tabletu do poruszania się po windzie lub innych softach niż zbrush/malowanie. Więc mogłem tego nie zauważyć.

Wystarczyło uruchomić ten sterownik, ale poprzez wacom desktop center.

Uruchamiałem często usługę tabetu ponownie jak mi się wysypywało od czasu do czasu w zbrushu ale przez menadżera zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności