Skocz do zawartości

Construction Timelapse


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wielu lat pracy w 3d, jakoś nigdy nie miałem okazji/ochoty/czasu na zajmowanie się animacją.
Dlatego w ramach poszerzania horyzontów postanowiłem tchnąć trochę życia w jedną ze swoich wizualizacji.
Musiałem wymodelować sporo szczegółów których normalnie nie widać na wizualizacjach, ale ponieważ również projektowałem ten budynek to mogłem przy okazji posprawdzać ewentualne kolizje konstrukcji i instalacji.

 

th1_1.jpg

th1_2.jpg

th1_3.jpg

 

Edytowane przez Lucas
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa dalej mnie boli od tego obracania, ale wytrzymałem do końca bo zaprawdę zajebiste.

Piękna robota, miło się patrzy na takie animacje gdy mają prawdziwą kolejność prac i nie oszukują. Szacunek za wytrwałość.

Boli tylko ruch kamery, po 3 obrotach staje się męczący. Samo spowolnienie obrotu dużo by dało, a mając taki wspaniały materiał pokusiłbym się montaż z kilkunastu krótszych ujęć, statycznych i z rożnymi ruchami kamery. Mógłbyś poszczególnymi ujęciami skupić się na konkretnych pracach tak jak pod koniec, który zdecydowanie lepiej sie ogląda.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas jakby co to potwierdzam spostrzeżenia przedmówców, trochę rollercoaster się zrobił podczas oglądanie tej animacji. Ale sam efekt bardzo spoko. Mnie się podobało strzelanie deskami niczym z karabinu maszynowego sam nie wiem czemu.

 

Wybacz też za offtop ale mógłbyś przy okazji rozwinąć pewną kwestię z tematu o RTXie 3090, mianowicie:

Quote

Ja tam problemu ze "starą" kartą nie mam, tym bardziej że zaliczyłem skok nadświetlny po przesiadce z 10-letniego laptopa z GTS250 i jestem przeszczęśliwy:)

Dawałeś radę robić projekty komercyjne na 10-letnim laptopie? Jeśli tak to jaka działka, też wizualizacje architektoniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, głównie wizualizacje architektoniczne, aczkolwiek sporadycznie poza pracą etatową. Właściwie największym problemem było czekanie na renderingi, finalne obrazy najczęściej trzeba było zostawiać na noc albo rano kiedy wychodziłem do pracy.
A takiej animacji raczej nie wyobrażam sobie renderować na starym sprzęcie, pewnie bym skończył wtedy kiedy pandemia;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności