Skocz do zawartości

Scena 3d: Postac 3d:Szkalny Balwanek


Pierzak

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji zimy i nowego kompa postanowilem zrobić scene z balwankiem.

Nie wiedzialem czy wrzucic to galerii czy do wip'a ale moze cos poprawie.

Caustics liczylo sie przez dobrych kilka godzinek.

Jestem ciekaw waszej konstruktywnej krytyki, a moze jakas sugestia wkońcu to WIP

Co sądzicie o cieniu. Czy nie za bardzo Area Shadow?

Bo przy takich refleksach cien zazwyczaj jest ostry...

 

Balwanek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

głowa mnie boli ale chyba też dlatego że jestem chory,

 

ALE CO JA WIDZE!!!

 

UKRADLI MU MIOTŁĘ!!!

 

ps.

prawie każdy bałwan ma jakomś miotłę albo przynajmniej ki kolwiek patyk wbity w D... żeby imitował... nie wiem co

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratunku, pomocy, głowa mi pęka... :D

szklany garnek na kilku kulkach... takie... jakby to... tego... nie teges... :)

sorki ale nie wiem co powiedziec bo to nie ma realizmu i jakiejs kompozycji ciekawszej... musialbs duuzo zmienic - glownie jesli o szczegoly chodzi. powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to nie ma realizmu ...

 

bez obrazy ale nie badzcie tacy ograniczeni.

Czy naprawde sądzicie ze jak balwanek to koniecznie musi być ze śniegu? :)

nie wierze....

 

Motto na dzis:

musisz myslec kreatywinie, krytykować konstruktywnie.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko luz. tylko nie rozumiem nieuzasadnionej krytyki typu: "może to dlatego, że boli mnie dzisiaj głowa, ale widzę kilka sfer z caustic

" - Salvator

wszystkich panow konstruktywnych odsylam do moich 3 innych prac tym razem 2d:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=10962

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=10961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motto na dzis:

musisz myslec kreatywinie, krytykować konstruktywnie.

pozdrowionka

 

Widzisz, sprawa jest taka że w tym bałwanku to za bardzo kreatywności nie ma, napisałeś w pierwszym poście że czekałeś kilka godzinek na causitc, nie lepiej ten czas poświęcić na pomyśenie nad pracką i porządny modelling ? Bo naprawdę szkoda czasu na kilka kulek, nie chcę tu nikogo zniechęcać tylko poprostu przemyśl tego bałwanka, dopracuj scenkę a dopiero potem poświęcaj czas na render.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbój jakoś uwidocznić połączenia kulek - jaieś haczyki czy je poprostu połączyć poligonami i jakaś podstawka czy zagłębienie by śie przydało żeby sie nie przewrócił chyba ze jest tak pięknie wyważony albo jak to na moim wipie ktos powiedział "ma wbudowany system utrzymywania równowagi" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob go peknietego, bedzie od razu ciekawiej. ja bym zrobila tak: dziura w brzuchu, i on sie raczkami tej dziury trzyma i sie slania, i oczy skierowane w gore.

no i racja ze te kulki trzeba czyms polaczyc, albo cienki drucik wpuszczony w szklo, albo zgrobienia (loczone przez podtopienie szkla w tym miejscu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejjj... przesadzacie.. wedlug mnie to ten balwanek jest spok, troche wyobrazni i mozna nawet realizmu sie doszukac (zgadzam se tylko ze potrzebna mu miotla, i ze powinien byc nieco splaszczony przy podstawie), a pozatym lepiej by bylo jakby garnek byl caly czarny, to ze jest ze szkla to nie znaczy ze musi byc przezroczysty....

 

tak w ogole to czesc wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje to bedzie gdzies Atari albo inny C-64. Kurcze nawet u mnie takie rzczy sie nie renderuja tyle czasu. Pokombinuj z ustawieniami renderingu ba jak taka scena ci sie 8 czy ile tam godzin robi to nie jest to oznaka zoptymalizowanych ustawien. Nawet z 'caustics'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skilo racja ludzie sobie tylko postow nabijaja

modki niech cos z tym zrobia;)

wiekszosc postow tutaj to ze kogos glowa boli (ludzi opanujcie sie wy tez "szefami" nie jestescie)

a jesli chodzi o model to taki jakis ubogi:):)

wymysl cos ciekawego albo zrob zeby to jakos realistycznie wygladalo (chodzi o scene)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh

sorki ze sie smieje ale fajny update zrobiles (ten i poprzedni) tylko postawiles napis;);)

ale zrob cos z tym pomysl nad scenka bo taki balwanik nic nie wnosci a jak to ma juz byc koniec to przynajmniej zrob jakis blat czy biurko gdzi to mozesz postawic i aby bylo realne:DD:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli renderujesz z GI i FG i wyniki zliczania zapisujesz do pliku, to gdy dokonasz zmiany w parametrach np: kolor, zmiana ustawień światła, materiału, musisz jeszcze raz przeliczyć GI i FG [z włączoną opcją "Rebuild", a w FG "Rebuild (Do Not Re-Use Cache")].

Jeżeli tego nie zrobisz powstają tzw. przekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności