Skocz do zawartości

Scena 3d: Wieza


olej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W koncu udalo sie znalezc chwile czasu na 3d:)_ Grafika we wstepnej fazie, zostalo jeszcze texturowanie i swiatlo. Co byscie dodali ew. zmienili?

Mam pytanie, czy istnieje mozliwosc zaaplikowania uvw mapa na kilka obiektow naraz?(robie texture dla tych blokow)?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm trochę mylą kolory wstępny odbiór - ale fajne konceptualnie! - wszystko zależy od światła bo teraz nie widać ani kontekstu [czy to fantasy czy coś innego] no i materiałów.

Zastanawia mnie kadr - nie wiem czy by obniżenie horyzontu [podniesienie celu kamery] nie dodałoby monumentalności całej pracy ale trudno mówić kiedy nie można ocenić rzędu wielkości całej bryły.

 

z UVW spróbuj i będziesz wiedział ;) podejrzewam że chodzi o te "deski"? jeśli tak to nie wiem czy to wypali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie

czemu tych desek nie kopiowales instanced, wtedy bys nie mial problemow z uvw.

sproboj wybrac wszystkie naraz i nalozyc uvw. a jak nie wyjdzie, mozesz dac uvw na jedna, poustawiac, i potem kliknac prawa myszka na modifier i skopiowac. chociaz to troche mozolne przy tylu deskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby obciąć 3D, wyglądałaby jak ludzik w płaszczu, obracający się do kamery. Nieodmiennie kojarzy mi się z Buką. Zesztą, trudno mi się wypowiadac na temat klimatu - ten mocno zależy od kolrów, a mój monitor nie wyświetla czerwonego. A bez czerwonego wygląda to jak waląca się konstrukcja w chłodzie przedświtu.

Jakie będą tekstury? Z czego będzie ta konstrukcja? Ładnie wyglądałaby z zardzewiałej stali, ale to raczej popowe. Może z desek? Starych węgarów.

Jednakże taki wyraźnie sprecyzowany materiał, zwracałby uwagę na rzeczywistość - wtedy wyglądałoby to nie jak wytwór wyobraźni, ale jak coś, co przeczy prawom fizyki (a moze nie przeczy?). Ot, trzeba by sprecyzować, jak to wspomniał przedmówca, czy to fantasy, a może s-f, a może Buka z Muminków?

Można by wprasować w te pudełka zdjęcia ludzi. Gdyby były to postacie historyczne, uznane autorytety, ew. dzisiejsi politycy - możnaby uzyskac jakiś przekaz polityczny. Może "waląca się cywilizacja". Gdyby byli to zwykli ludzie, albo ludzie z Tobie znanego otoczenia, moze miałoby to jakiś przekaz dla nich? Ale czy przekaz tego obrazu jest konieczny?

Dla mnie to wygląda pięknie. Jak wielkie niedopowiedzenie. I tak niech pozostanie. Jako nie sprecyzowany wytwór wyobraźni, bez wyraźnych podtekstów. Ukłon w stronę wyobraźni widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nofajnie to wyglonda tylko oba rendery inny klimacik mają- pierwszy do fantasy by pasował na to tylko "kamienną" texturke ale drugi przypomina mi dysze silników jakiegoś wielkiego UFA ...

ja bym wolał pierwszą wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bomba, jeszcze jakbyś pod particle podpiął te deseczki nad szczytem wieży i troche pokombinował z animacją (np. wirujące deski nad wieżą, coś je rozprasza itp.) Zresztą twój koncept, twoja wizja :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za komentarze.

Bilay: z tymi partcle to chyba musialbym sprzedac mieszkanie i kupic za to nowego kompa

Marcin Y: jak widzisz model skonczony

 

Ps. macie jakies pomysly co zrobic z tlem, z checia poslucham waszych propozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srodkowa wersja mi sie podobala najbardziej, w tym ostatnim te deski z gory za bardzo sie rozbiegaja, troche to parasol przypomina.

 

oswietlenie bym dala bardziej kontrastowe, od prawej strony, tak jakby sie wieza do swiatla chylila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. macie jakies pomysly co zrobic z tlem, z checia poslucham waszych propozycji?

 

Odpowiedz masz w:

 

 

W poprzednim challengu na CGTalk (alienware) było coś zbudowanego w podobny sposób. Bardzo fajna jest ta "niedosłowność", zabawa formą.

 

...:) spr sobie to bo widze ze zaczely sie schody i robi sie malo ciekawe:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cekłami na tekstuże nieciekawie wyglonda - swoją drogą to ceglane deski to oryginalny pomyśł ale zamiast tego dałbyś coś metalicznego (niekoniecznie zardzewiałego)

i czemu to u góry teraz tak dziwnie wyglonda?

a za tło możesz dać jakieś "mroczne" góry zamazane dofem czy czym tam wolisz i w zasadzie tyle by starczyło no chyba że katedre chcesz pobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności