Skocz do zawartości

Scena 3d Lokomotywa


Lukasz2244

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No niezły sprzęcik zmodelowałeś. Trochę tylko zwiększył bym szerokość kół bo są węższe niż szyna i zukosował bym ich ściankę boczną lekko bo za bardzo by obcierała bokiem. Ale scenka może być z tego przednia. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni post odnosil sie do pozycji kamery w scenie - > nie wiem ja mozna by lepiej ustawic??

 

Lt.Knysha wydaje mi sie ze wysokosc jest odpowiednia - z tego ujecia rzeczywiscie mozna odniesc ze jest za nisko. ale zmienie. jesli chodzi o te maszty to nie wiem czemu one sluza. Gdzies na necie widzialem zdjecie i podobne ujecie bylo wlasnie z tymi stalowymi masztami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha stary wisisz mi kase na nowa proteze szczekowa bo teraznijsza wlasnie spadla mi na ziemie z wielkim hukiem. Super model. Super Scenka. Super Pomysl.

No ale co bede tyle slodzil jedno co mi nie pasuje to tunel :]

Pozdrawiam - czekam na teksturki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten tunel nie bardzo pasuje tam bo w sumie nie wiadomo od czego on jest. Kończy się z boku jakby to był budynek. Może zrób drogę nad tym tunelem. Podkłady pod szynami wogóle nie wystają na zewnątrz a powinny. No i oczywiście jeszcze śruby mocujące szyny. Widzę że nie chce ci się już poprawiać kół. Szkoda, bo jak dokończysz scenkę to już tego nie zrobisz a model byłby jeszcze fajniejszy. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ładny, ale kola do poprawy- nie ta gubosc ,drugi ring jest napewno mniejszy,kadr za ciasny wszystko scisniete ,dodaj przestrzen,tunel nie proporcjonalny za mały.przednie kolo bez osi -rzuca sie w oczy.popraw to bo szkoda takiej fajnej sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mowia – sruby, szyny itd., ja dodam jeszcze tylko o kamieniach które wygladają jak z nad rzeki. No ale to wszystko jest detal który można pominąć, natomiast moim zdaniem nie można pominąć tego tunelu bo wygląda porostu zle.

Po pierwsze ja bym go nie ucinał z gory tyko zosatwil ze niby pod jakąś wielka góra (do okola zielen)przejechał właśnie, nie wiem czemu się uparłeś żeby obciąć przynajmniej kawałek samej lokomotywy- mógłbyś pokazac kawalek otoczenia dym biały puścić wychodzący z tunelu, i miało by to klimat wtedy jak należy. W tej chwili to niby jest fajnie ale klimat to jak dla mnie to jakieś ponurego polskiego przedmieścia . chyba przez te kamienie nad wlotem do tunelu które wyglądają jakby je ten sam gosciu robił co u mnie w kiblu flizy.

Gernelanie to spox

Pozdrawiam

shi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugosc iglicy w zwrotnicy wynosi ok 25-30m a ty masz moze z 5m... popraw bo to razi serio :) no i po co ci slupy elektryfikacji skoro nie ma drutow :> aha! brakuje tendera.. no bo co to za parowoz bez tendera? poza tym dziwny mechanizm napedu zrobiles...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem na wstepie model robilem z roznych zdjec i nie jest to kopia jakiegos modelu!!! Nie jestem kolejarzem i nie znam sie na tym iwec prosze mnie zrozumiec ;). Jakie mozna zastosowac oswietlenie do sceny?? i jak to cos oteksturowac bo nie mam zielonego pojecia. Bardzo prosze Was o jakies tutki jak zrobic teksture w photoshopie bo dopiero sie ucze tego ale nienajlepiej mi to wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciufcia COOL!! :) Mysle ze obrecze kol sa za jasne... Sprobuj dac kolorek zblizony czerni-ogladalem fotki w necie i ciuchcie maja prawie czarne+polysk... Tak jakbys malowal cos lakierem "czarnym młotkowym" (taki typ lakierow).Mysle ze efekt moze byc zadowalajacy :) Pozdrawiam i chyle czola Twojej inwencji tworczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem tego najnowszego renderka i juz chcialem napisac ze nie wiem czemu ale jakos nie czuc masy tej lokomotywy ... :) ale na tym najnowszym jest to juz zdecydowanie lepiej ... domniemam ze do finalu jeszcze ciut ciut sie gdzieniegdzie zmieni ... ale i tak jest bardzo fajnie. Kolka faktycznie wydaja sie byc chyba za jasne ... a moze czerwone ? tez widzialem takie w starych ciufach:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorki ciufci są dobre dla stojącej lokomotywy ona widać jedzie i to niewolno powinneś troche to podkreślić [np. koła powinny być troche wyjechane nie pokryte jednolitą rdzą]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności