Skocz do zawartości

Wyścig: "Snails"


Rekomendowane odpowiedzi

Obraz przedstawia chłopca bawiącego się zbieraniem ślimaków, puszczaniem ich po ogrodowej ławce, następnie obserwowaniem jak się "ścigają". Starałem się skupić uwagę widza na ślimakach odsuwając człowieka i większość przedmiotów na drugi plan oraz stworzyć kontrast pomiędzy tematem kojarzącym się z szybką akcja, a przedstawioną sceną. Użyłem do tego celu 3d Studio MAX wraz z Brazil r/s, dodatkową pomoc stanowił Deep Paint 3d oraz Photoshop.

 

This image presents a boy who is playing with snails he gathered. He watch them race on the garden bench. My goal was to focus the spectator's attention on the snails by placing the character and most of objects to the second plane. I also wanted to create contrast between the battle's subject associated with fast action and the image below. I used 3d max, rendered with brazil, with additional help from DP and PS.

 

Final image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

miałem też pomysł z wyścigiem ślimaków coprawda ciut inaczej przedstawiony.

W plastyku w bydgoszczy przy wejściu jest rzeźba wielkiego ślimaka z siodłem być może ona mnie natchnęła jednakże w ostateczności futurystyczna łódka okazała sie silniejsza:) trzymam za cieie kciuki.

ps.A mojemu bratu ślimaki uciekły do sąsiadów bo je na balkonie trzymał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wielu osobom ten temat choc raz przeszedl po glowie, bo nie ukrywam ze jest taki no jakby to powiedzec samo narzucajacy sie przez swoj paradoksalizm. No ale ze nikt nie odwazyl sie go uzyc to gratuluje i zycze powodzenia.

Napoczatek odrazu powiem ze inaczej uchwycil bym kadr z wiekszym zainteresowaniem slimakami niz cala scena i kolesiem co je puszcza.. np bardziej z przodu, blizej i troche nizej, a twarz faceta bylaby w pewnym sensie tlem, w malej glebi ostrosci ale tak zeby bylo wiadomo o co chodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki -Ukash- i w zupełności się zgadzam że kadr powinien iść nizej nad ławkę bardziej eksponujac ślimaki, tylko jakos na koncepcie mi tak wyszlo. OK tu muszelka odsłona pierwsza, nawet jakis mały render z noisem w diffusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest skorupka winniczka, tylko ze narazie nie definiowalem jeszcze UV'ki, także poprstu wrzucilem noisa tak na szybciora zeby cos pokazać. Generalnie teksturowaniem zajmę sie jak skończe model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, calkiem bajkowo to wyglada i chyba w takim stylu fajnie by bylo to zostawic. Ale jeden bug widze, sprobuj bardziej zaokraglic u gory bo takie w gniecenie widac.

 

Jeszcze tu zagladne napewno

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) . Jeszcze jedna próbka, teraz myśle że popracuje nad kilkoma wersjami ślimaka (żółty z czarnym paskiem, brazowy mały) co by winniczek miał sie z kim ścigać. Potem przejde do postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

body jak najbardziej przezaj... efajne, ale skorupka, czy te porowatości nie są zbyt głebokie? zawsze mi się ślimak kojarzył raczej z gładką muszlą. ale... trzeba by zbadać jakiegoś osobnika organoleptycznie :P chyba, że sam już to zrobiłeś, to jak coś to sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżałem pare zdjęć i najcześciej są dość parchate :D . Zrobiłem jeszcze żótego, troche edycji ciałka (dłuższy z przodu, nieco ciemniejszy) i skorupy tylko kurcze narazie wyszla mi troche nierówna ale to juz małe piwo. Chyba jeszcze brązowy i koniec gatunków żyjacych w polskich ogródkach, czy sie mylę? Mówimy tylko o osobnikach posiadajacych domek :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinien ten zolty miec jeszcze dodatkowego jasnego paska? ale nie wiem.

 

bardzo mile slimaczki.

 

skorupka nierowna moze byc, w koncu one jej nie robia z cyrklem i linijka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopiec ma bardzo płaską tą twarz, nie ma kości policzkowych, brwi, dużej części nosa, głowę ma chyba też troszkę za krótką. Sporo pracy nad nią jeszcze :/

 

Ślimaczki za to są super :) szczególnie ten zółty, taki naturalny, bardzo fajnie się prezentują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopiec ma bardzo płaską tą twarz, nie ma kości policzkowych, brwi, dużej części nosa, głowę ma chyba też troszkę za krótką. Sporo pracy nad nią jeszcze :/

 

Ślimaczki za to są super :) szczególnie ten zółty, taki naturalny, bardzo fajnie się prezentują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwagi, naprawdę bardzo pomogły. Popracowałem troche nad poprawkami, dodałem materiał (jeszcze nie ostateczny), i obiekt który puki co imituje czapke, którą wymodeluje w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłuje osiagnać skupienie/zainteresowanie na jego twarzy i ciężko mi to przychodzi. Aktualnie język ma chyba nie ten kształt i jest za mały, no i chyba powinieniem przymknac prawe oko. Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to za sprawą materiałów, narazie skompletuje go całego i się zobaczy, poprawić zawsze można. Teksturowana łapka, gładka, mam nadzieje że wyglada na używana 10lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badyl > ok, namalowałem.

Wymodelowałem ławke model osiedlowo/ogródkowy :) . Kamera będzie umieszczona po lewej wiec tam dodałem pare pęknieć na modelu i nabitą wartość twardości na śrubach, reszta uproszczona ponieważ nisko nad ławka umieszczona kamerka i tak tego nie dojrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksturowany chłoptaś, weźcie pod uwage że on ma stanowić drugi plan i dostanie mu się nieco blura, tutaj daje ostrą wersje. Jak sądzicie czy koncowa rozdzielczość obrazka równa 1024x768 wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, daje próbke pierwszego planu, kolejny update wrzuce jak go skoncze, dodam opadle listki, kropelki wody itp.

 

tutaj proporcje obrazu są inne niż planuje, na koniec bedzie nieco szerzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kropla wody to ma byc to kolo smiaka na desce to lepeij nie dawaj, bo to jak kamyk albo cos innego wyglada, chyba ze zrobisz ta krople przezrszysta bardziej i jasniejsza

 

Co do planu z gosciem, to slabo widac co on trzyma w reku, tak nie wyraznie

 

A reszta bardzo ladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności