Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiałem co na nich powiesz, bo kiedyś wspominałeś że serial bardzo ci się podoba 🙂

 

Niestety likeness nie grał tutaj wielkich skrzypiec więc nie miałem czasu na jakieś duże dłubane ale mam nadzieję że są spoko i podobni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ulubiony serial. Szkoda ze zbliza sie do konca. Ostatnia seria juz nakrecona. Podobienstwo ogolne jak najbardziej. Z likeness to sam wiesz jak jest 😉  Ale portrety to ogolnie cholernie trudna rzecz.
Wszystko fajnie ale jedna rzecz rzuca mi sie w oczy jakbym mial sie czepiac 😉  Wez pod uwage ze uwielbiam kostiumy w tym serialu i w ogole jestem jUKejo filem wiec i Szkocja mi bliska. Dougal zwykl nosic great kilt - czyli ten taki wielki tartan przerzucony przez ramie i spiety pol otwarta klamra. Bardzo ikoniczne to odzienie i tutaj mi tego brakuje.
Screenshot2024-10-04052521.jpg.c128ae422c2e2947b1e138c2af023ce1.jpg

Wiem jak jest - terminy, robota. Wiec sobie sporo rzeczy przeniosles z jednej postaci do drugiej 😉 Dwie inne rzeczy z serii szukanie problemow bez sensu - klamra przynajmniej jedna, ta mniejsza u obu postaci wydaje mi sie dziwna troche. I to ze elementy skorzane jak te pasy czy sakwa troche za bardzo przypominaja mi pognieciony material zamiast skory. Ten szerszy pas sie tez rozszerza ku koncowi co troche dziwnie wyglada.
Ale to wiesz, czepialstwo. Ogolnie bardz spoko - temat tez fajny. Nic tylko zazdroscic 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak klamry wynika z tego, że wzorem było ubranie Frasera. Druga głowa to bonus.

Ogólne celem nie były podobne twarze, miałem je traktować jako inspiracja. Ale pozwoliłem sobie trochę je upodobnić skoro prawie wszystkie refki to outlander. 

Tekstura pasa specjalne taka, żeby było wdać ze stary a detal przetrwał na 75mm  i w malowaniu. Też moja inwencja więc nikt w porę mnie nie powstrzymał.

 

Rozszerzający się pas to...  mój fackup, omg ale ze mnie noob nawet tego nie zauważyłem 😕

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo Ej no ogolnie to rewelka. A podobienstwo wynika glownie z tego ta fryzura przypomina Jamie i beret Dougala no i fakt ze sa razem. Jak rowniez to, ze jestem fanem serialu.

Jak dorosne to tez chce umiec tak rzezbic jak Ty 😉 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne! dużo swobody i naturalności jest w tych Twoich pozach, przez to model tym fajniej się prezentuje. Tak od strony typowo koncepciarskiej zwróciłbym uwagę na balans szumu na postaci- w obiektach (rynsztunku) jest fajnie, ale w detalu tkanin góra na przykład wydaje mi się przyciężka przez to że widać strukturę zarówno na koszuli spodniej, jak na warstwie wierzchniej oraz nakryciu głowy. Jest jeszcze tarcza, która też swojego szumu sporo wnosi. Dół za to ma go IMO trochę za mało, żeby to wszystko zrównoważyć i wydaje się nieco odstawać. Zrezygnowałbym z tłoczeń na koszuli to może by wpuściło trochę oddechu z dołu do góry, za to ten wzór na okryciu wierzchnim, to jest absolutny sztos i za nic bym go nie ruszał 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 
Staram się zawsze najpierw zrobić pozę dopiero na tym budować resztę. Dzięki temu chyba daje to więcej luzu i naturalności, za to łatwiej skaszanić proporcje 😉 

 

Co do szumu  i tekstur oraz tego gdzie one są - to na życzenie klienta. Sam wolę ciuchy bez tekstur robić więc gdyby to tylko ode mnie zależało, nie było by tego noisa na kurtce  i bluzie. Tylko na samej tarczy. 
 

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności