Skocz do zawartości

Jak nauczyliście się fotorealistyczności?


sasynka

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest tak że się uczyliśmy czy nie uczyliśmy najważniejsza w tym wszystkim jest pasja a z pasją idą zawsze najfajniejsze rzeczy na przykład dawno dawno temu szedłem sobie po drodze i zaobserwowałem pięknego ptaka który wyglądał trochę jak dzięcioł a trochę jak coś innego ale generalnie stawiałbym że to był jednak dzięcioł i jego zachowanie było bardzo specyficzne bo spodziewałbym się że będzie po prostu zgodnie ze swoją naturą dziobał korę w poszukiwaniu jakiś robaczków czy czegokolwiek co tam jest co prawda nie wiem czego on tam właściwie szuka ale celuję że pożywienia choć widziałem niejednokrotnie w kreskówkach że dziobie by zrobić sobie norkę w drzewie ale do tego musiałby mieć naprawdę twardy dziób ponieważ akurat to drzewo było grabem te przy którym latał w każdym razie widziałem go i zachowywał się inaczej bo latał sobie i chyba łapał małe muszki zanim siadł na te drzewo a gdy się już najadł to usiadła na gałęzi i zaklekotał dziobem niemal jak bocian ale wiadomo z bocianem bym go w żadnym wypadku nie pomylił po pierwsze kolor się nie zgadzał a po drugie wielkość prędzej pomyliłbym go z kolibrem niż z bocianem ale to też byłoby wysoce nieprawdopodobne by go mylić z kolibrem bo to tak jak pomylić mrówkę z co najmniej żukiem gnojnikiem a więc gdy już skończył swoje różne zachowania i to mi dało do myślenia że taki ptak żyje własnym życiem robi inne rzeczy niż bym się spodziewał ale jednak no i o czym to świadczy raczej o niczym ale z drugiej strony czy można mu odmówić szczęścia i najedzenia skoro taką wybrał ścieżkę chyba nie ale wracając do Twojego pytania uważam że musisz wybrać to co Ci da najlepsze efekty a najlepiej za darmo pozdrawiam serdecznie.

  • Like 1
  • Haha 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie umiem, ale śmiem powiedzieć, że jest lepiej niż było. Pomaga wszystko po trochu, książki, kursy z mentorami, tutoriale z neta. Najważniejsze to pamiętać o tym, że konsumowanie tej całej teorii nic nie da bez samodzielnego eksperymentowania. Możesz obejrzeć milion tutoriali "uczących" jak jeździć na rowerze, ale bez samodzielnego wsiadania i paru wywrotek się nie nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KLICEK napisał:

nie wiem, ciezko powiedziec. Maile wydaja sie legitne, a profil nie jest zaspomowany linkami 😉 takie profile z miejsca sa banowane przezemnie, aczkolwiek te bledy jezykowe zastanawiaja.

W poprzedniej wiadomości gość napisał uśmieszek w ten sposób ")"- w 99% to oznacza rosjanina xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być dobrym obserwatorem i dążyć do perfekcji, nie pozwalać by lenistwo wzięło górę. Dopieszczać shadery, tekstury, detale geometryczne. No i dobrze jest znać przynajmniej podstawy fotografii/filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby osiągnąć cokolwiek trzeba bardzo mocno chcieć i wierzyć, że się uda, jeśli tego nie osiągasz to za mało chcesz albo inni ludzie chcą bardziej i przez to przyciągają sukces do siebie. 

Jeżeli po latach mocnego chcenia nadal nic z tego nie wychodzi to wtedy i tylko wtedy można sięgnąć po ostateczne rozwiązanie - siłę miłości i przyjaźni (power of love and freindship", w 30% przypadków działa za każdym razem. 

Dziękuję za wysłuchanie mojego TED talk, to mówiłem jak Andriu Golara Profeszional Fajer

P7ZKLON.png

 

  • Like 2
  • Haha 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 22:27, sasynka napisał:

Oglądałam wiele tutoriali itd., ale efekty rzadko kiedy są fotorealistyczne. Jak to osiągnęliście? I z czego się uczycie? Książki, płatne kursy? 

 

Książki i płatne kursy to strata czasu, ja uważam, żeby móc osiągnąć prawdziwy fotorealizm należy wstąpić do Akademii Pana Kleksa, because I care. Fajny ten bot, można luźno pogadać sobie 🙂 Czekam na następny temat.

 

 

Edytowane przez alex3d
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności