Skocz do zawartości

Wy i samochody:)


illy

Rekomendowane odpowiedzi

YEAH!!!!TEMAT WRÓCIŁ!!!! YEAH!!!

 

ja jakoś za volvo niet, ale dla tego,że naprawde nie znam ani jednego modelu, który by się jakoś w historii zapisał, jakos tak volvo chyba zawsze środkiem leciały...a może się mylę? ;)

u mnie awaria w Sierrce, poszła uszczelka pod głowicą-płyn chłodniczy się wylewa, silnior się przegrzewa, wode pije co godzinę,a wymiana uszelki pod głwowicą wiąże się z jakimiś niezłymi wydatkami-zdjecie, splanowanie, wymiana płynu, oleju, no w ogóle generalka wielu modułów...:/

aleeee tam...kupiłam jej progi piękne -oryginalne RS, pod choinę, za miesiąc będzie w nich jeździć i szczycić się nimi po Warszawie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Quadysz piękna maszyna, sam się nad takim zastanawiam 2,5l w sedanie i najlepiej z "full opcją", waham się miedzy nim a audi 80 cabrio, ale narazie zbieram więc jeszcze jakaś opcja pewnie wpadnie

 

purple ja niestety teraz też częsciej dolewam zielone borygo niż tankuje, ale mam nadzieje że to tylko wyciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubi zdobywa glowna nagrode :D normandia, cudem sie żaden prom sie nie załapał ;)

 

illy: do omachy kawal jeszcze drogi stamtad ale podobne klimaty :)

 

bacry: nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze volvo najpierw weszlo w komitywe z misiuwisiem, od renuwek dostalo tylko syfne diesle ktore byly montowane w s/v 40 a potem juz ford, czyli plastik fantastik :) a silnik z volvo poszedl do najmocniejszego focusa, i takie to "udane" malzenstwo :)

 

purple: ano volvo maja to do siebie ze leca srodkiem, choc ja jako dziecko zamarzylem o 850 T5R i mam (choc to R to na wyrost troche, sporo koni chyba juz umarlo :) ). ten model potrafi zaskoczyc :) niejednego juz widywalem z wielkimi oczami w lusterku wstecznym :) tyle ze to krowa, i raz ze zre paliwo na potege a dwa ze w zakretach nie jest najlepsza, ale to nic :)

 

wspolczuje uszczelki :( a moze to nie uszczelka? ;)

 

pecet: mi osobiscie sedan sie w ogole nie podoba :) tylko zombie, ale kwestia gustow... jak bedziesz chcial kupowac do napisz to Ci moze cos pomoge, znaczy sie na co zwracac uwage itp.

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, uszczelka na 100% remont...1500zł 0_0 :D:D:D

no ale tak jak mówię, duzo roboty będzie przy wymianie, bo olej i tak trza juz wymienić i filtry przy okazji, uszczelniacze trza na 100%, uszczelkę, śruby, uszczelki pod kolektor i płyny chłodnicze...ech...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

purple : a nie opłaca sie bardziej kupić cały silnik np. na allegro ? koszty to 1200 -1700 pln.

A może całą sierke jakąś i poprzeszczepiać to i owo ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

Nie tak łatwo znaleźć nowy, sprawny, sprawdzony i przetestowany silnik w parę dni-samochód musi jeździć...

znalazł się klubowy, ale okazało się, że ten znowuż ma rozpirzoną głowicę-trza było oddać-na szczęście chłopcy z klubu są uczciwi;)

co do nowej Sierrki- no co Ty 0_o, takiego egzemplarzu jak ten, to ja nigdzie nie dostanę, ta kosztowała ok. 5tys, ale powinna o wiele więcej- rocznik 90, DOHC, 3-drzwiowa sprowadzona z "Niemcowni", w stanie "Igła", 120KMchoć podejrzewam, że troszkę więcej jeszcze (była delikatnie robiona...

Koleżanka jest wyposażona w zestaw foteli kubełkowych firmy "Recaro"- welurowych i oryginalnych kubełków skórkowych z coswortha,, dokładki , spojler, progi i kierownicę RS, Dziewczynka się świetnie zachowuje:

silnik jest w pełni sprawny, zdrowy i dynamicznie wbija się na obroty- ciągnie z dołu i to najważniejszeicon_wink.gif Od przeszło roku nie zbuntował się ani razu- poza incydentem z uszczelką (poprzedni właściciel wtrynił jakieś g**** nie oryginalne, zamiast uszczelki, w ramach tuningu :D Teraz siedzą oryginalne i mocne Goetz'y :)

Zawiecha ( w bardzo dobrym stanie) obniżona i utwardzona, sprawia,że RWD spełnia jeszcze bardziej swoją powinność :)

zero ognisk rdzy, przeróbki pod car-audio, koneserskie wnętrze (specjalnie dopasowane, więc trudno będzie przenieść, w szczególności fotele...)- stary, takiego modelu ze świeczką szukać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

ja nie znam sie na antyradarach . kiedys słyszałem , ze to nielegalne.

Kiedyś wracałem z warszawy i wyskoczyli zza krzaków , i dostałem mandat. potem sie jakoś zrobił o tym artykol w gazecie z ich zdjęciami i była awantura - i już tam nie stoją.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jakaś nawigacja GPS gdzie radary i fotoradary są wpisane. W przypadku fotoradarów sprawdza się idealnie. Radary też opisane ale tam gdzie najczęściej stoją:)

Zresztą czy antyradar da coś jak za Tobą vectra albo mondeo pojedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jesli idzie o mnie to niestety zrezygnowałem z kupna auta, dzis byłem w Warszawie (Boże !! ja chce tam mieszkac !!) rozejrzeć sie za moja maszyną - obstało że kupuje Honde CBR 600 (badz 600f) (rocznik powyzej '96 - inny przod) - taka cbrk'a wygląda mniej wiecej tak

 

305689652

 

7.jpg

 

To będzie cięzki rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie zabawka, ale na początek nie zamierzam się tym rozbujac do Bóg wie jakich prędkosci - zaczne od predkosci do 70km/h, po pół roku sie obada czy sie do tego wogole nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sam tez tyle pociskałem skuterem, tylko to inna masa :) Napewno nie rozbujam tego do v powyzej 130 bo wiem co sie dzieje przy słabym ruchu kierownicą w przypadku auta o takiej predkosci wiec narazie nie widze takich osiągów :D

 

btw to jest predkosc :D

 

to yamaha r1 po małych przerobkach - uzywana kosztuje ok 15tys ale poczytałem o pierwszym motorku i nie polecaja mi tego bo podobno idzie sie na tym zabic, do pewnego momentu jest niby ładnie pięknie a potem wychodzi gwałtownie z niej demon - przy wiekszych obrotach - ciezko podobno zapanowac nad tym, ale ten wyglad i to jak to idzie :D .... zabija.. :)

 

btw niezłe czuby z tych kolesi - koszulki i 200/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba on, jest na GAZ(sic!) 50hp, 800ccm z gazem:/ masakra. do tego VAN, więc odchudzony:)

ale na dojazdy do uczelni jest idealny (prawie 100km dziennie). przy miśku bym poszedł z torbami. ale mam go jeszcze, przyznam się szczerze że nie lubię za bardzo nim jeździć, duże i ciężkie toto, a mocy mało. jak kupie coś z "duszą" (porsche) to zmienie podejście:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie zabawka, ale na początek nie zamierzam się tym rozbujac do Bóg wie jakich prędkosci - zaczne od predkosci do 70km/h, po pół roku sie obada czy sie do tego wogole nadaje.

 

Nie che cie martwic, ale zapomnij o jezdzie 70kmh ;) Inaczej nie bedzisz wogole wrzucal dwojki. Tak sie mowi, ale niestety jest to nie do wykonania (po pierwsze niewygodnie, po drugie - niebezpieczne, to nie zart). Dlatego tez zazwyczaj nie poleca sie motocykli ~100KM na pierwszy sprzet, tym bardziej motocykli sportowych, jak Cebra. Tak wiec nie rob sobie nadziei ze bedziesz jezdzil 70 a jeszcze jak na swiatlach albo w trasie lyknie cie jakis inny motocykl... sam zobaczysz ;)

 

Generalnie najgrozniej jest po przejechaniu pierwszych 10 tys km. Bo juz sie czlowiekowi wydaje ze umie jezdzic i panowac nad motocyklem. Z naciskiem na "wydaje sie".

 

Ciuchy jakies sensowne juz masz? Bo czesto ludzie splukuja sie na sprzet a na ciuchy juz nie starcza...

 

PZdr

 

Zresztą czy antyradar da coś jak za Tobą vectra albo mondeo pojedzie?

 

To wykrywa kazdy radar. Jesli masz antyradar 360 stopni to ten z tylu tez. I faktycznie pika na dzialajace fotoradary a milczy przy pustych puszkach, jednak teraz maja wprowadzac tzw "foto-imitatory" czyli wypelniacze dla pustych budek ktore wysylaja takie same fale jak dzialajacy radar, wiec nic to nie da, bo bedzie krzyczal przy kazdej puszcze radarowej.

 

P.S.

Piszczy tak samo przy wiekszych przekaznikach, na swiatlach sterowanych radarowo oraz na stacje benzynowe :) Wiec idealne to to nie jest. Jednak potrafi oszczedzic pare zlotych, jak policjant juz zacznie namierzac surszarka i mamy refkleks w nodze ;) (da sie zejsc o 30-40km/h)

 

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo w trasie lyknie cie jakis inny motocykl... sam zobaczysz
potwierdzasz tylko twierdzenie ze motocyklisci to dawcy. lyknie cie motocykl to musisz pokazac ze tez masz, fajnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze ze temat radarow. ja mam pytanie. wlasnie jechalem sobie przez miasto i mialem 80 km/h i zaczeli mnie suszarka suszyc, ale bylem dosyc daleko i zdarzylem wychamowac... czy jesli mnie nie zatrzymali to jest luz, czy moge spodziewac sie listonosza....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma może, jeżeli facio mierzy to ciebie a ty gwałtownie hamujesz to radar nic nie zmierzy bo układ eliminujacy błedy pomiarowe musi dostac kilka wiarygodnych próbek, a jak hamujesz to kazdy odczyt jest inny i caly pomiar zostaje odrzucony. Skoro cie nie zatrzymał to albo pokazało mu błąd albo przxekroczenie było o nie wiecej niz 20 km i niewarte bylo pisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności