Skocz do zawartości

Kursy dla grafika komputerowego


Quassar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdzie mage znaleźć jakieś dobre kursy najlepiej na terenie Bielska - Białej.
Interesuje mnie coś co jest potrzebne w branży gier komputerowych bo właśnie tam chciałbym pracować 
jakieś modelowanie opcjonalnie rysowanie czy też animowanie. Wszystkie te 3 branże mi sie podobają.

Jakieś porady ?!

Edytowane przez Quassar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bielsku chyba nic nie ma ale nie przesądzam tego na 100%. Pomyśl też o kursach i szkołach online. Dużo jest po angielsku i dobrze by było żebyś ten język ogarniał bo bez niego to jak bez ręki. Z polskich jeśli chodzi o 3D to kojarzę Drimagine http://www.drimagine.com/

Z 2D to najlepszy jest chyba Focal Point, dwaj konkretni ludzie go prowadzą i możesz o nich posłuchać na kanale Rozmowy z Mistrzem odcinki 6 i 7 https://www.youtube.com/c/RozmowyzMistrzem/videos

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski nie umiem perfekt ale też nie ma tragedi ogólnie sporo grałem w mmo i nie odczuwałem jakoś problemów z komunikacją z ludźmi z zagranicy.
Co najwyżej to bede musiał sie nauczyć zwrotów/slangu w środowisku grafików komputerowych czyli taka kosmetyka.
Poszukałem w bielsku i są  2 opcje jak chodzi o modelowanie.. jeszcze czekam na odpowiedź od 3 szkoły bo tam też podobno są jakieś kursy..
Ogólnie w bielsku jest sporo kursów ale nie takich jakich chce większość  kręci sie wokół obróbki i kadrowania zdjęć w photoshopie czy CorelDraw czyli takie pierdółki pod robienie reklam broszurek nic szałowego...


Ogólnie grafik komputerowy choć to coraz częściej pożądane stanowisko to z kursami jest lipa aby od kogoś się czegoś nauczyć nadal temat tabu.

Edytowane przez Quassar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/17/2021 at 2:40 AM, Quassar said:

z kursami jest lipa aby od kogoś się czegoś nauczyć nadal temat tabu.

Totalnie nie rozumiem, dlaczego szukasz czegos lokalnie skoro masz na sieci kursow w cholere, mentorshipy gdzie sobie gadasz z ta osoba na wideo czacie i masz dostep do ludzi, ktorzy zeby zjedli na 3D, swiatowej klasy specow a nie jakichs "nauczycieli" co zrobili kilka szortow nagrodzonych na lokalnym Festiwalu Filmow Wymeczonych 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodałbym, że argument: "No ale ja bym chciał z ludźmi, żeby mi ktoś na żywo wytłumaczył" jest o tyle nietrafiony, że prędzej czy później i tak będziesz musiał się sam doszkalać z youtuba, szukać rzeczy na forach czy kursach on-line. Taka specyfika zawodu 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kursy na żywo są o tyle fajne, że spotykasz innych ludzi o podobnych zainteresowaniach i ma to tę zaletę, że można wymieniać się doświadczeniami oraz wzajemnie motywować. Problem pojawia się wtedy kiedy zajęcia prowadzi pan od informatyki, który nigdy nie pracował zawodowo jako grafik i jedyne czego może cię nauczyć to gdzie są poszczególne ikonki w interfejsie danego programu. Sam takie coś przerabiałem i dzisiaj raczej zrobiłbym tak jak koledzy wyżej radzą - angielski + workshop online + siad na tyłku i do roboty.

Przechodząc do sedna pytania podaj w jakim jesteś wieku (to istotne o tyle, że nastolatek bez zobowiązań będzie raczej szukał czegoś innego niż dorosła osoba z rodziną, pracą i kredytem na karku), ile czasu chcesz przeznaczyć na naukę, jaki masz budżet? Łatwiej będzie coś poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kursy na żywo są o tyle fajne, że spotykasz innych ludzi o podobnych zainteresowaniach i ma to tę zaletę, że można wymieniać się doświadczeniami oraz wzajemnie motywować. 

z czego 3/4 czest onie ma pojecia co chce w zyciu robic no ale to zawsze jakas interakcja. Prowadizlem kiedsy kurs na ktorym pani nie umiała klikać myszką.
Wydaj mi się ze kursy internetowe przyniosą cie wiecej dobrego. Bedziesz mogl je ogladac wielokrotnie ,i nie bedziesz mial poczucia zmarnowanej kasy. 
Podstawy warto jest jednak załapać sam nawet z dokumentacji.

P.S. jak na zywo to tylko zaoczne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąć podstawy można samemu. I szczerze powiedziawszy nawet lepsze to, niż bulić za kurs , gdzie uczą co to vertex a co edge i ew. jak je przesuwać. Jak już wiesz, że to rzeczywiście dla Ciebie i masz jakąś bazę można inwestować w bardziej zaawansowane kursy. 

Ja kiedyś dostałem maila od człowieka, który  prosił, bym go nauczył jak robić "takie samoloty", bo ogólnie to go interesuje itd itp. Z grzeczności (bo nauczyciel ze mnie i tak beznadziejny) zapytałem, w którym jest miejscu. Okazało się, że zastanawia się jaki soft sobie do tego ściągnąć a do tej pory tylko grau w gry.

Sam ostatnio myślałem o jakimś kursie. O ile jeżeli chodzi o modelowanie techniczne, to sam siebie oceniam jako mocno zaawansowanego, o tyle organika leży i kwiczy a animacja i rigowanie jest jakieś takie basic+. A że wsysa mnie coraz bardziej "paleoart", gdzie sculpt jest właściwie podstawą, to się go uczę (głównie na błędach 🙂 ).  Na razie jednak przyzwyczajenia starego dziada wzięły górę - kupiłem sobie książkę 🙂. Nie o samym sculptingu, ale o tym jak odtwarzać na bazie zachowanych skamieniałości wygląd prehistorycznych zwierząt. Zresztą kapitalna rzecz Marka Wittona Paleoartist's handbook. Wyszedłem z założenia, że o ile samą technikę cyfrowego rzeźbienia mniej lub bardziej mogę ogarnąć sam - o tyle żeby to wyglądało trzeba używać narzędzi świadomie - wiedzieć, co chce się uzyskać i dlaczego. 

Do czego zmierzam: nie sądzę, żeby jakikolwiek kurs sam zrobił z kogoś grafika. A najlepsze są IMO te, które pokazują nie tylko jak ale głównie dlaczego. W jaki sposób temat warunkuje użycie takich a nie innych narzędzi. Stąd rady korzystania z DOBRYCH kursów online, prowadzonych przez specjalistów w danej dziedzinie są jak najbardziej OK. Ale bez podstaw, które musisz wypracować sam do niczego ci się nie przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności