Skocz do zawartości

Scena 3D: :: Wizualizacja - Wnętrze01 ::


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Oto kilka ciekawszych ujęć z ostatniego projektu nad którym spędziłem kilka dni. Jest wiele nie dociągnięć i błędów ale to z braku czasu. Mam nadzieje że komuś się spodoba :)

Czekam na Wasze opinie odnośnie zamieszczonych renderów.

 

ptframe00015jb.jpg

 

ptframe00021gp.jpg

 

ptframe00031mc.jpg

 

ptframe00046hj.jpg

 

ptframe00059kz.jpg

 

ptframe00069mg.jpg

 

ptframe00073vh.jpg

 

ptframe00082mc.jpg

 

ptframe00092ji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niezly ogrom projektu

 

ale kilka zeczy rzuca sie w oczy z miejsca

 

1. gdy kadry są w pomieszczeniu a na zewnatrz panuje sobie slonko to zazwyczaj widok jest troch eprzepalony ... u ciebie background za oknem jest mdły i sprawia wrazenie zmroku przy tym jak w pomieszczeniu jest jasno , warto o tym pamietac bo znacznie inaczej charakteryzuje sie praca

 

2. mi nie pasuja krzesla do tego stolu lub na odwrot ... (chodzi o np. ujecie nr.3)

 

3. nie jestesm zwolicielem pochylych kadrow ... tymbardziej jezeli pomieszczenie nie sprawia wrazenia dynamicznego a w tym przypadku to mily schludny domek wiec tylko psuje efekt ;]

 

4. te same PCV w kazdym z pomieszczeń ;] tego ci nie wybacze ;]

 

5. poręcze troche psują efekt ... przydal by sie chrom albo chociaz jakis kolor bo takie szare ;]

 

poza tym ladnie ... biorac pod uwage ogrom projektu jest calkiem calkiem ;]

 

 

napisz cos o tym wiecej ...

 

zlecenie ? twor projekt rekreacyjny ? ile sie renderowalo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie podobaja mi się kolorki ale:

 

-na pierwszym renderku pod obrazem co to jest??

-stolik pod telewizor ma jtrasznie grube szyby

- ten kocyk czy nażuta na 4 renderku wygląda bardzo źle

 

pracka bardzo ladna i fajnie zrobiona a i projekt nie zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin::

Rendering to od 2 do 8 godzin a jedno ujecie to renderowalo się grubo ponad 10 h. Projekt klienta ja go tylko zrobiłem w 3D. Wiem ze jest dużo błędów ale tak jak pisałem prędzej jestem ograniczony czasowo. Wizka wykonana w nie całe 4 dni. Co do PCV i poręczy to klient tak chciał.

 

AGmakonts::

to coś pod obrazem to jest cień z 1 piętra :)

 

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne ;) Oświetlenie sprawia bardzo dobre wrażenie, materiały juz nie wszstkie. Jedyną rzeczą, ktora wg mnie rzuca się w oczy jest telewizor - wyszedł strasznie mdły. Ale to nie on jest głownym elementem sceny, więc można wybaczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladna praca, pewnie ze tam sa jakies zeczy do poprawy, ale to ma zrobic pieniadze a nie wygrac jako arcydzielo, czas jest pieniadz jak pracujesz w 3d , inaczej jest jak tam sobje cos klepjesz dla siebje to mozesz sie do tego zabrac kiedykolwiek chcesz.

 

Hey Thumbs up ! Great work concidering the time spent on designing.

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlo za oknem za bardzo odwraca uwage od tego co jest w srodku, dalabym jakies bardziej neutralne tlo, przede wszystkim bez faceta.

 

daj jakis glow na obraz z telewizora, od razu bedzie lepiej.

 

reczniki w lazience wygladaja jak gumowe.

 

a oprocz tego bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna praca :)

 

Powiedz mi tylko czy ci komp nie protestowal przy niej i jakiego wogole masz kompa ;-)

 

A na 5 renderku to co to jest? zejscie na dol? czemu pomiedzy plytkami a zejsciem jest jedynie ostra krawedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac ze sie napracowałes ,ładnie oswietlone i ciepły klimat i to jest b. dobre.natomiast moje uwagi to : ciasne i niepotrzebnie obrócone kadry- to powoduje duzy bałagan . przede wszystkim schody- wyglada mi na zwalone proporcje ale to moze przez perspektywe kamery (wys stopnia powinna byc 19 cm)policz jaka jest wys .kondygnacja

ogólnie jest b.ładnie a potencjalny kupiec sie niczego nie dopatrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morph0001::

Zgadzam się z Tobą. Wszystko jest zależne od czasu. Jak go masz to możesz sobie zrobić co chcesz i jak chcesz a jak go nie masz no to jest problem i trzeba się ostro namęczyć :(

 

 

Ania C::

projekt uznałem za skończony i już nie będę wprowadzał zmian chyba że dostane jakieś nowe wytyczne hehe

 

Baton::

Jeśli chodzi o górne światła (halogeny) to zastosowałem pliki IESowskie które można ściągnąć ze tron producentów oświetlenia np. Bega

 

Murky::

W pracy mam P4 3.0 i 1GB Ram-u na którym przygotowywałem scenę a renerowałem na farmie :)

Ale i tak scena skacze nawet na takim sprzęcie

 

tomeg::

co do schodów to takie wymiary były na planach. Za to odpowiedzialny jest architekt :P

 

 

peter_muler::

wystrój wnętrza to częściowo miałem zadany (płytki, kolor schodów, okna itp.) a samo rozmieszczenie mebelków i kolory ścian to juz samodzielna praca

 

 

Salvator::

masz racje he he

 

Dzięki za Wasze komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie! Jak na te kilka dni pracy to naprawde dales rade ;) Pewne niedociagniecia mozna wybaczyc, chociaz przyciemniony widoczek za oknami zdecydowanie oslabia ogolny wyglad projektu. Nastepnym razem napewno bedziesz pamietal o tym detalu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferdkowaty::

Gdy jesteś ograniczony czasowo to musisz robić projekt bardzo szybko Może na początku jest to trudne ale z czasem można nabrać pewnej wprawy i jakoś to leci :)

 

reVis::

To światło o którym piszesz jest rzucone z sypialni na pierwszym piętrze. Jest to sypialnia z ujęcia nr. 4 Zobacz sobie ze światło pada na drzwi a potem na tą ścianę na schodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli toprawda z tymi 4-ma dniami na wszystko...to jestem pod wrazeniem..chyba ze 4x24 godziny:). świetne światło..powiedziałbym aksamitne..miękkie naprawde bardzo dobre. Kolory w moim guście. powiedz coś więcej na temat swiateł...próbowałem kiedyś załadować te ieesy ale musiałem coś skrewić bo mi się nie udawało...pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment woroszyłow::

Wstawienaie świateł IESsowskich jest bardzo proste napisze co i jak może kokuś sie jeszcze przyda

1) Sciagasz sobie wybrany plik IES ze stronki producenta

2) Create->Lights->hotometric->Target Point (lub jakiś inny)

3) W opcji Distribution dajesz Web->pojawia się Web Parameters i tam ładujesz plik IES

4) Jesli chcesz zmieniać parametry mocy światla to zaznacz Multiplier i podkręcasz jak chcesz. Można tez zmieniać kolory itp.

 

Troszke poćwiczyc i można robic co się chce.

::TUTAJ:: jest render w którym zastosowałem 72 swiatła typu IES

 

swierk::

ja wymodelowałem jakies 70% Wstawiałem też modele z poprzednich projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej na kilka słów. Nie bedę dużo pisał o stronie technicznej bo już o tym chyba wszystko napisano, jest kilka błędów, ale przy takim projekcie i takim ogromie pracy jest to jaknajbardziej wytłumaczalne. Może o wrażeniach ...a te są pozytywne, prace bardzo ładne. Ale i tak Twoja kuchnia (wcześniejsza praca) bije wszystkie te, które tu są.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace robią bardzo dobre wrażenie - czuje się "w powietrzu" ten realizm! Przepalenia na kanapie i fotelach to najbardziej bolesny mankament, powinieneś to przygasić choćby w PSie. No i kadr przedpokoju z klatką i poręczą jest wybitnie nietrafiony. Pozostałe kadry mogły by być o 20% szersze - te efekty z pochyłem może nie zachwycą fotografików, ale całość robi tak dobre wrażenie, że takie niedociągnięcie jakoś ujdzie w tłumie;)

Poza tym zupełnie nowa (świeża?) jakość - zapomniane Radiosity pokazuje co potrafi:)

Duże brawa się należą. Świetna praca!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności