Skocz do zawartości

komp dla postaciowca co robi tylko personale i zero zlecen


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

hejka kochani, 

przyszedl ten czas ze chce wymienc kompa 😄 zlozylem se cos takiego, 

image.thumb.png.a2e5cc6b504de1d6ca524fae6d936ee2.png

 

- pytanie mam o obudowe, czy ta brac  czy cos innego z fractala zalezy mi na tym zeby bylo cicho. 

- czy ten zasilacz jest spoko? czy lepiej cos bardziej sprawdzonego?

- i czy ogolnie zestawik spox czy nie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Czemu zmieniasz, procek się postarzał? Kartę przekładasz ze starego, czy też będzie nówka?

karte zosawiam, zmienie jak wyjdzie 5xxx... pewnie wezme jak 4090 jak przecenia 🙂 zawsze to zaoszczedzony hajsik 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy, to ja np. mam Be Quiet Dark Base 900 Orange i jest imho dobrze wytłumiona. Kompa w ogóle nie słychać, że działa. Ale to trochę droższy model od tego co podałeś w swoim zestawieniu - tak więc ewentualnie możesz sobie na niego zerknąć i zobaczyć, czy w ogóle Ciebie zainteresuje.

A sam zestaw bardzo fajny 😉 

Ps. Zobacz sobie tylko na dysk od Samsunga bo ostatnie serie 980 i 990 potrafiły być dość problemowe i łapały różne awarie. Sam dlatego siedzę na dwóch 970, bo to chyba najbardziej niezawodna, bezawaryjna seria od nich.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma zasilacza nic mi nie mówi, nie wiem czy dobry a to dość istotna rzecz 🙂 

Obudowa mam taką meshify XXL czy coś z oknem, jest podbnież chłodniejsza ale jest też głośniejsza, drugi raz chyba bym nie wziął tylko zwykłą zamkniętą bez okna ale z matami wygłuszającymi, chyba, że masz dużą pracownie czy kompa możesz wynieść do innego pokoju bo sam z tego powodu kupiłem kiedyś kable do monitorów chyba z 5m czy więcej 😄 

A no i windowsa to kup boxa z allegro za 300zł a nie jakieś tam oryginały gupie i to na dvd jeszcze 😛 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KLICEK napisał:

karte zosawiam, zmienie jak wyjdzie 5xxx... pewnie wezme jak 4090 jak przecenia 🙂 zawsze to zaoszczedzony hajsik 🙂

Właśnie miałem pytać o kartę. W ogóle karty z GPU dzisiaj to złoto. Ceny NVidii to cena kiedyś dobrego kompa. Nieźle się porobiło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, masz napęd, żeby system postawić z płyty? 😛 Czy faktycznie potrzebny Ci Pro, nie wystarczy Home? No i czemu nie bierzesz klucza z kiszopów za 30zł, jak na prawdziwego polaka cebularza przystało?

Obudowa: Meshify jest przeciwieństwem cichej budy. Tzn. jeśli masz fajny, cichy środek, to jest to fajna, przewiewna, chłodna buda, ale trzeba pamiętać, że ona właściwie od frontu, spodu, góry i tyłu jest całkiem otwarta. Oczywiście osiatkowane w jakiś sposób by kurzu nie łapało, ale trzeba być tego świadomym. Ja mam małą wersję Meshify i słyszę jednostajny szum, niezależnie od obciążenia. W ciągu dnia go nie słychać specjalnie, ale jak siedzisz sam wieczorem to słychać. Nie jest uciążliwy, ale jeśli wymagasz absolutnej ciszy to wybierz coś innego.

Chłodzenie: Ja nie ufam cieczy, ale internety polecają Arctic Liquid Freezer, który z tego co patrzę jest prawie o połowę tańszy. Ale to musiałbyś się w testy zagłębić.

Zasilacz: Internety mówią, że zły nie jest, ale mógłby być lepszy i lepiej/bezoieczniej wziąć coś sprawdzonego np. od bequiet, czy coś podobnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blood_brother napisał:

Pierwsza sprawa, masz napęd, żeby system postawić z płyty? 😛 Czy faktycznie potrzebny Ci Pro, nie wystarczy Home? No i czemu nie bierzesz klucza z kiszopów za 30zł, jak na prawdziwego polaka cebularza przystało?

Obudowa: Meshify jest przeciwieństwem cichej budy. Tzn. jeśli masz fajny, cichy środek, to jest to fajna, przewiewna, chłodna buda, ale trzeba pamiętać, że ona właściwie od frontu, spodu, góry i tyłu jest całkiem otwarta. Oczywiście osiatkowane w jakiś sposób by kurzu nie łapało, ale trzeba być tego świadomym. Ja mam małą wersję Meshify i słyszę jednostajny szum, niezależnie od obciążenia. W ciągu dnia go nie słychać specjalnie, ale jak siedzisz sam wieczorem to słychać. Nie jest uciążliwy, ale jeśli wymagasz absolutnej ciszy to wybierz coś innego.

Chłodzenie: Ja nie ufam cieczy, ale internety polecają Arctic Liquid Freezer, który z tego co patrzę jest prawie o połowę tańszy. Ale to musiałbyś się w testy zagłębić.

Zasilacz: Internety mówią, że zły nie jest, ale mógłby być lepszy i lepiej/bezoieczniej wziąć coś sprawdzonego np. od bequiet, czy coś podobnego.

pro potrzebny bo chce 192 gb ramu, a chce zeby x-kom zlozyl kompa wiec i tak z usb zaisntaluja windowsa XD a windows na plycie 200 zl taniej XD a ja i tak nigdy go nie uzyje ponownie przez nastepne 5 lat 😄 

9 godzin temu, Destroyer napisał:

Firma zasilacza nic mi nie mówi, nie wiem czy dobry a to dość istotna rzecz 🙂 

Obudowa mam taką meshify XXL czy coś z oknem, jest podbnież chłodniejsza ale jest też głośniejsza, drugi raz chyba bym nie wziął tylko zwykłą zamkniętą bez okna ale z matami wygłuszającymi, chyba, że masz dużą pracownie czy kompa możesz wynieść do innego pokoju bo sam z tego powodu kupiłem kiedyś kable do monitorów chyba z 5m czy więcej 😄 

A no i windowsa to kup boxa z allegro za 300zł a nie jakieś tam oryginały gupie i to na dvd jeszcze 😛 

nie nie, windowsa chce oryginalnego z normalnego zrodla 🙂 wzialem dvd bo 200zl taniej i tyle 🙂 

 

Dzieki za info, wiem ze ten meshify jest chlodniejszy, ale mi zalezy glownie na tym zeby bylo cicho 🙂 wiec dzieki za info wezme to co polecil @Araiel

2 godziny temu, adek napisał:

Właśnie miałem pytać o kartę. W ogóle karty z GPU dzisiaj to złoto. Ceny NVidii to cena kiedyś dobrego kompa. Nieźle się porobiło. 

no mam teraz 3090 jestem zadowolony, praktycze nie jestem wstanie jej uzyc na 100% 🙂 24gb ramu na spokojnie starcza do wszystkiego 😄 wiec nie wezme 5xxx bo to dla mnie strata kasy, poczekam na premiere i wezme za 4-5kola wersje 4xxx 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blood_brother napisał:

Pierwsza sprawa, masz napęd, żeby system postawić z płyty? 😛 Czy faktycznie potrzebny Ci Pro, nie wystarczy Home? No i czemu nie bierzesz klucza z kiszopów za 30zł, jak na prawdziwego polaka cebularza przystało?

Obudowa: Meshify jest przeciwieństwem cichej budy. Tzn. jeśli masz fajny, cichy środek, to jest to fajna, przewiewna, chłodna buda, ale trzeba pamiętać, że ona właściwie od frontu, spodu, góry i tyłu jest całkiem otwarta. Oczywiście osiatkowane w jakiś sposób by kurzu nie łapało, ale trzeba być tego świadomym. Ja mam małą wersję Meshify i słyszę jednostajny szum, niezależnie od obciążenia. W ciągu dnia go nie słychać specjalnie, ale jak siedzisz sam wieczorem to słychać. Nie jest uciążliwy, ale jeśli wymagasz absolutnej ciszy to wybierz coś innego.

Chłodzenie: Ja nie ufam cieczy, ale internety polecają Arctic Liquid Freezer, który z tego co patrzę jest prawie o połowę tańszy. Ale to musiałbyś się w testy zagłębić.

Zasilacz: Internety mówią, że zły nie jest, ale mógłby być lepszy i lepiej/bezoieczniej wziąć coś sprawdzonego np. od bequiet, czy coś podobnego.

dobra wiec tak 🙂 windowsa chce oryginal i z normalnego zrodla, to jest kilka zl ale mam pewnosc ze jestem legit. Wiem ze nitk tego nie sprawdza, ale po prostu chce 🙂 

Czemu pro? bo wydaje mi sie ze home do 128gb ramu obsluguje, a ja tu chce upakowac 192gb 

image.png.23d46fe945fd51eb63c83d221fba62d7.png

 

Meshify zrezygnuje z tej obudowy jednak po waszych zaleceniach 🙂 

 

Co do chldozenia, od 5 lat mam KRAKENA i zostaje przy krakenie glownie z tego powodu ze mam wyugodna aplikacje i moge cale chlodzenie wrzucic na pompe, ktora nie generuje halasu a wiatraki ustawic na minium i mam cisze i spokoj. Z tym Arctic Freezerem nie wiem czy on ma dedykowana apke, a moim zdaniem bez tego nie ma sensu brac AIO.

 

Dobra zasilacz tez zmienie, to co wrzucilem to jest polecane przez doradce z x-komu, wydaje mi sie ze maja jakis deal z ta firma... bo chlodzenie tez mi chcieli dac od nich... ale mowie, bez apki do sterowania nie biore.

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie teraz te apki, niedługo to nie da się wysrać bez apki i AI 😛 

Jak miałeś Krakena i jesteś zadowolony to nie ma co kombinować.

Endorfy to stare SilentiumPC/SPC, a u nich różnie z jakością było, a że to polska firma, to może mieć jakiś deal z x-komem.

Z tą ilością ramu to faktycznie coś było między wersjami. Tylko wiesz, w pro też masz limit, max 2TB 😛

Z ciekawości, bierzesz Ryzena, bo chcesz, czy nie chcesz ryzykować z Intelem po ostatnich wtopach w ich prockach?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blood_brother napisał:

Wszędzie teraz te apki, niedługo to nie da się wysrać bez apki i AI 😛 

Jak miałeś Krakena i jesteś zadowolony to nie ma co kombinować.

Endorfy to stare SilentiumPC/SPC, a u nich różnie z jakością było, a że to polska firma, to może mieć jakiś deal z x-komem.

Z tą ilością ramu to faktycznie coś było między wersjami. Tylko wiesz, w pro też masz limit, max 2TB 😛

Z ciekawości, bierzesz Ryzena, bo chcesz, czy nie chcesz ryzykować z Intelem po ostatnich wtopach w ich prockach?

biore ryzena bo mialem 3950, 5950 i teraz ide dalej 9950 bo po prostu to sa zajebiste procki 🙂 Rozwazyl bym intela, ale ostatnio kupil jednego @JackTheRippy i ma ciagle problemy i blue screeny XD wiec podziekuje za problemy 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD w prockach lepsze, szkodam że threadrippery tak podrożały i zmieniły się z procków dla ludu w procki dla profesjonalistów, gdyby intel nie dawał dupy na całej linii to amd by musiało walczyć ceną a tak to już śmeitankę spijają a intel z ręką w nocniku aż za łokieć 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba też przewiewny model. Ale fakt, ładny 🙂

Sprawdź, czy karta Ci wejdzie na długość, chociaż jeśli dobrze rozumiem, to i tak zakładasz blok wodny na GPU?

Tu masz wykaz długości dla docelowej 4090, bo z tego co widzę 3090 jest jednak dość krótka. https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-4090.c3889

Edytowane przez blood_brother
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem na szybko 4090 w googlach i podobniez wejdzie 🙂 ale wlasnie troszke mi smutno ze znowu jest ona dosc przewiewna XD szukam dalej 😄 

na gpu zostawiam zwykle wiatraki 🙂 jezeli pracuja pdoobnie jak 3090 to sa ledwo slyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, EthicallyChallenged said:

Może czarny dłużej pożyje? 😄

No nie wiem, do czarnego to od razu strzeli, czerwonej w gniewie przypierdzieli a całej pety a białej powie, że rozumie i byłby wdzięczy gdyby na przyszłość sytuacja nie potarzała się tak często ale nic na siłę 🙂 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny zawsze ginie pierwszy!

Pewnie już kupiłeś, ale przypomniało, że Fractal ma super support. Kilka miesięcy temu syn zrzucił niechcący moją budę z półki i z jednego bocznego szkła zrobiło się milion kawałków bocznego szkła. Niestety nie dało się tego panelu po prostu kupić, więc napisałem do Fractala, czy nie mają na handel gdzieś takiego. Odpisali, żebym podał numer seryjny to mi wyślą nowy panel, a dwa dni później przyszła paczka ze Szwecji z nowiutkim panelem i wszystko to za darmo 😮

  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest miod sprzet. Jak chcesz jeszcze bardziej i mocniej to UPSa dorzuc konkretnego. W Polsce pewnie nie potrzebny az tak bardzo... Ale kto bogatemu zabroni 😉 A jak kiedys na osiedlu padnie prad i wszyscy beda telefonami sobie swiecic to jeszcze bedziesz mial z 10 minut na zapisanie 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sebazx6r napisał:

... prawda jest tak ze kupujesz bo sie nudzisz ...
Kup se crossa xD bedzie fajniej, a i ubezpiecznie an zycie.

troche tak, a troche szukam bodzca co mnei troche zmotywuje zeby robic 🙂  ale no jest cos w tym co mowisz 😄 a  jestem stary i gruby... od patrzenia na krossa mnie zycie boli XD a jakbym wsiad to pedwnie juz bym umar 

 

6 godzin temu, Nezumi napisał:

Jest miod sprzet. Jak chcesz jeszcze bardziej i mocniej to UPSa dorzuc konkretnego. W Polsce pewnie nie potrzebny az tak bardzo... Ale kto bogatemu zabroni 😉 A jak kiedys na osiedlu padnie prad i wszyscy beda telefonami sobie swiecic to jeszcze bedziesz mial z 10 minut na zapisanie 😉

mam malego upsa XD ale odkad zmienilem karte na 3090, to jak gre odpalam to sie UPS wylacza XD ahhaaha

  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KLICEK napisał:

troche tak, a troche szukam bodzca co mnei troche zmotywuje zeby robic 🙂  ale no jest cos w tym co mowisz 😄 a  jestem stary i gruby... od patrzenia na krossa mnie zycie boli XD a jakbym wsiad to pedwnie juz bym umar 

No to włąśnie od tego to ma silnik, żebyś nie umar a się dobrze bawił i cieszył wiatrem we włosach i muchami w zębach. Chyba nie było mowy o rowerze...?

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, KLICEK said:

a  jestem stary i gruby... od patrzenia na krossa mnie zycie boli XD

No to kariera sporotwa w łucznictwie stoi otworem 🙂

https://sport.tvp.pl/79463691/paryz-2024-luczniczka-wioleta-myszor-zainauguruje-wystepy-polakow

"41-letnia Myszor, która po raz pierwszy wystartuje w igrzyskach, będzie jedyną przedstawicielką polskiego łucznictwa w Paryżu."

"– Kwalifikacja dodała mi wiatru w skrzydła, a w łucznictwie wiek nie odgrywa roli – podkreśliła."

 

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27349741,olimpiada-w-tokio-strzelal-z-luku-na-bankowym-korytarzu-na.html

"Tokio 2020. Sławomir Napłoszek ma 53 lata i wystartuje na igrzyskach. Strzelanie z łuku trenował w banku"

 

 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, EthicallyChallenged said:

też bym potrenował w banku (centralnym) - udział w olimpiadzie opcjonalnie

Tylko wtedy, jak przy pracy na lotnisku przy załadunku, trzeba mieć zdrowe plecy i kolana żeby nie strzeliły zabierając "sprzęt treningowy" do domu w celu konserwacji 🙂 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Destroyer napisał:

Tylko wtedy, jak przy pracy na lotnisku przy załadunku, trzeba mieć zdrowe plecy i kolana żeby nie strzeliły zabierając "sprzęt treningowy" do domu w celu konserwacji 🙂 

ja o żadnym wynoszeniu nic nie wspominałem, dadzą mi tam potrenować celność to będę zadowolony :)))

4 godziny temu, KLICEK napisał:

no starym, grubym i jeszcze lysym XD najs darty wygladaja spoko XD

z tymi lotkami to uważaj, bo możesz się jeszcze szybciej postarzeć - pacz jak wygląda czempion:

image.png.52a758b902af1b496b379dd8c07e6651.png

rodzony jak Wiedźmin 1 wychodził (gra), a wygląda jakby premierę książki pamiętał.

EDIT: sory za offtop

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Nezumi said:

...postrzelalbym ...sobie znowu ...do roznych ludzi - rowniez w banku.

giphy.webp

giphy.webp

 

4 hours ago, EthicallyChallenged said:

z tymi lotkami to uważaj, bo możesz się jeszcze szybciej postarzeć - pacz jak wygląda czempion:

image.png.52a758b902af1b496b379dd8c07e6651.png

rodzony jak Wiedźmin 1 wychodził (gra), a wygląda jakby premierę książki pamiętał.

Dieta na regularnym treningu w barze przy preclach i piwie widać nie jest idealna na młode lico ale wynik som! 😄

A poza tym my milenialsy starzejemy się jak wino, powoli i z godnością a zetki jak mleko w gorący dzień poza lodówką 😄 Poprzednie pokolenie też się szybko starzało, jesteśmy w czopku poczęci 🙂 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś się mocno zapuści to nadal jest droga w sporcie wyczynowym i można się nazywać atletą olimpijskim w fazie przygotowań  🙂 

https://rzeczkrotoszynska.pl/pl/13_sport/13399_mistrzostwa-swiata-w-sumo-w-krotoszynie-poznalismy-hymn-i-pierwsze-szczegoly.html

"Będzie naszym hymnem, pieśnią o naszej dyscyplinie. Nie konsultowaliśmy ze sobą ani słów, ani melodii, a wyszło tak, jak gdyby Piotr wyciągnął to prosto z mojego serca. "

😄 

 

 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni update 🙂 

zmniejszylem moc zasilacza z 1500 na 1000 (chyba spoko?) i dodalem dysk na m2. Spoko? czy lepiej wziac mocniejszy? bo juz bym chcial zlozyc zamowienie w sumie, jestem zadowolon.

image.thumb.png.576a8adda581002b2709512de199de5e.png

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EthicallyChallenged napisał:

Co Wy robicie ze starym sprzętem po zakupie nowego? Pytam, bo ja mam 3 generacje staroci które leżą i się kurzą...

planuje swojego opierd... na olx XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nezumi napisał:

@EthicallyChallengedjak dziala i jest w miare nowe to trzymam w razie jakby nowsze padlo. Potem sie to starzeje i sie przez jakis czas jeszcze oszukuje sie, ze moze zlepie jakis retro komputer.

A potem wypierdzielam do smieci.

robilem to samo jakis czas temu, a teraz wole sprzedac nawet za maly pionionc, no po co to sie ma marnowac no.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KLICEK napisał:

ostatni update 🙂 

zmniejszylem moc zasilacza z 1500 na 1000 (chyba spoko?) i dodalem dysk na m2. Spoko? czy lepiej wziac mocniejszy? bo juz bym chcial zlozyc zamowienie w sumie, jestem zadowolon.

image.thumb.png.576a8adda581002b2709512de199de5e.png

 

 

Fajny niech wysla na moj adres.

5 godzin temu, EthicallyChallenged napisał:

Co Wy robicie ze starym sprzętem po zakupie nowego? Pytam, bo ja mam 3 generacje staroci które leżą i się kurzą...

2080s oddalem bratankowi bo kompa skladal. Reszte co mialem i nie potrzebowale sprzedaje zawsze w pizdu...

Klicek... nie p... kupuj crossa sprzedam tanio xD tzn za 16k xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, EthicallyChallenged napisał:

a komu to sprzedajecie? jak znaleźć kupca? i czy jest to warte zachodu?

randomom z internetu, ja czasem szukam kogos na market plejsie zeby opchnac to komus ze swojej wioski... ktos przychodzi ci na chate i odbiera sprzet 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, EthicallyChallenged said:

a komu to sprzedajecie? jak znaleźć kupca? i czy jest to warte zachodu?

No olxie jak chcesz poobcować z patologią tego świata, że aż się zastanawiasz na jakiej planecie jesteś 😄 Kiedyś na allegro było w miarę cywilizowanie, potem zrobili allegro lokalnie i olx największa patologia i wieś, allegro lokalnie tuż za nimi. Bardzo ważne nie podawać za żadne skarby na świecie numeru telefonu i nie dawać opcji płatności przy odbiorze bo ludek się może rozmyślić a prowizje za "sprzedaż" zabiorą. Zaznaczyć, że nie ma opcji negocjacji, jak coś to samemu obniżać cenę gdy nie idzie, a jak ktoś pierdoli za ile pan sprzedasz to od razu powiedzieć żeby wypierdalał pod kościół żebrać, jak przy odbiorze osobistym będzie chciał urwać trochę bo "akurat mi brakuje 20-50zł to odwrócić się na piecie i powiedzieć żeby wypierdalał cwaniak cebulak i chujek. Ogólnie jak @Nezumi robi najlepiej wyjebać na śmieci albo jak @Sebazx6r oddać komuś w prezencie i chuj 🙂 Choć żeby nie było kilka razy zdarzyły się normalni ludzie z funkcjonującym mózgiem i tak w biegu podaje jakiś grat a potem słowo do słowa i pół godziny czy godzinę gadamy o życiu i pobieżnie przelecimy przez wszystkie ważne tematy z ostatnich 10-15 lat i skrót życia ale na tyle na ile to się rzadko zdarza to nie warto 🙂 

Najlepiej jak ktoś przychodzi po odbiór osobisty to stanąć w drzwiach z tym opartym o bark klik i wskazać gdzie zostawić kasę i żeby się zgadzało do grosza a potem powiedzieć niech bierze towar i spierdala i co się mówi? ( Dziękuję ) 🙂 Można jeszcze dodać "nie bój się bo ci przypierdole"

Ogólnie to mam już taką mentalność, tak mnie życie zniszczyło 🙂

lYWROLj.jpeg

Fws59vi.jpeg

 

Thank you for coming to my TED talk 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podręcznik obsługi ludzkości :D ja mam właśnie oprócz starych kompów takie różne klamoty których bym się chętnie pozbył, ale najbliżej mi było do spełnienia tego celu tylko, gdy HTC vive już 2 lata się kurzyło, wyczyściłem pięknie, porobiłem śliczne fotki, wszystko rozłożone na białch papierach A2, popakowałem do pudła, i na tym się skończyło, dalej leży a cena z roku na rok coraz niższa na ebayu. Właśnie też mnie odstrasza kontakt z ludzkością bo tutaj to też ludzie potrafią narzekać. Nawet jak ktoś chce coś za darmo podarować, to burczą, że nie dowiezie do domu, a jak dowiezie, to że kolor nie taki. Mieszkam w mieście gdzie jest mix z całego świata, a na świecie jest gorsze cebularstwo niż w Polsce.

brjqay5e7ug31.png?width=640&crop=smart&auto=webp&s=2985a8ac2ebfc9baee5d9034845b46516716ffbd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, EthicallyChallenged napisał(a):

Co Wy robicie ze starym sprzętem po zakupie nowego? Pytam, bo ja mam 3 generacje staroci które leżą i się kurzą...

Ja przeważnie po rodzinie oddawałem jak komuś coś było potrzebne. Ostatniego zaś oddałem dziewczynie, bo wcześniej siedziała na laptopie i mało co na nim mogła robić. Ona wtedy oddała znajomym swojego laptopa i od tamtej pory pracuje na moim wcześniejszym kompie. No ale, że ostatnio coś marudzi, że za wolny już jest, to trzeba będzie wykombinować co z tym zrobić - dysk nowy kupiłem, będę musiał pewnie resztę rzeczy skompletować, żeby coś jej pozmieniać. @KLICEK a Ty co będziesz mieć do sprzedania z poprzedniego kompa i ewentualnie w jakiej cenie? Bo może coś bym właśnie dla niej wziął od Ciebie.

Ps. Sprzedaż rzeczy na olx to całkowicie inne doświadczenie rzeczywistości. Moja dziewczyna tam dużo sprzedawała rzeczy no i czasem tacy odklejeńcy się trafiają, że to szkoda gadać.

Edytowane przez Araiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności