Skocz do zawartości

FrankenKurczak- horrorowy animowany spot


w8jek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem okazję zrealizować krótki animowany horror dla fundacji Otwarte Klatki 
odpowiadałem za scenariusz, reżyserię i animację,
Cat Kaczmarek ogarnęła projekty postaci, tła i pomagała mi ze scenariuszem,
a muzykę i dźwięki zrobił Piotrek Kowalik
 

Oto spot:

i jeszcze kilka szkiców:

kurczaki_po1.jpgsh045.png

zamek.pngrodzina.jpg



Całość miała nawiązywać do klasyki horrorów bo premiera była przewidziana na Halloween podczas festiwalu Splat!.
Najtrudniej chyba było redukować pomysły, żeby wcisnąć wszystko w 35 sekund. 
Będę wdzięczny za Wasze opinie.

 

p.s.
Nie spodziewam się tu gównoburzy (jak w komentarzach pod filmem),
ale myślę, że warto zaznaczyć, że ta kampania nie ma na celu nikogo zniechęcić do jedzenia mięsa,
a jedynie zwrócić uwagę na tragiczne warunki w jakich są hodowane brojlery.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra! I gratuluję upchnięcia to w 35 sekund, niezły wyczyn. 

Temat też ważny. Mam nadzieję, ze kiedyś jakość chowu, traktowania, karmienia się zmieni i będzie to zdrowe... 

Ale wtedy kilo miecha nie bedzie kosztowało 10-20 zł, tylko n razy tyle i nagle się okaże jakie gówno zarabiamy.. Na szczęście do tego czasu będzie, równie zdrowe jak buffowane kurczaki, syntetyczne mięsko 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, w8jek said:

Dzięki! Fajnie, że dobrze się ogląda, miałem do końca obawy, że jednak za szybko wszystko się dzieję, ale jednak w erze TikToka chyba większość przywykła do takiego szatkowania 😉

E tam, ja nawet nie używam tiktoka ale przywykłem do szybkiego montażu po różnych perełkach filmowych jak np legendarna już scena przeskakiwania przez płot jak Wałęsa w stoczni 🙂 To jest dobra rozgrzewka przed hinduskim kinem 🙂 

 

U Ciebie jest szybko ale nie mam wrażenia, że za bardzo przyspieszone i że coś umyka albo ciężko nadążyć, obraz jest czytelny cały czas a rytm jest w sam raz 🙂

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda 🙂 Mimo, że nie oglądam tiktoków to dla mnie takie tempo jest idealne, wcale nie czuć, że te 35 sekund jest napchane.
Co do mięcha...dawno bym porzucił gdybym nie był tak słabym człowiekiem 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałeś mi ten już legendarny skok przez płot 😄
No a przy kurczakach to starałem się żeby kierunki i montaż pomagały niczego nie przegapić.

1 minutę temu, RaVirr napisał:

Świetnie to wygląda 🙂 Mimo, że nie oglądam tiktoków to dla mnie takie tempo jest idealne, wcale nie czuć, że te 35 sekund jest napchane.
Co do mięcha...dawno bym porzucił gdybym nie był tak słabym człowiekiem 😉 

Dzięki! 
Ja zrezygnowałem z mięsa trochę z lenistwa. Kiedy zaczęły się lockdowny moja żona nie jadła mięsa, a mi się nie chciało robić drugiego obiadu i tak zostało 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nezumi napisał:

Spoko animacja - szacun!
No, to pora wyciac troche lasow zeby posadzic soje.

Dzięki,
a odnośnie sadzenia soi, to tak jak wspominałem w opisie:
"ta kampania nie ma na celu nikogo zniechęcić do jedzenia mięsa,
a jedynie zwrócić uwagę na tragiczne warunki w jakich są hodowane brojlery."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, w8jek napisał:

"ta kampania nie ma na celu nikogo zniechęcić do jedzenia mięsa,
a jedynie zwrócić uwagę na tragiczne warunki w jakich są hodowane brojlery."

Zgadzam się. Zawsze czuję niesmak jak pomyślę o tych przerośniętych kurczakach co nie mają siły sam się podnieść, albo o spędzaniu całego życia w klatce na żarciu paszy i sraniu pod siebie.

Do tego aspekt moralny. Lubie zwierzaki i nawet jeśli mają służyć jako pożywienie, powinny być jakoś godnie chowane. 

To tak jakby kurier nasrał na naszą paczkę, podkopał ją pod nasze drzwi - zawartość niby nie uszkodzona ale raczej średnia satysfakcja. 

 

Nie jestem przeciwnikiem mięsa, rozumiem zasady panujące w przyrodzie.  Mój dziadek dożył 90 lat i był sprawny na tyle, że pracował i żył. Gdyby nie tętniak to by żył dalej.

Całe życie na wsi i w 90% swoje jedzenie. Bez oprysków, bez pasz.

 

A moje pokolenie? Ludzie umierają na serducho po 30, 40 roku życia. W każdej rodzinie ktoś ma raka.. Między innymi przez te syfne mięso. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, w8jek said:

a odnośnie sadzenia soi, to tak jak wspominałem w opisie:
"ta kampania nie ma na celu nikogo zniechęcić do jedzenia mięsa,
a jedynie zwrócić uwagę na tragiczne warunki w jakich są hodowane brojlery."

No wiadomo, choć większości ludzi nie potrzeba wiele żeby się ztrigerować na dowolny temat gdy stoi choć trochę w opzycji do ich zdania. 

To trochę jak zaczynać wypowiedź w stylu " z całym szacunkiem..." i już wiadomo, że będzie wszystko ale nie szacunek a już na pewno nie cały🙂 albo "nie chcę nikogo urazić..." i all time best "nie jestem rasistą ale..." 😄 

Nie ma co się przejmować bo masa ludzi gra nisko karą bycia obrażonym i jeśli chcieć tego uniknąć to jedyną opcją jest nic nie pisać, mówić i najlepiej nie istnieć bo swoim istnieniem jest się też obrazą dla części ludzi. Dlatego - fuck them 🙂

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, w8jek said:

Dzięki,
a odnośnie sadzenia soi, to tak jak wspominałem w opisie:
"ta kampania nie ma na celu nikogo zniechęcić do jedzenia mięsa,
a jedynie zwrócić uwagę na tragiczne warunki w jakich są hodowane brojlery."

Absolutna zgoda. Nie ma co meczyc zwierzaka bez sensu.

O soji tak mi sie odruchowo napisalo, nic osobistego. Ile w zyciu juz widzialem akcji, kampanii, szerzenia wiedzy na tematy wszelakie, uswiadamiania, ulotek, reklam, performansow, przebieranek, prob zaszokowania, wplyniecia... Ze wszechmiar slusznych czesto, dotyczacych spraw ktore powinny byc oczywiste.

I jak tak szerzej spojrzec na swiat, na to cale bagienko wypelnione ludzmi gotowymi sie powyzynac, porozrywac bombami, rakietami z jakichs abstrakcyjnych pseudopowodow to jedyne co mi przychodzi do glowy to:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności