Skocz do zawartości

Wy i samochody:)


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie chce, Panowie i Panie, szerzyć Wam tu defektyzmu, ale mnie na przykład widok takiego serducha łapie za.... no i je skręca :D:D

 

cust_33big.jpg

 

A taki bardziej cywilizowany, choć posiadający potencjał wściekłej bestii w sobie to taki:

 

image200672017146.JPG

 

I jeden z nich planuje w przeciągu dwóch lat zobaczyć u siebie pod maską, czy to zeswapowany, czy też z resztą akcesoriów (jak na przykład karoseria itp....)

 

Zagadka - co to za silniczki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to jakiś cammer czy cuś (427 whatever:)) szkoda że nie mopar

2. to będzie straight 4/6 na turbinie, pewnie japończyk, przypomina mi to co mam w Matizie pod maseczką:)

a mnie kręcą takie wiatraczki:

69-911engine001_000.jpg

lub takie cudeńka, chłodzone cieczą:

2.7_Liter_944_Race_Engine_3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz z pierwszym pudło, z drugim... no cóż, mniej więcej jak ja na politechnice odpowiadałem :P. Niby trafnie ale dookoła ;P. Więc, Piksarze drogi, gieneralnie pudło :).

 

A jeszcze co do Dariusza - pierwszy obstawiam prawie bankowo na bokserka ze stajni porshe montowany w 911, ale jakiejś starszej, chyba, że gaźnikowy tjun jakiejś nowej jednostki... A drugi... hmmmmm :D. Staram się niezasugerować samochodzikiem w tle. Jak mi przyjdzie do glowy wyedytuję.

 

Edit- jednak chyba ze stajni porshe również, ze starszych dziobaków. Na 924 za duży, na 928 za mały zdecydowanie... pozostaje 944 albo 968, a że oba jeśli dobrze pamiętam to były czwórki to już nie odróżnię. Trafiłem coś :)?

 

Edit dwa :) - co do mojej minizgadywanki podpowiem, że nie są to jakieś wyszukane jednostki - ogólnie są znane i charakterystyczne jak diabli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armia

1. to silnik z 901, więc zgadłeś;)

2. to silnik 2,7l z 944, dosłownie połowa silnika z 928:) w sumie prawie nie do odróżnienia od wersji 2,5 która była też montowana w 924S.

 

a co do Twojej rzędówki to może silnik supry?

a v8 z mustanga?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgred - czy w wywiadzie wsopmnieli może słowo "cosworth" ? Jak tak, to wszystko jasne, 2.0T, tylko zdaje się, że nieco dłubnięte o te 33 koniki w górę - co nie stanowi żadnych problemów dla tej konstrukcji.

 

A skoro w Fordach siedzimy, to sie pochwalę, na takim silniczku mój dziadek wygrywał rajdy polskie 30 lat temu tak na oko :).

 

pintoeng.jpg

 

a bez tych benzynopijców po prawej mogę równiez powiedzieć, że taki mam pod domkiem! :) bardzo lubiany za wytrzymałość i możliwości silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj co tak wątek spadł?:(

no to ratujemy:D

mogę więc się pochwalić,że do niebieskiej sierrki 2.0 DOHC, zostanie przeprowadzony swap silniczka na uturbione ponad 300-konne 7M-GTE z supry:):):)

w zasadzie projekt dopiero w drodze, bo to droga zabawa i nie łatwa, ale wszystko już jest ustalone, jest fachowiec - znany na całą Polskę i jeden z najlepszych tunerów sierrek:) i jest silniczek na wyciągnięcie łapki-a w zasadzie portfela:D

teraz wystarczy tylko natrzepać kasy:D

jak się wszystko powiedzie, zostanie natrzepać jeszcze garstkę na delikatny tun optyczny i...w drogę:D

no i polecą wydatki..-głównie wacha...trza więc będzie zakupić drugą-normalną furkę;) tu:

jest już upatrzony corradek, wybór raczej poleci na najsłabszą wersję-1.8l zdaje się jakieś 125-130hp(nie pamiętam dokładnie)...

a wszystko to dzięki lukratywnemu projektowi graficznemu-THX God for CG :D

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master, a znasz pojęcie-"śpioch"? :D

silnik jest nowiusieńki-po generalnym remoncie, buda jest i to lżejsza od supry, a skoro tak, można by połączyć te dwa składniki ze sobą i stworzyć projekt, na który nikt się jeszcze nie odważył...stworzyć nie pozorną sierrkę (choć co, jak co, ale 120KM ma;)), z przyspieszeniem-5.5s, a po dodatkowych przeróbkach może nawet 4.5 do setki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Focusa dostałem z wypoźyczalni C8 - Boże co za wynalazek

wszystko elektryczne, nawet drzwi elektrycznie owtierane jak dotknie sie klamki.

Przejechałem 300 km, z 2.0 HDcI wycisnąłem 224 km/h na prostej koło Lille

także rekord nie pobity jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecet - przy takim swapie wymienia się w zasadzie wszystko co ważne w samochodzie (zawiecha, hamule, układ kierowniczy, mocowania silnika, wiązkę zaporową, przerabia się wał no i skrzyneczkę biegów), ze sierry w zasadzie zostanie tylko buda i wnętrze (z kubełkami Recaro;)) i dokładki RS, więc nie ma sie w zasadzie co rozpaść-chyba,że z prędkości lakier zacznie płatami odchodzić :D

 

Piksar Lille? Francja znaczy się:) mam tam znajomych, w ogóle kupa polonii w Lille siedzi:D a jaki był rekord?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rakieta o której pisałem

 

c8_2.jpg

 

c8_1.jpg

 

wygodne jak francuz, szybkie jak włoch, diesel głośny, koła mocno szumią

ale te drzwi zamykane elektrycznie pilotem to już przegięli

fantastyczne jest sterowanie predkoscią przyciskami na kierownicy, nogi wolne

 

wypożyczenie na 3 dni, bez limitu kilometrów i z pełnym ubezpieczeniem (kradziez, zniszczenie)

340EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła wielka chwila, smutna i radosna zarazem,

czy jest ktoś gotowy aby przejąć odemnie przywilej

kierowania pierwszego oficjalnego zlotowozu ?

 

Sprzedaję SIERRE MAX 3D EXTREME

19577b197ab59ef0.jpg

 

zainteresowani

 

jak znajde to wstawie jak bedzie wygladal nastepny zlotowoz

mam nadzieje ze juz na zlot w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od tego gówna typu BMW dla dresa, buraka wieśniaka itd to już sie .. chce. BMW nie poprzestało produkcji na modelu [e36] który idzie kupić za kilka tysiaków.

 

hehe jak to mówią uderz w stół ................... mamy cię - pokaż dresik :D

 

Co do zdjecia to jet to zdjecie podobnego tylko egzemplarza w celach informacyjnych tylko o czym mówimy. Ta co zamierzam kupić ma lekko inny wlot powietrza, halogeny w zderzaku, lampy od nowszego modelu (ksenony)

i boczne szyby czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja dres ?

 

auto wybrane od dawna :

Opel-Omega-B-l5Wy.jpg

 

190 kM

2500 V6

 

Dobra omega nie jest zła;) Mam 2.5 TDI 180KM, bardzo fajnie jezdzi. Jedyny problem jest z serwisem, akurat tego modelu w ogole w polsce nie było i panowie w ASO opla mieli problem ze zrobieniem przeglądu ;)

Ale ogólnie polecam, jazda to czysta przyjemność.

 

PS. ile pali taki benzynowy v6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To da się przeżyć. U mnie koło 10l w mieście (przy automacie). Swoją drogą zupełnie przekonałem się do automatycznej skrzyni biegów - przy takiej wielkości auta to jest naprawde duże ułatwienie, a jak trzeba da się przycisnąć nieco dynamiczniej (na tyle ile pozwala 1,8 tonowy kombiak :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e 2.5 TDI 180KM? nie możliwe.

Omega B

2,5l o mocy 131KM (kod: 25TD)

2,5l o mocy 131KM (kod: X25TD) od 1996 roku

 

silnik diesla zapożyczony od BMW :)

 

Omega C

2,5l o mocy 130KM (kod: X25DT) do roku 2000

2,5l o mocy 150KM (kod: Y25DT) od roku 2002

 

 

a co do skrzyni automatycznej, nie polecam.

chyba ze typu tiptronic (steptronic, jak zwal tak zwal)

 

chipowany z bazowych 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

kannu, spójrz na to z innej strony, możesz się poczuć jak właściciel 6L V8 :D

 

dzieki ! natychmiast poczułem sie lepiej 1 :)

 

 

chudy: ja nie mam turbo :9 mam zwykła wersje - 125 koni mech

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze niedlugo bedzie zmiana na nowszy model.. chodzi mi po glowie 900 aero albo 95

 

milosnik szwedow? czy tylko saboow? ;)

ja ogolnie szwedow, bo volvo po 2k-ktorymstam to jzu bardziej fordy :/ a saaby 95 sa bardzo ladne... tylko nie te ostatnie z ramkami wokol swiatel :D

a moja skarbonka bez dna wyglada tak:

volvinkaze7.jpg

 

pozdrawiam

 

ps. nie ma to jak turbo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności