Skocz do zawartości

jaki zasilacz ?


kacperertm

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuj 1000W bo potem bedziesz musial wymienać przy upgradach. A conajmniej 750W ~400-500pln dobry znajdziesz. 
W tym ze 1000W to juz inna polka cenowa.

W sumie 650 bedzie tani to nei bedzie szkoda xD 

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym w żaden sposób krytykować czy negować dobierania mocniejszego zasilacza niż potrzeba ale czasami mam wrażenie, że zapotrzebowanie mocy jest niepotrzebnie przewymiarowane, a niestety teraz to nawet zasilacze są drogie;)
Ja mam teraz 700W do 1660 i Tesli K20, ta druga karta żre sporo prądu jak na obecne standardy. Często wszystko działa u mnie jednocześnie na 100% i mimo to system jest stabilny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowany zestaw w maksymalnym peaku pobierze jakieś 350-400W. Kupowanie do tego 1kW zasilacza, żeby ten się nudził i nie pracował w swoim najwydajniejszym zakresie jest, moim zdaniem, bez sensu i wyrzucaniem pieniędzy w błoto. W tej chwili mam 3700X i 2070S na 10-letnim, markowym 700W i kompletnie nic się nie dzieje. Na szczęście to nie do mnie należy wybór, ani nie moje pieniądze 🙂 Trzeba też wziąć pod uwagę, że rynek PSU powolutku zaczyna przypominać sytuację z kartami graficznymi, albo nie ma, albo ceny są mocno zawyżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 1000W xD to cena razy 3 albo 4 tak jak patrzyłem, ale dobra 750 można kupić w granicach 400-500zł i starczy na dużo dłużej.
Osobiście mam: 
2080S 
64GB DD4 w 4 kosciach
2 dyski m.2 i 1 ssd 
AIO i razem 6 wentylatorow
Mam 700-750W zasilacz  obciazenie jest za pewne nie duze 66%
W tym ze w przypadku
I patrzac z pkt widzenia upgradu 3950x do 3080 czy 3090 to juz moze byc przymało wiec musialbym brać 1000W by miec obciazenie rzedu 75%.
Jeszce na 3950x+3070 powinno starczy bo obciazenie 750W. Sama zmiana procka kieruje mnie ku obciazeniu zerdu 76% na zasilaczu.

Zwazywszy ze na twojej płycie  mozesz zrobic upgrade nawet do  5950x powienieneś się zastanowić czy będziesz zamierzał w przyszłości coś upgreadować. Dobry zasilacz nie jest tani i tak jak pisał blood_brother on ma 10 letni wiec obstaiwam ze jak go kupil to tez byl na wyrost.
Zreszta wez se policz tu i zastanow sie czy zamierzasz upgradowac. Potem przejzy czarna liste zasiliczy by sie nie wladowac w mine.:
https://www.bequiet.com/en/psucalculator

Zakładam też ze autor by chcial by mu polecic jakis konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności