Skocz do zawartości

Scena 3D: Staw


Pat

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, niepewnym krokiem wchodzę na max3D.pl ... Przynajmniej w odświeżonym wydaniu. Jedno z niewielu miejsc, gdzie można liczyć na profesjonalną pomoc i komentarze. Podobno. No to lecimy z najnowszym renderkiem:

 

vue.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm ... calkiem ciekawe ... tylko wszystko strasznie nie wyrazne ... czasami mam wrazenie ze to tabletem rysowane ;] ... ogolnie fajnie ... choc ja bym to bardziej rozswietlil i zrobil bardziej pogodne ... no ale bagno to bagno ;]

 

mi sie qrde podoba , o ! ;] no i ladna woda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo malarskie wyszlo, fajnie wyglada

ale zmien temat na zgodny z regulaminem :-)

co do miniaturki musisz zalaczyc obrazek w poscie, najlepiej zostaw obrazek tam gdzie jest a do posta dolacz tylko jakas mini wersje tak zeby bylo na miniaturke akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vue d' Esprit 5, 2 dni pracy, 3.700.000 polygonów, rendering trwał godzinę i 40 minut (bo niska rozdzielczość - 1024x768) . A ilustracja jest taka a nie inna bo odkąd pamiętam zawsze pragnąłem stworzyć scenę, w której byłoby setki, tysiąc roślin :-)

Na codzień - 3ds max 6, tylko i wyłącznie, jeśli chodzi o 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba bardzo nawet :]

smialo mozesz wchodzic na max3d.pl pewniejszym krokiem!

ja osobiscie ogladalabym chetnie wiecej takich prac,bo to nie przypomina typowego renderu...jak juz powiedziano fajnie malarskie, dla mnie nawet troszke poetyckie.

kolorystyka i nastroj bardzo przyjemne.gratulacje sie naleza ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany ... tyle pochwał to ja wżyciu nie widziałem :) Dziękuję wszystkim.

Chętnie bym wał dał siateczkę ale po pierwsze - nic z niej byście nie wyczytali jeśli nie znacie Vue, a po drugie nigdy nie zostawiam sobie scen, bo po co.

Oryginalnego renderu również nie mam, wyretuszowałem kolory w Photoshopie i tyle. Dzięki temu render ma taki malarski klimat. ktoś tu zwrócił wagę, że "przepalone", no tak, właśnie to jedna z rzucających się w oko cech tego renderka. Można to lubić lub nie. Poprostu taki glow.

Co wam mogę powiedzieć jeszcze, może tylko to, że zachwycają się tą pracką niemal wszyscy od Evermotion aż po 3Dtotal, ale nie jest to zasługą moich umiejętności 3D ale Vue d'Esprit 5. Ludzie bardzo słabą znają tą aplikacje, kojarzy im się z Bryce'em, tymczasem stworzenie czegoś takiego w Vue to żaden ewenement. No chyba że twórcy programu dodadzą tą ilustrację do grupy artów prezentująch możliwości Vue (zgłosiłem ją) wtedy znaczyłoby że faktycznie to coś "exlusive" :-) Ale nie sądze by tak się stało, te obrazki muszą być bez postprodukcji, a ta była retuszowana w Photoshop CS niestety.

.

Będą następne sceny z Vue, zapewniam. Planuję dużo większy "rozmach" polygonalny, więcej detali, większa scena. Jakiś widok na dolinę pełną drzew, albo zalesione góry z lotu ptaka, coś w tym stylu.

 

PS. Co do tego, że kolorki powinny być żywsze. Racja, świeży render był niemal cały w odcieniach zieleni, a ja chciałem dać taki ponury kilmat bardziej. Można i tak i tak. Słońce przedzierające się przez konary byłoby również ciekawe, kombinacji jest wiele :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wiesz juz co mysle o tej pracy ;) Dobra robota. Przekonalem sie do tego progsa hehe. Faktycznie starczy sie tylko zastanowic do czego sluzy i zobaczyc demko ze strony producenta... Jak ktos nie widzial to polecam.... http://www.e-onsoftware.com/Products/vue5infinite/

 

Czekam na nastepne VueArts'y. Pewnie bede niezle kopac w zadek :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no waw i wogle zajeb... scenka, super (głównie pewnie przez Photoshop) woda, aż mi się wierzyć nie chce, że to Vue d' Esprit 5 bo perwsze starcie z tym programem miałem 2 dni temu ja PCFormat kupiłem i na obrazkach wyglądało na kiche ale patrze na to to to się we mnie zbiera taka eee...MOC.

dzięki koleś za inspiracje i powodzenia w dalszej pracy...

PS.Znasz jakieś tutki do tego programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ... no już kilku moich znajomków zainteresowało się tym programem dzięki mnie :)

Z Vue jest taki "problem" że niewiele osób wie, co tak naprawdę siedzi w tym cudzie.

Ja miałem kilka lat temu pierwsze spotkanie z Vue, wtedy Vue 2 Esprit, był dodany właśnie do PCFormat :) Teraz też dodali, ale piątkę?

Ta aplikacja jest tak banalnie prosta, że nie sądze żeby były niezbęde jakieś tutoriale do niego. Raczej dla zaawansowanyh użytkowników, którzy chcą tworzyć zapierające dech w piersiach sceny, to tak. Ale jeśli ktoś zna programy tego typu, np. Bryce (który z Vue nie może się równać) to poznanie podstaw to kwestia dwóch dni.

 

Przykładowe tutki:

http://www.thomaskrahn.com/Tutorials.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności