Skocz do zawartości

Przyszłość zarobków w 3D - reality check..


Loocynka

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Nezumi said:

Nie zapomne jak pokazuje cos tam i slysze "i sam to zrobiles?!" mowie "no w ZBrushu a potem wydrukowalem". I uslyszalem zawiedzione "aaaa, czyli komputerowo... bo myslalam ze to wyrzezbiles sam..."
Tak ze teraz to nawet talent nie potrzebny bo to "komputer robi".

Masz złe podejście, graj wtedy długą grę, zawsze mów, że tak, bo po co pracować skoro komputer to sam robi, łatwe pieniądze, niemal same się drukują bez wysiłku i zachęć tego samego żeby po pół roku ten ktoś wrócił z wyrzutem " Oszukałaś mnie! " 😄  

0zlrDsh.jpg

PUJ208t.png

1OC7nsr.jpg

ZoqzUM7.png

y8qNZrE.png

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blood_brother napisał:

Tak się wtrącę w kwestii "a bo to na komputerze, to byle małpa by zrobiła". Nie wiem skąd się wzięło to, jednak bardzo krzywdzące, przeświadczenie, że skoro coś jest zrobione na komputerze, to na pewno wystarczyło "klik" i gotowe. A przed epoką komputerów to był prawdziwy pot, łzy i krew w piach! Odkąd pamiętam, to zawsze było jakąś ujmą na utworze, bądź twórcy, że był zrobiony za pomocą komputera.

To pozostałości prl-owskie. 

Miałem takiego szefa/ Ale to byłburak i wsiór. A jak chciał powiedzieć czcionka to się zacinał - trz tzrztzrz tzrz tzr. I ciągle śmieszne byki walił na instagramie jak reklamował nowy ciuch XD

 

10 godzin temu, Nezumi napisał:

Teraz mi glupio bo chcialem kiedys zrobic klasyczna Red Sonje w zbroi bikini. Sila rzeczy cycata... Na swoja obrone powiem, ze nie planowalem sprzedazy STLi, ale nigdy nie mow nigdy

Nie no rób! Ja też mam w planach fajne dupeeeeee *echm* 😉

 

A co do noszenia talerzy i robienia kanapek. Sam długo pracowałem na magazynach zanim samonauczyłem się na tyle żeby zmienić branże no i się udało. Może nie żade olaboga bo kilka lat spędziłem w grafice wektorowej. A cały ten globalny czas 2x 3d było moim hobby i w końcu udało się robić to co robię full time.

Może nie jestem takim masterm a Jack dobrze to określił o Klicku -  Jak go w ogóle lubić? Niektórzy lepiej wystartowali w życiu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blood_brother napisał:

Tak się wtrącę w kwestii "a bo to na komputerze, to byle małpa by zrobiła". Nie wiem skąd się wzięło to, jednak bardzo krzywdzące, przeświadczenie, że skoro coś jest zrobione na komputerze, to na pewno wystarczyło "klik" i gotowe. A przed epoką komputerów to był prawdziwy pot, łzy i krew w piach! Odkąd pamiętam, to zawsze było jakąś ujmą na utworze, bądź twórcy, że był zrobiony za pomocą komputera.

Ja takim zawsze tłumaczę, że to jak z pisaniem: na komputerze da się szybciej wklepać tekst niż na papierze, ale nadal trzeba umieć napisać coś ciekawego. Czasami rozumieją, czasami nie.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam i zastanawiam się czy ja pracuję w jakiejś innej branży czy to może takie nasze narodowe biadolenie jak to jest beznadziejnie? Proste pytanie- prosta odpowiedź (przy wszystkich stawkach wiadomo- jakieś tam widełki w górę i w dół). W game devie junior dostaje te 3 na rękę. Juniorem jest się ile? 2 lata? Mid około 5. Senior koło 7. Lead rzadko schodzi poniżej 10. To serio- nie są złe zarobki. Czy warto? A to już kwestia tego ile kto chce włożyć wysiłku, jakie ma predyspozycje do tej a nie innej pracy, czego oczekuje. Moim zdaniem to po prostu źle postawione pytanie (bo zbyt szerokie- trochę jak "czy warto robić prawo jazdy" "czy warto uczyć się pływać"). Jak będziesz dobry- to zarobisz i na chleb i na masełko (no chyba że będziesz człowiekiem- rakiem, zajebistym technicznie i dostarczającym super content ale mega toksycznym). Jak będziesz cienki jak dupa węża- to niezależnie od branży będziesz głodował i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze tez te widelki co podales RK to jest +/-, tak jak mowilem wczesniej branza growa mocno cisnie do przodu (nie mowie o filmach bo w polsce nie ma firm zajmujacych sie tym, bardziej reklama ale rekalama to grubo szoruje po dnie) w ciagu kilku przyszlych lat zarobki pojda mocno w gore. Zeby nie bylo neidomowien, mowie o charactersach glownie w polsce 😉 robiacych staf do gier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, EthicallyChallenged said:

@Loocynka proszę wybacz offtop 😕

Nowi użytkownicy przy rejestracji powinni być informowani o nieuniknionym żeby nie było zdziwienia jak rano następnego dnia siadają do swoje wątku bo tyle nowych odpowiedzi się pojawiło w nocy a potem jest taka reakcja 🙂

pBJSTZ9.jpg

 

My tu starzy bywalcy stosujemy bardzo uporządkowany sposób prowadzenia rozmowy i rozwiązywania problemów tak na forum jak i w życiu 🙂

 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, KLICEK said:

moje ulubione 😄 KTO CI GURWA UKRAT MARZENIA?! CO JEST STOBO NIE TAK?

A weź kierła bo kiedyś poprzednio jak to chyba Ty podesłałeś albo ktoś inny na forum to bardzo niedługo potem zmatchowałem na tinderze jakąś kobietę od rozwoju osobistego to się pochwaliłem, że znam i podałem tego gostka i jego nauki bo obejrzałem jakiś większy kawałek jego najlepszego starego filmu i na fali radości z tego forum w podobnym duchu prowadziłem rozmowę 😄 Ja bawiłem się przednio ale druga strona już nie i pożyczyła mi wszystkiego dobrego na pożegnanie 😄 Ech kobiety nie potrafią się bawić i dystansować, pewnie odebrała to jako szydzenie z mojej strony tzn szydziłem ale nie z niej tylko sułtanów motywacji 😄 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/23/2022 at 9:05 AM, RK said:

W game devie junior dostaje te 3 na rękę. Juniorem jest się ile? 2 lata? Mid około 5. Senior koło 7. Lead rzadko schodzi poniżej 10.

Trochę zaniżasz, dodałbym 1-3k do każdego progu. Widziałem oferty gdzie juniorowi dawali nawet do 5k a kolega na seniorze ma więcej niż 7 ale ta też ponad 35 lat więc to tez może mieć znaczenie 😛 I to coraz częściej w naszym zaścianku już nie na śmieciową umowę o dzieło tylko np zlecenie czy o pracę. Ile kasy, jaka umowa i benefity i jak będzie ok to możemy zacząć rozmawiać a nie mydlicie oczy jakimiś kocopołami o pasji i rodzinie 🙂

Albo ładnych kilak lat temu jakiś "profesjonalny headhunter" na linkedin zagadał do mnie, że szuka grafika 3d dla swojego klienta, od razu zapytałem jakie wynagrodzenie i powiedział, że 3-3,5k czyli dolne granice juniora, więc zapytałem tylko czy klient jest zagraniczny i to stawka tygodniowa 🙂 

W Polsce spokojnie można zarabiać 10k net jako senior czy inny generalista w zależności od branży i teraz to będzie rosło wraz z inflacją 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, EthicallyChallenged napisał:

Ja w tym węszę jakiś postironiczny happening performance, a nie szczere przeprosiny, pewnie to jej praca na zaliczenie z trollingu multimedialnego na egzamin z malarstwa.

to jezeli mam byc szczery to ten mi sie bardziej podobal 😄

 

Aczkolwiek, dziewczyna ma szklanki w oczach, takze jezeli to udawane to faktycznie pomylila szkoly 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, EthicallyChallenged napisał:

Ja w tym węszę jakiś postironiczny happening performance, a nie szczere przeprosiny, pewnie to jej praca na zaliczenie z trollingu multimedialnego na egzamin z malarstwa.

No ja też, zwłaszcza ten Oskar Dawicki zrobił coś podobnego. Więc to taki inspirowany performance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobki zaleza specjalizacji i umiejetnosci.  Umowa o dzielo w wiekrzosci wiec sie nie cieszcie ze zarabiacie 7k bo jak przyjdzie co do czego to na koniec nic nie zostanie jak wynajmujecie.
Junior to powinien miec 5k/7k+ na rękę czemu?
Temu:
- Bo umowa o prace w Lidlu to ~4kbrutto teraz dodajcie do tego ZUS (emerytalne i renotwe - 850 od minimalnego +  ZDROWOTNE, wiec pewnie od 4k to wyjdzie z 1000 bo to 😎 i 20 procent chyba
- Mid to powinie pod 9 oscylowa. 
- Seniorzy powyzej 11-12k i w gore
- Lead w graniach 17-20k w gore.

A na emeryturze co bedziecie robic? W lidlu pracowac xD... lol

NAJGORSZE CO MOZNA ZROBIC TO WALNAC SE AWANS W BOK. PRZEJSC DO INNEJ FIRMY bez podniesienia standardu zycia...

By the way za ładne oczy to nikt tez nie placi wiec trzeba soba cos reprezentowac i najlepiej w miare przyswaja widze, bo szerze dlugo robiacy junior kosztuje tyle co senior(senior szybcie- nie kazdy xD) plus stres..... bo senior skończy szybciej a junior pozniej za te same pieniądze. Do tego będą gonić terminy.

P.S. W przypadku grafików operują kwota netto przy umowie o dzieło. Na koniec i tak będzie tak ze każdy sobie wynegocjuje jak mu wyjdzie.

 

Edytowane przez Sebazx6r
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Sebazx6r said:

NAJGORSZE CO MOZNA ZROBIC TO WALNAC SE AWANS W BOK. PRZEJSC DO INNEJ FIRMY bez podniesienia standardu zycia...

Dokładnie! I przeskakując do innej firmy to też nie o tysiąc chyba że mamy 2 teraz to 3 już robi różnicę ale 7-10 to nie warto, już lepiej małe zlecenie na boku zrobić niż zmieniać pracę i przyzwyczajania, może się przeprowadzać, uczyć nowego softu czy pipelinu, poznawać ludzi itd. Wyjątkiem jest to gdy w obecnej firmie jest kwas, źle się dogadujesz, nadgodziny czy pracy dla dwóch ludzi albo w nowej pracy jest idealnie to co chcesz robić jak marzyłeś za dzieciaka a w obecnej niesatysfakcjonujące dziadostwo na linii produkcyjnej etc.

Zresztą nawet przeglądając starsze ogłoszenia z tego forum to widać, że i 12 dla seniora było do zrobienia 2 lata temu a pamiętajcie, że zarówno wymagania jak i widełki są określane jako idealne a nie na sztywno więc jak nie ma ludzi ( a nie ma) a wy jesteście bardzo dobrzy ( a miejmy nadzieję, że tak :)) to można trochę tę górną granicę przesunąć lub nie spełniać w 100% wymagań bo inny soft czy coś ale trzeba chcieć się douczyć na szybko. 10k robiło wrażenie 6-8 lat temu teraz nie jest wcale tak nie do zrobienia i albo na zwykłym etacie albo etat + jakieś małe zlecenie na boku i powinno być.  Aż mi się przypomina @olaf co pisał że jak ktoś jest po 30tce i zarabia poniżej 20k to co on robi z życiem 🙂 nie zapomnę mu tego 😛 pewnie dlatego z forum w końcu uciekł lata temu 🙂

eXQ0gxq.jpg

 

1 hour ago, Sebazx6r said:

Bo umowa o prace w Lidlu to ~4kbrutto teraz dodajcie do tego ZUS (emerytalne i renotwe - 850 od minimalnego +  ZDROWOTNE, wiec pewnie od 4k to wyjdzie z 1000 bo to 😎 i 20 procent chyba

BVugFie.png

 

A licząc umowę o dzieło z 50% kosztem uzyskania przychodu i górną granice w lidlu na kasie po dwóch latach a tam nawet okresu próbnego nie ma to wcale tak kolosalnej różnicy nie ma dla pracodawcy w koszcie a na umowie o dzieło to na emeryturę nic się nie odkłada z automatu. Praca w lildu niewdzięczna ale chyba jednak wymaga mniej nauki i wiedzy niż przesuwanie pikseli 🙂

wBbi6FY.png

gMyHTzX.png

 

I najlepiej szukać pracy gdy się jej nie potrzebuje, przejść się na rozmowę zobaczyć jak się gada na luzie, rzucić większe oczekiwania finansowe żeby była motywacja przeskoczyć a jak nic z tego nie wyjdzie to spoko. Najgorzej być zdesperowanym i mieć nóź na gardle tak jak przy szukaniu pracy jak i wycenianiu zlecenia bo wtedy czuć krew i można się wpakować z desperacji w niewiele lepszą sytuację niż się jest. Pamiętam historię i nawet screeny gdzie przy negocjacji wynagrodzenia ludzie przynosili swoje wyliczenia ile kosztuje wynajmem jedzenie itd. i ile potrzebują kasy minimum żeby przeżyć a potem narzekaj, że nie mają jak pójść do dentysty zębów wyleczyć albo coś takiego gdy coś nieoczekiwanego się pojawi w życiu a kasa była wyliczona na styk. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 07:58, Destroyer napisał:

Trochę zaniżasz, dodałbym 1-3k do każdego progu. Widziałem oferty gdzie juniorowi dawali nawet do 5k a kolega na seniorze ma więcej niż 7 ale ta też ponad 35 lat więc to tez może mieć znaczenie 😛 I to coraz częściej w naszym zaścianku już nie na śmieciową umowę o dzieło tylko np zlecenie czy o pracę.

Nie, IMO nie zaniżam. Sam widzę jak wyglądają rekrutacje- ja opiniuję ludzi, do mnie przychodzą rekruterzy. Jasne- ten tysiąc można dodać w Warszawie, ale w Polsce- niezbyt. Spróbujcie pogadać z firmami które ogłaszają się na Skillshocie. Dodatkowo- zjawisko "praca na dzieło i umowa dżentelmeńska" jest powszechne. Z umowami o pracę- znowu- wcale nie jest tak różowo, a (mam nadzieję że przejściowo) będzie jeszcze gorzej bo giełda poleciała na cyce i wiele firemek trzęsie portkami. A że znajdą się firmy dające więcej... jasne, i oby ich było mnóstwo. Cytując klasyka: jest dobrze, ale nie beznadziejnie.

A mówienie "a junior to powinien mieć..." jest myśleniem życzeniowym. Junior to w gruncie rzeczy obciążenie firmy- wymaga nadzoru, douczenia, ociosania- a potem, jak już zaczyna ogarniać, tak czy tak idzie gdzieś indziej (ponad 90% ludzi w branży gier zmienia pracę w okresie 4 lat). Krew w błoto. Płacić mu więcej? Tak szczerze- po co?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RK jasne, zgadzam się, są i stawki takie o jakich piszesz szczególnie w mniejszych miastach i malutkich firmach, jak zawsze w takich sytuacjach trzeba odpowiedzieć "to zależy" 🙂 Ja tu bardziej uderzałem w tony ile można zarobić jako górna granica a nie dolna co nie znaczy, że każdy i wszyscy tyle mogą dostać bo to często wymaga jakichś poświęceń i kompromisów. Wiadomo, że jak masz juniorskie 3k w Warszawie to wynajmujesz pokój a nie mieszkanie i jakoś bidujesz a nie planujesz zakładać rodzinę z trójką dzieci 🙂 

Poza tym widziałem też na fali pomocy ludziom z Ukrainy takie ogłoszenia jak poniżej, nie jest to miarodajne bo w normalnych warunkach Polak czy ktokolwiek inny nie może liczyć na takie warunki finansowe i chwali się za taką pomoc ale też trochę daje do myślenia czy może juniorzy nie powinni być ciutkę wyżej 🙂 Ale inna sprawa, że często junior juniorowi nie równy i ktoś co już sporo potrafi i jest skromny chce 3k a ktoś inny co ledwo ma co do folio wrzucić krzyczy 5+ 🙂  

fCu14F8.png

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem. Ironia całej sytuacji polega na tym, że przychodzą dwa typy ludzi. Tacy, którzy zrobili hydrant i donut i myślą że już są Leonardami 3d i chcą 5 na rękę na umowie o pracę i tacy, którzy solidnie orzą i naprawdę dużo potrafią, a przychodzą do mnie na rozmowę "ej, stary, bo ja to bym chciał tych 500 zł podwyżki, ale nie wiem czy się nie obrażą".

A co do malutkich firemek- znam jedną z największych, która oferowała ludziom obraźliwie niskie stawki argumentując  "ale potem to macie ścieżkę kariery otwartą, po pracy u nas każdy was przyjmie z otwartymi rękami" (co- przyznaję niechętnie- było prawdą).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, RK said:

Tacy, którzy zrobili hydrant

haha 😄 test z hydrantem, skąd ja to znam, nie wiem czy to jakiś standardowy test w gamedevie czy umisz texturować w substance tak jak tutorial z pączkiem do blednera ale ten motyw przewija się niezdrowo często 😄

I masz całkowitą rację z tymi postawami, tu chyba wchdozi w grę krzywa Krugera-Dunninga gdzie naprawdę początkujący po dwóch tutorialach myśli, że coś potrafi a ten co już jest po spadku z krzywej ma trochę więcej pokory bo dopiero teraz wie jaki jeszcze ogrom pracy i drogi przed nim. 

5 minutes ago, RK said:

A co do malutkich firemek- znam jedną z największych, która oferowała ludziom obraźliwie niskie stawki argumentując  "ale potem to macie ścieżkę kariery otwartą, po pracy u nas każdy was przyjmie z otwartymi rękami" (co- przyznaję niechętnie- było prawdą).

Blizzard? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RK napisał:

A co do malutkich firemek- znam jedną z największych, która oferowała ludziom obraźliwie niskie stawki argumentując  "ale potem to macie ścieżkę kariery otwartą, po pracy u nas każdy was przyjmie z otwartymi rękami" (co- przyznaję niechętnie- było prawdą).

Amazon też jest jednaz największych firm 😉 

To jest taka polityka... januszowa. Właśnie to mnie wkurwia, że niektóry są strasznie aroganccy i robią z siebie jakiś zbawców a tak naprawdę chcą tylko wykorzystać pracownika jak długo się da.  "Bo i tak odejddzie" - daj co roku podwyżkę, co parę lat awans a nie odejdzie. 

Dobry junior to szansa też dla firmy na rozwój. Bo ztych ludzi w końcu uzbiera sięmocny, współpracujący ze sobą team a to chyba więcej warter niż głupi tysiak albo 2 pensji więcej.  

Chyba, ze firma nie ambitna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak dziala wolny rynek, masz projekt ktory napedza Ci fejm to ludzie z automatu aplikuja w setkach. Mozesz im placic mniej, bo tak 🙂 najwyzej znajdziesz za moment kogos innego. Tak bylo od zawsze, duza firma robiaca znane duze projekty mniejszy hajsik, male firemki ciut wiekszy. 

No, co do juniorow to tak jest to szansa dla firmy, ale tez jest to zajebiscie duze obciazenie dla zespolu. Takze wszystko zalezy od sytuacji i od osoby, jezeli taki juniorek szybko leci uczy sie i widac ze szybko progresuje to super. Gorzej jak zatrudniles faila, a pozniej szkoda go zwolnic bo juz zainwestowales hajs i czas...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KLICEK napisał:

No, co do juniorow to tak jest to szansa dla firmy, ale tez jest to zajebiscie duze obciazenie dla zespolu. Takze wszystko zalezy od sytuacji i od osoby, jezeli taki juniorek szybko leci uczy sie i widac ze szybko progresuje to super. Gorzej jak zatrudniles faila, a pozniej szkoda go zwolnic bo juz zainwestowales hajs i czas...

Jakby sie nie opłacało mieć juniorów to by ich nie było.

Ale kto za nich by robił? Wszystko hindusi outsource i wielkie poprawianka potem. To też się nie opłaci.

Mid robiący pracę juniora - mid szybko się zmyje.

Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oplaca sie miec juniora  i nie wazne ile razy rzycisz zaklecie ze sie nie zgadzasz 😄 to ze ich tyle jest wynika tylko z tego ze nie ma kim robic w snesie brak talentu na rynku (dla nas zajebiscie dobrze).

Zobacz na taki cdp, po skonczonym projekcie odchodza ludzie, trzeba zatudnic nowych. Widziales chociaz jedno ogloszenie ze szukaja juniora? czasem po prostu trafi sie ktos w kogo warto zainwestowac to go biora 🙂

 

edit: z ciekawosci sprawdzilem i jest jedno ogloszenie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLICEK napisał:

nie oplaca sie miec juniora  i nie wazne ile razy rzycisz zaklecie ze sie nie zgadzasz 😄 to ze ich tyle jest wynika tylko z tego ze nie ma kim robic.

no włąsnie zgadzam się. Tylko ty to określasz "nie opłaci się" a ja "opłaci się"

Bez nich byście się zesrali w tym cdp pod natłokiem roboty pewnie 😉 |Taka jest pewnie prawda.  

Co z tego że byś zrobiłten hydrant zajebiściej i szybciej. Nikt ci za to tyle nie zapłacł ile byś chciał i lepiej cię wykorzystać do poważniejszych zadań/

Tak jak w animacji. Master robi keye a masa inbetweeny. 

Sam master zrobił by może i lepiej ale dłużej i z 5 razy drożej. 

 

Są roboty których sam nie ogarniesz lub będzie to za długo/drogo/

Lepiej niech któś robi ten hudrant, poprawia go 10 razy po 5 minutowych feedbackach niż ty za pierwszym razem. 

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michalo napisał:

no włąsnie zgadzam się. Tylko ty to określasz "nie opłąci się" a ja "opłąci się"

Bez nich byście się zesrali w tym cdp pod natłokiem roboty pewnie 😉 |Taka jest pewnie prawda.  

Co z tego że byś zrobiłten hydrant zajebiściej i szybciej. Nikt ci za to tyle nie zapłacł ile byś chciał i lepiej cię wykorzystać do poważniejszych zadań/

Tak jak w animacji. Master robi keye a masa inbetweeny. 

Sam master zrobił by może i lepiej ale dłużej i z 5 razy drożej. 

 

Są roboty których sam nie ogarniesz lub będzie to za długo/drogo/

Lepiej niech któś robi ten hudrant, poprawia go 10 razy po 5 minutowych feedbackach niż ty za pierwszym razem. 

nie no wszystko sie zgadza 🙂  tak jak napisalem wyzej brak talentu na rynku zmusza do brania ludzi z ulicy. W sumie i dobrze bo cholernie ciezko wejsc w gamedev nowym.

 

Co do juniorow w cdpie, przez calego CPeka w charactersach byla 1 juniorka, ktora faktycznie ogarniala duzo krapu 🙂 ale nie powiedzialbym ze bysmy sie zesrali gdyby jej nie bylo 😄 po prostu bylo by wiecej marudzacych ludzi na korytarzu ktorzy musza cos zzrobic dla ogolu hehe.

Co nie zmienia faktu ze zrobila zajebista robote 🙂 szkoda troche ze pekla na koncu i poszla sobie gdzie indziej zanim sie zaczela troche lepsza robota. No bardzo duzo zalezy od tego w ktorym momencie projektu trafisz do takiego teamu. 

Mowie Ci ziom to jest tak skomplikowane na wielu levelach produkcji, ze szok. Nadal swoje zdanie podtrzymam 🙂

Junior sie nie oplaca firmie/zespolowi a juz szczegolnie taki ktory jest mowiac wprost tempakiem. Czyli poswiecasz mu bardzo duzo czasu a on nie progresuje, wladowales w niego w huj kasy i czasu a co za tym idzie niechcesz go wywalac, bo moze sie ogarnie 😄  been there done that 😄 oczywiscie sa tez tacy, ktorzy z juniora do seniora w 3 lata potrafili ogarac 😄  takze to tez jest kwestia tego zeby wyczaic komu zaufac.

 

12 minut temu, michalo napisał:

Co z tego że byś zrobiłten hydrant zajebiściej i szybciej. Nikt ci za to tyle nie zapłacł ile byś chciał i lepiej cię wykorzystać do poważniejszych zadań/

Tak jak w animacji. Master robi keye a masa inbetweeny. 

Sam master zrobił by może i lepiej ale dłużej i z 5 razy drożej. 

 

Są roboty których sam nie ogarniesz lub będzie to za długo/drogo/

Lepiej niech któś robi ten hudrant, poprawia go 10 razy po 5 minutowych feedbackach niż ty za pierwszym razem. 

hehe no wlasnie ty myslisz ze w cdpie junior robi juniorka robote, to tak nie wyglada 🙂 robi dokladnie taka sama robote jak senior dostaje zblizone taski itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KLICEK napisał:

nie no wszystko sie zgadza 🙂  tak jak napisalem wyzej brak talentu na rynku zmusza do brania ludzi z ulicy. W sumie i dobrze bo cholernie ciezko wejsc w gamedev nowym.

 

Co do juniorow w cdpie, przez calego CPeka w charactersach byla 1 juniorka, ktora faktycznie ogarniala duzo krapu 🙂 ale nie powiedzialbym ze bysmy sie zesrali gdyby jej nie bylo 😄 po prostu bylo by wiecej marudzacych ludzi na korytarzu ktorzy musza cos zzrobic dla ogolu hehe.

Co nie zmienia faktu ze zrobila zajebista robote 🙂 szkoda troche ze pekla na koncu i poszla sobie gdzie indziej zanim sie zaczela troche lepsza robota. No bardzo duzo zalezy od tego w ktorym momencie projektu trafisz do takiego teamu. 

Mowie Ci ziom to jest tak skomplikowane na wielu levelach produkcji, ze szok. Nadal swoje zdanie podtrzymam 🙂

Junior sie nie oplaca firmie/zespolowi a juz szczegolnie taki ktory jest mowiac wprost tempakiem. Czyli poswiecasz mu bardzo duzo czasu a on nie progresuje, wladowales w niego w huj kasy i czasu a co za tym idzie niechcesz go wywalac, bo moze sie ogarnie 😄  been there done that 😄

 

hehe no wlasnie ty myslisz ze w cdpie junior robi juniorka robote, to tak nie wyglada 🙂 robi dokladnie taka sama robote jak senior dostaje zblizone taski itp.

Ja to tak generalizuje. Nie wiem jak praca wygląda od środka w firmach których nie byłem. 

Zakładam, ze junior dostaje mniej poważne/łatwiejsze taski niż mid i senior.  A jak nie to nie dizewię się, że pękają. 

Pamiętam jaki to stres jak zadanie przewyższa umiejętności.. Noce nie przespane 😕 

 

A w cdp to pewnie wszystko wymodelowaliście do w1 jeden i powielacie tylko assety i nic tam nie robicie. 

Ale jakby co mogę empirycznie się przekonać! mam już koszulkę samuraja i w ogóle plz plz XD 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalo napisał:

Ja to tak generalizuje. Nie wiem jak praca wygląda od środka w firmach których nie byłem. 

Zakładam, ze junior dostaje mniej poważne/łatwiejsze taski niż mid i senior.  A jak nie to nie dizewię się, że pękają. 

Pamiętam jaki to stres jak zadanie przewyższa umiejętności.. Noce nie przespane 😕 

 

A w cdp to pewnie wszystko wymodelowaliście do w1 jeden i powielacie tylko assety i nic tam nie robicie. 

Ale jakby co mogę empirycznie się przekonać! mam już koszulkę samuraja i w ogóle plz plz XD 

no wlasnie z ta panna bylo tak ze przeszla z Gwenta do nas i faktycznie byla to  jedyna osoba, ktora ogarniala techniczne rzeczy do okola przez dluzsza czesc proejktu. Normalnie jest tak ze jak przychodzi junior do charactersow to dostaje postacie do robienia normalnie. Po prostu czasem one wchodza do gry, czasem nie. Czasem czesc roboty wchodzi do gierki po prostu 🙂  Ogolnie zauwazylem ze ludzie dzieki temu bardzo szybko progresuja i bardzo szybko ogarniaja duzo softow. Jednak ta krzywa nauki na poczatku jest imponujaca ogolnie oczywiscie mowiac. Pozniej trzeba wlasnie sie napracowac na te kazde 5% progresu jak glupi. 

No nic, prawda jest tez taka ze przeciez trzeba kogos zatudniac i ja powiem szczerze, wole kogos slabszego ale kto bedzie sie cieszyl ze robi cos spoko niz seniora co bedzie wiecznie niezadowolony.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLICEK napisał:

No nic, prawda jest tez taka ze przeciez trzeba kogos zatudniac i ja powiem szczerze, wole kogos slabszego ale kto bedzie sie cieszyl ze robi cos spoko niz seniora co bedzie wiecznie niezadowolony.

 

No ja w roboocie miałem takiego marudę. Co z tego, że technicznie miał dużą wiedzę jak, żeby ci odpowiedział na pytanie musiałsięnastękać. Stękał na wszystko - kierownictwo, kasę, pracę a prawda byłą taka, że szli mu bardzo na rękę bo długo tam pracował.

Ale ja niecierpiałem jego obecności. Wolałem już dłużej sam dociekać rozwiązania niż siego zapytać bo tak działa na nerwy i wszystkim w biórze i pewnie na świcie co go znali 😉

 

Nastrój w pracy to połowa sukcesu. Jak masz przy tym fun (no i hajs jakiśtam ofkoz) to i nawet pogodziny wchodzą łatwiej 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michalo napisał:

No ja w roboocie miałem takiego marudę. Co z tego, że technicznie miał dużą wiedzę jak, żeby ci odpowiedział na pytanie musiałsięnastękać. Stękał na wszystko - kierownictwo, kasę, pracę a prawda byłą taka, że szli mu bardzo na rękę bo długo tam pracował.

Ale ja niecierpiałem jego obecności. Wolałem już dłużej sam dociekać rozwiązania niż siego zapytać bo tak działa na nerwy i wszystkim w biórze i pewnie na świcie co go znali 😉

 

Nastrój w pracy to połowa sukcesu. Jak masz przy tym fun (no i hajs jakiśtam ofkoz) to i nawet pogodziny wchodzą łatwiej 😉 

no ostatnio z kumplem gadalem i wlasnie zwrocil na to uwage ze jego wali to co robi w robocie (pod warunkiem ze sa to postacie hehehe) ale jak wstaje w poniedzialek rano to ma miec chec isc do biura. Tak sobie pomyslalem, kurwa typ ma racje :))))

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale zrobiliśmy przewortnego fikołka i wróciliśmy do głównego tematu wątku, co to się stanęło? Przywołuję kolegów do porządku żeby nieco zbalansować dyskusję 🙂

YeuRSwk.png

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Destroyer napisał:

Panowie ale zrobiliśmy przewortnego fikołka i wróciliśmy do głównego tematu wątku, co to się stanęło? Przywołuję kolegów do porządku żeby nieco zbalansować dyskusję 🙂

YeuRSwk.png

 

To zależy czy na trzeźwo się pisze czy nie. Rano z reguły na trzeźwo a wieczorami off top.  

Edytowane przez michalo
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiek Juniora ma jakieś znaczenie? Wiadomo, że inaczej pracuje się z osiemnastolatkiem, a inaczej z czterdziestolatkiem, ale tak pytam, czy wiek ma jakiekolwiek znaczenie, czy jednak bardziej wajby i chęć rozwoju? Pomijam znajomość klawiatury, czy przewijanie fejsa w robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności