Skocz do zawartości

Zapomniane miejsce: "Luftwaffe"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to znowu Ja :) maly detalik - pustynia w tym obszarze jest dosc kamienista :)

A tak w ogole o zapowaiada sie coraz lepiej :D - acha no i w pokrywie silnika nie zapomnij jakiejs konstrukcji + dziury na karabiny maszynowe :)

 

male reference

http://hem.bredband.net/thomaskolb/art/models/images/diorama2.jpg

http://www.graf-grislawski.elknet.pl/Photos/109crash.gif

http://homepages.win.co.nz/bphprint/gerpics/mesrow.jpg

http://www.adlertag.de/bilder/me109g_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx: ]

RK--> masz to jak w banku: ]

Wacman--> pamietam, pamietam jeszcze kadlubem sie nie zajolem zabardzo, mam zamiar zrobic jeszcze pootwierane niektore te klapki, thx za ref, tylko 1 zdiecie mialem : ]

 

maly up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadr jest wg mnie lepszyy - pokazuje calosc

ta klapa, oslona silnika, jest otwarta zupelnie jakby jakis mechanik chcial zrobic przeglad... moze lepiej gdzies ja odrzucic, albo wogle sie jej pozbyc?

wesolego jajka! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- jak chodzi o kadr dałbym trochę miejsca z lewej- aż się prosi żeby pokazać "bezmiar pustynii"- miałbyś jakąś tam przeciwwagę. Powoli kończy mi się zasób komplimentów dla tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx macie racje zastosuje sie do obydwoch rad, bo sa bardzo dobre, klape rzuce miedzy dziobem a krawedzia natarcia skszydla, choc z drogiej strony sam fakt ze jest otwarta niepszeszkadza oniewaz, pilot jakos wyladowal i przezyl, lecz zmarlo mu sie w nastepstwie czasu, mam zamiar zrobic go siedzacego na urwanym skszydle opartego o kadlob z manierka \bez wody (hehe choc tego i tak niebedzie widac), co do poszezenia kadro to pomysl trafny, lecz martwie sie ze moze zrobic sie parowka z tego zdiecia, bo nie chce zwiekszac zabardzo wysokosci bo nic tam Ciekawego nie bedzie,,, ale troszeczke poszerze,,, wielkie dzieki pozdro, dzis cos jeszcze kopsne: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki brat jest pod wrazeniem .Jestem na tak.Tekstury sa rewelacja.rozumiem ze dodasz tyne skrzydła:)jedna uwaga.Imho troche denerwuje mnie ta "prosta krawedz "

po oslonie silnika .wyglada to jak przekrój samolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ten kadr jest lepszy. Możnaby go jeszcze chyba trochę poprawić. Dać troszkę odetchnąc, więcej miejsca, kamerę oddalić troszkę pustyni pokazać ?

 

Model jest świetny, to trzeba przyznać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru-->z tym kadrem jesto tyle problem co nie chce oddalac modelu od obiektywu aby nie zrobil sie zamazany i niewyrazny, nielubie robic czegos czego pozniej nie widac,,, a tak by sie stalo z silnikiem juz teraz jest to jedynie plama, po oddaleniu nawet nei bylo by widac plamy,,, a z drogiej strony i tak proporcjie szerokosci i wysokosci sa 1:2,2 to sporo dalsze zwiekszanie zrobi parowke: ]

 

zrobilem tex poszycia skszydla , sugerowana przez Tomeg'a linie skasowalem, oraz zrobilem przeswit w miejscu dziury na apteczke,,,, pozostalo mi wlasciwie kilka detali.

 

antena z kabiny do statecznika pionowego, tylne kolko(nie bylo chowane) oraz klapa silnika, hmmmm co by tu jesczze odnosnie samolotu nie wiem, jakbyscie na cos wpadli to smialo chetnie wyslucham,,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno robiąc model też bym chciał go ukazać jak najdokładniej, ale jeśli to jest jedyny powód dla którego nie chcesz zmieniać kadru to nie przekonuje mnie to :/. Myślę, że warto postawić na lepszym kadrowaniu niż na prezentacji modelu.

Ukazanie ogromu pracy VS MOŻLIWY lepszy efekt końcowy :)

Do niczego nie zmuszam, ale takie moje zdanie

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak Leru ma racje .Wiem ze ,przy silniku sie napracowałes i chcesz go pokazać ale

musisz zmienic kadr aby oddac charakter "zapomnianego miejsca."Narazie mozesz to zapisać jako "super-obiekt 3d".Proponuje abys szczegółowy fragment silnika wyrzucił na 1 plan .a oddalił samolot .wtedy bedzie "wilk syty i kansas City":)

-cos mi nie pasuje z ta otwarta owiewką.jakos płasko wyglada i chyba nienaturalnie jest otwarta .Mozesz ja dac z 2 strony i bardziej połozyć ? smigło chyba bym złamał w połowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc, widze ze prace postepuja :D Bardz bardzi sie mie podoba. Przesun moze ta gore z tylu bo na pierwszy rzut oka to silnik sie kopci :) a co do ogona to sie nie ma co przyczepiac :) i tak ma jedna wade bo bardziej przypomina pozne wersje bf-109 K :( z 1944r ale coz to nie histo(e)rycy beda to oceniac :) mnie sie podoba - a kamyczki na pustyni? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, samolot prawie skonczony, na kolejnym renderze zrobie poprawki i wasze uwagi, napewno gora bedzie gdzie indziej i wkoncu wezme sie za to smiglo, moze je zlamac?,,,, dzis caly dzien siedzialem nad moim smokiem: ]

 

nie wiem ile poly ale siedzialem nad tym z 8h, ,,,moze nie jest najladniejsza i najdokladniejsza, ale jak sobie ja zmniejszycie do 2-3cm to nawet nie bedzie nic widac,Legwan ma czesciowy ring, na ogon i glowe, weicej niepotszeba. pozdro: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to żeś teraz zarządził ! pięknisty Legwan ale czy te kolce na grzbicie są tak bardzo pionowe w rzeczywistości ? troszkę jakbyś może je pochylił do tyłu to może byłoby lepiej ? ... ogólnie to wypasik. Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko super ale nie podobaja mi sie te rzeczy (zalacznik), no i moze zrob cos jeszcze zeby bylo widac ze metal to metal.

 

1. bardzo dziwnie to wyglada, ostre katy. W sumie wyglada jak model low poly (wiem ze jest "low";) ) ale z textura z 97roku :).

 

2. jakos dziwnie sie zaokragliwo w tym miejscu :/, te fragmety metalowych pretow wygladaja ...dziwnie.

 

zwierzak fajny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaszczurkami zajme sie moze dopiero na koncu, jak bede ukladal scene teraz czeka mnie truposz, i jesczze poprawki w samym samolocie,,, narazie wrzucam wszytkie materialy z legwanow siata, tex, referka na podstawie ktorej zrobilem tex i oko z innego zdiecia,,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczna czasia:) Poprawiłabym tylko tę część pod dziurą na nos- myślę, że "za szybko" kończy się tutaj ta czaszka, no i miejsce dziąseł powinno być bardziej pofałdowane.Szkoda było by też rezygnować z uzębienia pana pilota:)

Przydały by się również jakieś pozostałości skóry, włosów, zabrudzenia- chyba, że oprócz jaszczurek grasują tam również mrówki, które obrały gościa do kości:)

Całość sceny zapowiada się bardzo interesującą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru-->prawda szczegolnie dobrze to widac po tej wystajacej kostce tylko prawdziwi rodowici niemny ja mieli tak uwydatniona,,,,a ta rozbudowana dolna szczenka i blond wloski,,,,tak bez watpienia aryjczyk: ]

ehhhh z tym jest pewien problem, planowo mial szkielet siedziec na skszydle oparty o kadlob, ale pozniej sobie pomsyallem,,,,jesli dzieje sie to 1-2lata po (ladowaniu), to sepy i inni roslinozercy zrobili by z nim swoje i pewnie by nie byl tak fotogeniczny jak bym chcial, wiec wywale klape silnika i w jej miejsce wloze czache w piach kilka wystajacych rzeber i nara...

PS a tak na serji nie mam koncepcji na cala postac, nie mam czasu na nia i powoli ochoty na dopracowywanie detalu...

 

CU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. gdybym dziś miał obstawiać to na pewno pierwsze miejsce dla JARASA. Drugie natomiast chyba dał bym tobie. Jest fajnie i to nawet bardzo. Jedna rzecz tylko te jaszczury jakoś chyba są słabsze (nie duzo, ale jednak) od reszty. Spoko temat i dobry warsztat pozwalają rokować dobrze w wypadku tej pracki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście bardzo się podoba ten kadr. Czacha i jaszczury również. Jedyne co mi nie leży to wygięte śmigło i ten kamień po lewej na 1 planie - zbyt kanciasty. Very nice work

pozdrawiam

p.s. po co dałeś te zielone i czerwone kreski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być złoty podział to całość trochę się nie zgadza- kompozycję masz fajną i trzymającą się kupy ale te kreski tylko podkreślają że zbudowaną na innych zasadach niż złoty podział- mocne, ważne dla obrazu punkty powinny być w miejscach przecięcia zielonych linii- u Ciebie są tam miejsca dość przypadkowe. Ukośna czerwona nie pokrywa się z faktyczną dynamiczną osią kadru przez co wygląda na- za przeproszeniem- naciąganie stanu faktycznego do teorii.

 

Niezależnie od tego- super scena i śliczny samolot. Od silnika mało nie pękłem z zazdrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, co do lini podzialowych to tak ehhh chcialem zaszpanowac ze wogole o tym wiem,hehe: ].,,, niestety widze ze troche to nie wyglada na zaplanowane z perfekcyjna dokladnoscia, ale wygl jak wygl,,,, niedlugo zrobie super high render i zaczne bawic sie ps'em,,,,cu i wielkie dzieki za pomoc nigdy by nie powstala ta scenabez waszej pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jedyne co nie gra w Twojej pracy to kabinka. skoro samolot jest skorodowany to oznacza ze rozbil sie jakis czas temu - kabinka musi odejsc. poza tym pilot na pewno probowal sie jakos ratowac przed rozbiciem, otworzyl kabine i chcial wyskakiwac. no i pozatym jest to jedyny element ktory nie trzyma ogolnego poziomu. no ale przeciez jak tam sobie chcesz :D

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja to widze tak mamy pustynie, jakas bitwa powietszna niemiec zostaje ranny a jego samolot jest powaznie uszkodzony stara sie wyladowac, jako tako mu sie udaje, w kazdym bac razie udaje mu sie przezyc, lecz jako ze jest ranny niedoczekuje sie pomocy od zwoich kompanow i ginie, nastepnie robaki i inne stworki robia swoje rozrywajac biedaka na strzepy. finito: ]

 

staram sie juz brnac do konca ale niezabardzo mi odp kolorystyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny ale za to poległ z honorem ku chwale Ojczyzny . Piękne zakończenie smutnej historii . Tak nieraz pewnie tak bywało niestety takie sa skutki wojny "żadne korzyści z wojny nie są w stanie szkodom dorównać " Doba robota KoMic !! Gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man--> aaaaaaaaaa to dlatego wszytkie jakie znalazlem byly zielone;] hehehehe, a tak na serjo tez to zauwazylem przegladajac google w poszukiwaniu referek, ale waran mi sie nie podobal, weic zrobilem mix warano legwana i mamy to cos, co do powietsza to nie wiem ale mnie troche denerwuje, nie jest takie jak sobie ubzduralem

 

Ostatnio niczego nie jestem pewnien nie pasi mi kolorystyka chce miec bardzo jasny dzien stonowane kolory, ale nie mdle, a teraz sa mdle i nie wiem jak to zrobic plz help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Kurde, dawno mnie tu nie bylo ale to co zobaczylem... nono, super, po prostu super. Jak dla mnie genialne, jedno co mi sie nie podoba to to gorace powietrze, jakies takie za bardzo traca filterm fotoszopowym (nie pamietam jak to sie nazywalo, glass?). Reszta za to wymiata, textury sliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności