Skocz do zawartości

tworzenie gier


Ardeni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hyhy - te grupy to sa tak zakonspirowane ze hej - nic ci nie da pukanie do ich drzwi - jedyny sposob zeby sie do nich dostac - tajemniczy email wieczorowa pora zapraszajacy do wziecia udzialu w jakims projekcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz w dużym mieście (albo obok, choć niekoniecznie musi być duże u mnie to jest jakieś 30 tyś). To postaraj sie znaleść taką grupe ja znalazłem co prawda czeka nas wiecej nauki narazie jak tworzenia ale są chętni!! No i mamy wynajętą sale w szkole. Ja zbierałem ponad pół roku. Ale to zależy od szczęścia i środowiska w którym sie obracasz popytaj kumpli czy oni nie znają jakiś osób chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem ze nic nieznajde a jednak znalazłem. Poszukaj w okolicy kilkunastu kilometrów, w budzie, przez gg, popytaj kumpli może oni kogoś znają, nie musi być to zaraz ktoś umiejący wystarczy ze ma chęci a za pół roku poćwiczy i sie poprawi i już jeden więcej itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie!!!- ja jestem z moim teamem .... na pewno o nas nie slyszales bo nawet jeszcze www nie mamy, - ale wlasnie za jakis miesiac chemy ujawnic sie swiatu...- mamy juz prawie www&forum orac co wazniejsze juz 2% gry! , w teamie jest 3 programistow i 2 grafikow, - ale jak zrobimy www i zacziemy sie reklamowac ta liczba wzrosnie o jakies 20 osob (wiem z doswiadczenia)- tak wiec...zapraszam do mnie! - masz gg po lewej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Faktycznie takich grup jest pełno. Niestety trzeba szukać szukać szukać. Co do umiejętności to nie ma problemu. W internecie znajdziesz setki stron o programowaniu więc łatwo znaleźć wiedzę potrzebną do skonstruowania programu, gry. Ja z kolegami właśnie piszemy pracę inżynierską "Wizualizacja i symulacja świata rzeczywistego w świecie wirtualnym w środowisku rozproszonym" czyli inaczej mówiąc grę:] Życzę powodzenia wszystkim powstającym projektom a zwłaszcza TRINITY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu ci przyznam racje jest ich setki. Aha jak by kto chciał co to ja zapraszam do Jarocina w Wielkopolsce w celu dołączenia do nas :). No a jeśli kogoś stać na wiedze to zapraszam do księgarni najlepiej int. albo tzw Torrent :D. Chciałem też zacząć rozmowe na temat czy w polsce da sie wybić z garażu na scene narodową i może światową :) Według mnie wszystko się da ale czy na pewno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Robert B. czy piszecie coś fajnego?? Pochweal się na forum. Ja jak będe miał demko to podam linka. Na razie jest edytorek map, i zaczęty klient. Jeszcze protokol sieciowy mi zostaje:] Ale moj projekt bedzie ukonczony bo mnie wywalą z uczelni:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy niestety ci co umiom nie mają czasu robić za dużo bo douczają tych co nieumią wiec prace staneły. Albo można żec ze idą w strone dokształcania się co potem zaprocentuje w jakośc gierki bo stwierdziliśmy ze g... może stworzyć każdy ale hit niestety nie wiec. Narazie zostąło na skonczonej fabule wynajętej sali w której sie szkolimy paru modelach i kilku długich linijkach kodu pokrutce mówiąc. Ale grunt to checi w sumie wznowienie prac już z wiadomościami umożliwiającymi nam lepsze wykożystanie języka bedzie koło wakacji lub wcześniej Ale nie zdradze co to bedzie mam nadzieje ze niedługo ujzycie pierwsze scriny. Choć przyznam ze tworzenie programików typu edytory tekstu czy liczące są o niebo prostrze :( ale damy rade :) gdzieś na forum było kilka moich pracek które nie bedą wykorzystane w grze ale z początku taki był plan :D niestety z motyką na słonce wiec robimy troszke mniejszy projekt :D niż ten na forum co kiedyś zamieściłem tyle ze wtedy nie miezyłem sił na zamiary :) teraz patrze na to wszystko z dystansem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Najważniejsze aby skończyć projekt. Za dużo jest w necie projektów które nigdy nie zostanąukończone. Hmm. Około wakacji ja z moją grupą bierzemy się za coś większego. Jakiś MMORPG pewnie. Teraz kończymy swój projekt inżynierski więc nie boimy się przyszłego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściaże ja za pół roku sie dowiem czy niestraciłem tego czasu co poświęciłem na c++ i maxa choć na maxa mniej ;) Mam wiele obaw z tym związane więc kupuje lektórki jak najęty ale myśle ze mamy jakieś szanse ze względu na nasz niski dość wiek i wynajętom sale :D i pare innych jeszcze drobiazgów. Ale ciekawi mnie czemu wiekszość ludzi w polsce uważa ze nie da sie tu zrobić kariery przecież miejsce jest nieważne?? I drugie pytanie książka Perełki programowania gier, ktoś coś wie na temat tej kopalni wiedzy c++owatej ;) ?? Troszke nie to forum ale myśle ze jednak tworzenie ier nie zamyka sie na grafice :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

To zależy co chcesz wiedzieć o programowaniu gier. Kopalnią wiedzy są strony internetowe. Mam pytanie czy pisaliście już shadery?? Bo właśnie zaczynam się z nimi bawić. Pamiętaj że ten czas nie jest stracony wiedza nie ucieknie a przyda się kiedyś. W Polsce można zrobić karierę tylko trzeba chcieć i umieć coś robić. Bo jak ktoś napisze kalkulator i mówi że się nie da zrobić kariery to się nie dziwię:] Ja teraz piszę pracę inżynierską i jest ona wstępem do bardziej zaawansowanego projektu. Wtedy zobaczymy. Na pewno zgłoszę się po ludzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - jak ktoś chce zdobyć doświadczenie w tej dziedzinie to proszę bardzo - najlepiej przyłączyć się do jakiejś działającej już grupy, poznać mniejwięcej proces tworzenia gry od środka - bo wieżcie mi lub nie ale tak naprawde nie zamyka się to tylko w napisaniu kody, zrobieniu grafiki i jakimśtam pomyśle - to jest cały ciąg zadań pozornie z sobą nie związanych, a jednak tworzących całość. A sma praca pomimo że daje zadowolenie kiedy się ogląda jej efekty to jednak w swopim przebiegu jest męcząca i frustrująca.

Tak że uważam że najlepiej się uczyć od kogoś kto już przebrnął przez początkowe trudności związane z tą dziedziną.

 

Co do wybicia się: powiedzmy sobie szczerze że jest cholernie ciężko, i jeśli już to raczej nie w Kraju - bo u nas jest tak jak w tym kawale z piekłem: diabły nie muszą pilnować tylko kotła polaków, bo jak tylko ktoś chce uciec to reszta go wciąga zpowrotem. I niestety tak jest, a największe zagrożenie stwarzają ci co się "znają" na rzeczy i z chęcią "radzą" i myślą że są wielkimi teoretykami tematu.

Tak że jak już zaczniecie coś robić to nie patrzcie na otoczenie tylko na swój projekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Jak jestes dobry to się zawsze wybijesz. Macie straszne pesymistyczne nastawienie do naszego kraju. Nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic godnego uwagi pozatym coś na wakacje powinno sie pojawić najwcześniej a najpuźniej kto wie zależy jak szybko nam pujdzie dokształcanie pewnych osób a przy okazji samych siebie :D jeśli założymy własną strone to, to forum bedzie pierwsze na którym zamieszcze link czyli dość nie prędko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zrobimy www i zacziemy sie reklamowac ta liczba wzrosnie o jakies 20 osob (wiem z doswiadczenia)-

Jak wiesz z doswiadczenia, mozesz napisac nad jakimi innymi projektami (tak duzymi == 20 osob) pracowales?

 

Kefir ma tu duzo racji. Tworzenie Gier Komputerowych jest ogromnym wyzwaniem.

Najlepszym rozwiazaniem jest dolaczenie sie do istniejacej grupy (dobrej, rokujacej cos konkretnego) w ktorej mozna sporo nauczyc sie jezeli chodzi o gd ,zamiast tworzyc cos nowego bez doswiadczenia.

 

Jest kilka projektow godnych uwagi. Imo do wyboru do koloru (fpp, crpg, mmorpg ;) ), trzeba tylko dobrze poszukac.

 

btw. Kurt o tej stronie mowisz od miesiecy a jakos jej nie widac (to samo screeny ktore miales mi pokazac miesiac temu?) - zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem tu nowy, grafiką 3d też zajmoje się od niedawna, ale zawsze chciałem stowrzyć swoją grę. Jeśli chcesz to możemy utowrzyć taką grupę przez internet - może jakiś wspólny projekt ? Może z tego nic nie będzie ale może jakoś wspólnie dokształcimy się dzięki tej współpracy, a może dołączy do nas jakiś guru 3d ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj wszedzie...Trinity, Sigonyth, PW ( ;) ), Aazero, BZ, tego jest pelno..

imo tworzenie nowych grup jest bez sensu, bo tak naprawde malo sie osiagnie.

 

Zreszta jak chcialbys sie przylaczyc do projektu gry cRPG ( http://www.burzuazja.innyswiat.pl ) to daj mi znac na gg (6949428) chetnie z Toba porozmawiam.

 

oni tam wezma kazdego grafika niezaleznie od zdolnosci ;)

no niekiedy bywa tak ze potrzeba KAZDEGO grafika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności